» »

Ni slike kaj naj storim

Ni slike kaj naj storim

Djz3l3 ::

Danes sem hotel porabt s-video iz pc na tv in moj prvi korak je bil, da sem v taknil direkt s-video kabel v graficno drugi korak je bil v nadzorni plosci od graficne kjer sem moral obklujakt da sam poisce tv ob zagonu racunalnika. Resiteram racunalink in tema. Probam parakt tema?! Iztaknem s-video kabel isto. Zamenjam dvi izhod spet isto. Dam grafo vn ni vidnih nobenih fizicnih poskodb dam grafo nazaj zamenma disk isto zamenam monitor isto grafa pa pomoejm deluje zato ker npr przgem komp pac vem po obcutku prblizn kok rab da pride v winse in k prtisnem tipko za ugasnt traja neki cajta seprav da je v winsih baterijo sem tut vn dall iz maticne? Kaj lahk se storim z mostickom resiteram plato bo pomagal? A mi se kej ostane? Aja grafa je gigabyte 8600gt in je se v garanciji sam ne mi rect nej probaqm z drugo grafo ker je nimam:d

Djz3l3 ::

probu disk vn uzet pa brez diska przgt in isto ni slike samo ko pritisnem tipko se takoj ugasne

Azrael ::

Če ne bi vse stlačil v en odstavek, bi bilo prebiranje vprašanja mnogo lažje.

Torej, slike ni ne na monitorju in ne na TV.

Ali PC kaj piska ali se mogoče sliši tisti kratki pisk nekaj sekund po vklopu?

Kako veš, da prileze v Windows? Je to po lediki, ki signalizira delovanje diska? Po pozdravnem zvoku Windows OS? Ali samo čakaš in potem stisneš tisti knof za izklop?

Če Windows spodaj deluje in razen manjka slike v bistvu PC dela, si skuril grafo. Precej pogost primer, če z ozemljitvami ali s TV ni vse v redu.
Nekoč je bil Slo-tech.

Djz3l3 ::

tezko vrjamem da sm jo skuril

VEm da pride v winse ker je tist sound pozdravni

Pol ne morem uveljavit garacije ce jo je slaba ozemljitev poslal v pm? kajti fizicnih poskodb ni vidnih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Djz3l3 ()

solatko ::

Grafično si skuru, nesi nazaj in uveljavi garancijo, če ni fizičnih poškodb, ne komplicirajo kaj dosti. Te stvari se drugače delajo pri ugasnjenih napravah. Ne se hvalt v štacun kaj si počel, še manj pa, če ti bodo garancijo uveljavli. Poročaj kako se je končalo.

Azrael ::

Še vprašanje, ali se mogoče prikaže slika takoj po vklopu (ko PC preverja RAM, išče diske in omogoča vstop v BIOS)?

Če tudi takrat ni nič, je grafa ziher pokvarjena. V nasprotnem, če je takrat slika, obstaja možnost, da se je nekaj zmešalo driverjem.

Koliko si za morebitno okvaro kriv sam, ne morem soditi, lahko je grafa odpovedala ravno ob ponovnem zagonu in bi odpovedala ne glede na povezovanje. Običajno, če jo uspeš zaradi razlik v potencialih skuriti, crkne takoj. ko se to zgodi, to je v trenutku priklopa.

Zaradi tega se priporoča, da se taka povezovanja izvajajo takrat, ko je ena od obeh naprav fizično povsem izklopljena iz el. in drugih omrežij (LAN, kabelska itd).
Nekoč je bil Slo-tech.

Djz3l3 ::

nubene slike ni

JohanP ::

Dvomim, da si skuril grafo - crknila bi v trenutko kratkega stika. Nvidia ima glup sistem za TV-out, sploh če ga primerjam z ATI - pa tudi slika je precej u pi...
Meni je ob zahtevanem resetu naredilo isto - slika na zaslonu je izginila in nič ni pomagalo.
Zadevo sem rešil tako, da sem preko tv-ja, kjer je slika bila, preklikal nazaj na monitor.
Probaj najti pravi kanal na tv-ju - upam da bo ista fora pomagala tudi tebi.

Glede na delež, ki ga ima nvidia bi tv-out lahko izboljšali. ATI ima to od nekdaj (od radeon 7xxx serije) rešeno zelo elegantno in predvsem brez reseta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JohanP ()

Djz3l3 ::

JohanP: tnx. to je blo to. dela zdej

Djz3l3 ::

evo stvar dela winsi so na novo gor edino kar je sem izgubil vse podatke na c in d disku najbrs zato keer sm tokrat racnilanik resiteru eh nic zato mamo zato dobr net speed bo hitr vse dol:D

coffeetime12 ::

@Djz3l3

Pa daj govori slovensko mater no. Pa kdo bo to tvojo spakedranščino prebiral. Pa saj nismo vsi vesoljci tu, ki razumemo tvoj marsovski jezik.

Djz3l3 ::

@coffeetime12

Oprostite mr. lektor!!:P

antolic113 ::

Kolega ma eno zelo čudno težavo. Sliko mu kaže ko se windows zaganja ko pa bi mogel priti v sistem pa slike ni in je črn ekran. V varnem načinu pa dela vse lepo.
Po mojem niti ne pride v windowse ker sem v varnem načinu ustvaril nov uporabnik in ne pokaže tega, da bi izbral uporabnika, ko hočem v sistem.
....::::(:D)::::.....

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

če v carnem načinu dela ok, potem so morda krivi driverji za grafično. Popolnoma jih odstrani, resetiraj komp in namesti najnovejše.

damjan11 ::

Pa ma naštimani default monitor?

antolic113 ::

super dela. ponovno sem namestil driverje za grifično.
Tnx za pomoč.
....::::(:D)::::.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963563315 (2644) anjica
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
458287 (7682) opeter
»

Geforce 4 mx 440 8x AGP nview problem

Oddelek: Zvok in slika
71339 (1189) Valentin
»

Zakaj mi na GeforceFX5700 ne dela TVOUT :( ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
513784 (3291) KTr1sk
»

Cudna slika po testiranju v 3dMarku!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
10753 (617) MrGTO

Več podobnih tem