» »

Življenje v Sloveniji

Življenje v Sloveniji

1
...
3 4
5
»

Karaya 52 ::

V-i-p, pred 14 dnevi je bila na obisku zdravnica iz Rusije. Stara je 29, po koncu službe v bolnici, dela še kot čistilka. Kako se je že danes izrazil minister Turk? "Ko bomo znali priviti matico na vijak na boljši način in ko bomo znali narediti boljši šiv bomo imeli višje plalče."

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

O raznih kebap decih ne bom, nima smisla... Govorimo za enega Slovenca, ki ima recimo triletno šolo, njegova žena ima štiriletno šolo in doma imata dva otroka. Ta dva bosta imela pri nas nadpovprečno stanovanje pa en dober avto pred bajto? Heh, otroci... Tisti ki furajo pa razne bmwje, doma pa za krompir nima, o teh pa lahko sami debatirate, jaz ne bom :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

V-i-p ::

Pa še nekaj, ko se tako rado pod nos meče še slabše države. Živim in delam v Sloveniji, zato me Rusija, jug in podobno ne briga. Če smo v evropi in imamo evropske cene, evropske zakone imejmo še pa evropske plače.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Karaya 52 ::

Zakaj bi tak par moral imeti nadpovprečno stanovanje? Seveda ga nima, saj niti nimata nadpovprečne izobrazbe. Če pa se par znajde in ima nadpovprečne dohodke potem morda. Dajte si že enkrat dopovedat da država ne bo nič naredila namesto vas.

edit: Portugalska, Grčija imata praktično isti BDP pa sta obe državi že lep čas v EU.

Zgodovina sprememb…

_marko ::

->O raznih kebap decih ne bom, nima smisla... Govorimo za enega Slovenca, ki ima recimo triletno šolo

Evo, to pa me lahko razkuri.
Ti bi SLOVENCA dal delat za 400€, namesto da bi "kebab" odprl in lepo služil. Naj dela tisto, kjer bo dodana vrednost.
Slovenec po tvoje naj ne dela teh del, čeprav se z njimi lepo zasluži... POTEM SE ŠE PA NAJ BUNI ZAKAJ DRŽAVA NE DA VIŠJIH PLAČ?! WTF?!!? :\ :\ :\


->Ta dva bosta imela pri nas nadpovprečno stanovanje pa en dober avto pred bajto?

JA bosta mela, če se bosta znajdla.
Zapomni si, da je diploma samo list papirja in da zaradi nje nisi upravičen do višje plače. Višjo plačo si zaslužis samo če narediš več dodane vrednosti. Pa če si pek al pa manager je vseeno.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

->Živim in delam v Sloveniji, zato me Rusija, jug in podobno ne briga. Če smo v evropi in imamo evropske cene, evropske zakone imejmo še pa evropske plače.

Evo ej, 15 letnik si...
Zakaj te pa potem Švica briga?!!? Poljska, Romunija, Bulgarija pa ne!? A to ni Evropa!?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

miko 55 ::

je evropa. samo vedno človek stremi k izboljšanju. torej greš tja kjer je plača višja
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

jype ::

milko 55> je evropa. samo vedno človek stremi k izboljšanju. torej greš tja kjer je plača višja

Tale V-i-p kar čaka in benti, da si Slovenci ne morejo privoščit tistega, kar bi si on rad, pa si ne more.

V-i-p ::

akaj bi tak par moral imeti nadpovprečno stanovanje? Seveda ga nima, saj niti nimata nadpovprečne izobrazbe. Če pa se par znajde in ima nadpovprečne dohodke potem morda. Dajte si že enkrat dopovedat da država ne bo nič naredila namesto vas.

A bejž no? Tisti ki jih poznam vse to imajo, pa se niso rabili nič pretegniti, le čisto običajne službe imajo, da, tudi od šlosarja naprej...

Evo, to pa me lahko razkuri.
Ti bi SLOVENCA dal delat za 400€, namesto da bi "kebab" odprl in lepo služil. Naj dela tisto, kjer bo dodana vrednost.
Slovenec po tvoje naj ne dela teh del, čeprav se z njimi lepo zasluži... POTEM SE ŠE PA NAJ BUNI ZAKAJ DRŽAVA NE DA VIŠJIH PLAČ?!

Daj, ne pribijaj... kot da lahko v vsakem selu danes odpreš kebapčnico in boš jako služil, prosim te no. Ti pa si frajer, ni kaj. V Trbovljah bo šest kebabčnic zelo donosnih, verjamem ja...

JA bosta mela, če se bosta znajdla.
Zapomni si, da je diploma samo list papirja in da zaradi nje nisi upravičen do višje plače. Višjo plačo si zaslužis samo če narediš več dodane vrednosti. Pa če si pek al pa manager je vseeno.

