» »

h.264/DVD/DivX player

h.264/DVD/DivX player

««
44 / 47
»»

LexLuthor ::

Je komu na NMT uspelo poleg streamanja IPTV streamati tudi podnapise (npr. pri T-2 IPTV - HBO)?
www.pasice.si

astras ::

zadeva deluje bp na Xtreamer produktih.. katerega pa imas?
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

LexLuthor ::

imam Popcorn a-100, vendar z namenoma neposodobljenim firmwareom (problemi z vrtenjem HDD)
www.pasice.si

astras ::

a imas kak link kako narediti streamanje iptv na pch produktih?
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

LexLuthor ::

instaliraj si community software installer in potem instaliraj na pch programček UdpXY. potem si kreiraš html playlisto po navodilih in to je to.
www.pasice.si

piek ::

Bi bil kdo pripravljen deliti T-2 IP TV html/jsp playlisto za NMT z nami? Stari linki ne delajo vec ...
--- Finish it off if you started it! ---

Spock83 ::

Toliko je enih predvajalnikov. Kaj je zdaj OK? Da ni predrag, pa da čim več formatov bere, da ima možnost vgradnje diska in je okoli 100EUR?

Tomaz24 ::

Imam par vprašanj glede home cinema in bi rabil mal strokovne pomoči. Kot prvo razmišljam o menjavi CRT TVja za eno Panasonic plazmo. Je pametno kupiti sedaj, ko množično nabavljajo TVje zaradi mpeg4 ali je bolje počakati po novem letu, da se stvari malce umirijo?

Sedaj imam sedem let star Pioneerjev domači kino XV-DV303.



In morm rečt, da mi služi odlično, saj bere brez težav karkoli zapečem.

Sedaj pa bi zamenjal to za blu-ray predvajalnik. Gledal sem nekaj takega: http://www.mimovrste.com/artikel/111005...

Sedaj pa zanima naslednje:
- Ima ta predvajalnik vgrajene dekoderje za dolby digital/HD in DTS/HD ali je potrebno kupiti še en reciever, dekoder ali karkoli je že?
- Ali je možno, da na takega priklopim kar obstoječe zvočnike od Pioneerjevega home cinema, ker so še čisto ok in že lepo namontirani v sobi?
- Kako je z regijsko zaščito oz. odklepom le-te? Trenutni DVD player sem takrat dal odlenit, da vrti vse regije.


Oziroma katerkoli drug predvajalnik, ki omogoča vse zgoraj vprašano? Najbrž je "šmorn", ker kabli zvočnikov nimajo na koncu "činčev" ampak gol kabel.

Hvala za odgovore, vaš čas in pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomaz24 ()

LexLuthor ::

Bluray predvajalniki običajno nimajo priklopov za zvočnike, imajo samo kake analogne činč izhode in digitalne hdmi/s-pdif. Tele "zvočničke" lahko priklopiš na kak receiver, vendar se ob nakupu receiverja splača še kake spodobne zvočnike kupit.

Kar se tiče nakupa televizorja, so stvari že močno umirjene - tisto kar je npr. 2 leti nazaj stalo 1.300 EUR, danes stane 300 EUR, tako da...
Moj nasvet - kupi in uživaj čim prej, življenje je kratko.
www.pasice.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

nitro2 ::

že ima kdo boxee box doma?

Spock83 ::

Letos ga še ne bo. Premala proizvodnja, veliko povpraševanje. Bodo pa novinarji kmalu dobili zadeve v roke.

Gatsu ::

Kupujem nov HD mediaplayer pa me zanima kaj je trenutno best buy, če želiš predvajati Blu-ray iso oz še bolje BDMV z meniji?

silvom1a ::

Trenutno je po mojem mnenju best buy Popcorn A-210 z aluminijastim ohišjem in brez ventilatorja. Nima sicer možnosti polne navigacije v bdmv - ima pa light verzijo navigacije , ki je po mojih izkušnjah precej bolj priročna in predvsem mnogo hitrejša ! Priporočam !!!

