» »

DVD pekač ne dela kot bi moral

DVD pekač ne dela kot bi moral

`ripper` ::

Imam zanimiv problem:
Pred sabo imam računalnik z Asusovo plato in sicer P4B533 in pa v njem tiči Pentium 4 1.8GHz. Ostal hardware verjetno ni ne vem kako pomemben (bom pa vseeno napisal na hitro, ajde: VGA-GF4 MX-440, LAN Realtek 100mbit PCI...) za ta problem, ker se pojavlja težava tudi, ko le-ta ni prisoten. Skratka model je dokupil DVD pekač že nekj časa nazaj (NEC ND-4571A) in zdej mu ta pekač ne dela, enkrat ga je že reklamiral in dobil novga, ampak tud to ni pomagalo, tko da je problem očitno v notranosti računalnika. CDje enota bere spodobno, medtem ko DVDjev sploh ne, oz. ce ze, prebere mogoce originalnega pa se tam se sesuva use, kar das notr. Posnete DVDje zazna kot neberljive CDje. Ajde, pekac ne dela, probam druzga, in logicno, prebere mi vse, kar mu notr dam. Probal sm ene tri razlicne pekace in vsi so delal, razen tega.

Kar me pa najbolj od vsega moti, je pa to, da sem ta pekac dal na drug racunalnik, tam pa bere diske normalno, takoj ko ga dam notr, zazvizga, se zazene autorun ali karkoli pac na mediju je...
Zadevo sem sprobal tudi na svezi instalaciji XPjev in problem ostane isti, ne dela.

Komu kaj jasno zakaj je to dobro?
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)
  • spremenil: `ripper` ()

Gapi ::

Moj odgovor je ne kupuj NEC-a.
Probaj zamenjat podatkovni kabl. Če je nov pol leča verjetno še ni zapacana. Druge ideje pa tud jest več nimam. No poglej še če je zadnji firmware. Mogoč je napaka v strojni opremi. Probaj enkrat z 40 žilnim kablom pa še z 80 žil kablom. Mogoče mu pa temperatura ne odgovarja. Lej napak je lahko mnogo. Sicer dvomim da vedno dobi pokvarjen pogon. NEC se je z zadnjimi serijami teh pekačov mal pokvaru.

AapocalypseE ::

Jaz mam NEC-a AD-7170S in dela vse kot mora.

dukenukem ::

men je necov kmal crknu,ni bral in pekel dvdjev več,kolgu isto ,nec je gnil :D

`ripper` ::

Mnja...par detajlov sm ucer pozabu povedat:
- Pekac sm sflashal, tako da ma gor tazadn firmware (1.02)
- XPje sm instaliral s pekaca in so sli gor brez pritozevanja
- Se gonilnike za chipset sm poinstaliral pa ni blo nic boljs
- ...

Pa dans mi je po istem protokolu se en Samsungov pekac odpovedal, tako da jest bom pocas zacel krivit plato oz. kontroler na njej
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

opeter ::

Imam NEC-a Optiarc 7173-A in deluje brez problemov (Knok, knok).

iNDigo_Child ::

Js mam pa NEC DVD-RW ND-3540A, in mi tud neki ne dela vredi...v bistvu, bere mi vse v redu, ampak ko pride do zapisovanja, mi nekam dolgo zapisuje...CD pr 48x hitrosti 25 minut, DVD pr 8x pa tud po eno uro... men se zdi, da je to vseen mal prepočasi. A bi kdo tle vedu, čemu je vzrok??? Firmware sm update-al na najnovejšega, ampak ni spremembe...vsake tolk sm tud dobil fixation error, čeprav je po updatu firmare-a izginil. Pa še to je, da mi pr kompu, ki je 3 GHz, z 1 GB rama, začne ob zapisovanju trokirat miška, pa vse fuuul počas delat...a je možno, da ti Nero tolk rama pobere, ko zapisuje? Za odgovore se vam zahvaljujem že vnaprej.
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!

billgates ::

Js imam neca nd-3520A pa j samo enkrat neki čudn blo, k je dvd 20 minut zapisoval sam zdej dela vredu(ponovni zagon:D )

iNDigo_Child ::

Js sm probu vse razn formatiranja...če ne bo drgač, bom mogu sprobat tud to varjanto (sam si morm eno celo popoldne časa vzet, kar pa me jezi).
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!

DJ MartiNi ::

Aljosa17...najbrž imaš nastavljeno na PIO mode. Nastavi na Ultra DMA pa daj ponovni zagon in bi moralo delat tako kot mora.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

iNDigo_Child ::

Ja to je blo...sm pogruntu lih mal poznej kt sm zadnji post napisu...hvala vseen...upam vsaj, da bo drugim kaj pomagalo.
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527221 (12980) GrimReaper
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100841 (25350) nuclear
»

KAteri DVD pekač, da bo imel vse kar je trenutno fajn?

Oddelek: Kaj kupiti
312849 (1763) GrimReaper
»

LiteOn ali LG DVD pekač ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
525237 (4575) YenLoWang
»

Kater Dual DVD zapisovalec od nastetih?

Oddelek: Kaj kupiti
372423 (1784) Gronder

Več podobnih tem