To ti hočem dopovedat. Pa ti bom probal narisat: bom rekel pod povprečjem izobražen par, z otroki, se bo kar znajdel in denar bo letel na kup? Po tvojem razmišljanju bi imeli itak same bogataše v Sloveniji in vsi bi bili jako izobraženi. Veš, v realnosti ni tako. Gre se za to, da bi morali biti plače vsaj tako visoke, da bi lahko VSAK dostojno živel. Naj ima direktor SCTja 15 tisoč € prihodkov na mesec, ampak potem tudi njihova čistilka naj nima 400€, a ne? Redar ali smetar v Avstriji zasluži toliko, da lahko dostojno živi. Sicer veliko manj od enega direktorja, živi pa lahko normalno, ne pa kot pri nas, ko folk dobiva plače po 400€. Plače, ne socialne...

Bodite fer, koliko so v zadnjem letu šli stroški gor pri nas in koliko plače? Lansko leto si upal iti z 1000 sit na kavo s kolegico, pa še za sok je bilo, danes z 5€ dve beli kavi skoraj ne dobiš več... dejte mal oči odpret, bemu sveca.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

_marko ::

-> Daj, ne pribijaj...

Sem ti mislil odgovorit, ampak vidim, da je brez pomena. Neboš in neboš razumel.
Preberi si koliko protislovij si napisal do zdaj v zadnih 10ih postih...
Ahh, naj se drugi s tabo ukvarjajo, lahko noč...

p.s. čisto dobro namerno ti to povem: če hočeš bit udeležen v nekem pogovoru in trdiš nekaj oz se z nečim ne strinjaš, imej vsaj argumentirano alternativo.
Ti pa nimaš ne alternative in ne argumentov.
To, da pa tistega s "kebabi" nisi razumel, je pa za nekoga, ki se ima odraslega in pametnega žalost...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

->Bodite fer, koliko so v zadnjem letu šli stroški gor pri nas in koliko plače?

Place slabih 5%, inflacija pa ves koliko je.
Gospodarska rast pa tudi. Mišlenje, da je danes slabše kot 5 let nazaj je pa tudi zgrešeno.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

V-i-p> Bodite fer, koliko so v zadnjem letu šli stroški gor pri nas in koliko plače?

Moji stroški so šli dol, plača je šla pa gor. Odkar mam T2 je mesečni račun za telekomunikacije več kot pol nižji, kar več kot pokrije rast cen živil, plača pa... Je zrastla za toliko, kot sem se zmenil, da zaslužim. Če za to kar počnem ne bi nihče želel plačati take cene, bi pač zaslužil manj (in verjetno počel kaj drugega).

Pa nisem šlosar, je pa res da se z izobrazbo ne morem ravno bahati, ker sem zgolj en lev maturant.

Seveda se zavedam, da so tudi ljudje, ki jim ne gre tako dobro, ampak... Kaj jim pa ti predlagaš? Da naj žicajo direktorja, da jim svojo plačo razdeli, ker itak zasluži preveč? Hja, po moje direktor rajš da odpoved in gre delat nekam drugam za več denarja. Jaz bi že.

V-i-p> kot da lahko v vsakem selu danes odpreš kebapčnico in boš jako služil, prosim te no.

Če ne moreš kebapčinice daj pa savno. Če savna ne gre pa bowling. Možnosti imaš kolikor si jih lahko izmisliš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nurmaln ::

Ti pa si frajer, ni kaj. V Trbovljah bo šest kebabčnic zelo donosnih, verjamem ja...

Sploh ni treba da so...
Dovolj je, da bo tvoja najboljša in imela ustrezne cene. Pol si zmagu.
Enako s katerokoli branžo.

kow ::

edit: Portugalska, Grčija imata praktično isti BDP pa sta obe državi že lep čas v EU.


To ne drži. Grčija je precej bogatejša, predvsem nominalno.

kekz ::

Nekje sem zasledil zanimivost, da smo bili v začetku 60-ih Z AVSTRIJO približno na enaki "štartni poziciji".
Naš zaostanek je torej rezultat zadnjih 40-50 let.

_marko ::

V zadnjih letih je rast GDPja v Avstriji nižja kot v Sloveniji.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

leinad ::

Nekje sem zasledil zanimivost, da smo bili v začetku 60-ih Z AVSTRIJO približno na enaki "štartni poziciji".


kekz to pa močno dvomim, Avstrija jo je med WW2 odnesla zelo dobro, večina infrastrukture je ostala nedotaknjene, le-to pa je jasno, da so imeli že za časa pred WW2 daleč pred nami.

leinad ::

Je pa res, da je v 60ih bil tečaj dinarja približno izenačen s šilingom oz. celo več vreden se mi zdi. Kar seveda ni bil odraz večje gospodarske moči, ampak umetno dvigovanje vrednosti, kot to še danes radi počno Srbi in Hrvati s svojimi valutami.

username ::

V zadnjih letih je rast GDPja v Avstriji nižja kot v Sloveniji.
To je sicer normanlno, da imajo razvite države nižje stopnje rasti kot razvijajoče se nerazvite.