Gatsu ::

Hmm sam tole je nov player tko da ga niti ni možno še v EU nabavit očitno?

silvom1a ::

Sigurno bo prišel zelo kmalu tudi v naše kraje ...
Tule ga že imajo http://www.popcorn-hour.de/shop/Network...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: silvom1a ()

Gatsu ::

Sam tale player se pa malo preveč cenovno približa HDi Dune Smart D1, ki pa ima polno podporo Blu-ray menijev itd...

qwyx ::

HDI Dune HD Smart D1 je pri nas 265,90 EUR. Popcorn A-210 bo zelo verjetno dražji. Za tako ceno vsekakor raje HDI Dune HD Smart D1.

silvom1a ::

Cena za A-210 je 249EUR v Nemčiji - in bo zelo verjetno enaka pri nas. Sicer pa , če ti je važna samo cena kar kupi kaj zelo cenenega - izbira je ogromna...

Gatsu ::

Seveda mi ni do cenenih zadev, vseeno pa bi rad seveda največ za svoj denar in zato tu sprašujem. A-110 imam sedaj že preko 2 leti in zadeva še vedno deluje brez problemov, edino vedno več je mkv filmov, ki jih noče predvajati pa ker imam 10/2 linijo se mi je zahotelo gledanje BR filmov v BDMV oz ISO načinu :)

Pa ima kdo kak player od Dune tukaj?

sulaco ::

Kateri bi bil pa najcenejši streamer ??
Rabim v bistvu samo streamat iz PC-ja na TV:
-povezano z UTP-jem preko routerja (ni 1Gb linija)
-streamanje večinoma .avi datotek, pa seveda tudi MKV (1080 brez zatikanja)
-občasno povezano na Yamahin receiver (obvlada DTS zvok)
-podnapisi mi niso važni
pa zelo pomembna: NE SME IMETI VENTIALTORJA

astras ::

http://www.xtreamer.me in sicer Xtreamer SideWinder ;)
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

axee ::

sulaco je izjavil:

Kateri bi bil pa najcenejši streamer ??
Rabim v bistvu samo streamat iz PC-ja na TV:
-povezano z UTP-jem preko routerja (ni 1Gb linija)
-streamanje večinoma .avi datotek, pa seveda tudi MKV (1080 brez zatikanja)
-občasno povezano na Yamahin receiver (obvlada DTS zvok)
-podnapisi mi niso važni
pa zelo pomembna: NE SME IMETI VENTIALTORJA


Bi ti rekel WD TV Live, ampak najbrž si z razlogom vprašal na tej temi :)

qwyx ::

Tukaj imajo Playon!DVR HD za 280EUR z vgrajenim 1,5 TB diskom:

http://www.redcoon.it/index.php/cmd/sho...

Ne vem pa, če je to model z vgrajenim (DVB-T)tunerjem.
Si ga morda kdo od vas lasti in bi kaj pokomentiral?

jk ::

Imam eno vprašanje za vse vas in sicer:

izbiram med temi predvajalniki:

Dune HD Smart D1 - 266€
Dune HD Base 3.0 - 299€
Popcorn Hour A-210 - 250€
in
MEDE8ER MED500X + - 159€

prebral sem nešteto mnenj, celotno temo tukaj,...pa sem še vedno zmeden toliko kot prej. Ali so Dune HD in Popcorn A-210 res vredni teh dodatnih 100€? Je mede8r res tak eksot, da se je bati za podporo čez kako leto? Raznorazni reviewi hvalijo vse te predvajalnike. No za mede8r so eni navdušeni nekateri pljuvajo - tako kot tukaj na slo-techu.

