» »

TV out clone resolucija

TV out clone resolucija

ringalori ::

Na monitorju imam resolucijo 1280 x 1024. Kako nastaviti, da bo clone na TV izhodu enak, da bo res kopija?

Kartica je nVidia 5200

Matek ::

Kak televizor pa mas to? Glede na to da majo tudi 720p televizorji po vertikali zgolj 720 pikslov, bos rabil precej soliden TV, da bos dobil 1:1 sliko na tvju. Ce pa delas s kako starejso CRT zadevo, pa kar pozabi.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

ringalori ::

Ko sem imel monitor resolucije 1024 x 768, je bila na TVju kopija desktopa in vsega kar sem odpiral, torej 1:1

Res, da je televizor znamke Loewe, vendar, da podpira resolucijo 1024 x 768 dvomim. A ni tu fora v grafični, da prilagaja signal tvout-a televizorju, ki zna prikazovat le 640 x 480?

Če nastavim resolucijo desktopa 1024 x 768 potem je na TV-ju 1:1

Matek ::

Hmmm, mislim da grejo CRTji ravno nekje do 1024x768, tako da ni nemogoce, da si dejansko gledal to resolucijo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

ringalori ::

Hja, tole mi je dalo malo mislt...vidim, da bo treba malo obnoviti osnove klasičnih tv!!!

Torej mi ne preostane drugega kot, da če hočm imet na tvju kopijo, da takrat preklapljam na 1024 x 768!?

Matek ::

So me popravili (hvala Mavrik), ni nujno, da TV dejansko prikaze tako visoko resolucijo (glede na to, da je najbrz narejen za 720x576), potrebno je le, da jo graficna uspe zgolj shandlati in downsamplati. Drugace pa - lahko poves kaj vec o uporabi? Je kopija nujna?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

ringalori ::

No, saj ravno to bi rad, da mi zmanjša in prikaže kopijo na TV.

Do sedaj sem imel tako narejeno, da je bila kopija monitorja na TV-ju in sem lahko kazal obiskom slike, filme...

Sedaj bi za to isto stvar moral za vsako menjati resolucijo monitorja.

Matek ::

OK, ravno to me je zanimalo. A ti graficna ne dopusca, da bi TV nastavil kot dodaten monitor, torej ne klon ampak podaljsek trenutnega desktopa? Potem lahko samo potegnes program s filmom/slikami na TV in ga tam vrzes v fullscreen.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

ringalori ::

Se strinjam, to je tudi ena izmed možnosti, le da takrat izgubim sliko na monitorju.

Zanimivo je to, da gre kopija le do resolucije 1024 x 768.
Ali je tako tudi na novejših karticah?
Obstajo morda kakšen popravek za to?

XS!D3 ::

Kookr jst vem je tko ne glede na grafo, mogoče se pa najde kšno rešitev na googlu, drgač pa če extendaš desktop ne zgubiš monitorja, samo z miško se zapelš na drug display pa nazaj sm.

Matek ::

Mislim, da je mislil na to, da izgubi tisto, kar premakne na TV, mogoce ma postavljeno opremo tako, da ne more videt na TV od tam, kjer sta miska in tipkovnica, potem je pa cudno na slepo delat zadeve.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

ringalori ::

Točno tako, ni prijetno to počet. Sem že pogooglal in zgleda, da bo najenostavnejše preklapljat med resolucijami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1962579208 (18537) Dominator
»

Zelo zelo čuden problem...PC->Plasma

Oddelek: Zvok in slika
332945 (1808) PrideLess
»

Različne resolucije na TV in monitorju!

Oddelek: Zvok in slika
161348 (1128) CaqKa
»

TV-out istocasno

Oddelek: Kaj kupiti
292170 (1670) Kawl6
»

problem pri ATI RADEON 9000PRO tv-out

Oddelek: Zvok in slika
9992 (885) SisQ

Več podobnih tem