» »

AIR bo le zaživel

AIR bo le zaživel

««
5 / 22
»»

icek ::

Tudi to boš moral vprašat na Ario. (Jaz nisem iz Aira)
Rider of Theli
www.air-tv.net

mausek ::

Icek, zanima me kdaj na bodo dodelili uporabniška imena?

LP


Uporabniško ime za? Email?

LP!

Thunder wave ::

Ja pa za servisne strani (upravljanje).

LP

GoodVarg ::

Za vse tiste, ki mogoče še ne veste, stran ARIO je operativna z objavljeno celotno ponudbo.:)
Saj je bil že čas !
Zelo zanimiva in detajlna poizvedba o možnostih priklopa.
Hmmm, me že zelo mika !!
Go trough, only when the green light is off!

mausek ::

Ja pa za servisne strani (upravljanje).

LP


Nevem, če že imaš emaile kreirane.
Način pridobitve email naslovov je takšen da ali po emailu na podpora@ario.si ali po telefonu
poveš kakšne email naslove bi rad imel in se ti nato skreirajo. Enako je tudi verejtno za servisne strani.

LP!

dejanslo ::

150e priključnine z 1 letom vezave? :-/
There`s More Than One Way To Do It

TgT ::

Ne vem ali sem slep,ni Eurosporta... ;((
Hit'N'Run

Veron ::

se kaj ve kako je s Krimom? Napreduje kaj?

icek ::

TgT prav vidiš.
Veron kontaktiraj UPC LJ kabel.
Rider of Theli
www.air-tv.net

pepy72 ::

Meni danes montirajo ARIO.NET! Zdaj je zaživela tudi njihova spletna stran tako, da lahko na njej tudi preveriš, če je na tvoji lokaciji mogoč priključek in če imaš ustrezen signal!!!!

http:\\www.ario.net

Na spletni strani si sedaj lahko ogledaš tudi celotno ponudbo!

O delovanju pa kdaj drugič, saj ga moram, ko pridem s šihta še sprobat, da vidim, kak to dela! Kar sem videl pri frendu, ki ga ima že kaka dva meseca dela BP!!!!

icek ::

Lepo, da se javi tudi zadovoljna stranka, ne samo tiste, ko kaj ne dela. Potem zgleda tako, kot da res nič ne dela. :)
Rider of Theli
www.air-tv.net

kovk ::

Kakšni so pa kaj načrti za v prihodnje??
A slučajno načrtujete postavitev oddajnika na Kumu??

icek ::

Zdaj v prvi fazi ne.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Matofast21 ::

Jaz pa čakam na monterja, upam da bodo prej prišli kot 15 dneh vzel sem samo 2 TV.

mlorencak ::

POzdravljeni...

mene pa zanima kakšna je kvaliteta TV signala. Če lahko malo pokomentirate, tisti, ki zadevo že imate montirano. Mogoče kakšna primerjava z SIOL ali T-2. Kakšen je način kodiranja TV (kompresije) signala....MPEG-2 ali MPEG-4.
Ali se predvideva, da bi se v prihodnosti ponudile kakšne HD vsebine.

Kakšen je v osnovi način prejemanja signala (DVB-T, DVB-C, ....ali pa še kaj drugega).
Kolikšna je maximalna sinhronizacija oddajnika in sprejemnika...seveda v optimalnih pogojih.

Sprašujem iz razloga, ker mi decembra poteče pogodba z Telekomom (SIOL). Enostavno iščem novega ponudnika, ki nebi imel osnovnih težav v omejitvi pasovne širine.
V naprej hvala za odgovore.

icek ::

Slika je DVB-T MPEG-2. Direktno lahko primerjaš s kabelskimi operaterji (UPC).
Tole z maksimalno sinhronizacijo pa ne razumem.
Rider of Theli
www.air-tv.net

mlorencak ::

glede sinhronizacije:
recimo pri adsl povezavi se centrala in adsl modem povežeta z neko hitrostjo. Ta hitrost se seveda da tudi programsko omejiti. Ampak obstaja pa neki maxumum (neka
omejitev protokola). Na osnovi te povezave se vzpostavi PPPoE protokol, ki je osnova za dostop do spleta (upload download), prav tako se vzpostavi TCP seja za multicast
televizijskega signala.....

Verjetno je nekaj podobnega tudi tukaj. Zato sem spraševal na kakšen je način
prenosa med oddajnikom in prejemnikom (DVB-T, DVB-C, Wi-FI, .....). Sprašujem torej
kakšne so omejitve protokola prenosa. Pri ASDL oz. VDSL povezavi je to okoli 25/s MB oz. 70 MB/s.

icek ::

Tukaj se uporablja podoben/enak sistem kot kabeljska (DVB/DOCSIS). TV na DVB-T je popolnoma ločen od interneta in nimata vpliva en na drugega. TV se oddaja v broadband načinu. Paketi za internet so trenutno 1, 2 in 4 Mbit/s.
Rider of Theli
www.air-tv.net

e-marko ::

Nekaj mi ni čisto jasno... Ali je oddajnik na Boču ali ga ni?

