» »

linksys WRT54GL, problem pri instalaciji

linksys WRT54GL, problem pri instalaciji

teoo ::

živjo,

sem iskal. če je že bila kaka podobna tema, a nisem nič našel

zadeva je taka: Danes sem dobil ta ruter in šel skozi instalacijo lepo po korakih. prišel sem do konca ko se je poskušal povezati z internetom. javilo je, da naj pogledam če je modem priklopljen in če sem mogoče zgrešil geslo. Nobena od teh stvari ni bla narobe, saj sem vse preveril tudi mimo ruterja (modem in kabel).
Preklical sem instalacijo in poskušal še enkrat. Tokrat me je vprašalo po geslu za dostop do ruterja... ko sem ga vpisal, pa je javilo, da naj preverim povezavo med compom in ruterjem, da je nekaj narobe. Zgleda, da računalnik sploh ne more vzpostaviti povezave z njim (loacl area connection pa dela) Tako da zdaj ne morem sploh več priti do nastavitev in nič narediti.

upam da sem bil razumljiv. Me zanima če se komu sanja kaj je narobe.

Povezati sem se poskušal prek dveh računalnikov, a je na obeh enako

lp, matej
defying gravity
  • spremenil: teoo ()

amigo_no1 ::

Priklopi samo router z mrežnim kablom na mrežno kartico , vpiši 192.168.1.1 v browser in ročno nastavi ...

Mrežni kabel je brezhiben ? Mrežna kartica dela ?

Kateri firewall imaš ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

teoo ::

aha tnx. zdaj se mi laptop poveže z ruterjem, ta pa se noče povezati na net. ali moram nastaviti še kaj drugega kot username in pass za siol adsl (dynamic ip)?

katero varnostno metodo je najboljše izbrati? ne rabim nič močnega.. sam nekaj osnovnega. wpa, wpa2, radius, wep?

najlepša hvala
defying gravity

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teoo ()

teoo ::

aja... javi mi
pppoe authentication fail
defying gravity

amigo_no1 ::

Imaš zvezano tako:
modem -> (wan port ) router (ETH port) -> pc

V routerju izberi pod Connection Type: pppoe
Keep alive:redial period: 30 sec

Wpa2 psk(personal) (kodiranje: aes) za wireless (geslo naj bo dolgo in naključno).



V linksys.com za ta router boš našel v navodilih nekaj nasvetov v poglavju
"Appendix B: Wireless Security"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

jan01 ::

Izberi wpa oz raje wpa2(preshared keys), da imaš algoritem aes. Na internetu lahko dobiš naključno geslo(obvezno!). Npr tale password generator.
Ostale stvari, ki ti bodo ni priporočali(izklop ssid, mac filter) so brezvezne.

Kje ti javi pppoe authentication fail? -da slučajno ne na računalniku. Kako a si imel do zdaj nastavljen? Si povezval z računalnikom ali z modemom(ki je lahko tudi ruter)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

teoo ::

imam calisto modem in do sedaj sem imel navadno povezavo samo z enim računalnikom... tako da to ne bi smelo imeti veze. modem je pravilno povezan na ruter.

tale error mi vrže ko se poskušam povezati prek web vmesnika (pod zavihkom status, ko kliknem na connect), kamor me je napotil jeje997.
tam so tudi eni ip adress, subnet mask, default gateway, ki so vsi na 0.0.0.0 ... a je mogoče, da je to problem?
defying gravity

teoo ::

ok, vse probleme sem odpravil (v bistvu nimam pojma kako, ampak zdej dela) in namizni računalnik prek kabla dela super

fora pa je, da wireless zgleda ne dela prav

poveže se ok, piše da je povezava excellent.

strani se pa ful počasi nalagajo, oz moram večkrat klikniti, da se sploh poveže na stran.... recimo vpišem nek naslov strani in se nič ne zgodi ko pritisnem enter, spodaj piše samo Končano.... če pa večkrat refresham se pa poveže in stran včasih naloži celo, včasih pa samo del.
Z laptopom sem v neposredni bližini ruterja, tako da problem po moje ni v slabi povezavi.



a ve kdo kje je fora? a je mogoče kaj na laptopu narobe nastavljeno?
defying gravity

amigo_no1 ::

Kakšen ping imaš do routerja (ping 192.168.1.1) ?

Kakno programje uporabljaš za wireless na laptopu ?

teoo ::

ping je 2ms


laptop pa je dell, program pa je intel PROSet Wireless
defying gravity

teoo ::

ok, sem poskušal s sosedovim laptopom in dela super, tako da je zgleda problem v nastavitvah našega laptopa.

Fora je, da je to fotrov službeni laptop in imajo v firmi intranet in svoje omrežje in kajjstvemšekaj... tako da se to verjetno meša.

kako bi preveril kaj omejuje to povezavo?
defying gravity

Jenej01 ::

Da si sposodim temo, search nazalost ne dela.

Offtopic:
A na tem routerju ne gre nastavit staticen DHCP. Pa kateri firmware najbolj priporočate.

LP jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

amigo_no1 ::

A na tem routerju ne gre nastavit staticen DHCP.
Kaj sprašuješ ?

Če imaš 1 ali 2 računalnika jima nastavi ročno statični ip v lanu.
Jaz imam dhcp na disabled.

firmware:
X-wrt , tomato, Hyperwrt Thibor, dd-wrt .

teoo ::

ok, če poskušam z Explorerjem, ne dela nič in mi javi, da je nekaj narobe z winsock provider catalog Vpraša me, če hočem zadevo resetirat. nekaj berem po netu, pa piše da je treba pol ene stvari na novo nastavljat.
defying gravity

jamiroq ::

> A na tem routerju ne gre nastavit staticen DHCP
z uradnim firmwarom, ne, kolikor vem. podpirajo pa to vsi neuradni.
sam sem imel najboljše izkušnje s tazadnjim hyperwrt thibor. je edini delal tako kot je treba. pri ddwrtju se mi je izklopil wireless, ko sem nastavil, da router dobi od t-2ja statični ip, oz. ip preko dhcpja, open/x-wrt pa tudi nista delovala najbolje. kot zanimivost naj povem, da so open/x-wrt in dd-wrt delovali brezhibno, ko sem imel še adsl in pppoe povezavo :/. nobena količina resetiranja in preizkušanje različnih verzij ni pomagalo.

Jenej01 ::

Super, sam imam adsl, in bom probal dd-wrt, kar so mi tudi drugi svetovali. Pa bomo vidli kako bo deloval.
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

teoo ::

moj problem sem rešil... izkazalo da sem imel enga trojanca ali nekaj podobnega.
jeje997 in jan01 hvala za pomoč
defying gravity

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teoo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1767547111 (505) d4vid
»

[Router] Asus WL500g Premium FAQ (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
61981532 (13293) brez-imenko
»

wifi ne dela, dd-wrt (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514457 (3959) BorutK-73
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418259 (11196) Hayabusa
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951091 (22841) simone

Več podobnih tem