» »

Philips 32PFL5322 - Kdo jo ima in kak deluje DVI>hdmi

Philips 32PFL5322 - Kdo jo ima in kak deluje DVI>hdmi

beta1 ::

Pozdravljeni

Predem me zblokirate, ker vem da tema že obstaja, ampak tam mi noben noče dat odgovora, tak da pišem direkt sem.

Jutri grem kupit LCD TV. Nagledano imam Philips 32PFL5322, za okoli 660EUR. Dražje si nemorem privoščit. In, ker bom imel ta TV dokler nebo crknla, upam da je dobra best buy naložba.

Zdaj me pa nekaj zanima. Nikjer na netu, tudi philipsov helpdesk mi ni dal konkretnega odgovora, tak da se zanašam na Vas.

Zanima me, če ta TV podpira vsaj eno izmed teh resolucij 1360x768, 1366x768 ali 1368x768 preh DVI> hdmi. Do sedaj so mi vsi rekli da samo podpira 640x480, 800x600, 1024x786 in video resolucije 1280x720p in 1920x1080p.

No kot vidite tu je pa zdaj ta problem. med 720p in 1080p bi rad imel to resolucijo. 720p je premalo, 1080 je pa preveč. pri 720p ne pokurim nativne res. pri 1080p pa bo nativna ampak bodo take male črke in zna vseskup štekat na mojem drugem starem pcju P4 2,5 , 1 GB, 9500pro.

Tak da PROSIM PROSIM , naj mi nekdo, ko se vsaj spozna na philipse tu svetuje.

HVALA

Modri dirkač ::

Kolikor sem zasledil na tujih forumih, moraš tisto vmesno resolucijo sam nastavit z, recimo, PowerStripom.

Nisem pa še probal.
Everybody lies!

beta1 ::

ja upam, če bi se to dalo naštelat, jo grem še danes kupit.

Modri dirkač lahko to kje sprobaš ali preveriš???

Modri dirkač ::

Bom poiskal link od tistega foruma, kjer se pogovarjajo o tem (sicer 7332 - isti šmorn) in so tudi točni parametri objavljeni.
Popoldne po šihtu.
Everybody lies!

Calligula ::

Ravno ne najdem kataloga ampak poglej katalog od Hura ce ni to ta model, ki ga imajo v akciji za 550 Eurov.

Mimogrede, kje se pri nas najceneje dobi DVItoHDMI kabel?

PS:sem ze klical na techtrade kjer majo razne kable ipd ponavadi najceneje in se na zalogi.
2 m DVI to HDMI je cca 13 Eurov, 3 metrski 16, 10 metrski 34 Eurov, 5 metrske pa cakajo spet zalogo in ceno.

Samo adapter DVI to HDMI pa je 7 eurov.

Zgodovina sprememb…

Calligula ::

Je ta, ki zanima tebe primerljiv s tem KLIK ?

Ce ne, v cem je razlika?

beta1 ::

Nepoznam kataloga Hura. 550 EUR????

Ta 5331 je lanski model se mi zdi. Ima dosti manj kontrasta 1600:1 , novejši ima 4000:1 - dinamično 7500:1

Kabel 1,8 m sem najceneje videl v comtronu, se mi zdi da je od digitus-a. Grem danes po njega, bom vam povedal kakšna je kvaliteta izdelave, sprobat ga pa nebom mogel dokler nebo TVja.

Če še kdo ve kak je z 13x0 x 768 resolucijo????

Calligula ::

V Hura diskontu ne vem kateri model imajo. Se ti splaca pogledat oz probat najt v kakem kaslcu katalog. Ta na www.hura.si ne pokaze nic pametnega.

Glede resolucije pa je tako, da se da nastimat ja. Tudi z novejsimi driverji od Nvidie in ATIja bo podpora temu cedalje boljsa ampak vsaj pri Nvidii moras naceloma sam nastavit.

Zgodovina sprememb…

Calligula ::

Sem nasel katalog.

Hura imajo 32PF3302 model.
549 Eurov in za imetnike Pike kredit rez obresti z najmanjsim mesecnim zneskom 40 Eurov.

Modri dirkač ::

Tukije precej na to temo, žal samo v nemščini.
Everybody lies!

beta1 ::

Imam bolj slabe novice.

Danes sem bil v rolanu in sem vprašal glede te resolucije. Baje podpira maximalno 1024x786. Rekli so, da starejše televizije so kao podpirale 1280x786 preko dvi. Tistih 720p in 1080p je pa video resolucija in je vprašanje, če bi v catalystih forcal 720p da bi delalo. Če bi pa 1080p bi pa kao nucal full zmogljivo grafično. Samo mislim da 9500pro podpira 2048x1536.

Jutri grem v big bang, bom zraven vzel staro kišto in se probal zmenit da mi priklopijo.

