» »

Geforce 4 mx 440 8x AGP nview problem

Geforce 4 mx 440 8x AGP nview problem

bocco ::

Milijonkrat predebatirana stvar z nview in tv-out ampak tud jaz moram izpostavt ta problem.
Navajen sem navadnih gf 4 kartic, ki so delovale dosedaj brez problemov. Že ko si računalnik vključil, je bila slika tako na TV-ju kot na monitorju. Potem si samo še vključil Clone v winsih in je stvar delala na obeh.
Tale nova kartica z 8x agp pa je **** od ovce. Slike ni! Ko poiščem opcijo Clone, je le ta osenčen in je ni možno določit. Prepoznavanje displayev ne najde drugega kot monitor.
Šele ko določim TV kot output device dobim sliko na TV. Vse bi bilo lepo in prav, ampak potem izgubim sliko na monitorju. Si predstavljate kako je potem z nastavitvami, če na monitorju ne vidiš ničesar Tv pa je v drugi sobi?!
Predvidevam, da zadeva ni strojno podprta. Javil sem problem na Nvidia, pa sem dobil nekoristne informacije. Vse kar so mi napisali sem že poskusil, a kaj ko je clone osenčen in zato ni določljiv.

Valentin ::

Na mojem GF 4 440 SE clone dela.

Pri kolegu, ki ima takega kot ti, pa ne.
Ne na win98, ne na XP-jih.

Po odgovorih na tvoj post sodeč ;) , pa bo verjetno še najboljša varianta zamenjava kartice.

energetik ::

Tud jest imam GF4 MX 440 AGP 8x in enak problem. Probu sm vsaj ene 4 različne driverje, pa vedno isto - ne morm vklopit CLONE mode oz. je ta označen sivo. ;((
Možen je samo SINGLE display, v tem načinu se slika pokaže na TV. Sicer ČB, imam S-video priključen na SCART adapter, najbrž zarad tega.
A je kdo že prišel do rešitve problema s kakšnimi najnovejšimi driverji al je edina možnost zamenjava grafične??

Pa še eno packarijo počne ta GF4 - k se zaganjajo WinXP, so v logotipu XP kr ene bele flike, včasih na enem mestu, drugič na drugem. nVidia me je prepriču, da bom drugič nabavu ATI>:D

Lp

Jernej L ::

Si probal najprej označiti tole?



(da razjasnim zakaj je pri meni onesposobljeno: imam dualview nastavitev monitorjev (VGA + DVI), zato je tisti čheckbox pri meni nepotreben ker drajverji že zaznajo dva monitorja priklopljena in onesposobijo TV-out ker je limit max 2. monitorja.)

rfmw ::

Samo eno vprašanje: ko ste našli osenčeno opcijo za 2nd display, ali ate imeli takrat priklopljen TV na grafo? Fora je v tem, da grafa zazna, da je TV priklopljen (enosmerna-direktna 75 ohmska zaključitev v TV-ju)...

Tudi jaz nisem imel problemov z obema CRT+TV displayema (GF4MX440SE) in verjamem, da imamo vsi skupaj isti čip, torej MX440...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

energetik ::

Ja tud to sem odkljukal, poskusil sem tud s TVTool, resetiral kišto s prižganim TV, ampak CLONE mode je vedno onemogočen:O
Je pa res, da je najnovejši driver, ki sem ga sprobal, z datuma 15.7.2004. Sej zdej glih vlečem dol najnovejšega, upajmo na najboljš.. A ma kdo kej izkušenj z tem najnovejšim?

Pa še ena zanimivost: včeraj sem po 2 letih odprl kišto in mal pogledal grafično. In kaj sm videl? Ventilator na grafični se ni vrtel!! Tolk je zaribal, da sm ga komi z roko vrtel. Ob tem se je seveda veselo grel in namesto da bi hladil procesor, ga je dodatno grel>:D
No, sm ga podmazal, zdj se pa vrti. Ampak problem s TV out ostaja..

LP

energetik ::

Aja, rfmw: TV grafična seveda zazna, sej v SINGLE DISPLAY mode lahko naštelam TV kot zaslon, pa slika je pri PAL/B kr v redu, razen tega da je črnobela..

Valentin ::

Tudi jaz sem imel tak problem.

Dokler nisem prikopil monitor na DVI izhod grafične.
Če monitor ne podpira DVI, moraš imeti seveda adapter...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564140 (3469) anjica
»

Gforce ni nviewa

Oddelek: Zvok in slika
251657 (1334) BetMaN
»

nwiev

Oddelek: Zvok in slika
111307 (1112) bbobst
»

Tv out problem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61005 (814) Blup
»

uporabljate tv-out na vaši grafični@NVIDIA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
505912 (4817) bbobst

Več podobnih tem