» »

wifi ne dela, dd-wrt

wifi ne dela, dd-wrt

«
1
2

Ikspe ::

Na siolov router imam preko kabla povezan wifi Asus wl-520gc ki pa danes ne dela. Wireles network connection najde nekaj ponudnikov, vendar vmes ni več našega. Opazil sem nov ponudnik *dd-wrt*, ki ima močan signal in bi bilo možno da je to naš wifi, ki je izgubil ime. Na njega se lahko povežem in ne zahteva gesla, vendar internetne strani ne delajo.
Kaj moram naredit?

hojnikb ::

skonfigurirat nanov nastavitve. očitno se ti je asus resetiral oz. nekak pozabo nastavitve.
#brezpodpisa

Ikspe ::

uh kako se pa to naredi?

D3m ::

Si posodabljal router na dd-wrt?
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

če si znau flešnat gor dd-wrt, boš tut znau skonfigurirat nastavitve..
#brezpodpisa

Ikspe ::

to sem nekaj mečkal pred 4 leti pa sem čist pozabil kako sploh pridem v nastavitve.

hojnikb ::

default gateway.. ponavad je 192.168.1.1
#brezpodpisa

D3m ::

Poizkusi, če ti dela preko wifi 192.168.1.1.

Pa upam, da se spomniš gesla.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Ikspe ::

lahko delam to iz stacionarnega računalnika ki je povezan na siolov router ali moram prižgat prenosnika in se z njim prek kabla povezat na wifi router? Kaj pa geslo in password? password od wifi routerja vem, katero je pa uporabniško?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ikspe ()

hojnikb ::

takiga kot si nastavo..

sicer pa če se je resetiro, bo itk brez..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Ikspe ::

evo v nastavitve sem prišel, kaj moram pa sedaj nastavit da bo internet delal? in rad bi preko gesla da se na wifi ne bo dalo priklopit brez gesla?

D3m ::

PPPoE nastavitve.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Ikspe ::

Connection tipe sem izbral PPPoE
pod njim se vpiše user name, password in service name.
username in pasword je isti kot za router? kaj vpišem pod service name?
Je treba še kaj drugega nastavit? disable, enable,...?

Frenckie ::

V PPPoE nastavitvah vpisuješ username in pasword isti kot pri žičnem povezovanju na siolov modem.

Ikspe ::

Spodaj pod service name pa sem napisal: siol
Ko odprem spletno stran še vedno napiše Strežnika ni mogoče najti.

Ikspe ::

No zdaj pa internet dela. Reebootat je bilo treba. Kako spremenim še ime routarja in da bo povezava pod geslom

D3m ::

SSID funkcija je sprememba imena. Za password pa malo poglej pod nastavitvah.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Ikspe ::

uspelo je. Zanima me samo še če sem pri Security mode za Wireless prav izbral pri Security Mode *WPA2 Personal* pri WPA Algorithms *TKIP+AES* ali bi moral kaj drugega?

D3m ::

Vredu je.
|HP EliteBook|R5 6650U|

blue ::

Če router podpira n potem nastavi algoritem na samo AES, če hočeš imeti polno hitrost.

totiraketa ::

Pozdravljeni,

instaliral sem dd-wrt na wrt160nl ampak mi ne dela(ne dela povezava prek kabla niti ne prek wifi). Wifi je viden ampak ga ne morem povezati. Prav tako lahko pridem v nastavitve ruterja. Kaj lahko naredim? Je mogoče problem v nastavitvah ruterja. Upam da sem po pravem postopku updatal... Imam pa telemach kabelski internet če je to pomembno. Prosim za pomoč.
Zgodovina sprememb...

Hayabusa ::

Si ga po flashanju že ugasnil, prižgal ?
Si flashal preko kabla ?

Naredi hard reset po upgrejdu
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Re...