Rad bi, da bi predvajal vse kar vržem vanj oz. da ne bo problemov vsaj pri najbolj razširjenih formatih ter da bo slika dobra. Pa tudi ne bi bilo slabo, če bi bil tih. Tv je Panasonic TX 42V20. Odjemalca bittorenta ne potrebujem.

Svetujete kakšen drugi NMT?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jk ()

LexLuthor ::

Takole je - za Popcorn lahko rečem, da res opravi svoje, kot je treba, plus obstaja močan community z ogromno dodatnih aplikacij - jukebox, IPTV, FTP, torrent itd. Moj glas je za Popcorn. Jaz imam čisto prvo verzijo in je TOP.
www.pasice.si

astras ::

@jk xtreamer si namensko izpustil? -> vec tukaj: http://www.xtreamer.me
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

jk ::

Namenoma ja. Bil je prvi katerega sem pogledal in ga že hotel kupiti. Imel pa sem nekaj vprašanj...no na moja vprašanja preko emaila ali njihovega obrazca nisem nikoli nisem dobil odgovora. Ne na slovenski ne na njihovi strani. Zato sem ga vrgel ven iz ožjega izbora vem pa, da je zelo dober predvajalnik le ta neodzivnost me je zmotila...in kolikor berem po tujih straneh ne samo mene. Imajo dobro konkurenco in zato sem pogledal po drugih NMTjih.

astras ::

to pa tezko verjamem..

kako ni bilo odgovora? na kateri spletni strani? kdaj je bilo poslano?

lahko tukaj odgovorim na vsa vprasanja ki so s tem povezana ce maili "ne delujejo".. ni problema.... lahko se pa tudi direktno poslje mail na firmo (info(at)simali.si)

lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

jk ::

Mislim, da je bilo to v torek ali sredo. Ne vem točno. Poslano na tistem kontaknem obrazcu na xtreamer.me.

Odgovore na vprašanja sem dobil drugje (www.mpcclub.com). Hvala za pomoč in naslov.

astras ::

vecina se odgovarja na vprasanja v 99%..

jaz bi preveril še spam folder (se zna zgoditi da mail odleti v spam po nepotrebnem)
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

bananahobby ::

Tudi jaz kupujem nov HD mediaplayer glavno mi je da se ga da priklopit na omrežje pa da predvaja blu raye pa DVD-je (VOB format) pa me zanima kaj menite o totem: http://www.nabigo.si/egreat_eg-s7a
L.P. BananaHobby
The Spartans do not ask how many but where they are...

kelly1 ::

Zanimiv tale hd predvajalnik,..... res,...

Morda veš ali poznaš kaj podobnega, samo da bi imel še lcd zaslovček, ki bi ti pomagal pri navigaciji kot to ima npr popcorn c-200 ?

Lp
res,.. ga morda kdo uporablja ??

bananahobby ::

ne poznam, očitno so bolj redki... kaj pa drugi mislite glede tega playerja? ker ga nameravam kupit...
The Spartans do not ask how many but where they are...

SimplTech ::

@ bananahobby: Tega eGreat predvajalnika sicer ne poznam, sem pa zasledil en kar obširni test tukaj: link . Mogoče kaj pomaga.

astras ::

razen c-200 nima noben predvajalnik tega zaslona.. je pa c-200 najceneje tukaj http://www.popcornhour.me
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

bananahobby ::

@ SimplTech: hvala ti za ta link...=D
The Spartans do not ask how many but where they are...

SimplTech ::

LCD zaslon ima tudi novi Dune HD Smart D1 (cena kar visokih 265,90 EUR). Kako je zaslon uporaben za navigacijo in recimo predvajanje glasbe brez priklopljenega TV-ja pa mi do sedaj še ni uspelo ugotoviti.

Je pa kar dober test tega predvajalnika tu: link

Maxl ::

Tudi recimo Kaiboer predvajalniki imajo zaslon - iBoum link, tako da astras ne pametuj.

