» »

KAteri DVD pekač, da bo imel vse kar je trenutno fajn?

KAteri DVD pekač, da bo imel vse kar je trenutno fajn?

umetnic ::

Stari liteon je crknu, sedaj pa rabim novo pečko. Kaj priporočate? ZA čimmanj denarja, da bo imelo vse kar je trenutno uporabno in pa da bo črn? ;D
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

trek@s ::

Ja kaj pa sploh potrebuješ? Mi nimamo telepatskih sposobnosti. Če ne rabiš nekih risanj na medije, pač ne kupuj takšnih s to (po mojem mnenju) navlako. Ali bi rad samo frajer zgledal, da ima tvoja pečka vse možne modne dodatke, uporabljal jih ne boš pa nikoli?

umetnic ::

Dobro vprašanje [blush]. No ja, verjetno bodo kmalu vsi mediji podpirali risanje po njih. torej recimo da bi to zelel. sicer bom pa pekel par dvdjev na teden....a bo NEC v redu? ;D
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

opeter ::

Jaz imam NECa 7173S na SATA vmesniku. Sicer glasen, ampak deluje v redu. Do zdaj (knok, knok) mi še ni pokvarilo niti enega medija. Vse kar zapišem, mi DVD predvajalnik prebere oz. nisem imel probleme v smislu, da kdo drug moje DVD-je ne bi znal prebrati.

Ostali ti bodo verjetno priporočali SAMSUNGA, Lite-Ona ipd. Izberi tisto, kar misliš, da ti odgovarja. Jaz sem tega NECA kupil za 31 EUR.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

eVro ::

Samo NECa ne. Zadnja, 7. serija (Optiarc) so tako sranje, da ni za povedati. Popolnoma nekvalitetno, glasno in plastično. Sam sem kupil Samsunga na SATA vodilu in je super za svojo ceno. Zgleda bolj kvaliteten, nima nepotrebnih dodatkov, je veliko tišji in tudi par cm krajši.

Velikasova ::

Da ne bi spamal naokoli bom kar tuki vprasu. Kaksni so PLEXTOR pekaci, mislim konkretno na tegale iz Mlacoma za 59 evrov? Plextor

delfinus ::

Kateri od novih DVD/RW lahko spremenis book type (bitsetting) oz. se ga da vsaj pofleshat v to? Torej da DVD+R medije pece v DVD-ROM formatu. Lp,d.

ru7 ::

Za NEC sem neki zasledil o tem z neuradnimi firmware da se da... Preveri Liggy site, mam 7173S

Liggy firmware site

umetnic ::

Pravkar kupil NEC AD-7191A. Upam, da bo vredu....no ja...sej ce bo glasen bo itak samo med peko in branjem..tko da bo za zdrzat...:D 10x!
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Han ::

@Velikasova: Plextor PX-800A bazira na Sony/NEC Optiarc pečki, tako da je to po moje stran vržen denar.

Skratka, Plextor že dolgo ni več to, kar je bil včasih, saj svoje ime lepi le še na pečke drugih proizvajalcev (Sony, LiteOn)...

amper ::

Kateri model samsunga pa je najbolši.

Lp
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!

Malner ::

Zamenjal sem NECa IDE s Samsungom SH-S203D na SATA vodilu. Po dolgem času mi je uspelo izbrisati DVD-RW medije ki jih NEC naredil nezbrisljive. V tem času sem imel doma nekaj računalnikov prijateljev z NECi in OPTIARCi in nikoli mi ni uspelo izbrisat DVD-RWjev zato glasujem za Samsunga.

Pri NECu sem tudi vedno imel probleme z predpomnilnikom pri višjih hitrostih vendar je bila po vsej verjetnosti posledica IDE vodila.

ru7 ::

Malner podobne probleme sem mel dokler nism posodobil ata/sata driverjev z najnovejšimi uradnimi. Zdej peče bp

t3hn0 ::

Malner: a to je splosno znan problem da neci ne brisejo DVD-RWjev? ker jst mam enake probleme...ce se ne motm mam ND4470 al neki tazga...
^.^

gruntfürmich ::

torej, NEC je šel u kurac; ne bere več, piše MENDA še, zato bi tudi jaz rabil nov DVD+RW.
kako je z LITE-ON.om in TEAC.on? morda PIONEER?
in pa kakšna je razlika med IDE in SATA DVD. je kaj drugače pri boot al je samo to razlika, da je drugo vodilo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

ST-777 ::

Najprej sem kupil NECa 7173S na SATA vmesniku. Imel sem ga le nekaj dni, ker je bil zelo glasen.

