» »

Nov Slo-Tech

Nov Slo-Tech

Slo-Tech - Zmrznil je pekel, prašiči letijo. Na Slo-Techu smo po sedmih letih in pol prenovili izgled strani (in še marsikaj). Prvo aprilska šala je bila na začetku sicer mišljena kot enodnevni poskus, ki pa je izpadel precej dobro -- 40% podaljšan povprečni čas prebit na strani, 30% več sporočil v forumu, 20% več ogledov. Glede na rezultate današnjega eksperimenta, se nam ne zdi smiselno začasno preklapljati nazaj na staro obliko, tako da bo ta ostala.

Za začetek bi radi poudarili, da je stari Slo-Tech še vedno dostopen na naslovu: star.slo-tech.com in da bo tam ostal v še precej nedoločljivo prihodnost.

V uporabo nove strani vas ne bomo poskušali prisiliti z ostrim rezom, temveč z razvojem dodatnih funkcionalnosti. Zavedamo se, da na novi strani še precej manjka. Tekom današnje noči lahko pričakujete registracijo in nekaj podobnih malenkosti, jutri uporabniške profile, potem pa bodo v nekaj dneh pričeli kapljati novi članki (in nazaj dostop do starih). Pri tem vas celotna ekipa Slo-Techa prosi za malo potrpljenja in razumevanja.

Kmalu zatem pričakujemo tudi vklop dodatnih storitev zaradi katerih smo se sploh podali v to dejanje. Veseli bomo vseh pripomb, predlogov in pohval (uporabite lahko oddelek Slo-Tech, komentarje na to temo ali e-mail -- kar vam je ljubše). Potrudili se jih bomo čim več upoštevati. Vsi, ki ste več let brezuspešno pisali predloge v temo "vaši predlogi", boste videli, da je bil precejšen delež vaših predlogov upoštevan.

Kot ste verjetno že videli, tudi nova zasnova podpira izbor barvnih stilov (in druge spremembe oblike). Stran bo v "klasičnih" barvah na voljo kmalu, vendar bo privzet stil ostal bel (z nekaj prihajajočimi kozmetičnimi spremembami). Vsem, ki bi pri tem želeli sodelovati, predlagamo, da si za začetek pogledate trenutni css (white.css bo za začetek dovolj). Vsi uporabljeni predlogi bodo nagrajeni z črno Slo-Tech majico, belo Slo-Tech majico ter brezplačno udeležbo na NESTu.2008 (poleg večne časti in slave). V primeru kakšnega res izjemnega dela pa vas čaka še nekaj strojne opreme. Za vsa nadaljnja vprašanja pišite na elektronski naslov primoz@slo-tech.com.

128 komentarjev

«
1
2 3

ALT ::

no lepo da se dela na slo-techu in se razvija stran. pohvale vsem sodelujocim..

sicer pa mene osebno bela stran prevec bode v oči, tko da bom zaenkrat kr ostau na starem slo-tech, kasneje pa se malo poigral z novimi temami..

svenica ::

Prvoaprilska šala, koga bašete s takšnimi cenenostmi? Saj nismo debili.

Drugače vse super, le črno temo še dodajte.

ripmork ::

jap, pohvale celotni ekipi.
dizajn je zelo všečen ,nove funkcije dobrodošle, v bistvu le še čakam na temnejšo temo.

al3n ::

Odlično ste tole opravili, verjamem da bo le še boljše. strah me je le bilo, da je vse skupaj prvoaprilska šala in da bo tekom dneva nov design izginil :D . pohvale celotni ekipi za opravljeno delo!

deco16 ::

mah jst pa kr moram priznat da mi je starejša stran bolj všečna ... pa kaj, sem staromoden :P

Pentium ::

Meni je sam izgled všeč, saj je nekako preglednejši, kot pa oni stari. Opazil sem še, da stran dela veliko hitreje, kot pa stara. Sami plusi, kar se mene tiče. Stvari, ki pa ne delajo, me pa (še) ne motijo.
Vsa čast sodelujočim in vsem, ki so pripomogli k novi strani!

