» »

DVI vs VGA

DVI vs VGA

dela ::

Nekateri pravijo, da je razlika opazna, drugi, da ni. Pri LCD monitorjih, priključenih na VGA, prihaja do nepotrebne vmesne konverzije digitalnega signala v analognega - to je teorija. Kakšna je praksa? Je kdo od vas preizkusil isti LCD monitor na VGA in DVI priključku? Ste opazili kakšno razliko?

Sprašujem, ker je izbira poceni LCDjev malenkost večja, če prisotnost DVI vhoda ni pogoj.

kixs ::

Cisto odvisno od monitorja - nekateri Obupno slabo prikazejo, nekateri pa se sprejemljivo.

Testiral sem tako na svojem Samsungu 940BF, HP 2065, IBM 19" (ne vem vec oznake)... najbolje je prikazoval IBM 19", najslabse pa "najbolsji" HP.

Osebno pa NIKAKOR ne bi vzel brez DVI ali HDMI.

lp

Zheegec ::

To se najbolje opazi pri višjih ločljivostih - 24" monitorji so sploh problematični. Pri 22" in manjših domači uporabniki (po mojem) razlike ne opazijo. Mogoče pri kakšem monitorju z dobro matriko, pri novejših 19" in podobnih pa so razlike praktično neopazne tudi za advanced userje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

thomasg ::

razlike so opazne tudi na 19" lcd. dosti podobno kot vga vs. bnc kabli pri crt monitorju

Tr0n ::

Dandanes mislim da imajo ze vsi LCDji DVI, tudi poceni modeli. Edino, ce je res neka starina. :)

DVI pa HDMI pa sta v bistvu enaka, s tem, da HDMI prenasa se audio.

krnekaj ::

Velika razlika je opazna pri priklopu PC na LCD TV/plazme, kjer je preko VGA zelo težko nastaviti pravilne barve, medtem ko so preko DVI/HDMI že po default nastavitvah skoraj odlične barve, kontrasti, svetilnost.
Če ti to kaj pomaga.

P.S. Kolikor vem preko VGA ne gre Full HD signal, mislim da je max 1280x1024 (nisem 100%)

kixs ::

krnekaj:

ne mesat tam kjer ni treba :P

Analogni signal nima veze z digitalnim. Preko D-Sub-a si ze pred leti lahko gonil 2048x1536 in podobne resolucije - kolikor ti je pac monitor dopuscal.

lp

krnekaj ::

Verjamem, saj pravim nisem bil 100%. No kar se tiče trditve glede priklopa PC na LCD TV/plazma, je pa to 100%, saj sem sam to dodobra izprobal;(l.

dela ::

DVI v nižjem cenovnem razredu sploh ni pogost, kolikor opažam, ga ima med 17" in 19" monitorji le okoli četrtina, najcenejši 20" in 22" do 210€ ga tudi nimajo v več kot polovici primerov. Vsaj ti, ki se prodajajo pri nas.

Kar nekaj primerov, ki bi bilo odličen nakup za takšno ceno, a nimajo DVI, potem se pa začneš spraševati, kaj ti DVI prinese:

http://www.mimovrste.com/artikel/2650046427/monitor-lcd-22-asus-vw222s
http://www.mimovrste.com/artikel/2650037932/monitor-lcd-20-benq-t201w-a
http://www.mimovrste.com/artikel/2650036729/monitor-lcd-201-philips-200vw8fb-crn

Tr0n ::

Potem pa verjetno nucas kaj takega.

dela ::

Adapterja ne potrebujem, ker imam na grafični kartici tako ali tako VGA in DVI izhod. Bolj me zanima, če se splača kupiti LCD z DVI za malce več denarja. Oz. kakšne so praktične razlike v kvaliteti slike pri TN 20"+ monitorjih na VGA in na DVI - potem se bi pa na podlagi tega odločil, kaj se splača in kaj ne.

Nekaj mnenj je bilo že uporabnih, a še več jih ne škodi ...

KoMar- ::

Jao, seveda se splača. Monitor, ki nima DVI, je pa že itak sumljive kakovosti, tako da bi take takoj odmislil... sploh pri velikih monitorjih je vidna razlika - VGA slika je bolj migetajoča, če ni točno nastavljena, pa barve so manj žive, da ne govorimo o tem, da moraš paziti na kvaliteto kablov, kar pri DVI ni potrebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

SasoS ::

@krnekaj: moraš imeti tapravi LCD da podpira FullHD preko VGA ;)

lump21 ::

zivjo,

Lih kar sem kupu nov lcd (samsung 20" wide). povezal sem ga na leptop prek vga izhoda. na leptopu mam tudi HDMI izhod. na LCD pa tudi DVI port. obstajajo kabli k loh povzes racunalnik z LCD jem prek hdmi na dvi.
Zanima me kaksna bi bla razlika. bi bla slika dost boljsa ce bi ga povezal prek hdmi-ja? drugace men je slika ze zdej prow fajn;)

hvala

lp,
lump

Zheegec ::

Minimalno boljša slika najbrž bo, sploh če je boljši monitor. Opazna razlika je šele pri 24" monitorjih.

DVI->HDMI kabel bo najbrž imela vsaka trgovina z rač. opremo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

KoMar- ::

lump21, kaj če bi pa prebral zgoraj vse poste, ker smo o tem že toliko napisali, da ni res...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 22" lcd monitor? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35849477 (21122) silo
»

Monitor predlogi

Oddelek: Kaj kupiti
61902 (1558) Zheegec
»

Monitorji Acer vs. Samsung vs. ASUS

Oddelek: Kaj kupiti
152803 (2504) Odsoten
»

Razlika med 22" in 20"

Oddelek: Strojna oprema
131583 (1148) CitroX
»

Kateri 20"LCD monitor kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
354537 (3666) Ted

Več podobnih tem