Sedaj imam DVDRW Samsung SH-S203B SATA, ki je tih in dela odlično, pa še zelo dobro ceno je lansko leto imel: 28€.

mtosev ::

LGja kup al LiteONa.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gruntfürmich ::

kakšna je razlina sata al pa ata vmesnika?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

El Nino ::

Sata je hitrejš kot ata, ne vem pa točnih hitrosti.

gruntfürmich ::

samo v hitrosti je razlika? kaj pa pri nalaganju OS pa te fore?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

b4ssk1ller ::

Kupujem nov dvd pekač ker mi ta dvd pri peki zažene in potem preneha, zažene in preneha in to gre v nedogled....predvidevam da bo treba novga nabavt, me pa zanima če je bolš da je na ide al s-ata vodilu?

Nameravam pa nabavt ta pekač, rd bi dvojslono pisanje, lightscribe mi ni važen. kakšen komentar na ta pekač?

Zgodovina sprememb…

Paramedic ::

Men je tud šel NEC AD 7173A na ATA, nehal pisati in brati...;(
A bi bil v redu tale Samsung na SATA, ki ga imajo pri funtechu: povezava?
End transmission.

aiko ::

b4ssk1ller:Jaz imam Lite-On LH-20A1H in dela bp, morda je le malo preglasen. Tisti z "S" je isti vrag.

eVro ::

Paramedic: Priporočam! Dosti kvaliteten in tih, pa nima tistega nepotrebnega sranja za pisanje, lightscribe/labelflash. Pa še cena je luštna.

b4ssk1ller ::

@aiko: zanima me samo še kaj je glede na umesnik ATA, je to enak kabel kot S-ATA?

Edit: Izbiram med Lite-On LH-20A1S in SAMSUNG S203P LS, mogoče ve gdo kateri bi bil tišji?

Zgodovina sprememb…

charlotte ::

Mene pa zanima (na splošno), ali so pekači z SATA vmesnikom glasnejši od tistih z PATA?

amper ::

Načeloma nebi smeli biti glasnejši.
Saj je drugačna samo podatkovna elektronika.

Lp
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!

friksi ::

Mene pa zanima, a imajo še kateri pekači razen NEC-a opcijo zapisa na DVD oz. CD (labelflash al kako se imenuje). Torej, če kdo ve za kakšen pekač, ki je na SATA vodilu in ima to funkcijo (pa ni NEC, ki so baje glasni) naj mi prosim pove.

Thanks

LP

gruntfürmich ::

a imajo še kateri pekači razen NEC-a opcijo zapisa na DVD oz. CD (labelflash...
vsi!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Urber ::

Pozdravljeni !

Mene pa zanima ali je pri SATA DVD-RW enako brez dodatnega nameščanja gonilnikov možno namestiti OS kot pri enotah na IDE vmesniku ?

Hvala

Dami ::

Če maš sata kontroler že native v chipsetu pol dela brezproblema, več al manj se lahko pojavijo problemi z ide. Recimo intelovi chipseti nimajo več podpore za IDE, ampak ostali proizvajalci dodatne kontrolerje gor limajo. Sn kupu pred dvema tednoma novo kišto in mam vse na sata (diske tak že 3leta sata only, zaj pa še samsunga) in dela bp.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

GrimReaper ::

Da ne bi spamal naokoli bom kar tuki vprasu. Kaksni so PLEXTOR pekaci, mislim konkretno na tegale iz Mlacoma za 59 evrov? Plextor

Moj Plextor SATA spušča čudne glasove ob branju, t.i. seeking noise.
Zapis je pa zelo kvaliteten.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527194 (12953) GrimReaper
»

Optiarc AD-7173A!! Kaj je res tako zanič? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
578296 (5307) mtosev
»

dvd pekač za pi/po kako vedet če podpira ob nakupu

Oddelek: Strojna oprema
6971 (810) GrimReaper
»

Kvaliteten S-ATA pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
924159 (3634) k4vz0024
»

Kateri DVD zapisovalnik? Lite-ON ali NEC

Oddelek: Kaj kupiti
202446 (1877) Alexius Heristalski

Več podobnih tem