Ga lahko pingaš preko kabla ?

totiraketa ::

Sedaj sem ga dal na factory defaul, mi lahko napišeš kak je sedaj postopek naprej, da še enkrat poskusim. Mislim, da sedaj moram narediti hard reset in bom potem poskusil ponovno updatati z dvema mapama ki sem ju potegnil iz strani,dd-wrt. Bo tako vredu?

totiraketa ::

Sedaj mi računalnik najde wifi ampak mi napiše povezava je vzpostavljena spodaj pa je rumen trikotnik s klicajem in internet ne dela, ne dela preko kabla niti rek wifi. Imam pa instalirano dd-wrt v 24-sp2(03/25/13)std-build 21061.
? Mogoče kaj nimam nastavljeno?

hojnikb ::

si pravilno zvezal modem z tem routerjem + maš nastavljen na dhcp ?
#brezpodpisa

totiraketa ::

ja imam, pred istalacijo je vse delalo, samo vedno več krat je prekinil povezavo. Zato sem poskusil s tem updatom... Sedaj pa sploh ne dela :(

hojnikb ::

če je prej delal, si neki zajebu pr nastavitvah..
#brezpodpisa

totiraketa ::

ja delal je preden sem instaliral te dd-wrt update...

Pa na wrt160nl utripa lučka za brezžično povezavo ampak enostavno ne oddaja in ne sprejema...

Zgodovina sprememb…

totiraketa ::

kako pa to isliš nastavljen "dhcp" jaz sem samo eslo vtipkal in nastvil geslo pri wifi in to je to. Druga nisem nastavljal.

hojnikb ::

jah router more nekak dobit ip od modema ane..
#brezpodpisa

totiraketa ::

ej ne vem glede tega nimam pojma saj vidiš :,) kako pa to naredim?

hojnikb ::

Setup -> Basic Setup -> Connection Type -> Automatic configuration DHCP
#brezpodpisa

totiraketa ::

Ja saj to imam nastavljeno to je že bilo saj nisem nič spreminjal. Ampak še vedno ne dela...

Belcebub ::

Pri mojem WRT160NL z DD-WRT v24-sp2 - build 23082 je tako:
Setup
Basic Setup
WAN Connection Type -> Connection Type: Static IP
Network Setup
Router IP -> Local IP Address: 192.168.1.x
Network Address Server Settings (DHCP) -> DHCP Type: DHCP Server -> DHCP Server: Enable -> Start IP Address: 192.168.1.xxx
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

Hayabusa ::

Kateri modem imaš (da ni modem+router) ?

Pri kabelskem internetu moraš včasih klonirati lan mac naslov pcja (na wan port routerja), kateri je bil prisoten ob namestitvi kabelskega interneta.

Iz modema imaš povezan kabel v WRT160NL (v njegov wan port), in potem iz lan[1-4] dalje ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

totiraketa ::

Modem je Arris Model 602B/220. Kabli so povezani tako kot si napisal.

Belcebub, kaj pa je potrebno tam napisat namesto x, tam ko imaš IP Address? Je t pri vsakem različno?

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

instaliral sem dd-wrt na wrt160nl ampak mi ne dela
(ne dela povezava prek kabla niti ne prek wifi).
[1]Wifi je viden ampak ga ne morem povezati.
[2]Prav tako lahko pridem v nastavitve ruterja

To dvoje se izključuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

totiraketa ::

Kako to misliš, izključuje. Enkrat sem poskusil prek kabla drugič pa prek wifi.... Do nastavitev ruterja pa pridem prek kabala. Imam občutek da ne komunicirata ruter in modem.

Hayabusa ::

Če greš v router: status, wireless nodes http://www.informatione.gmxhome.de/DDWR...
kaj imaš pod "Clients" ?

Start meni, run, cmd -> ipconfig /all . Prilepi screen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

totiraketa ::

ne gre prilepit slike??? Sem dal kopiraj in prilepi pa ne gre ?

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Naloži na http://shrani.najdi.si/ in daj link od slike, tisti čisto zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

totiraketa ::




To sta dve za poskus če dela. Potem pa grem pa priklopim ruter da ti zahtevano sliko pošljem, ker sedaj imam prek kabla na modem vezan internet.

totiraketa ::



pošiljam zahtevano.

