» »

Kodirani kanali

Kodirani kanali

zlesar ::

Včeraj sem kupil novo TV seveda vse hitro priklopil in nastavil programe. Malo gledam po različnih programi SLO 1 dela, SLO 2 dela, POP TV, KANAL A in še nekaj ostalih pa ne. na začetku sem imel v sobi staro tv ko še ni bilo digitalnega sprejemnika, nato je ta crknila in sem gledal televizijo preko koaksialnega kabla priključenega na računalnik. res da niso delovali vsi programi vendar pop tv in kanal a sta delovala normalno. sedaj pa preklopim na kanal a pa mi napiše: Ta kanal je kodiran. Obrnite se na lokalnega operaterja za informacije o aboniranju. kaj to pomeni da ne dela brez conax modula? zakaj pa mi je računalniku delalo brez težav?

hvala za pomoč
  • spremenilo: zlesar ()

de199 ::

še enkrat zaženi avtomatsko iskanje kanalov...

mihec87 ::

Digitalni kanali so večina kodirani in rabiš kartico v tvju...analogni pa niso-išči samo analogne kanale

zlesar ::

ja saj to mi je jasno vendar mi, če se daj preklopim kabel na računalnik delajo programi normalno. sem mislil da bo pri televiziji enako.

mihec87 hvala sem našel. da bo vse delalo kot treba bo pač treba naročiti še en conax :/

cekr ::

Kakšen vir si vklopil v TV?
Kakšen TV imaš? Koliko star? Ali podpira kodiranje MPEG4, ali podpira HDfull?...

Conax nima prav nobene veze s trenutno ponudbo programov v zraku.
Prav vse, kar uloviš pri nas, se mora prikazat. Problemi so samo s SLO1HD in SLO2HD, če ti slučajno TV dekoder ne podpira HDfull. Če pa je TV novejši, imaš potem napašne nastavitve.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

zlesar ::

cekr :: ravnokar
Kakšen vir si vklopil v TV?
Kakšen TV imaš? Koliko star? Ali podpira kodiranje MPEG4, ali podpira HDfull?...

Conax nima prav nobene veze s trenutno ponudbo programov v zraku.
Prav vse, kar uloviš pri nas, se mora prikazat. Problemi so samo s SLO1HD in SLO2HD, če ti slučajno TV dekoder ne podpira HDfull. Če pa je TV novejši, imaš potem napašne nastavitve.


vir? kaj misliš s tem? koaksialnei kabel, operater telemach... nwm kaj bi ti naj povedal. nisem ravno vešč v teh vodah :p

tv sem kupil včeraj TOSHIBA TV 39L4333DG http://www.toshiba.si/television/led/l4...
upam da ti bodo karikteristike kaj povedale jaz ne najdem mpeg4 piše pa Full HD - High Definition 1080p (HDTV 1080p). če je to pravo. amapak jaz se tako ali tako ne sekiram za hd programe.

hvala

in ja. glede na druge spletne strani ki jih berem podpira mpeg4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zlesar ()

Dr_M ::

Za telemach rabis neko kartico, ki jo vtaknes v tv.

zlesar ::

to vem conax modul. ampak prek računalnika ko sem gledal je nisem potreboval.

xxurban ::

Kako prek računalnika? IPTV?

cekr ::

Že na začetku bi moral napisati, da imaš priklop na Telemach.
To je čisto druga zgodba, kot si jo prikazal z omenjanjem sobne antene.

Za Telemach pa verjetno res rabiš Conax modul ali pa nek digitalni sprejemnik pred TV.
Modul oz. sprejemnik boš dobil na Telemachu.
Pred starim TV si imel sigurno eno Telemachovo škatlo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

radmannsdorf ::

Telemach še vedno oddaja par deset programov v analogni tehniki.
Za digitalno pač potrebuješ dekodirno kartico, katero vtakneš v Conax modul.
Te osnovne slovenske bi ti moralo najti v analognem načinu iskanja, v digitalnem pa nisem siguren, kajti digitalna tv je plačljiva, lahko da so pop tv in kanal a, zdaj že zakodirali in so možni samo s kodirno kartico.
Če pa poiščeš kanale v analogni tehniki, bi jih pa moralo najti, ampak glede na to da ima digitalna tv toliko prednosti, ti priporočam da skočiš na Telemach po še eno dekodirno kartico in conax modul.
Pa naštimaj si vse možne HD kanale, ki so v paketu, ker je HD zakon :>

zlesar ::

okey jaz sem zdaj dobil ta conax na telemachu(gor pise tv telemach conax smit). sedaj jaz to dam v tv in ne dela. zaj pa mene zanima:bi moral zraven dobit tudi kartico? kam naj bi dal tisto kartico?
ali morem dolocen cas pocakat da dodajo da mam se en tv, al morem pocakat do naslednjega obracunskega obdobja?
ali je kaksen drug postopek da to zacne delat ko das not?
hvala za vso dosedanjo in nadaljno pomoc!

cekr ::

Sprašuješ stvari, ki so nekje napisane.
Malo poglej po navodilih. Sicer naj ti pa pomagajo na Telemachu.
Saj kasirajo od tebe.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

zlesar ::

ja ampak ob taki uri ne delajo kolikor vem... :) pač vprašam če kdo slučajno ve. navodil pa ravno nisem zraven dobil, samo majhna vrečka z conaxom :p

zlesar ::

hvala sem ze resil. sem bil premalo potrpezljiv... pocakat je treba mal pa je haha ;p

Jst ::

>zaj pa mene zanima:bi moral zraven dobit tudi kartico? kam naj bi dal tisto kartico?

Če se ne motim imajo moji starši kartico v velikosti osebne/kreditne/... v TVju, Telemach. Kaj ni Conax modul, v katerega daš tisto kartico, vseskupaj pa potev v TV? (Sam imam T2 ITPV)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

cekr ::

Če ti TV podpira Conax in DVB-C, bi morala zadeva delat.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833435823 (75351) zavajon
»

TV tuner za PC z DVB-C z digitalnem pretvornikom !?

Oddelek: Kaj kupiti
1311094 (6673) laguna1
»

Samsung SyncMaster T240HD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12524119 (14807) OK.d
»

Nov LED LCD in Telemach

Oddelek: Zvok in slika
142185 (1912) darkomiku
»

RTV SLO HD na Telemachu

Oddelek: Zvok in slika
328094 (6996) Alexius Heristalski

Več podobnih tem