Spc ::

Meni se pa zdi nova stran slabša od stare kajti vse slike nekam pomeša.

 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

hamax ::

Bodo popravl :P
IE6 bug.

Sicer pa bi lahko presaltal na kak bolj moderen brskalnik ;)

WamPIRe- ::

Pohvale za stran! Design mi je všeč, pravtako pa čakam na malo bolj temno temo ;)
@Spc: Meni vse dela OK. Kater brskalnik pa uporabljaš? Jaz FF 3Beta.

PS: ja na IE6 pa so slike razmetane, kot pri Spc-u
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Buggy ::

Te statisticne floskule pa verjetno res niso za upostevat in to en dan pa se ta 1 april....meni je nova stran grozna in ze danes so se popravili bookmarksi na star slo-tech

Tr0n ::

Pohvala spremembo strani. Koncno!

Bellzmet ::

Jaz pa res prosim, da ostane "stari" Slo-tech do nadalnjega dostopen. Vsaj! do takrat, ko bo na voljo črna preobleka za novega.

lp

crush ::

Pečejo oči od vse te beline.. bom rabu smučarska očala :S

kronik ::

Tudi stara stran deluje hitreje, nice. :P

opeter ::

Ava vam, končno z novim dizajnom! Pa novi smajliji so tudi OK ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Dead_Eye ::

Mene motijo malo premajhni fonti, sicer jih lahko bp povečam s ctrl+ ampak bi bilo boljše če bi bili že po defaultu malo večji.
The one and only

Frgazor ::

Super, precej bolj pregledno in z manj nepotrebne pisane grafike tudi hitro.

Grey ::

Meni je ta nov izgled res super, prav osvežilen je. Pa dobra funkcija je tudi real-time predogled sporočila. :) Smajliji a la post-it notes so tudi zakon, da o odzovnosti ne govorim. Skratka same pozitivne stvari.

Kako vam lahko seva belina? Kaj še vedno uporabljate CRTje? :|

AndrejS ::

Mene pa zelo moti , da ni iskanja, ki ga na novi strani sploh ni - oz zgleda da je lanskoletna prvoaprilska šala !

Primoz ::

Priporočam, da si v oddelkih ogledaš desni menu. Splošno iskanje bo ASAP.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

SodVina ::

Ali bo obstajala barvna shema, podobna stari? upam da.

molotov ::

Ja ta belina je res preveč huda, sej doma je uredu k mam LCD , sam u službi majo še vedno CRTje :|

tx-z ::

Zdej ne vem a to še ne dela al je pa pač mau slabo narjen ampak moti me ker ne vidim kere teme sm že videl in kere ne..Torej tko kt pr starm izgledu k je bla una črta.. :\
tx-z

Netman ::

Ko sem šel spat, sem kar sveto od te beline - še luči nisem rabil prižgat :) Glasujem za staro.
Ride where??? Anywhere!

Tr0n ::

Folk, star slo-tech imate dostopen na http://star.slo-tech.com/ ce vam ta ni vsec.

So STFU n00bz.

Roadkill ::

Zelo kul.

Sem pa opazil, da moj "umlaut" smajli v podpisu ne dela več :)

Ü ü ... hmm :)

edit: Sorry za spam... očitno ga le ne prikaže pri realtime predogledu posta (zelo kul funkcija).

Glede barvne teme bi pa samo omenil, da mi zelena, ki je za ozadje menija, ni najbolj všeč. Bi bolj pričakoval Slo-Tech zeleno...
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

Vajenc ::

Res deluje sveže, kar malo preveč. Meni se je stara podoba zdela bolj polna in pravilnih oblik (obstrani sive stranice, kot kakšna hiša;), pogrešam tudi tiste čipe (matična?) in strele na strehi hiše.

Verjetno se bom hitro navadil tudi na to novo "svežino". Važno je, da se nekaj dogaja ... pohvalno.

