» »

AIR bo le zaživel

AIR bo le zaživel

««
6 / 22
»»

OmegaM ::

Aja, to pa nisem vedel.

A zato ga nikjer ni na teh siol tv,amis,....

No, se sreca da imam dober signal, ker v nasi luknji nic drugo ne lovim prav kot same hrvate ... mnja, sicer cist dovolj koliko gledam.

LP
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

xdejvid ::

naročiš duo paket (tv+internet), pridejo domov inštalaterji, ti prinesejo zraven set top box, modem, položijo kable, plačaš račun, ...a gre tako? parabolo pa lnb pa kable vse plačaš ti? koliko stane napeljava ali je to vse vključeno v priključnino?

a si lahko vse urediš sam?

a je lnb od SAT ustrezen? ali je parabola 80 cm ustrezna za 30km oddaljenosti?

hvala za odgovore

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xdejvid ()

icek ::

Načeloma za vse poskrbi monter. Cena je glede na paket, ki ga boš imel in vezavo.
LNB od SAT ni dober, saj le ta samo sprejema signal, za internet pa potrebuješ tudi oddajo. 30 km je že kar precej daleč. Jaz bi priporočal vsaj 100cm parabolo ali več.
Rider of Theli
www.air-tv.net

xdejvid ::

da vidim ce prav razumem. Za duo paket je prikljucnina 125eur za eno leto, 37eur na mesec narocnina + (lnb,parabola,montaza) koliko pa to stane za ta paket? Lp

Thunder wave ::

Oprema ne stane nič, plačaš le priključnino z vezavo za 12 mesecev.

LP

Oproda ::

Kot je nekdo na tem forumu že povedal plačaš tudi monterje, ki pa jih najame Ario, ampak tebi tega nobeden ne pove. To izveš potem ko so že fertik, in ko si jim že dolžan denar. Če boš malo prelistal nazaj boš našel tudi cenik za inštalacijska dela. Lahko si pa verjetno tudi sam zmontiraš krožnik pa kable napelješ..pol pa ti menda ne kasirajo nič.

xdejvid ::

aha, moram si razjasniti stvari....

kdaj pa jim povem, da si bom to sam naredil...ko pridejo monterji? opremo pošljejo tudi po pošti?

koliko stane montaža? okvirno me zanima?

kabli so tudi všteti v priključnino? ali je to navaden koaksialni kabel 75 ohm?
imam 30 km oddaljenosti, oni ti potem pošljejo/pripeljejo primerno parabolo?

lp
thanks

icek ::

Najbolje, da pokličeš na 059 240 000 in tam vprašaš.
Rider of Theli
www.air-tv.net

BigMan ::

Monterjev ne plačaš, je vključeno v ceno 125€ ki jih plačaš za priklučitev, kable anteno pa ostalo dajo tudi monterji.

Soprano ::

da vidim ce prav razumem. Za duo paket je prikljucnina 125eur za eno leto, 37eur na mesec narocnina + (lnb,parabola,montaza) koliko pa to stane za ta paket? Lp


Sem kar ziher, da ne razumeš prav =) Priključnina je skoraj 100% enkratni strošek in ne letni; pač strošek osnovne montaže. 12 mesečna vezava pomeni, da moraš biti 12 mesecev naročnik in plačevati mesečno naročnino, preden lahko prekineš pogodbo brez penalov. To je isto kot pri ostalih ponudnikih.

Monterji pa ti po mojem dodatno zaračunajo samo dodatno naročena dela, v stilu "jaz pa bi rad imel kabel 1 nadstropje nižje v tisti drugi sobi, pa tiste lepe kanalčke bi tudi želel".

Naj me kdo popravi, če se motim =)

xdejvid ::

oproda pravi da monterje plačaš. drugi pravijo da ne....bom raje poklical

T4dej ::

Tisto o plačanju monterjev se je šlo pri kolegu in tudi pri meni za naknadno storitev dodatnega TV sprejemnika.
Po mojem se samo takrat plačajo dela. Sam sem to rešil tako, da sem pač sam dvignil dodaten STB na Ariu in ga tudi sam zmontiral.

