» »

AIR bo le zaživel

AIR bo le zaživel

««
7 / 22
»»

icek ::

UPS bo res imel DVB-C. Komercialno bi naj zalaufalo v kratkem. Cen pa ne vem.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Veron ::

Razlika med DVB-C in T?

icek ::

V modulaciji.
DVB-T uporablja OFDM modulacijo, katera podatek razbije na dosti manjših in vsakega posebej modulira okoli svojega nosilca (2k, 8k). OFDM je bolj odporen na motnje, ki se lahko pojavljajo pri brezžičnem prenosu, medtem ko pri kablu (DVB-C) ni te potrebe.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Veron ::

kaj to pomeni, da pri DVB-C preko wirelessa bojo motnje bolj pogoste (recimo slabo vreme) ali vseeno na isti kvaliteti kot dvb-t?

icek ::

Pri isti oddajni moči ja.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Veron ::

Huh nevem točno na kateri del misliš "da", da so možne pogostejše motnje ali da je slika enako kvalitetna in motenj ni, kot poročajo drugo uporabniki?

icek ::

Enostavno. DVB-C je bil razvit za kabelska omrežja, DVB-T pa za brezžična. Tisti, ko so postavljali temelje, so že vedeli kaj delajo. Ob motnjah v prenosi je DVB-T bolj robusten, kot DVB-C.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Kukius ::

Nekaj odgovorov, na katere ni relevantnih odgovorov iz prejšnjih postov:

Bazna postaja na RTV stolpu Boč je že postavljena. Čaka se lep dan za montažo linka MB - Boč. Verjetno bo po montaži Ario potreboval še teden ali dva za testiranja sistema na Boču, preden bo sistem spuščen v resno komerciano uporabo.

Bazna postaja na Krimu je že nekaj mesecev v uporabi za testne uporabnike in ni problemov v delovanju. CPE, uporabniške enote, bodo izdobavljene UPC-ju ob koncu januarja, tako bo UPC kmalu pripravljen za prve komercialne priklope.

Razlika v sistemu med Ario in UPC-jem - v internetnem delu ni velike razlike, uporablja se Docsis, standard v kabelskih omrežjih in je enaka tehnična osnova, tudi Ario ne uporablja OFDM za internetni del. Razlika je le v prenosu slike, kjer Ario uporablja DVB-T, UPC pa bo uporabljal DVB-C. So prednosti enega in drugega sistema, na strani uporabnika ne bo razlike v kvaliteti delovanja, verjetno bo le domet bazne postaje UPC-ja nekaj manjši zaradi uporabljene višje modulacije.

Veron ::

No upam, da 13km ni velika razdalja, glede na to, da nekateri pri Ario imajo preko 30km, pa jim lepo deluje.

Verjetno pa noben neve ali bo tudi UPC imel na voljo le hitrosti paketov do 4 (oz. 8mbit) ali bojo izenačili s kabelsko?

Kukius ::

No upam, da 13km ni velika razdalja, glede na to, da nekateri pri Ario imajo preko 30km, pa jim lepo deluje.

Verjetno pa noben neve ali bo tudi UPC imel na voljo le hitrosti paketov do 4 (oz. 8mbit) ali bojo izenačili s kabelsko?


13 km od bazne je zelo blizu, si lahko brez skrbi:)

Vanadium ::

Fino to sem glih včeraj šel na streho v tem mrazu in lepo z enega vogala glih za glih vidim Krim. Torej mali kandelaberček zraven pa bo lep pogled če ne bom pa soseda nafehtu če pr njemu lahka postavim :D

Veron ::

Samo upam, da ne bo mel telesmeh enake ponudbe kot ario za tale air, edino kar bi me znalo prepričat, je če bo ponudba enaka kot na prizemljski kabelski (pa seveda brez norih 125eur priključnine), ker potem raje ostanem še ta let pa pou na siolu, dokler ne pride t2 fiber (če bo do takrat).

CrashOver ::

ima še kdo težave s pošiljanjem faxa??? prosim če javite... in sicer od kar mam ario, ne gre več pošiljat faxov... pri detelju pravijo da se mora modem skonfigurirat, pri ariju pa so že na dopustu?

hvala za odgovore

LP
-matej

TgT ::

Bedno, 300m zahodno se vidi Boč, pri meni pa ne :P Torej, nimam nikakršnih pogojev? :))
Hit'N'Run

Thunder wave ::

TgT žal mislim, da ne.

TgT ::

Drek, mi ni usojeno imet spodobne kablske....