Če ima Avstrija recimo letno 20.000 USD BDP p.c. (na prebivalca), je ob 3% rasti naslednje leto BDP p.c. višji torej za 600 USD. 20.000 ->20.600
Če ima Slovenija recimo letno pol manj, torej 10.000 USD BDP p.c. (na prebivalca), je tudi ob recimo dvakrat višji (6%) rasti naslednje leto BDP p.c. višji torej za enakih 600 USD. 10.000 -> 10.600

Sicer predpostavljam, da to veš, ampak sem napisal za druge, ker se to marsikdaj pozablja, ko primerjamo stopnje rasti.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

WarpedGone ::

v-I-p:
>> V Trbovljah ...

Tole ne jemlji kot osebni napad ampak kot mnenje nekoga, ki se veliko giblje po Sloveniji in pozna "lokalne klime".

Tudi ko bo Slovenija Švica, bo v Trbovljah, Hrastniku in deloma tudi v Zagorju, folk na glas jamral kako je vse skup zanič, kako nič nimajo, kako jim direktorji vse pokradejo, kako država neč za njih ne naredi, da so sami lopovi in kako da je vsak dan slabi. Tak pristop je lokalna folklora. Ni slučaj, da se je komunizem rodil na Čebinah, to je v enem zakotnem selu nad Trbovljami.

Tle v Zasavju ne bo bolje, dokler se ne zamenjajo vsaj kake 3 generacije. Potem bo mal več optimizma. Morda.
Zbogom in hvala za vse ribe

_marko ::

username:
Ja, to vem... ampak bi bilo pravilno tudi, če bi zapisal, da je Avstrija zvišala svoj GDP absolutno manj kot pa Slovenija.
Nekje cca 20% je razlike v absolutni vrednosti - tako cez palec ocenjeno.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

username ::

Ne razumem te čisto natančno sedajle...
V mojem primeru je absolutni znesek povečanja (na prebivalca) isti.

Aja BTW, pozabil sem zgoraj pripisat, da so številke izmišljene, za čim bolj nazorno ilustracijo)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

_marko ::

Slovencem se ob gospodarski rasti kot jo ima zdaj, dvigne GDP per capita v enem letu 1500$, Avstricem pa 1200$.

A veš kaj mislim?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

username ::

Hm, verjetno ti navajaš dejanske podatke, jaz sem si jih pa izmislil za lažji izračun, zaradi ponazoritve.

Čeprav ne vem kje si dobil te podatke.
Ker se mi ne da izgubljati čase, sem pogledal na CIA Factbook in da malo drugačno sliko (velja za 2007): AT ima BDP p.c. dobrih 40.000 USD in 3,3% rast; SLO ima BDP 20.500 USD in rast 5,6%.
Po teh podatkih se je v letu 2007 BDP na prebivalca v AT povečal za 1279 USD, v SLO pa 1087.

Pa BTW, podatki o BDP so osnovni ali kako se reče temu , ko so po realnem tečaju in ne PPP (niso predelani s famoznim PPP - prevedeni na kupno moč), ker s PPP tečaji nimaš kaj resnega počet, ne moreš računat stopenj rasti.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

_marko ::

username:
Ja, jaz sem govoril za kupno moč, izračun pa je iz CIA factbook. (tam ma SLO 27k$ PPP)
Sej sem rekel, da je čez palec in ni neko resno računanje, je pa nek indic ;)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

username ::

Aha no vidiš, tisti PPP je itak samo ena zbrka, meni je totalno mimo.
Ko primerjaš večletne rasti, moraš uporabljat osnovni GDP, ker PPP adjustment je v osnovi rahlo bull, pa še spreminja se s časom in ti PPP-adjusted GDP povsem poruši primerjave, včasih celo za računanje "čez palec" preveč popači.

No, toliko, da ne bom preveč pametoval... :)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: username ()

Karaya 52 ::

Najprej je popustila vlada, zdaj so še delodajalci. Vsi ekonomisti so opozarjali da lahko to privede do "portugalskega scenarija". Narod hoče imeti višjo cifro plače, četudi ne bo realno nič večja zaradi inflacije. Sam še nisem davkoplačevalec, tako ne bo šla iz mojega žepa nova sanacija Mure. Cel mesece sem poslušal od Semolića: "uprava si deli visoke dobičke", nima pa toliko jajc da bi povedal v katerih podjetjih to delajo. Podpora vladi bo sedaj gotovo narasla, pri meni pa ravno obratno.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Realna vrednost plače (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16821461 (17663) Mavrik
»

Jugoslavija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8822025 (16870) Aston_11
»

V Nemčiji pod pragom revščine večji delež ljudi kot v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
509938 (8122) Gozdni Joža
»

Ne čutim solidarnosti do delavcev Preventa, Mure in ostalih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22035209 (29488) sidd
»

Inflacija in Slo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
724685 (4685) borchi

Več podobnih tem