» »

problem pri ATI RADEON 9000PRO tv-out

problem pri ATI RADEON 9000PRO tv-out

Misi666 ::

Ok mam nasledni problem...sliko vidm na tvju vse ok sam ni cela...morm se z misko premikat do desne in se hkrati tud slika premakne na desno...upam da razumete kaj mislm! Skratka problem je v tem da ne vem kako spremenit resolucije -> nastimana je na 1024x768, mogu bi pa spremenit na 800x600 tega pa ne znam...nikjer ne najdm te opcije! Loh pa da to sploh ne bo pomagal...tko da rabm pomoc...
  • premaknilo: bastadu ()

Misi666 ::

Aja pa driverje mam 2.5

WiseBear ::

najprej poskušaj nastavit ločljivost monitorja na 800x600 potem pa enablaj tv-out.
sicer pa so nastavitve tvja: desni klik na namizju/settings/advanced/displays/tv

volk9310 ::

Cist enostavno je ni vazn kakso mas resolucijo na monitorju al pa na tv v dir namizju/settings/advanced/displays mas po tv naslikana dva kvadratka klikn unga k ma krog not naslikan pa ti bo sam zrihtal na tv -ju sam na monitorju pa jo bo skrcu. K pa ne rabis vec pa si sam nazaj prestavis.:D

SisQ ::

Pozdrav!
Ni ti potrebno nastaviti resolucije monitorja na 800*600. Idi v Ati conntrol panel pod displays. Ko se ti bo odprlo okno, enostavno stisni na desno "tipko" pri tv (to je tista podogovata tipka-desna). Tam se ti bodo prikazale opcije za nastavitev velikosti slike, širine, svetlobe, centra ...
Pri meni je monitor nastavljen na 1024*nekaj in 85 Mhz osveževanja. To vidiš ravno pri displays. Probaj, mora delovat.


Misi666 ::

men se zmeri isto zajebava...na tvju ni cel ekran ampak morm z misko premikat in se hkrati tud ekran premika...nc ne pomaga to kar ste nastel...

SisQ ::

Kako to misliš, da ni celi ekran? Saj tudi pri meni ni čisto cel. Po širini je cel, spodaj in zgoraj pa manjka cca. 1,5 cm. Nič strašnega, če imaš tako. V tistem, kjer sem ti opisal pa moraš imeti te nastavitve. V bistvu so iste kot za monitor. Imam isto grafično, tako da ne vem kaj bi bilo drugega. Sicer pa je pri meni ob prvem vklopu kompa s to grafično bilo isto. Premala in zamaknjena slika, vendar sem to vse nastavil v 5 min. z temi opcijami za nastavitve.
Si sploh najdel te opcije pod display?


WiseBear ::

slika ne more bit čez cel ekran če nimaš televizije 16:9 !!!
razen če jo seveda spačiš

Misi666 ::

Sm urihtu problem...fora je da ce je monitor na resoluciji nad 1024x768 pol ni cela slika na tvju...ce pa dam na monitorju resolucijo 1024x768 je pa vse ql...hvala vseen... :)

SisQ ::

Samo, da ti je uspelo. Bravo!


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SisQ ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Predvajanje filmov iz PC na TV

Oddelek: Zvok in slika
265283 (4003) H_man
»

Nvidia-tv out problem

Oddelek: Zvok in slika
71151 (1034) Big Poppa
»

TV-out istocasno

Oddelek: Kaj kupiti
292075 (1575) Kawl6
»

Hercules R8500 TV Out

Oddelek: Pomoč in nasveti
7960 (848) dela
»

Grafična karica in televizija

Oddelek: Strojna oprema
181213 (878) ||_^_||

Več podobnih tem