Hayabusa ::

Glede na zadnjo slike wifi povezava na router dela, če je xxxxx-98-e9 tvoj mac naslov od wifi mrežne :D.

Priklopi se direktno na modem:
Start meni, run, cmd -> ipconfig /all . Prilepi screen.


Če vidiš tu enak mac, potem dela.


Sedaj priklopiš tako: https://slo-tech.com/forum/t571066/p430...

Naslednji korak:
http://www.informatione.gmxhome.de/DDWR...
MAC Clone: Enable
Clone WAN MAC

Tu moraš vpisati lan mac naslov od tvojega prvotnega pcja (če se priklopiš preko kabla iz tega pcja moraš samo klikniti "clone mac"), kajti tega imajo v njihovi mac bazi oz. jim sporočiti nov mac, v tvojem primeru od wan mac naslov routerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

totiraketa ::

Belcebub je izjavil:

Pri mojem WRT160NL z DD-WRT v24-sp2 - build 23082 je tako:
Setup
Basic Setup
WAN Connection Type -> Connection Type: Static IP
Network Setup
Router IP -> Local IP Address: 192.168.1.x
Network Address Server Settings (DHCP) -> DHCP Type: DHCP Server -> DHCP Server: Enable -> Start IP Address: 192.168.1.xxx


vse sem naredil kot tu piše ampak mi ni šlo shranit, ker je napisalo ip is illigal

Zgodovina sprememb…

totiraketa ::

Hayabusa je izjavil:

Glede na zadnjo slike wifi povezava na router dela, če je xxxxx-98-e9 tvoj mac naslov od wifi mrežne :D.

Priklopi se direktno na modem:
Start meni, run, cmd -> ipconfig /all . Prilepi screen.


Če vidiš tu enak mac, potem dela.


Sedaj priklopiš tako: https://slo-tech.com/forum/t571066/p430...

Naslednji korak:
http://www.informatione.gmxhome.de/DDWR...
MAC Clone: Enable
Clone WAN MAC

Tu moraš vpisati lan mac naslov od tvojega prvotnega pcja (če se priklopiš preko kabla iz tega pcja moraš samo klikniti "clone mac"), kajti tega imajo v njihovi mac bazi oz. jim sporočiti nov mac, v tvojem primeru od wan mac naslov routerja.

Hayabusa ::

Prvi del izpiska je tisto, kar me zanima 8-).
Lahko tudi skopiraš tekst ko si v cmd.exe, desni klik z miško, mark in označiš (oz uporabiš možnost "select all").

vse sem naredil kot tu piše ampak mi ni šlo shranit, ker je napisalo ip is illigal

Kje je to napisalo ?

totiraketa ::

Yes :) zaenkat dela. Mobilca poveže normalno prek wifi. Normalno poveže računalnik prek kablov.Sedaj pa še bom poskusil računalnik prek wifi... Ti si car res ti hvala.

Hayabusa ::

Kaj si naredil da je začelo delati ?

totiraketa ::

Naredil sem tako kot si rekel Mac Clone. Težava je samo še v tem da se moj privatni prenosnik noče povezati na wifi. Službeni pa se poveže. Veš mogoče zakaj? Omrežje vidi in najde ampak se ne poveže windovs napiše težava z omrežjem potem pa mi ponudi, rešitev težave ampak nič ne naredi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT160NL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7221792 (8760) betko007
»

povezava 2 rutarjev

Oddelek: Omrežja in internet
202264 (1858) cordoba
»

WAN port na routerju ne dela - kaj zdaj ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91469 (1291) oyoy69
»

Linksys Router WRT54GL težave s signalom...

Oddelek: Omrežja in internet
252041 (1811) Tilen
»

Ne vem kako moram nastavit ruter in računalnik.

Oddelek: Omrežja in internet
71522 (1419) jan01

Več podobnih tem