Ker ko sem dal preverjanje sem dobil, da ni možen priklop. Ok, sem mislil, pač ni še oddajnika.
Nato pa dam za foro en kraj tu blizu in dobim odgovor: Oddajnik Pohorje: pogojni signal in Oddajnik Boč: ustrezen signal!

Sedaj pa res ne vem... Glede na to, da vidim direkt na Boč brez omejitev. Sem pa iz Slov. Bistrice.

LP
...somebody, somewhere...

icek ::

Oddajnik na Boču je v izgradnji. Bo v kratkem.
Rider of Theli
www.air-tv.net

kamm ::

Pozdravljeni !

Sem nov na forumu . Prebiram vse kar piše o brezžičnem internetu , ker je to kot kaže
moja edina možnost. Imam vprašanje , kaj bi bilo bolje

- krožnik postaviti na hišo in ga obrniti proti Boču (ga lepo vidim na razdalji ~40km)

ali

- krožnik postaviti 30m stran od hiše in ga obrniti proti Pohorju (lepo viden na razdalji ~32km)

- kakšno hitrost interneta lahko pričakujem

Prosim , za kakšno uporabno mnenje , zanimam pa se za paket TRIO.

Lp

icek ::

Oboje je kar daleč. Lahko poveš od kod si? Oddajniki so različnih moči in če poveš lokacijo, ti lahko bolje svetujem. Lahko tudi pokličeš na Ario in ti bojo svetovali (059 240 000).
Rider of Theli
www.air-tv.net

kamm ::

Pozdravljen !

Doma sem iz Slavšine ( občina Sv. Andraž ?? ) .

Nekaj sem že tudi kontaktiral z Ario-m .

Slišati sem želel še mnenja strokovnjakov iz tega področja , vidim ,da jih je kar nekaj na tem foromu .

Hvala in Lp vsem !

sklamp ::

Zdaj pa eno vprašanje.Imam TRIO paket z internetom 8/1 Mbit. Teoretična hitrost za downstream za ta paket znaša 1024 kB/s, ki pa je nikoli ne dosežeš. Pri kabelskih in T2 operaterjih je prenosna hitrost tega paketa okrog 940 kB/s ali pa še celo več. Pri mojem paketu je downloada borih 800 kB/s? V prvih dveh dneh ga je bilo 980 kB/s. V čem je problem? Zdaj pa ne vem kdo se tukaj norca dela, sem že dvakrat sporočil na ARIO, da naj to popravijo, ali postavijo limiter tako, da bo paket deloval s takšno hitrostjo kot mora, ali pa si naj ta paket, da ne bom reko kam dajo. Pol mi pa še mojstri solijo pamet z MTU-ji pa headerji, pa ACK okvirji, ki jih moreš odštevat... Vse lepo in prav, vendar ta hitrost odstopa točno za 224 kB/s od teoretične. Kje je zdaj problem? Upload tudi skače venomer iz 70 na 120 kB. Edino kar vredu deluje je telefonija, tisto moram pohvalit, za internetno hitrost pa DVB-T sprejemnike pa lahko rečem samo polomija.

Kar se tiče sprejemnikov DVB-T pa lahko rečem samo krš od krša. Prvič moraš daljinec direktno usmeriti v sprejemnik, da se sploh kaj prestavi, drugič pa ga vsake toliko časa 'spipa' in mi piše da na nekaterih programih nimam dovoljenja. Potem, da novi Scan uspe moraš tega resetirat (izključiti), kot siolov modem, da lahko ponovno skeniraš programe, pa da jih sploh najde. In še tretjič, sprejemnik lovi komande Panasonicovega LCD-ja. Na LCD-ju prestavim glasnost, pa se mi na ekranu pojavi menu DVB-T sprejemnika, (verjetno najcenejša kitajska roba). Any suggestions?

Lp

icek ::

No, pa da vseeno nekaj napišem.
sklamp, tvoj primer je posebnost glede montaže, saj imaš zelo veliko razdalijo od antene do objekta. Načeloma se naj takšne montaže ne bi izvajale. STB z Markotom prinesita enkrat v MB, pa vama ga bom upgradal.