Pa še v comtronu sem kupil DVI>hdmi kabel. Stal je 11,67 EUR. Je pa od digitusa. 1,8m - mislim, da je za tako kratko razdaljo kar vredi kabel, na izgled ni klump.

Calligula ::

Kdaj priblizno mislis, da bos v Big Bangu? Bodi faca in potem porocaj cimprej, da vidim kako je s tem, da se ne zaletim pri nakupu.
V Leclercu je 2 m kabel DVI to HDMI 11 Eurov.

Po tujih forumih je zasledit, da je folk priklapljal PCje gor in je dobro delalo in jim je ratalo nastavit resolucijo kot je treba.

Zgodovina sprememb…

Modri dirkač ::

V Rolanu preveč berejo navodila.
Everybody lies!

beta1 ::

Jutri grem v big bang, prvo jih bom poklical, če sploh imajo TV, pa če lahko prinesem da mi priklopijo.

Calligula ::

Berem spet po tujih forumih. Gre se le za to, da je preko DVI in HDMI overscan in moras pac to nastelat v driverju. Nvidia ma v nekih driverjih se bug, ki malo otezi, ATI baje tega problema nima ampak to se vse da resit. Skratka ti nastavis graficno na resolucijo TVja in potem nastimas v driverju se overscan oz velikost slike, da se prilega zaslonu. Tako nekako.


TULE je en izmed mnogih takih linkov.
Skratka proizvajalci raje recejo, da se ne da kot da se zajebavajo z vsako stranko, ki tega ne zna nastimat.

Pa se IDIOT'S GUIDE

:D

Zgodovina sprememb…

beta1 ::

Jutri bom magari pol slovenije obrnil, 1 trgovina jo ziher ima kot exponat in je pripravljena priklopit.Ravnokar sem se z enim pogovoarjal preko msg in se spozna na LGjeve tvje. Kolk vem ima LG in Philips iste panele. In je pisalo max 1024x786 in ni nikakor spravil čez to resolucijo.

Tak, da moram to videt na svoje oči.

Calligula ::

Panel ma 1366*760 native resolucijo. Ziher mora preko HDMIja tudi to podpirat.

Daj, ce mas moznost probaj tudi tega v Hura diskontu, ce dela. Majo razstavljenega in je HDMI port frej.

Zgodovina sprememb…

beta1 ::

ni to računalniški monitor. Grafične kartice ati 1x00 serije in nove nvidie podpirajo to resolucijo. Starejše grafične pa ne podpirajo 1366 ni deljivo z 8. http://pixelmapping.wikispaces.com/Guid...

Pa tudi baje philipsove LCD TV grafična zazna kakšne ima resolucije.

beta1 ::

Evo , zadevo sem sprobal. DELUJE!!!!!!

Resolucije so unlockane skoraj vse.

Sprobal sem:

800x600 60hz - DELUJE
1024x786 60hz - DELUJE
1280x720 60hz - DELUJE
1360x786 60hz - DELUJE
1920x1080 - NE DELUJE
Ostale resolucije ki so še ble. na pamet kolk se jih še spomnim: 640x480, 1024x720. 1280x786, 1360x720, 1024x1024 pa še ostale nekaj na 1400 - teh nisem probal.

To so resolucije kar iz windowsa. Grafična kartica je ati radeon 9500 pro, tako da nisem dobil 1366x786. Na 1360x786 so malo črke razmazane, podnapisi so super, prav tako super so HDTVji 720p matroske MKV. Divx i so tak tak, malo kockasto ampak je zamene vredi, kontrast sem dal na max, slika je bila kar svetla v zelo svetlem prostoru.

Sprobano je blo z Catalysti 7.8. Nisem pa probal forcanih 720p in 1080i/p iz catalystov. fora je pa edino, da ko menjaš program oz. vhod da takrat ne kaže videa , ampak je blo zmeraj potrebno restartat PC.

Še vas kaj zanima???? Jaz bom nabavil TV, 1360x786 je za filme čist ok. mislim pa tudi da bi se dalo 1366x786 dobit na novih ati X1000 serijah in tazadnjih nvidiah.

Modri dirkač ::

Jupi!
Everybody lies!

Calligula ::

No dobra novica. Vsekakor se splaca forcat na pixel maping potem ,da je tekst cist.

Lahko se enkrat razlozis to glede potrebe po restartanju? A ce gres recimo nazaj na tuner TV gledat in potem spet na PC signal ali kako si to mislil?

beta1 ::

ja, točno tako je blo, če si šel na drug kanal npr. na tuner ali skart... je pol ko si šel nazaj na HDMI1je slika bila ampak videa ni kazalo, isto se je pa zgodlo če si spremenil resolucijo, komaj ko si restartal je spet kazalo video. Mislim da je to problem z hdmi, kateri ima HDCP. No v vsakem primeru se TV splača kupit, za tako ceno ne dobiš lepše slike.

Calligula ::

Mogoce to lahko se kaj potweakas v kakih overlay nastavitvah...

