» »

h.264/DVD/DivX player

h.264/DVD/DivX player

««
43 / 47
»»

davtro10 ::

Hvala za vse nasvete. Začel sem takoj pri HDMI kablu in ga zamenjal z drugim. In seveda dela. :) Očitno se danes lahko še kabli "pokvarijo" kar tako. Thx še enkrat vsem za pomoč.

Imam pa še eno druge vrste vprašanje. Glede na to, da imam IPTV uporabljam tudi HDX za gledanje programov. Pogosto pa se dogaja, da takrat ko uporabljam HDX za gledanje IPTV, se internetni prenos drastično zmanjša. Če gledam IPTV preko VLC-ja (torej preko PC-ja) te težave ni. Seveda pa gre ves prenos, tako IPTV kot inet preko wifi routerja Buffalo HP-G54, ki podpira multicast. Uporabljam privzeti firmware, ki načeloma deluje zelo stabilno. Omejitev bitrate za multicast pa velja samo za wireless prenos. Verjetno je tudi pri ostalih firmware-ih.

No, v glavnem jaz sumim, da je težava v tem, da v HDX (ki je povezan UTP kablom) gre preveč visok bitstream, kar pomeni, da pol nič ne ostane za inet. Buffalo očitno ne zna dobro delit bitrate za IPTV in za inet. Ali se komu dogaja tudi kaj podobnega, da ko gleda IPTV preko HDX-a, da mu bitrate za inet drastično pade?

Ne bi rad nalagal Tomato-ta ali WRT firmware, dokler nisem prepričan, da je firmware težava. Ali ima kdo podobne težave?

axee ::

Samo odgovor na moja vprašanja glede ogleda Avatarja 45GB m2ts (oz vsakega BR filma); na WD TV Live deluje brez problema.

Kato ::

Zdravo

Imam že dve leti HDX 1000, do sedaj sem ga uporabljal nekako tako kot WD tv , torej interni disk ter dodatni za prenosni za predvajanje filmov. Imel sem namreč cel kup težav s mrežo in ga niti nisem mogel uporabiti kot network player. Sedaj sem končno ugotovil v čem je problem , kabel ,ki je bil napeljan po stanovanju je namreč fuč ,enkrat dela drugič ne. Sedaj bi ga po končno začel uporabljati, najpomembnejše mi je ,da lahko predvajam Siolovo IPTV. Prosil bi vas za pomoč pri tem ,kakšen je postopek za to? V nmt-ju je disk formatiran na neko linux particijo , firmware verjetno ni zaden. A če ga posodobim a izgubim podatke na disku? Kje lahko najdem skine pa kakšne uporabne zadeve za ta predvajalnik?

Za vso pomoč se vam zahvalujem.

davtro10 ::

Za ipTV preberi poste na 28 in 29 strani. Vse lepo razloženo. Preverjeno vse dela.
Ogromno uporabnih zadev je že podanih v tej temi. Sprehodi se skozi njo, od prve do zadnje strani. Še več pa je tukaj:http://www.networkedmediatank.com/



Kato je izjavil:

Zdravo

Imam že dve leti HDX 1000, do sedaj sem ga uporabljal nekako tako kot WD tv , torej interni disk ter dodatni za prenosni za predvajanje filmov. Imel sem namreč cel kup težav s mrežo in ga niti nisem mogel uporabiti kot network player. Sedaj sem končno ugotovil v čem je problem , kabel ,ki je bil napeljan po stanovanju je namreč fuč ,enkrat dela drugič ne. Sedaj bi ga po končno začel uporabljati, najpomembnejše mi je ,da lahko predvajam Siolovo IPTV. Prosil bi vas za pomoč pri tem ,kakšen je postopek za to? V nmt-ju je disk formatiran na neko linux particijo , firmware verjetno ni zaden. A če ga posodobim a izgubim podatke na disku? Kje lahko najdem skine pa kakšne uporabne zadeve za ta predvajalnik?

Za vso pomoč se vam zahvalujem.

Kato ::

Ok ,grem zdele brat , pa bom kaj vprašal ,če ne bom vedel.

lp

Kato ::

Živjo imam probleme s temle NMT-jem, ne pojavi se mi pod network. Ko ga pingam mi napiše destination host unreachable. Predvajalnik je priključen s eternet kablom z istim kot je bil priključen Siolov STB, možno je da je port na routerju nastavljen kot TV, ali je to težava? Drug problem je da na NMTju piše WORKGROUP, jaz pa niti ne vem kako pri win 7 preimenujem svojo mrežo v workgroup. Prosim za pomoč.

Kato ::

Super , očitno je bila res težava v tem da je bilo v routerju nastavljen port na video in ne na data. Zdej lahko sharam, naslednji korak je da lahko dostopam do interneta vendar me router ne spusti. Kaj moram narediti na siolovem routerju , da me bo spustil na internet?