Škoda da ne obstaja nekakšen repetitor ;)
Hit'N'Run

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TgT ()

danielka84 ::

po moje nebi predstavljalo nekega problema potegnit 300M kabla po zemlji do hiše?
Tam pač narediš eno omarco in drog na katero daš anteno, v omarco pa opremo... , mogoče bi bli potrebni še kaki ojačevalci za teh 300m.

lp
ni-da-ni

kronik ::

Niti coax, niti UTP ne delata dlje od 90m brez ojačitve. Lahko pa si vmes postaviš KTV omarice ene 4 ali 5 komadov z ojačevalci (vsak porabi < 20W) z napajalnim kablom (60V).
Čeprav cenovno.... ;)

Edit: lahko pa uporabiš optični kabel, samo za napajanje boš vseeno rabil baker.
Edit2: opremo lahko kupiš tu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kronik ()

muc82 ::

Lep pozdrav,
Anteno bi si moral postaviti približno 60m od hiše za sprejem na pohorski oddajnik. Me zanima ali bi to delovalo dobro ali bi se pojavljale kake prekinitve, kako kockanje na TV in podobno?? Ima kdo kake izkušnje z maksimalno razdaljo, ki je še možna za dober signal od antene do hiše??

Hvala za informacije.

lp

CrashOver ::

kaj faxi pa vam delajo ok (tisti ki mate ario)? :D

LP
-matej

kronik ::

Muc82: 60-70 m je ravno zgornja meja. Potrebuješ pa tudi napajanje antene, ne pozabi ;)

Thunder wave ::

Meni fax dela BP.

CrashOver ::

kraner... mi poveš kateri tip faxa maš? hvala

Veron ::

tale telemach malo dolgo zadevo že vleče, nekako mi daje vedet, da bo verjetno to še eden od propadlih projektov :(

icek ::

Veron: End user oprema je ravnokar v proizvodnji in bo dobavljena do konca meseca.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Thunder wave ::

HP officejet 6310 32kb.

Veron ::

icek, hvala za novico :)
čakamo še ponudbo, če bo dobra pa gasa :)

PaJo ::

Da povem še malo izkušnje po dobrem mesecu uporabe:
- net mi do sedaj samo 3x mrknil, ugotovil da moram prekinit napajanje glave in šele takrat se modem zopet pobere in povezave deluje naprej bp, drugače hitrost za 4mbit zadovoljiva (460kb/s dol konstantno)
- tv večinoma deluje dobro, čeprav na čase zvok in slika nista sinhronizirana, predvsem se to pojavi na kanalu RTL, ki se pri nas veliko gleda. Prav tako občasno prične sliko nekako čudno barvno mešat in na čase celo zgine v celoti, prav kocka ne ampak se zatika.
- telefon še nisem nič kaj dosti testiral, ker za 1x se še ne uporablja, verjetno pa zgodba podobne kakor z internetom, glede na to, da zvezan na isti modem.

Toliko na hitro od mene, mogoče se na ta način kaj uštima pri tv, nestrpno pa moji sosedje pričakujejo oddajnik na Boč-u, katerega start se kar prestavlja in prestavlja.
Splošno gledano je storitev na nivoju ampak je ne bi priporočal nekomu, ki ima zadosti dobro parico da lahko sprejema IPTV, stvar je uporabna za oddaljene lokacije in pokrivanje tako imenovanih belih lis, kjer ostala širokopasovna in CATV ponudba ni na voljo.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Vanadium ::

@icek: tole mislis oprema za telemach preko krima oz lastovka?:D

icek ::

MadPanter: UPC LJ kabel preko Krima.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Vanadium ::

Vrhunsko, torej načeloma cez cca 1 mesec naj bi komercialno bilo že dostopno če bo vse po sreči? Mogoče maš kaki insajderski info glede cen in kaki paketi bodo?

icek ::

žal ne.
Rider of Theli
www.air-tv.net

mausek ::

Lep pozdrav,
Anteno bi si moral postaviti približno 60m od hiše za sprejem na pohorski oddajnik. Me zanima ali bi to delovalo dobro ali bi se pojavljale kake prekinitve, kako kockanje na TV in podobno?? Ima kdo kake izkušnje z maksimalno razdaljo, ki je še možna za dober signal od antene do hiše??

Hvala za informacije.

lp


Zadeva dela tudi pri 120m kabla BP (TV, za internet nevem, ampak načeloma obstajajo ojačevalniki).
Napajanje iz STB je delalo tudi pri cca 70m kabla med sprejemnikom in anteno (TV + internet BP).

Zgoraj navedena podatka sta bila pri 2 različnih strankah.