Naknadno: všeč mi je urejevalnik besedila. Ne vem pa zakaj je spodaj na gumbu napisano "poslji", če se drugje uporablja strešice.

El Barto ::

U glavnem kriza, na IE 7 (doma) je postavitev nekako OK (čeprav nekaj stvari sploh ne deluje), v službi na IE 6 je pa strah in groza.
Izgled pa itak kar švasa ... :\ - Ne hvala
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Roadkill ::

Bom kar sem malo jamral še...

Zgodovina sprememb bi bila lahko brez "Zgodovina sprememb...".
Se pravi,da bi namesto:
Zgodovina sprememb…

* spremenil: Roadkill (danes ob 09:53:03)
* ustvaril: Roadkill (danes ob 09:51:48)

Pisalo le:
* spremenil: Roadkill (danes ob 09:53:03)
* ustvaril: Roadkill (danes ob 09:51:48)

Ker konec koncev to ni tako pomemben podatek, da bi zasedal toliko prostora.
Načeloma bi bil tudi font za to lahko malo manjši.
Ü

Roadkill ::

BTW: Tistega praznega posta jaz nisem submital, tako da očitno nekaj bugov še niste polovili.
Ampak brez panike... jih bomo skupaj lovili. :)

Sam še import slikc me zanima:
... očitno ne bo šlo.

hmm... v previewu pokaže pravilno, napiše pa error:
[img src="http://cache.kotaku.com/assets/resource... alt="neki" /] (seveda s trikotnimi oklepaji)

btw: Da ne bom(o) spamal novice: Slo tech sandbox
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

LedStorm+++ ::

Jaz sem pravkar dobil lcdejčka in to kar 22 palčnega, pa na beli podlagi je tako svetlo da joj, čeprav sem dal svetilnost skoraj do minimuma. Zato pa sem šel tako za primerjat na starega slo-tech, ki je v črnem pa me oči niso bolele, pa bral sem lepo. Ne vem, če bi se navadil na strani v belem...
Pingvin :-)

demon#666 ::

@unready se strinjam s tabo. Črna manjka.
Pa slike bojo - mislim naše?

Supr ste to nadili pohvale sodelujočim!
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

jlpktnst ::

Jaz bi lepo naredil da z ie sploh ne odpre nove strani :D Dol z ie... da je treba vsako stran prilagajat posebej za ie, ko itak 0 ne dela. Ne hvala.

darky ::

Vse pohvale. Končno sprememba po dolgem času. Nova stran je superca ;)

alesrosina ::

Me samo zanima, ali je namenoma, da je vir slike naveden desno od slike? Mislim, da je bolj pregledno, ce je pod sliko in slika centrirana na sredino (ali pa kar v textu).
Imam pa Safari 3.0 na MacOSX. Tudi v Camino (=firefox za maca) zgleda isto.
Se slikca kaj mislim:


ko sem hotev vstaviti sliko (kliknim sem tukaj v editorju slikco in mi je editor sam dodal url, sem dobil error:

Pozor! Pri podatkih je prišlo do sledeče napake:
Uporabili ste neveljavno / nedovoljeno HTML oznako:
... tukej pa pac img src=...

Drugace pa kar lahko recem je samo Končno & splačalo se je čakat:))

creative ::

zelo dobro ste uredili vse pohvale z moje strani! Lepo bi bilo če bodo še kakšni skini omogočeni. :D

xyxyxyxy ::

Pohvale tudi z moje strani, le črno barvo čimprej dodajte, kajti bolščanje v belino je očem zelo neprijazno. xD Ouch!

