» »

avtomobilske znamke

avtomobilske znamke

1
2
»

glinik ::

lapajne, se popolnoma strinjam. (Sem imel 7 let MB) Žal pogorijo pri zanesljivost :(

Japončki pa tudi že znajo delat luksuzne avtomobile + dobro znana zanesljivost.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

username ::

V triletni in sedemletni tabelci je MX-5 na drugem mestu, v petletni lestvici je pa sploh ni. Kam je pa šla?
Ker se na MX-5 ne spoznam, sta dve možnosti:
1. v starosti 3-5 let tega avtomobila sploh ni (ga še niso delali)
2. se v tej starosti pač kvarijo bolj kot najboljši, ker je pač prikazan zgolj vrh lestvice.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

jype ::

2. je edina možna razlaga, ki je pa precej neverjetna.

1. možnost odpade, ker če takrat še ne bi delali te mazde, potem ne bi obstajali 7 let stari modeli.

Jaz mislim, da je daleč najverjetneje zgolj statistika pomanjkljiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kekz ::

brez zadržkov lahko trdimo da so najboljši osebni avtomobili audi, bmw in mercedes. odlični so po motorjih, po lepi zunanjosti, prijetni notranjosti, udobnem in šprtnem podvozju, in po vsem ostalem...zato je tudi cena primerna;)

Hočeš reči:
- veliki in požrešni motorji
- škatlasta zunanjost
- preračunljiva in brezdušna notranjost
- trdo podvozje
... in vse ostalo, ... zato tudi cena pretirana. >:D

Steinkauz ::

Najbolši motorji 2007
Hm kr v 4ih kategorijah BMW(no pa v dveh vw-which i drive :P )
Pa še en link tut z starejšimi
Tko da motorji pa bmw sam sššš
Škatlasta zunanjost WTF?
Stari modeli že mogoče, novi pa niti približno.
Notranjost bmw:

Toyota avensis:

Men ma bmw lepše linije.
Ok cena vsekakor veliko večja, za podvozje pa ne vem, ker si ga ne lastim :D

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Izi ::

Lepota nima veze z kakovostjo. Tudi Kitajski klon avtomobili so precej lepi, pa ga nebi imel tudi če mi ga šenkajo >:D

Imel sem že dva BMW 318i in sem po petih letih za vsakega komaj čakal, da se jih znebim. Sicer nisem nikoli ostal na cesti ampak 2-krat na leto je kaj crknilo in popravilo je bilo vedno hudo drago ;((
Sedaj imam že 6 let Toyoto RAV 4 in je vse kot prvi dan. Štirikrat sem zamenjal olje, enkrat gume in 300-krat napolnil rezervoar. Prevozil 140000 km.
Niti ene žarnice ni bilo potrebno zamenjati v šestih letih :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

dukenukem ::

te nagrade za najboljši motor so brezvezne,kaj pomaga, če dobi nov motor nagrado ,če se pa še ni dokazal v praksi ,to bi morali ocenjevat po 5 letih naprimer, kako takrat zgledajo ti motorji, glede zanesljivosti/obrabljenosti/porabe olja :D

joker16_7 ::

Vzdržljivost, kakovost, moč, varčnost in udobje so elementi, ki jih premorejo le firme kot so Toyota, Honda, Mazda, Volvo, Mitsubishi in podobne. Upam, da nisem katere od pomembnih spustil. Vse ostalo je glede na svojo ceno dobesedno ''klump''. Saj ne rečem, da niso BMW-ji, Audiji, Mercedezi in drugi tudi kvalitetni, vendar takšne kakovosti, varčnosti in vzdržljivosti kot jih imajo našteta podjetja žal ne premorejo. Še ne...>:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

darkolord ::

Tuki se precej preveč posplošuje na podlagi ljudskega izročila...

Najbolj smešno je, ko znamke ocenjujejo tisti, ki jih sploh ne poznajo. Dvomim, da je veliko takih, ki so imeli BMWje, Mercedese, Audije, Porcheje, Jaguarje, ... dovolj časa, da jih lahko objektivno ocenijo...