Ali ima BOF kako varianto v stilu obrokov brez obresti ali kaj podobnega?

Lahko pa probas se eno finto, ce slucajno dela.
V Rivatunerju mas opcijo reload driver in restarta driver brez restarta racunalnika.
Mogoce dela.

Zgodovina sprememb…

beta1 ::

ja, saj bom to sprobal, v trgovini sem samo najbolj osnovne stvari sprobal. TV že imam naročen, kar iz mimovrstee 661EUR je z poštnino, v bigbangu pa stane 745 EUR. Bof jo ima za 657EUR, preko spleta.

Ko jo dobim, bom naprej kalibriral.

Calligula ::

Kako to da iz Mimovrste? Naceloma sem precej za to, da ce razlika v ceni ni pretirana in, ce se prodajalci potrudijo, kupim pri njih.
No sam bi vzel kar pri BOFu. Sploh, ce imajo obroke brez obresti.

beta1 ::

saj bi kupil, finance do 700EUR, nemorem pa vzet na obroke, ker sem še dijak, ata in mama pa sta hudo proti televiziji, je stara gorenje še čist dobra.

Calligula ::

No ja, sm v bistvu mislu na BOF ker je ista cena kot na Mimovrste. Ker BOF je v bistvu BigBang.

damirez ::

Beta k boš skalibriral povej, ker me je ratal max 1360x768 na tem tvju.

pirlo ::

Jap 1360x768 dela tudi meni, ampak na nvidia serije 8. Na radeonu 9800pro mi še ni uspelo. Na nvidia-i dela tudi 1920x1080.

edit: dela na 32pfl7332

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirlo ()

damirez ::

Ja ampak mi hočno dosežt nativo za razersharp text mar ne.
Tist k doseže 1366x768 ga častim pivo.

beta1 ::

Ko dobim TV bom sprobal dobit nativno. Samo je ziher nebom dobil, na tej grafični ne. Je pa še druga finta. Kolko sem bral po forumih pravijo:

Nativna LCD: 1366x786
output PC : 1360x786

Je treba v powerstripu baje dodat črni rob na levi in desni strani + 3 pikse. Tako da imaš na LCDju na levi in desni črni rob, ki se nadaleč ne vidi. In v tem primeru stisne črke skupaj in je pol kao nativna pri 1360pik + 6 pik črnega roba, tak da je nakoncu prava resulucija zaslona 1354x786 + 6 piksov = 1360x786, TV pa potem to resolucijo raztegne na 1366 in so črke potem taprave. Zdaj sem zakompliciral z razlago.:))

beta1 ::

Tisti ki imate nvidije , probajte to:

http://forums.nvidia.com/lofiversion/in...

beta1 ::

TV je zakon, med vikendom se bom zraven ''vsedel'' pa probal zrihtat ta pixelmapping.

TornadoTDi ::

Hi guys,

Sorry, I don't speak Slovakian. I found your thread via google - I'm trying to get 1:1 pixel mapping working on my 32PFL5322 - did you get it working? If so, how did you do it?

Thanks

beta1 ::

No there is no pixel mapping. For movies there is no visible diference. The diference is visible only with text.

If you have a new series of Ati graphic card X1000 or HDXX00 series (or Nvidia 8/9) you can probably force 1366x768 with powerstrip.

As I mention in eary posts in 2007, that the picture is gone if you switch from HDMI ports to EXT ports. That is NOT true. You have to have all Ati processes (CLI) enabled. The TV is found as Philips TV and not as Generic monitor.

TornadoTDi ::

Thanks for your quick reply, beta1. I'm using an nVidia fx5600 - I can force 1366x768 but the display doesn't accept it.

beta1 ::

Than the TV doesn't recognize 1366x768. Only near native resolution is 1366x768 or 1368x768.

I think there is some advanced function in hidden menu. You can acces hidden menu if you press these buttuns: 062596+

Be careful, you can damage or reprograme your TV. I advise you that, if you don't know what you are doing, you leave it.

TornadoTDi ::

I'll have a look at the service menu tonight - I have a service manual for this TV chassis, but I don't remember seeing anything there relating to overscan or pix mapping. Maybe I'll play around a bit more with powerstrip and see how that goes. Bloody Philips! If I get anything working I'll post it here.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 8 - vprašanje glede vmesnika

Oddelek: Operacijski sistemi
9810 (516) Pesimist
»

TV - PC (težave s kabli)

Oddelek: Zvok in slika
111299 (1103) Senitel
»

HDMI

Oddelek: Strojna oprema
261762 (1259) Engineer_SLO
»

grafična kartica 1366x768

Oddelek: Zvok in slika
121396 (1195) Azrael
»

Katera graficna z DVI izhodom in locljivostjo 1360 x 768

Oddelek: Kaj kupiti
101378 (1083) Anonymouse27

Več podobnih tem