Kato ::

Ok sej vem ,da težim samo sem prebral že vse poste v tej temi, pa moram ene par stvari vseeno vprašati.

1.Kje vidim ip od stb-ja?

2.Kje dobim playlisto za siol v pravilni obliki?

jRk0 ::

a ma ker HD x264 player analogne 5.1 izhode in decoder? (tako kot quadro za divx-e? =)
You fuck up once, you loose two teeth.

LexLuthor ::

Kato je izjavil:

Ok sej vem ,da težim samo sem prebral že vse poste v tej temi, pa moram ene par stvari vseeno vprašati.

1.Kje vidim ip od stb-ja?

2.Kje dobim playlisto za siol v pravilni obliki?


IP od NMT vidiš pod razdelkom Nastavitve/Omrežje nastavitve ali v GUI od routerja.
Playlisto za T-2 dobiš na forumu t-2.rula.net, za Siol pa ne vem. Pobrskaj malo tam..
www.pasice.si

d0rK ::

Fantje, eno vprašanje, je možno na kakšen način s temi NMT playerji izvesti sledeče:

Vzeimimo na primer Popcorn A-200, nanj sta direktno priklopljena dva zvočnika. Ali lahko jaz na kakšen način predvajam musko s kompa [dajem komande na Popcorna] pa se potem preko Popcorna predvajajo. Želim skenslat zvočnike v računalniški sobi, pa bi vso musko predvajal kar preko Popcorna v dnevni. Mp3je bi seveda prenesel prej na disk na Popcornu [če obstaja opcija da ne, pa še boljše].

Bi šlo?


Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

LuGi ::

d0rK ::

On it, hvala!

In sem se ravno prebijal čez ta isti forum samo v A200 temah.

jRk0 ::

HD player, ki ima 5.1 analog izhode! dajte no:\ ce ni in ni:S
You fuck up once, you loose two teeth.

kelly1 ::

Hay,..
Tudi sam zeloo dolgo iskal,.... in obupal,.. :(

Zamenjal reciver in to je to,:'( ... ja pa pred kratkim nekaj pršlo in to je to ! ::|

http://www.mimovrste.com/artikel/111005...


:)

Deycek ::

Dajte mi malo pomagat moram se odlocit za ta tv predvajalnik katerega naj vzamem wd live ali xtreamer navadn ali xtremer pro in se kup teh predvajalnikov je, kaj mi priporocate. Sam bi uporabljal za predvajanje hd 1080p filmov mkv format s slo podnapisi mogoce bi ga povezal kdaj tudi na racunalnik in iz njega predvajal filme na tv. Zvocnikov oz hisnega kina pa nimam mogoce pa si nameravam v prihodnosti tudi kupit torej kaj mi priporocate? hvala lp

evian ::

kelly1 ::

Jp,... sam cena je pa tud zasoljena,.. 8-)

kako je pa z podporo, grancijo oz. servisiranjem ?

lp

evian ::

Drži, ampak 7.1 ojačevalec tudi nekaj stane. Praktično se s tem znebiš prostorskega ojačevalca, dvd/divx/HDD predvajalca, dobiš pa multipraktik.
Zadeva se prodaja tudi pri nas: http://www.archus.si/hdi_dune_hd_base_3... kar verjetno pokrije garancijo/servis, podpora pa tudi izgleda dobra http://dune-hd.com/firmware/hdbase3/.

gregor ::

ali je kdo že opazil nove dune hdi predvajalnike?
več tukaj:

http://www.mpcclub.com/forum/showthread...
http://www.mpcclub.com/forum/showthread...
http://www.mpcclub.com/forum/showthread...

http://dune-hd.com/hd_players/current/




modularen sistem, možnost nadgradnje hardware...

LP

kmetek ::

hudiča za 300EUR res že soliden mediabox narediš a ?

Okapi ::

Drži, ampak 7.1 ojačevalec tudi nekaj stane. Praktično se s tem znebiš prostorskega ojačevalca,
A si prepričan? Kolikor vidim, ima 7.1 samo audio out, neojačano. Na to ne moreš zvočnikov priključit, ampak 7.1 ojačevalnik (ali recimo 4 stereo ojačevalnike).

Znebiš se lahko receiverja, ojačevalnik še vedno potrebuješ, in dandanes so ojačevalniki dražji od receiverjev.

O.

evian ::

Sem pogledal, res ni ojačano - potem pa že raje preko optike na en ojačevalec/dts dekoder...

gregor ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

neres ::

Zelo nizka ja, hehe.