Vedno se še posebej nasmejem, ko pogledam TopGear-ovo lestvico, kjer so ljudje ocenjevali avtomobile. Klik. Po teh zvezdicah sodeč, se na primer Peugeot 807 verjetno sploh nikoli ne prižge, vzmetenja sploh nima, bremze ne delujejo, karoserija ni prebarvana in prelakirana, vsaka stvar ki se je dotakneš škriplje ko mačka ko ji stopiš na rep, iz električnih naprav skačejo pol metrske iskre, udoben je tako kot kak stari tricikel, najbližji servis je nekje na Aljaski... In še najboljše - nekateri mislijo, da je celo res tako.

Dejstvo, da veliko ljudi na primer BMW uvršča proti vrhu lestvice, nikakor ne pomaga lastnikom pokvarljive sedmice, kjer popravilo z lahkoto lastovke preseže par tisoč evrov.

Medtem pa se nekaterimi z avti iz prejšnjega stoletja s spodnjega dela lestvic brez kakšnih koli težav vozimo - in to precej bolj udobno kot ostali.

Edit: Ena zanimiva primerjava

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

TribesMan ::

Z lestvicami je vse OK in prav... ampak nekateri tukaj se verjetno ne zavedajo da je razlika med 85% in 79% nepokvarjenih vozil manjša kot hočejo nekatere lestvice prikazati. Včasih je treba pogledati tudi razpon grafov, ne samo dolžino črtic.

Po drugi strani ni vse v nepokvarljivosti. Nekateri pač več damo na izgled, drugi na udobje, tretji pa na vozne lastnosti, kdo drug pa spet kaj drugega.

Definitivno japonci postavljajo standarde na področju zanesljivosti. Ampak kar se designa tiče so morajo še marsikaj naučiti. Sicer se zadeve izboljšujejo odkar "japonske" avtomobile izdelujejo in načrtujejo v evropi, vendar ni vse rožnato.

Kot zanimivost za zaprisežene Hondaše naj povem da je nova "evropska" Honda Civic prva po dolgih letih ki na zadnji osi namesto "dual wishbone" vzmetenja uporablja cenejšo "torsion beam" zadnjo premo.
Medtem ko so evropski proizvajalci v večini "nadgradili" podvozja svojih avtomobilov v tem segmentu jih honda "downgradea".

PS: Steinkauz: Slika ki si jo prilimal kot notranjost Toyote Avensis je v resnici Volvo... ampk OK :D Toyota itaq ne zgleda niti približno tko dobro notri. No harm done. >:D

Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

ru7 ::

"baje" je Honda naredila to zaradi prostora v prtljažniku (ker želi sledit ostalim znamkam). Sicer pa novejše Honde (Type R ne štejem) niso več jako športni avtomobili, kar je bil cilj prejšnih generacij...

Osebno preferiram lego na cesti pred udobjem, izgledom itd >:D

Edit:
@ Tribesman: ni čisto res:

wiki: FD2 CTR

Japonci so dejansko dobili taprav Type R (tudi zadaj podvozje kot se šika), EU pa "sranje". SLO je edina, ki je dobila CTR 2007 brez xenonk, ostale države imajo. Ni vredno zgubljati besed ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ru7 ()

lapajne ::

Vzdržljivost, kakovost, moč, varčnost in udobje so elementi, ki jih premorejo le firme kot so Toyota, Honda, Mazda, Volvo, Mitsubishi in podobne. Upam, da nisem katere od pomembnih spustil. Vse ostalo je glede na svojo ceno dobesedno ''klump''. Saj ne rečem, da niso BMW-ji, Audiji, Mercedezi in drugi tudi kvalitetni, vendar takšne kakovosti, varčnosti in vzdržljivosti kot jih imajo našteta podjetja žal ne premorejo. Še ne...>:D

poglej ti mav porabo pa moč na uradnih straneh...
1.bmw ima ob 3x večji moči enako porabo
2.od nekdaj nemški avtomobili slovijo po kakovosti, vzdržljivosti ter po zanesljivosti
3.glede udobja: kdor ima rad športno vožnjo izbere bmw, kdor udobno mercedes
4.toyota, honda, mazda,... so avtomobili ki so cenejši in so avtomobili za ljudi ki niso bogataši in niso reveži, takih je pa tudi največ, zato jih hvalijo(ne priznajo resnice da so nemški pač dražji in boljši)
5.nekateri hvalijo peugeot in citroen, ki sta navadna dreka. doma imamo peugeota 406, v kabini ropota tist dizl skorej tko kot v traktorju. pač priznam da je peugeot zanč in so francozi površni pri izdelavi...

