» »

pc ->lcd tv HDMI 1366x768 blank screen

pc ->lcd tv HDMI 1366x768 blank screen

jky ::

Pozdravm,

Mam manjsi problem, ce priklucim PC na LCD TV (DVI->HDMI kabel, probal tudi z VGA cablom)in nastavim resolucijo na 1366x768 dobim blank screen, ce pa nastavim druge resolucije pa stvar dela, tudi ko dam visje resolucije.
Graficna ATI RADEON 9700 PRO, omega drivers zadnja verzija.

beta1 ::

1366x768 ti nebo delalo , lahko iz dveh razlogov.

Prvič: Atijeva kartica ne podpira te resolucije, ker 1366 ni deljivo z 8. Sam imam 9500pro/9700 in vem v čem je finta.
Atijeva generacija 1X00 podpira tudi te advanced resolucije, pa še te moraš sam dodat oz. tweakat.

Drugič: Televizija ne prepozna te resolucije, čeprav ima panel za 1366x768.

Edino kar ti lahko pomagam je, da nastaviš na 1360x768 ali 1368x768, ter vklopič cleartype. Stric google ima dosti glede tega pixelmapinga. Malo preglej.

dosy ::

Pozdravljeni,
da ne odpiram nove teme, se bom kar tule pozanimal kako naj odpravim težave.
PC, ATI2400XT preko DVI->HDMI adapterja priklopljen lcd LG 42LC51.

Na TV ne dobim slike ne glede na to kaj nastavljam na računalniku.
PC prepozna TV saj napiše LG v control centru, vendar TV ne prikaže nobene slike. Poskušal z različnimi resolucijami in z vsem kar se da nastavit v CC. Računalnik nastavi dva zaslona in se obnaša kot da na drugem vse deluje.

:(

Torej kaj počnem narobe??

hvala za konstruktivne odgovore

hamurabi ::

Kaj ti pa napiše na TV-ju? Si prepričan, da si na TV-ju izbral pravilen input.

dosy ::

ja, imam dva hdmi-ja, eden je hdmi/dvi, eden pa hdmi. Preizkusil sem vse možne kombinacije.

napiše mi pa: Ni signala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dosy ()

hamurabi ::

Dedek...sem imel podobne probleme. Meni je vedno napisalo out of range. Probaj ekrana povezati v clone mode. Malo spremeni resolucijo in morda se bo LCD TV malo prebudil.

dosy ::

Testiral vse možne nastavitve. Od clone mode do razširjenega desktopa..pa od resolucije 640x480 pa vse do 1920x1200 vse kar se je dalo sem spreminjal ..forcal TV prepoznavanje, pa čeprav je računalnik zaznal TV saj je celo napisal LG TV...ob vklopu kabla računalnik zazna napravo...skrtaka na prvi pogled deluje vse ok...le slike ni na TV. Spreminjal celo frekvenco (čeprav ne vem ali to sploh kaj vpliva)....toerej kaj bi lahko bilo narobe? Aha na TV ni možno nič spreminjat....le izbereš vhod....(HDMI1 ali 2).

Ali je lahko kakorkoli povezano z gonilniki??

Kartica je nova saphire 2400XT 256MB GDDR3 vga out ter DVI out. Na VGA portu je monitor na DVI pa adapter na hdmi.

help ...

dosy ::

zrihtal....izklopil HDMI in priklopil DVI-RGB kabel, dela BP.

iverson3 ::

Jutri dobim lcd tv. Kupil sem že dvi/hdmi kabel. Bi mi znal kdo, prosim, pojasniti, kaj vse je treba poštimati, da bo to delovalo. Nočem se jutri za brezveze matrati in nekaj probavati. Hvala.

dosy ::

Prvo kot prvo moraš napisati kaj več podatkov, od opisa grafične kartice, lcd-ja...
Moraš kar računati, da brez probavanja in matranja ne bo nič. Moj ATI-jev kontrolni center ima toliko nastavitev, da brez igranja po nastavitvah ne gre. Ko sem dal že vse možnosti čez, sem obupal in zvezal zadevi z RGB DVI kablom.
Seveda pa tudi obstaja možnost, da ti bo tudi delovalo po principu Plug and play.
Upam na vse najboljše.

iverson3 ::

Problem je, ker meni atijev kontrolni center sploh ne dela. Javi mi neko napako in program lahko samo zaprem.

dosy ::

Ko instaliraš grafikuljo, moraš instalirati kompleten instalacijski cd, tudi meni ni uspelo instalirati ga izprve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963563427 (2756) anjica
»

Philips 32PFL5322 - Kdo jo ima in kak deluje DVI>hdmi

Oddelek: Kaj kupiti
374126 (3211) TornadoTDi
»

HDMI

Oddelek: Strojna oprema
261786 (1283) Engineer_SLO
»

kaj bo ko skonektam pc na lcd tv diagonale 82

Oddelek: Zvok in slika
101787 (1491) gregan
»

best buy LCD TV sprejemnik

Oddelek: Kaj kupiti
253010 (2316) Zako

Več podobnih tem