Sicer pa jaz sem na splošno pogrešal tovrstne (HDD, USB..) predvajalnike, ki bi bil bolj primerni tudi za kvalitetno poslušanje glasbe. Se pravi kvalitetno predvajanje FLAC fajlov, en preprost displej da prideš do prave mape brez TVja in en dober DAC. Raj za audiofile (za glasbo iz digitalnih virov).
Mogoče bo to to. Balansiranih izhodov ne vidiš tako pogosto na takih predvajalnikih. Cena je tudi že audiofilska. Celo malo preveč, za moj okus. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

gregor ::

prosim vas, da mi naštejete razlike med

wd tv live
xtreamer sidewinder
popcorn hour a200
popcorn hour c200

ok, vem da je WD brez možnosti vgradne diska, xtreamer sprejme samo 2.5 disk, a200 3.5 disk in c200 ima možnost vgradnje blu ray pogona.

bolj pa me zanimajo razlike v procesorjih, uporabniških vmesnikih, formatih ki jih podpirajo....

torej zakaj je bolje npr kupit popcorne kot pa wd tv live in xt ali tudi kakšen drug model (egreat...)

Hvala
LP

huelz ::

Pa vse je prakticno isto sranje, drugo pakovanje...
Spilajo ti vsi mkv-je, odvisno je samo od tega, kolk evrckov bi zapravil (med modeli, ki si jih nastel ni ravno zanemarljiva razlika v ceni) in kaksne (dodatne?) featurje hoces met.

vrossi46 ::

Jaz ti povem tako,da med Xtreamerjem in Popcorn A-200 je razlika samo 40EUR. Priporočal pa bi ti slednjega,če hočeš met vse bombončke.Popcorn je NMT,Xtreamer pa NMP.
Pravijo da Sigma je nekje bolša kot Realtek,še poesbej ta od Popcorna 8643.Podpiral pa naj bi vse.Isti čip kot C-200.
WD pa ni nekaj ne vem kaj.
To je moje mnenje,odločil pa se boš sam

Lp vrossi46

gregor ::

ja, očitno je a200 res boljši, boljši procesor, nmt platforma

skrbi me edino glasnost ventilatorja, vem da obstaja drugo ohišje vendar potem je tako vse dražje...

ima kdo a200, kako glasen je vent?

hvala
LP

vrossi46 ::

Jaz sem prodal EG-R1B in naj bi danes dobil A-200.Bom sporočil če ne bo prej kdo drug posredoval informacije.:))

Lp

gregor ::

ok, hvala

tukaj pa je še link do modifikacij ...če bo preglasno

http://www.networkedmediatank.com/wiki/...

LP

tomi77 ::

Pozdravljeni,
vem da je bilo vsega že napisano in povedano...me pa vseeno na hitro zanima vaš nasvet za nakup
xtreamer sidewinder ali popcorn hour A-200?

prednost je naprava ki lepše prežveči naslednje: .mkv (1080p) in da je možnost IPTV (siol tv)

povedano mi je bilo da A-200 je precej bolj kompliciran za postavit IPTV?

torej kateri je zmagovalni?

LP
Core2Duo E6400 ; ASUS P5B; Ram OCZ 4 GB DDR2 ram, 4x 1GB PC2-6400, 800MHz;
Sapphire ATI HD 3870 ; 2x Seagate 7200.10 320GB SATAII;

Pesimist ::

jaz iscem en avi do hd player ki podpira interne in externe podnapise ter ima wifi, pa se nemrem odlocit med xtreamer, wd live tv in patriot box office. Šumnike mora podpirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Zlikovec ::

Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

gregor ::

vrossi46 je izjavil:

Jaz sem prodal EG-R1B in naj bi danes dobil A-200.Bom sporočil če ne bo prej kdo drug posredoval informacije.:))

Lp


zdravo, si že dobil, kako glasen je vent
si zadovoljen z delovanjem, odzivnostjo, sliko, zvokom....

hvala
LP

astras ::

@tomi77 mislim da je to kar xtreamer
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

vrossi46 ::

gregor je izjavil:

vrossi46 je izjavil:

Jaz sem prodal EG-R1B in naj bi danes dobil A-200.Bom sporočil če ne bo prej kdo drug posredoval informacije.:))

Lp


zdravo, si že dobil, kako glasen je vent
si zadovoljen z delovanjem, odzivnostjo, sliko, zvokom....

hvala
LP



Ja sem že dobil in stestiral.
Prežveči vse brez problemov.
Vent. je malo glasen , ampak ni problema ker bom nabavil tisto ohišje kjer se vent. odstrani
Slika in zvok enkratno in hitro delovanje.
Delajo še na temo NMJ-network media jukebox,info si oglejte tu: http://www.networkedmediatank.com/showt...

qwyx ::

@vrossi46

A z EG-R1B nisi bil zadovoljen?
Jaz se ravnokar pripravljam na nakup predvajalnika, pa mi ni jasno kateri je danes best buy. Sem razmišljal o EG-R2A ali pa EG-R3A, ampak izgleda da so šli pri http://www.predvajalniki.si/ rakom žvižgat, saj na spletni strani nimajo cenika.
Je A-200 res toliko boljši kot eGreat?

vrossi46 ::

Ja sem bil ja,samo malo spremembe vedno prav pride.Edino kar me moti pri Egreatu je slaba podpora za FW.In na spletni strani imaš zdaj cenik.
http://www.predvajalniki.si/opisi/cenik...