Klemix1 ::

Mene pa zanima če je možno dobiti dovoljenje za Hustler TV in Satisfaction SCT.

Lp.

Antihero ::

Tisto o plačanju monterjev se je šlo pri kolegu in tudi pri meni za naknadno storitev dodatnega TV sprejemnika.
Po mojem se samo takrat plačajo dela. Sam sem to rešil tako, da sem pač sam dvignil dodaten STB na Ariu in ga tudi sam zmontiral.


Točno ja, nekako tako je blo da je nekdo naročil dodatno še en TV in plačal monterjem 80€.

Pardon za napačen info!

icek ::

Klemix1: je možno. Pokliči na Ario in povej.

Od danes naprej sta programa HBO in HBO comedy dodatno plačljiva in sta bla izklopljena vsem uporabnikom.
Rider of Theli
www.air-tv.net

mico28 ::

pozdravljeni
vem da bo tudi na boču v kratkem zaživel air. Boč vidim čisto brez kakih ovir(razdalje od boča po višini je približno kakih 10-15km ), na njihovi uradni strani sem že probav če je možno in mi je to tudi potrdilo da bi bilo možno.
zanima pa me naslednje:
- če bi internet deloval na 4 računalnikih prikloplen na router
- če je možno imeti prikloplene 4tv-je
- koliko bi znašala cena na mesec za tv in internet(1mb ter koliko bi znašalo na mesec za 2 ali 4mb linijo)
- ter kako deluje na taki razdalji internet in televizija tudi v slabem vremenu(večdnevnem dežju, megli, snegu, ker internet rabim skos za šolo)?
hvala za info.

LP

icek ::

- Seveda bi
- Tehnično je možno, vendar je na eno naročnino možno imeti le 3 sprejemnike.
- Poglej cenike na www.ario.net
- Problem lahko predstavlja edino kakšna poletna nevihta, ko res fejst dežuje. Drugače ni problemov.
Rider of Theli
www.air-tv.net

mico28 ::

če vzamem samo internet 4mb to pomeni da plačam potem 33€ na mesec plus na začetku 150€priklučnine,
če pa vzamem paket DUO pa pomeni da plačam 125€ priključnine ter 37€ za 1mb+tv ali 45€ za 4mb+tv
imam prav ali se motim? Mogoče še kaka informacija kdaj bo to približno zaživelo na boč, kdaj bo začelo obratovati, in ali je možno da na začetki dobiš kot poskusno to in se potem odločiš če bi imev to ali ne?

za odgovore se zahvaljujem

LP

icek ::

Boč je ravnokar v montaži. Zagnan bo še letos, kdaj pa se bodo začele priklapljat stranke pa ne vem točno. Testno obdobje je že mimo.
Rider of Theli
www.air-tv.net

PaJo ::

Tak, da napišem še jaz moje izkušnje:
- zadevo priklopili včeraj in dela super
- nočejo dat več 8/1 paketa, ker tehnično trenutno ne deluje dobro, paket 4/0,5 deluje v mejah normale (konstant dl 480kB/s)
- niso mi vklopili xxx paketa čeprav sem to pri priklopu želel
- montaža do 10m kabla, 1 tv, modem ter telefonu te ne stane nič, je všteta v priključnino
- dodatni m kabla in ostalo delo se seveda računa, pri meni to ni bilo potrebno
- moti me napajanje glave preko tv sprejemnik, to bi želel da rešite kako drugače (btw. kako to rešujete tam kjer je samo internet brez tv?)

Drugače pa stvar deluje super, za več povem kasneje ko bo zadeva dlje časa v uporabi.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

mico28 ::

no prašam zato ker nebi se rad zaj odjavo od zdajšnega internetniga ponudnika čeprav internet dela samo 300Kb/s (še ne pol mega ), pol pa bi se na drugiga naročo pa ta nebi delav na koncu pa bi ostav brez interneta.