EG-S7A se mi zdi zelo v redu predvajalnik. mogoče še malenkost boljši pa bo EG-S800, ker bo imel tudi 3D podporo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maxl ()

astras ::

@maxl ja.. ker lahko kaiboer in popcorn hour sploh primerjas... :D:D
ne se hecat no
imas pa prav ja, res ima zaslon, priznam, my bad
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

sulaco ::

Eg7A ne pride v pošten, ker:
-nima Gbit mreže
-ima preglasen ventilator
-pa v testu (link od simpltech) so ga precej skritiziral

še vedno ostaja popcorn najboljši player/streamer..vprašanje je samo ali bodo na CES-u pokazali kakšnega C-210 z HDMI-1.4 izhodom pa 3D opremo???

astras ::

syabas bo moral nekaj pokazati slej ko prej.. vprasanje je samo kdaj..
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

bananahobby ::

Mi predlagate kerega boljšega od eGreat EG-S7A Ultra za približno sito ceno?

isto* sem mislil =D
The Spartans do not ask how many but where they are...

Zgodovina sprememb…

Gatsu ::

LexLuthor je izjavil:

Je komu na NMT uspelo poleg streamanja IPTV streamati tudi podnapise (npr. pri T-2 IPTV - HBO)?


Tole tudi mene zanima, je komu to uspelo?

sulaco ::

Prihaja Ryan HD2 (169USD):
http://www.acryan.com/en/playonhd2.html

-nov Proc
-USB3.0
-Skype, MSN, FB, Twit
-Giga mreža

Pa spet ventilator in nobene podpore za 3D....

misek ::

sulaco, če te moti ventilator lahko počakaš na novi Xtreamer. Sicer bo to spet reklama pa kaj.

astras ::

:D
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

mrdaco ::

Kaj je kdo od vas že naložil na HDX1000 firmware od popcorna 110??? To je sicer bilo aktualno leta 2009 ko je DTS downmix malo zamujal, sedaj pa postaja spet aktualno, ker kot kaže je HDX support mrtev, popcorn pa je v tem času že izdal dva nova firmwara.
Zadnje čase opažam da mi vsi mkv-ji ne delajo. Naprimer film Red, Toy story 3 itd.. Verjetno bi nov firmvare to popravil.
Torej ali kdo uporablja fw od kokic na HDXu??

Gatsu ::

Tudi sam sem moral že ene 5 filmov dvakrat dol vleč, ker jih Popcorn A-110 ni hotel predvajat pa imam zadnji FW gor in ja med njimi sta tudi Red in Toy story. Mislim da bo počasi napočil čas za nabavo novejše generacije playerja.

mrdaco ::

Kaj je kaj znano čemu ti filmi de delujejo. Recimo kak kodek, frame reate, karkoli... da se pač izognem takim različicam. Ker meni se ga še ne da zamenjat, ker razen tega dobro opravlja delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mrdaco ()

gregyk ::

mrdaco je izjavil:

Kaj je kaj znano čemu ti filmi de delujejo. Recimo kak kodek, frame reate, karkoli... da se pač izognem takim različicam. Ker meni se ga še ne da zamenjat, ker razen tega dobro opravlja delo.


Vsaj kot lahko vidim pri "Red.2010.720p.BluRay.x264-SiNNERS.mkv" - ima vklopljeno kompresijo ti. "header compression".

To je vzrok, da vam A-110 teh filmov ne predvaja.

http://www.mediasmartserver.net/2010/08...
««
44 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Še en nov HD predvajalnik - EGreat EG-R1 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36043166 (21772) xandros
»

Playon!HD Media player (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15559212 (45143) goby
»

eGreat EG-S2 Sigma Designs 8643 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
538734 (5994) Sibirc
»

Prihaja nov NMT player - Popcorn Hour A200 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10951915 (44299) vrossi46
»

PopCorn Hour A-100 in A-110 HD predvajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7515468 (7400) LuGi

Več podobnih tem