Sami ::

Meni osebno je tudi bolj všeč stari slo-tech.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

lymph ::

Hvala za pohvale, sm veseu da vam je hova tema všeč!
"Belief is immune to counter example."

sheldon ::

40% podaljšan povprečni čas prebit na strani, 30% več sporočil v forumu, 20% več ogledov

Zdi se mi da bi mogli preizkusni čas podaljšati, ker folk je prišel pogledat novo stran in seveda moral malo pokomentirati, zato je tudi več ogledov:)

Time will tell.

nsignific ::

Na widescreen oz 16:10 izgleda obupno, FYI.

kriko1 ::

@nsignific: Izberi si fiksno širino

Markoff ::

Nisem apriori proti spremembam, a tale videz je IMHO korak nazaj. Sploh neke ikone pri vsakem komentarju - what's up with that??

Needless to say, da sem spremenil link v IE in FF do S-T na star.slo-tech.com.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

BigWhale ::

Ce vas belina moti in vas zaradi nje bolijo oci, potem pojdite k okulistu... ;>

Phoenix ::

Kar se mene tiče je vsaka inovacija dobrodošla, čeprav je trenutno slabša od stare. Kokr vsi pravjo da hočjo črno temo bom še jst reku da je bila črna tema zaščitni ter razpoznavni znak slo-techa.

Kot pa je v stari slovenski navadi kurcat čez novo, lepše in tuje pa moram rečt da ste se komentatorji prehit začel odzivat s kurcanjem. Loh bi dovolil strani mal da zaživi preden se spravte kurcat vsepovprek, kakršna kol da je stran je to trud slo-tech ekipe za njihovo in naše dobro ne pa da vsakmu od vas v rit lezejo ker vam ta in ta stvar manjka al pa ni všeč. Malo več zahvalnosti ne bi škodilo da sploh lahko beremo in obstajamo kot "slo-techovčki"

Nagi Bator ::

Jaz bom kar ostal v taboru konzervativcev.
Razen ce bo vrzena kaksna kost (debelo oblozena z mesom).
Potem morda pogledam k novemu izgledu.
Ampak samo dokler se ne priglodam do hrustanca.:D

Luka Percic ::

Me like.
Predlogi;
napis; "Zgodovina sprememb…" se ne dovolj razlikuje od ostalega posta. Ni jasne meje, da sedaj je pa posta konec. Torej barva/velikost/pisava, dodat črto... nekaj, da se nebo mešalo.
Citati porabijo preveč prostora. Znakec je ok("), ampak pisava je prevelika, razmaki preveliki.

Avatarji naj pri osebah ki ga nimajo, ne kažejo. Ni potrebe da vidimo, da nekdo pa ni uplodal slike.
Glede prikazovanja pa predlagam da imamo možnost da se kaže, ne kaže, ter kaže v črnobelem(default?).
Če se vam pač da.

Pri odgovorih bi si želel videti vse zgornje prispevke. Ne da moram vsakič met več tabov, če hočem malce natančnejše odgovarjat, citirat. (V stilu hitrega odgovora, le da so vse možnosti glede editiranja). Osebno bi želel da ti sploh ni treba zapustiti strani če hočeš komentirat. Predogled naj se kar izpisuje, tam kamor naj bi se.
Skratka želim si združitev "hitrega odgovora" z "navadnim". V stilu gizmoda.

Smeški so super(vsaj pri tej barvni shemi).

gzibret ::

Meni je nov design všeč. Prinaša obilo drobnih novosti (predvsem je zanimiva animacija, ko izbrišeš post - za navadnega uporabnika sicer neuporabno, za nas moderatorje pa pravi eye candy >:D). No malo heca....

Ko bo dostopen črn stil, bo zadeva prav super.
Vse je za neki dobr!

Longinus ::

lahk bi se naredila anketa če je obiskovalcev všeč nova podoba strani
ker meni ni
lp
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stari Slo-Tech se ukinja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Slo-Tech
29016810 (11089) Tody
»

Nov Slo-Tech (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
12815070 (9547) Jst
»

Novi Slo-Tech: meni zelo všeč! (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Slo-Tech
68744001 (25867) Ziga Dolhar
»

Slo-tech ekskluzivna majica

Oddelek: Slo-Tech
373438 (2586) iration
»

Kdaj bodo SLO TECH majice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
595755 (5068) blue96

Več podobnih tem