LP

PaJo ::

Saj lahko vzameš ario neodvisno od trenutnega ponudnika, ko vidiš da vse ok pa starega ponudnika odklopiš, tisti mesec pač plačaš malo več maš pa zadevo zagotovljeno da dela ok.
Drugače pa stvar zagotovo dela, če le ni kakšna ovira med tabo in oddajnikom, jaz sem zato moral anteno pritrdit na dimnik, da sem prišel mimo sosedove strehe.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

icek ::

btw. kako to rešujete tam kjer je samo internet brez tv?


Z zunanjimi napajalniki.
Rider of Theli
www.air-tv.net

mico28 ::

ni nobene ovire ker boč vidim čisto ko pogledam ven žez okno. to dobiš kakšen krožink(podoben satelitskemu) za internet ali kaj drugega, pač zanima me kako to zgleda

LP

icek ::

Rider of Theli
www.air-tv.net

pepy72 ::

PlačaŠ vsak meter kabla nad 10 metrov porabljenega od lnp do set-boxa ali modema! To je vse kar ti dodatno zaračuna monter! Lahko pa kable sam prej potegneŠ pa ti monter samo zmontira! Tak sem naredil tudi sam in plačal oziroma kupil od montera 45 metrov dodatneka kabla za katerega sem mu dal 32€! To je bil ves dodatni stroŠek za 2 x tv+internet!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: PaJo ()

Thunder wave ::

Jaz imam 3 TV, telefon in internet položili so 100% okrog 20m kabla pa nisem plačal čisto nič. Ne vem pa kako je pri ostalih, res pa je da sem bil priklopljen še v testni fazi AIR-a.

PaJo ::

Hvala za odgovor okoli napajalnika, kakšen je postopek da pridem do njega, oziroma lahko uporabim kar klasičen 12V tv usmernik, ki se običajno uporabi za napajanje tv ojačevalnika, ker me moti da je tv sprejemnik skozi prižgan, modem pa bi želel da dela ves čas.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

icek ::

Vprašaj na Ariom če mogoče imajo kaj. Drugače pa računaj, da potrebuješ 12V in 800mA izvora. Napetost lahko združiš s signalom z RF razdelilcem.
Rider of Theli
www.air-tv.net

bvcxy ::

Zdaj močno sneži na območju MB. Povejte če se to kaj pozna na delovanju sistema, ima kdo kakšne motnje?

Thunder wave ::

Jaz jih trenutno nimam in jih zadnjič ko je snežilo tudi ni bilo. Dela bp.

Antihero ::

Kaj antena rabi napajanje?

Antihero ::

Pa to me še zanima, od antene do modema gre en kabel, potem pa se setboxi in računalniki na modem priklopijo?

icek ::

Signal se deli na 2 veji. Ena do modema in ena do set top boxa. Antena potrebuje napajanje.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Antihero ::

Hvala za odgovor Icek! Zanima me še samo, kolikšna je lahko maksimalna dolžina kabla med anteno in setopbox-om oz modemom, pa če so kakšne posebnosti, če imaš 2 televiziji.

icek ::

Maksimalna dolžina kabla je odvisna od nivoja sprejetega signala. Lahko se podaljšuje z ojačevalniki, le da je napajanje transceiverja nekje blizu njega. Do 20-30 metrov ni problema.

Lahko imaš do 3 TV sprejemnike.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: icek ()

Thunder wave ::

Icek poglej na ZS:

pepy72 ::

ARIO RES DELUJE!