darkolord ::

in kerga citroena mate doma?

eni se očitno še niste peljali v udobnih avtih 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

ru7 ::

@Lapajne: VAG uber alles a :\ Namesto da ostalim govoriš naj "si priznajo resnico..." si raj ti priznaj da obstajajo tut ne-nemške znamke :P

EDIT: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ru7 ()

glinik ::

Meni osebno je Toyota Avensis čist OK v notranjosti. Raje bi zunanjost spremenil.

Če komu ne diši Toyota, ta ima še vedno na izbiro Lexus, recimo IS 250 ali 350. Sem imel možnost in pregledal tega Lexusa, materiali in izdelava so res na visokem nivoju. Definitivno bolj dodelan avto kot Honda Accord, ki sem si jo tudi ogledal (še posebej malenkosti).

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

kekz ::

Po čem se sploh upošteva poreklo avta?
A niso Toyote in Honde angleške? BMW ji so najbrž turški, saj jih najbrž vkup šraufajo največ (nemški) Turki >:D.
Potem zna biti, da so toyote (angleško) poljske :D.
Audiji so menda madžarski, Hyundaji in Kie so slovaške, renaulti so slovenski (in slovensko bosanski :P) itd.

joker16_7 ::

lapajne: Ne rabim jaz 350 konjev kot jih premore 50.000 ali več evrov drag BMW. Če označimo kakovost oz. vzdržljivost ali pa udobje v enotah. Pa ne pozabimo na moč. Če ima Honda Civic 5 enot udobja, BMW (vseeno kateri) pa 6 enot in je trikrat dražji, jaz osebno raje vzamem Hondo. Enako je pri ostalih specifikacijah. Morda kje res prevlada BMW, vendar je tista majhna malenkost s katero premaga omenjena podjetja zelo minimalna glede na denar, ki ga potem BMW zahteva za to. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

PARTyZAN ::

Ah ja, lapajne se iz svojega nadmocnega über sportnega BMWja smeji totalno povprecnim (skoraj revnim) lastnikom Lan Evotov, Imprez, RX-7, RX-8, S-2000,... ;)

Ce ze gres primerjat dve firmi med sabo, primerjaj izdelke iz istega cenovnega ranga.

Drugace pa ... osebno mi je najbolj vsec oblika Japonskih avtomobilov.

JanezekNovak ::

Po skupinah:

Bentley
Maybach
Rolls-Royce

Aston Martin
Ferrari
Lamborghini
Maserati
Porsche

Audi
BMW
Mercedes-Benz
Infinity
Lexus

Jaguar
Saab
Volvo

Chrysler
Alfa Romeo
Fiat
VW
Toyota
Honda
Mitsubishi
Lancia
Citroen
Opel
Peugeot
Renault
Seat
Škoda
Mazda
Hyundai
Jeep
Ford

Dacia
Kia
(večina kitajskih znamk)


Toyota, Honda ipd. delajo odlične avtomobile, a vendar so to še vedno avtomobili za mase ljudi, ter zaradi tega IMO nimajo tistega nekaj več, ki ga pri določenih znamkah pričakuješ.

Same znamke se tega tudi zavedajo, ter prodajajo eskkluzivne avtomobile pod imenom drugih znamk (Lexus, Infinity...).

PS: Dodan Ford v skupino s Citroenom, Fiatom....
http://www.euroairsoft.com/

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Infinity (nissan za petičneže) in Lexus (toyota za petičneže) ne moreš dat v skupino skupaj z audijem ali BMW-jem. Ne rečem zraven MB, ki je še vedno kvaliteten, vendar iz leta v leto manj, ker nima dobre elektronike. BMW in pa Audi sta pa daleč zadaj. Zraven bi recimo lahko prej obesil SAAB-a kot BMW ali Audi.

