» »

Gamma ray

Gamma ray

destroyer2k ::

To je bolj nadaljecanje teme iz novice. In pač danes sem si vzel čas da poiščem članek, ki govori da GRB je zelo malo možnosti, da bi lahko uničil zemljo. In tudi merjenje v drugih galaksijah se dokazalo, da galaksija z majn železa ima veliko večjo verjetnost da GRB je v tisti galasiji. Več o tem preberite tukaj.
klik
klik

Thomas ::

Bom povedal, zakaj se jez na tole NE bi zanašal.

Iz preprostega razloga, ker velike zvezde so. Binarne zvezde, kjer ena tolko časa futra tadrugo s plinom iz svoje atmosfere, da se tadruga mora slejkoprej posesti v črno luknjo - preprosto so.

Tvoja dva linka me ne prepričata, da jih ni. SO. Tudi, če jih je tam, kjer gledamo, še več. Ni to nikakor odločilno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

destroyer2k ::

Ne narobe si me razumel nočem preričati v nekaj (kar sam menim da še rabi kar nekaj let raziskave). Samo v tistem je bilo napisano da je mala verjetnost da bi lahko nas zadelo in če še to kaj drži še to zmanjša možnost da bi zadel. Jaz menim da je večja verjetnost da se bi mi samo uničili, kot pa GRB. Ker če bo tehnologija šla tako hitro naprej kot je sedaj v zadnjih 50 letih in še vedno ljudje takšni kakor smo danes, je večja verjetnost sami da se uničmo.

Thomas ::

Seveda imajo galaksije z manj metalov več GBRjev. A zakaj? Ker so mlajše, še v fazi, ko je tvorba novih zvezd večja. S tem tudi velikih, s kratko življensko dobo in finalnim GRB dogodkom.

A tudi starejše galaksije niso imune. Kot bi mislil, da ne moreš dobiti ošpic, ker si že 17 let star, 17 letniki jih imajo pa redkeje. Ni to odločilno. Če imaš simptome ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

destroyer2k ::

Sej to drži, ker zdej je tako lahko je res lahko ni, še dosti raziskave bodo mogli vložit v ta projekt in saveda bolše teleskope da bodo merili v vsaj 10 galaksij.

Tole je off topic samo se mi zdi vseen zanimivo. Da bodo letos poslali reklamo enem planetu, ki je 42 svetlobna leta vstran, ker mogoče lahko ima življene na njemu (pa reklamo gredo dati tak ko da bi res katere nezemljane zanimalo naše reklame).
klik

Thomas ::

42 svetlobnih let daleč nese vsak TV oddajnik. Stampedo brezveznikov.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
676172 (4856) Thomas
»

Odkrit prvi skalnati eksoplanet (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
21415435 (11283) Thomas
»

Verjetnost ... spet čudna naloga (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1188757 (6091) Thomas
»

Najsvetlejša supernova do sedaj (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16716036 (10709) destroyer2k
»

Zemlja se nahaja na strelni liniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
13214648 (9501) Thomas

Več podobnih tem