Glede hitrosti pa...
V začetku, ko še telefonija ni bila dokončno porihtana je bila dejanska omejitev hitrosti 9/1. Samo zaradi rezerve za telefonijo. Ko se je le ta uredila so se paketi omejili na dejanskih 8/1. Zato ta padec hitrosti.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Veron ::

ampak 8mbit = 1024kb/s, zato bi morala bit pravilna hitrost malo pod 1mb/s pri liniji 8mbit download

800kb/s je ubistvu 6.25mbit, tako da tole ne bo ok, neuporabnik paketov pa le ni za skoraj 20%

Soprano ::

Zadnjič sem si zadevo ogledal pri sodelavcu, ki se je odselil iz mesta. Ima TV in internet preko AIR - TV lepa slika, internet prenos pa 7,4 - 7,6 Mbit/s pri paketu 8 Mbit DL in 970 kbit/s UL (merjeno na speedtest.si in speedtest.net).

Meni se to zdi super.

Če pa zadeva ne dela, jo pa lepo vrneš =)

sklamp ::

icek super, bova prinesla z Markom.

No, kot pravi soprano, takšno hitrost sem jaz tudi imel na začetku, celo 980 kB/s z telefonijo. Nato je padla na 870 kB/s, kar sem prvič javil na Ario, in so mi dejali, da je imam še preveč za ta paket. No po kakšnih 14-tih dneh pa je je bilo samo še 800 kB/s ali še manj. Potem sem začel zadevo spremljati, delati meritve in zadevo dokumentirati, iz česar sem opazil, da download zelo niha. Npr. včeraj zvečer sem imel še samo med 4-5 Mbit, brez kakšnih drugih aktivnih TCP/IP sej. Upload pa je venomer konstanten, okrog 986 kbit.

Zadevo sem na začetku testiral celi teden (konec oktobra), kjer sem imel obremenjen download in upload hkrati, pri čemer je bil DL = 940 kB/s konstantno, UL pa okrog 110 kB/s konstantno. Tako, da je vse delovalo presenetljivo dobro (lahko pohvalim).

Zdaj, da ne bo kdo karkoli narobe razumel, da slučajno čez koga pluvam, ampak moti me aroganca na Ario-u, kjer se s tehničnim osebjem ne moreš dogovoriti prav nič, oni lajdrajo svoje da je vse OK, a meni pa zadeva ne dela tako kot mora (čeprav na začetku je, in to z odliko). Gre se za to, da sem izvedbo pošteno plačal in pričakujem od Aria, da bodo tudi oni do mene pošteni, in zadeve uredili, kot so bile na začetku.

Vsekakor pa si ne bi stvari izmišljeval nekaj v tri dni, če bi zadeva delovala (internet) tako kot se to pričakuje.

Lp

kronik ::

Sem skoraj 100%, da ti v pogodbi piše: hitrosti DO 8Mbit. Torej, če povezava deluje, ne kršijo nobene pogodbe ;)

icek ::

Ob večerih se že počasi začenja poznat obremenjenost omrežja in je možno da hitrost pade.
Rider of Theli
www.air-tv.net

icek ::

No malo sem se nerodno izrazil. Sam sistem še zdaleč ni preobremenjen. Gre za to, da je bil v prvi fazi zmontiran le en CMTS, ki počasi prehaja na maksimalno zmogljivost. V pripravi so že dodatni CMTSju in bodo zmontirani v kratkem.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Veron ::

No glih hotel sem napisat, da problem obremenjenosti ni problem uporabnikov ampak ispja, pa si me že prehitel z rešitvijo :)
Sam upam, da se bo Telemach kaj kmalu podvizal s tem oddajnikom na Krimu, ker nujno rabim višjo hitrost interneta.

Soprano ::

@sklamp: kakšen rezultat ti da:
- www.speedtest.si
- www.speedtest.net
- peer to peer (npr. dolpoteg kakega popularnega torrenta) ?

6,25 Mbit downloada je res malo premalo za 8 Mbit dostop. Moral bi imeti vsaj 7 ali več Mbit/s pod pogojem, da imaš neobremenjen PC, oz. da ti gor nič ne laufa, kar bi ti lahko kurilo link.

Ali je problem pri tebi ali pri operaterju, lahko preveriš zelo enostavno. Teste opravi ob neki čudni uri, ko je mreža ziher fraj, recimo ob 5-6h zjutraj. Če bo rezultat enak, potem problem 100% ni pri ISPju.

Glede uploada pa mi ni čisto jasno, najprej si v prvem postu napisal:

"Upload tudi skače venomer iz 70 na 120 kB."

v drugem danes pa:

"Upload pa je venomer konstanten, okrog 986 kbit."


Kako je zdaj, upload niha ali je konstanten? Če velja slednje, potem je 986 kbit/s več kot odlično, oz. celo malo čudno veliko za upload dostop 1 Mbit/s. Jaz lahko na mojem kablu samo sanjam o konstantnem uploadu, kaj šele o konstantnih 1 Mbit/s (mi stalno skače med 600 in 800 kbit/s, še vedno pa je to veliko bolje od drugih alternativ, ki so mi na
voljo hehe).