JanezekNovak ::

Morda je Mercedes malo pred BMW, ter Audijem, vendar je razlika tako majhna, da ni v posebni skupini, ampak je skupaj z tema nemškima znamkama. Infinity, ter Lexus pa IMO spadata v ta razred.

Saab je po moje malo nižje kot veliki nemški trije.

Saabu, Jaguarju, ter Volvotu malo manjka do zgornje skupine, a ugled Saaba, Volva ter Jaguarja čedalje bolj pada, ter so zaradi tega v svoji skupini.


PS: Ena mala pomanjkljivost, skupaj s Citroenom, Fiatom spada še Ford.
http://www.euroairsoft.com/

dukenukem ::

k glih od honde type r govorite :D klik za ogled tale je carska 8-O

TribesMan ::

ru7: kar sem jaz napisal je čist res... "evropski" civici imajo samo torsion beam. Japonski Civic je popolnoma drugačen kot evropski. Ta ima že v osnovi podvozje ki je povsod double wishbone. Zato je potem japonski Type R z boljšim podvozjem...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

joker16_7 ::

To je res. Sam s ceno pa vseen pretiravajo.:\ Meni se zdi, da je to rabljen type R, se motim? Potem žal ni vreden več kot 25k evrov.:\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

TribesMan ::

Sej ti piše da je avto nov...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

joker16_7 ::

Heh, ops. :D Kaj pa kak rabljen se najde?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

noella ::

če tankaš na petrolu, probi poslat 5 kupončkov al kok, pa loh zadanes mercedesa (c serija se mi zdi). čeprov js bi tut skuter vzela al pa ipod :)

energetik ::

Meni osebno so pri avtih najbolj pomembni: zanesljivost, varnost, cena/dobljeno.
In pri tem mislim da zmagajo Korejci/Japonci.
Kaj mi koristi neki X5 z vsem udobjem, če mi bo potem med potjo na morje crknil neki mali senzorček in bom ostal na cesti?

Zgodovina sprememb…

LeXani ::

Pa Škoda tut ni slaba..sploh ti novejši modeli..
Čas prve prijave 04.11.2005

Invictus ::

Pri novejši Škodi se lahko marsikateri japonec kar skrije ...

Predvsem nič ne škriplje kot podobno cenovni japonci. Mam škodo pa sem prej sprobal vse v istem razredu ...

LP I.

Matev ::

kje je v zgornji tabeli
znamka Bugatti

Utk ::

Kje je znamka Bugatti je že brez tiste tabele čisto dobro vprašanje. Takšnih znamk kot je Bugatti je še najmanj 100. Čist nepomembno.

dolenska ::

ma kakšen bugatti. to nobenga ne zanima ker ni dostopen 95% ljudem. tabela je namenjena normalnim avtomobilom, šejke pa itak ne zanima kolk se kvari važn da ga ima.

Carmack ::

Mah.meni se posebno dopade nova Ibiza....fuck bugatti,MB ipd...ne rabš glomazne zverine,rabš avto ki te prpelje tja kamr hočeš.

pa LP
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

TribesMan ::

Mah.meni se posebno dopade nova Ibiza....fuck bugatti,MB ipd...ne rabš glomazne zverine,rabš avto ki te prpelje tja kamr hočeš.

pa LP


Sprednji konc še kr, zadnji ena žalost, pa na slikah zgleda velik boljš kot "in person"...
Notri pa cenen...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

djordjevic ::

Sprednji konc še kr, zadnji ena žalost, pa na slikah zgleda velik boljš kot "in person"...
Notri pa cenen...

Glede notranjosti ne morem komentirat, ker je še nisem videl tako zelo od blizu, ostalo pa je dead on.

iNooby ::

1. yugo

za drugo pa me ne zanima
Haters gonna hate...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtomobilsko poreklo (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
538828 (7253) frikec()
»

Avtomobilski proizvajalci z najmanj okvarami v letu 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5519884 (11872) Fizikalko
»

Ali so japonski avtomobili res boljši? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14946320 (38262) Dami
»

Kateri avto vozite, katerega si želite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7811976 (9998) Martin Krpan
»

Kateri avto kupiti - podajte prosim svoje mnenje! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13432216 (9953) OmegaM

Več podobnih tem