Vsi, ki ste še stalno v dvomih glede ARIO NET vam zagotavljam, da v kolikor na spletni strani ARIO NET ugotovite, da imate zadovoljiv signal na vaši lokaciji zadeva 100% deluje! Sam imam zdaj že 2 meseca priklopjen internet 4 MB + 2 x TV, koristim oddajnik Pohorje, ki je z moje lokacije dobro viden in oddaljen okoli 20 km zračne linije. Namestili so mi krožnik premera 80 cm in zadeva od vsega začetka brez kakih motenj in prekinitev interneta prav tako pa televizije deluje brezhibno!

Pred tem sem imel internet od SiOL, katerega hitrost preko kabla se pa z ARIO NET ne more primerjat in mu ne seže do gležnjev, kaj šele do kolen! Internet dela enkratno, kar se pozna predvsem pri prenosu datotek oz. DOWNLOADU!!!

Lep pozdrav,

;)

e-marko ::

Kakšne stroške si imel do sedaj in koliko plačaš na mesec? Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

xdejvid ::

mene zanima, ali ario prekine naročniško razmerje s telekomom, kolikor imaš fiksno linijo pri njih? in ti prenese obstoječo telefonsko številko na Detel?

mare87 ::

Ima mogoče kdo kakšne informacije kdaj približno naj bi bil operativen oddajnik na Boču? Nekaj se je govorilo, da že oktobra ali novembra, na Ario pa pravijo da še ne funkcionira.

icek ::

Slabo vreme je malo zavleklo montažo.
Rider of Theli
www.air-tv.net

mare87 ::

Se pravi v roku kakega meseca bo zagotovo? Sprašujem za kolega, namreč med hišo in oddajnikom na pohorju je na tujem posestvu napoti smreka, tak da mu ostane še Boč, kateri pa je oddaljen 40 km. Bi z večjim krožnikom delovalo na takšni razdalji? Je pa iz Malečnika.

Thunder wave ::

Če je zračna razdalja 40km, bi mogoče delovalo z 110cm parabolo nisem pa 100%.

icek ::

mare87, kaj pa meljski hrib? Sicer je Malečnik čisto spodaj, ampak ali mogoče vidi ta oddajnik?
Rider of Theli
www.air-tv.net

e-marko ::

Se pravi v roku kakega meseca bo zagotovo? Sprašujem za kolega, namreč med hišo in oddajnikom na pohorju je na tujem posestvu napoti smreka, tak da mu ostane še Boč, kateri pa je oddaljen 40 km. Bi z večjim krožnikom delovalo na takšni razdalji? Je pa iz Malečnika.


Kaj pa če bi poskusil nahecati lastnika smreke, da le to podere? Bi bilo še najmanj težav. Ali?

LP
...somebody, somewhere...

Vanadium ::

Kaj to planirate sam po štajerskem imet? al se tut kaj planira kaki krim ali podobno?

icek ::

MadPanter: poglej poste nazaj. Na Krimu tudi že laufa.

Mare: ja pa itak je bas božiča, ko ljudje porabijo dosti smrek. Jo lahko v promet spraviš.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Alexius Heristalski ::

UPC bo imel na Krimu. Menda pa bo za TV uporabljen standard DVB-C, ne -T.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Veron ::

Pri UPC sem se javil, da mi pošljejo pogodbo takoj, ko bo zalaufalo (komercialno) in še do sedaj nisem nič dobil.
Verjetno nič ne bo od tega, ker v roku dobrega leta (do leta in pol) dobimo T2 fiber, tako da mi škoda nekje ~125eur priključnine plačevat za 1let interneta, do takrat bo verjetno Siol delal stabilno, kot do sedaj (le da so slabše hitrosti, ker sem daleč od centrale). Krim pa imam 13km vidne linije.
««
6 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415270 (2977) markasaso12
»

Izkop novega telefonskega priključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
328592 (7601) Topix
»

uTorrent problem na ARIO (počasen prenos)

Oddelek: Omrežja in internet
52206 (1801) 34054
»

Lastovka TV - Krim (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16930476 (19096) Marko86
»

ARIO TV in Sony TV?

Oddelek: Zvok in slika
71735 (1484) PaJo

Več podobnih tem