Samo optika nas reši, pravim jaz =)

Ajd,
Soprano

sklamp ::

Soprano, tisto je skakal ko mi je nagajal cel net. Zadnje dni je upload konstanten, nihanje je še samo na downloadu. Zjutraj okrog 7.3 Mbit, čez dan 6 Mbit, včasih tudi manj. Pri merjenju niso aktivne nobene druge aplikacije, ki bi odžirale pasovno širino. Je pa že icek povedal zgoraj, zakaj tak padec hitrosti. Čez dan, pa se očitno obremenjenost tudi nekaj pozna.

Lp

sklamp ::

icek, še eno vprašanje :)

Po flashanju en STB dela super, na enem pa mi na vseh kanalih izpisuje, da nimam dovoljenja. Sem pozabil kaj si mi razlagal glede tega, kaj je potrebno storiti. Če je možno, bi te prosil, če mi lahko na ZS sporočiš, kako zadevo rešim...

Hvala vnaprej,

Lp

icek ::

Imaš ZS
Rider of Theli
www.air-tv.net

misek ::

Že nekaj časa spremljam tole temo pa bi imel eno vprašanje glede števila uporabnikov, ki jih lahko sistem prenese. Recimo da ima vsak uporabnik trojček (en TV in telefon, internet hitrost 4 Mbps / 512). Icek, lahko morda ti na to odgovoriš? Ali pa se pozanimaš...

ToniT ::

Sosed išče rešitev za internet in predvsem televizijo in sem mu predlagal Air. Ko sem preverjal naslove, mi pri mojem naslovu piše, da je storitev možna in sicer iz Boča, pri njegovem naslovu pa, da storitev ni možna. Hiši sta oddaljeni ena od druge dobrih 30 metrov. Sem iz Ptuja oz. iz Brega (predmestje Ptuja). Vidim Pohorje in Boč. Kdaj bo možna ta storitev pri nas, da vem svetovati sosedu.

sklamp ::

icek, sem ti poslal.

Lp

icek ::

misek: TV uporabnikov je lahko neomejeno. Glede interneta pa je odvisno koliko pasovne širine ima ponudnik na voljo. Težko je zdaj ocenit neko končno številko. Vse je odvisno od ponudnika kaki količnik uporabi pri deljenju pasovne širine ...

ToniT: Ravno te dni se montira oddajnik na Boču. Če vidiš Boč, potem ne bi smelo bit problema. Pokliči na Ario, povej, da si interesent in da vidiš Boč in da te naj obvestijo, ko bo zalaufalo.
Rider of Theli
www.air-tv.net

misek ::

Icek, hvala. Ja, za TV se mi zdi logično, saj si enkrat napisal, da se vse pošilja vsem sočasno.
Kaj pa si mislil s pasovno širino ponudnika? To misliš na ARIO? A oddajniki so priključeni na neko optiko v omrežje?

Matofast21 ::

Zgleda , da je novi kanal Nova tv na frekvenci 618 Mhz :)

icek ::

misek: gre za frekvence, ki jih dobi ponudnik od regulatorja.

Od ponedeljka je dodana Nova TV, 2 tedna nazaj pa je bil dodan TV Maribor. To je zdaj dokončna shema.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Matofast21 ::

Zanima me, ali je normalno da kakovost skače na sprejemniku od 99% do nekje 74%. Zelo malo časa je na 99% ,ko pa pada pa za trenutek zmanjka glasa in na sliki se pojavijo motnje kvadratki?

icek ::

Ni normalno. Sporoči mi lokacijo in na kateri oddajnik so obrjen.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Thunder wave ::

Icek, a obstaja kakšna možnost da boste v prihodnosti dodali tudi hrvaški RTL? Ker imajo zelo dobre vsebine.

LP

TgT ::

RTL nima pravic na ozemlju Slovenije. Če je kje je ilegalno...
Hit'N'Run

icek ::

kraner: točno tako, kot je TgT povedal. Hrvaški RTL nima dovoljenja za oddajanje v Sloveniji.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Thunder wave ::

Aha. OK. Hvala vseeno. No ker prej predno smo šli k ario-u smo z navadno anteno dobili RTL televizijo

icek ::

Ja z navadno anteno se ga da polovit od hrvaških oddajnikov. Vsaj tisti, ki so blitu meje.
Rider of Theli
www.air-tv.net
««
5 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415244 (2951) markasaso12
»

Izkop novega telefonskega priključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
328559 (7568) Topix
»

uTorrent problem na ARIO (počasen prenos)

Oddelek: Omrežja in internet
52200 (1795) 34054
»

Lastovka TV - Krim (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16930429 (19049) Marko86
»

ARIO TV in Sony TV?

Oddelek: Zvok in slika
71729 (1478) PaJo

Več podobnih tem