Lep pozdrav.

Vanadium ::

No sem poklical danes na upc in so mi potrdili, da bodo ponujali baje že letos internet preko lastovke. Prijazna operaterka mi ni znala nič konkretnega povedat mi je pa rekla naj jutri dopoldan pokličem, ko bo nekdo bolj odgovoren na šihtu.

L.P.

Thunder wave ::

A mogoče kdo ve, koliko uporabnikov ima že Ario?

icek ::

Po moje okoli 300-400.
Rider of Theli
www.air-tv.net

amater007 ::

Lastovka Trojči starta februarja.

Vanadium ::

baje, mene je klical en prejšen teden, ker sem pač firbcal in je rekel da oddajnik na krimu se ne deluje tak da mogoce to velja za druge oddajnike ;). Pustmo se presenetit :D

Veron ::

madpanter s katerega konca pa si?

icek ::

Oddajnik na Krimu deluje!
Rider of Theli
www.air-tv.net

Vanadium ::

@ Veron: Okolica turjaka

@ icek: Od kdaj pa dela? jas sem 2 tedna nazaj klical na upc pa so rekli da nebo do februarja zihr delal še nato me je pa en poklical z upc ker sem cifro pustil in je rekel pač da nevejo še nič kdaj bo točno in da še ni aktiven

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Kukius ::

Madpanter,
Krim deluje že nekaj mesecev, ni pa še v komercialni uporabi. Komercialni štart se prične v sredini februarja, oprema za uporabnike je že v skladišču UPC od tega tedna.

Vanadium ::

super se bom losal kmalu pol umts interneta :D

Vanadium ::

No super če je temu verjet bomo spet na kmetih zviseli

 sevalni diagram

sevalni diagram



Nevem kaj tem na UPC ni jasno, ljubljana in okolica ki je napolno pokrita z optiko, xDSL povezavami ipd... bo še z tem pokrita. Nevem pa kaj so čudni tam malo. Naj raj obrnejo anteno proti kočevju kjer nimamo možnosti karkoli drucga imet. Bojo saj meli računico :| jej jej nevem kaj tam taglavni razmišlajo. Upam da saj kaki z UPC tole čita ker to nebo dobro če bo tak obrnjen oddajnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Kukius ::


Nevem kaj tem na UPC ni jasno, ljubljana in okolica ki je napolno pokrita z optiko, xDSL povezavami ipd... bo še z tem pokrita. Nevem pa kaj so čudni tam malo. Naj raj obrnejo anteno proti kočevju kjer nimamo možnosti karkoli drucga imet. Bojo saj meli računico :| jej jej nevem kaj tam taglavni razmišlajo. Upam da saj kaki z UPC tole čita ker to nebo dobro če bo tak obrnjen oddajnik.


Hja, zankrat sta na Krimu samo dva sektorja (po 90 stopinj), lahko se dodata še dva sektorja in bo polna, 360 stopinjska pokritost.

Zmeni se z UPC koliko podpisov potrebujete, če je dovolj uporabnikov, ni problem razširit bazno postajo z novim sektorjem..

bdovnik ::

Pozdrav!
Zanima me, kdaj začne obratovati oddajnik na Boču?

Veron ::

Joj zdej že konc Februarja, ko bom konc F klicu, bojo rekl konc junija in tako dalje...
Jebemtiš, ne da se mi več s tem siolom ukvarjat, sam prekinja aaarrrrr... pa drago k ps za 1m

Kukius ::

Joj zdej že konc Februarja, ko bom konc F klicu, bojo rekl konc junija in tako dalje...
Jebemtiš, ne da se mi več s tem siolom ukvarjat, sam prekinja aaarrrrr... pa drago k ps za 1m


Boc je ze v pogonu- prijav je toliko, da ne uspejo vseh priklopit. Si se prijavil?

Veron ::

Govorim za Krim :)
Sem doma na relaciji Vrhnika-Lj

Kukius ::

Govorim za Krim :)
Sem doma na relaciji Vrhnika-Lj


Krim bi naj bil v sredini februarja in se ne bi več smelo prestavljati, saj ima UPC vse pripravljeno..
««
7 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415314 (3021) markasaso12
»

Izkop novega telefonskega priključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
328659 (7668) Topix
»

uTorrent problem na ARIO (počasen prenos)

Oddelek: Omrežja in internet
52215 (1810) 34054
»

Lastovka TV - Krim (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16930566 (19186) Marko86
»

ARIO TV in Sony TV?

Oddelek: Zvok in slika
71744 (1493) PaJo

Več podobnih tem