Zurbum ::

Kaj si pa mislite o tej zadevi:

LINK

qwyx ::

@Zurbum

Pred kakšnim letom bi bil nad takšno zadevo navdušen, danes me pa nekako ne prepriča najbolj...
http://www.mojmikro.si/pod_lupo/strojna...

BuzzFuzz ::

A mi lahko na hitro odgovorite, Patriot Box Office HD Media Player

podpira šumnike?
potrebujem receiver za DTS?
predvaja mkv...?

Nisem poučen o tem stvareh zato upam da ste na hitro razumeli kaj želim.
Rad bi le predvajal bluray rip filme x264 ter DTS brez dodatnih komponent.

floyd1 ::

Nova generacija WDTV (WDTV Live Hub) ima končno GB mrežni prikluček. Če to koliko-toliko deluje bo odpravljeno še eno ozko grlo teh naprav.
http://www.anandtech.com/show/3990/west...

gregyk ::

floyd1 je izjavil:

Nova generacija WDTV (WDTV Live Hub) ima končno GB mrežni prikluček. Če to koliko-toliko deluje bo odpravljeno še eno ozko grlo teh naprav.
http://www.anandtech.com/show/3990/west...


Iz testa, ki si ga linkal:

"GbE port seems more like a marketing gimmick, rather than actually adding to the performance"

in

"Transferring a 4 GB MKV file from the host computer to the Live Hub internal drive over the network was at a rate of around 10.6 MB/s. IOZone gave similar results, and never once did we cross 12 MB/s."

floyd1 ::

Drži, a je čisto možno, da gre le za zelo počasen HDD ali pa za prvi firmware, ki še ne dela tako, kot bo kasneje, s popravki. Ampak, kot sem bral po forumih, je marsikdo z dosedanjimi napravami dosegal pri kopiranju le nekje 2-3 MB/s, kar je pa res porazno. Tudi zato si nisem nikoli kupil HDD-ja za Xtreamerja. Mogoče pa preveč sanjam ;-))).

gregyk ::

floyd1 je izjavil:

Drži, a je čisto možno, da gre le za zelo počasen HDD ali pa za prvi firmware, ki še ne dela tako, kot bo kasneje, s popravki. Ampak, kot sem bral po forumih, je marsikdo z dosedanjimi napravami dosegal pri kopiranju le nekje 2-3 MB/s, kar je pa res porazno. Tudi zato si nisem nikoli kupil HDD-ja za Xtreamerja. Mogoče pa preveč sanjam ;-))).


Očitno nisi prebral testa, ki si ga linkal :)

We contacted WD with our findings, and they got back to us indicating that the Live Hub is not a true NAS. Performance typical of NAS devices such as the My Book Live were not to be expected. They also indicated that the bandwidth characteristics of the Live Hub are sufficient for media playback / sharing. Usually NAS devices provide higher transfer rates for video streaming compared to file copying. However, in the case of the Live Hub, there is only one host CPU which handles both playback and transfer, resulting in even lesser bandwidth for video streaming. In this context, the GbE port ends up being only a minor performance booster.

floyd1 ::

Res sem ga le na hitro in površno preletel (pač v službi in ni veliko časa).
Škoda. Sicer pa tudi poceni NAS-i (recimo Synology moj DS210j) ne dosegajo nekih blaznih hitrosti - če hkrati vlečem še torrente kopira nekje od 15-20 MB/s, sem bil na začetku kar malo razočaran, pol pa se navadiš.

kmetek ::

za 199$ naj ga kar imajo.

floyd1 ::

Taka cena je verjetno zaradi 1TB 2,5" HDD-ja.

eos ::

A ima kdo katerega koli od HDI DUNE predvajalnikov, k jih je možno kupit na www.archus.si. Zanima me namreč delovanje IPTV na teh predvajalnikih, in sicer kako hitro se preklaplja med kanali. Oziroma, na splošno, kateri od multimedijskih predvajalnikov, ki omogoča IPTV, najhitreje preklaplja med kanali?
««
43 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Še en nov HD predvajalnik - EGreat EG-R1 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36043240 (21846) xandros
»

Playon!HD Media player (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15559243 (45174) goby
»

eGreat EG-S2 Sigma Designs 8643 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
538758 (6018) Sibirc
»

Prihaja nov NMT player - Popcorn Hour A200 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10951980 (44364) vrossi46
»

PopCorn Hour A-100 in A-110 HD predvajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7515484 (7416) LuGi

Več podobnih tem