» »

Linksys WRT54G In Tomato Firmware

Linksys WRT54G In Tomato Firmware

«
1
2

zee ::

Živjo.
Na routerju iz naslov sem nadgradil firmware iz dd-wrt (počasno delovanje in občasno zmrzovanje (enkrat na teden)) na tomato verzija 1.13, ki je bil pohvaljen iz strani mnogih na tem forumu.
Manjša težavice je v tem, da se ura na routerju ne popravi po vzpostavitvi povezave. NTP strežniki so omogočeni in dosegljivi (tako preko ping-a kot tudi sicer).
Je problem to, da sem nadgradil iz dd-wrt firmware na tomato? bi moral po nadgradnji zresetirati vse nastavitve?

vnaprej hvala za nasvete.

pa srečno in zdravo 2008 (pa ne preveč časa preživet za računalniki ;-) )!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jan01 ::

Itak, vedno pred in po uspešni nadgradnji. Tišči reset gumb kakih 30s

zee ::

tnx.

nisem hotel nič resetirat, ker je vse delalo brez problema od prve.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

zee ::

sem zresetiral, vendar še vedno ne dela.

pregledal sem tudi log datoteke, ki se pišejo na routerju in noter nisem zasledil ničesar, kar bi imelo kakšno zvezo s časom oz. NTP strežniki. zdi se, kot bi router sploh ne imel ure.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Smorny ::

Moj je hardware v2.0, tomato 1.13 in dela time sync BP.
Ti je točen čas tako pomemben zaradi shedulerja?

Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

zee ::

Živjo.
Čas mi je pomemben zato, da lahko pogledam v log datoteke in vidim, če gre kaj slučajno narobe (vdor ali poskus vdora npr.).

Moj router je verzije 2.2. Pod rubriko Status->Overview mi pri Time piše: Not Available.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jan01 ::

Si postavil p ravilini časoni pas?
Daj na custom serverje, imaš na http://www.pool.ntp.org/zone/europe polno serverjev posameznih držav...
http://support.ntp.org/bin/view/Servers/StratumOneTimeServers
http://support.ntp.org/bin/view/Servers/StratumTwoTimeServers
...

netanyahu ::

Sam sem pred dnevi zamenjal DD-WRT s Tomato 1.13 na Linksys WRT54GL v1.1 (z resetom nastavitev pred in po nadgradnji) in NTP dela brez problemov. Pod NTP Time Server imam izbrano Europe (0.europe.pool.ntp.org, 1.europe.pool.ntp.org 2.europe.pool.ntp.org). V logu se tudi vidi, da nekaj sekund po resetu, ko se postavi pokonci, nastavi uro.

Jan 1 01:00:13 router user.info rcheck[123]: Time not yet set. Only "all day, everyday" restrictions will be activated.
Jan 1 01:00:13 router user.info rcheck[123]: Activating rule 0
Jan 2 13:11:43 router user.info ntpc[154]: Time Updated: Wed, 02 Jan 2008 13:11:43 +0100 [+1199275888s]
Jan 2 13:12:29 router cron.warn crond[102]: time disparity of 19987932 minutes detected

Kasneje včasih popravi čas za sekundo:

Jan 2 14:41:01 router cron.notice crond[102]: USER root pid 333 cmd ntpsync --cron #ntpsync#
Jan 2 14:41:02 router user.info ntpc[334]: Time Updated: Wed, 02 Jan 2008 14:41:02 +0100 [+1s]

Imaš morda vključen "Connect on demand", nimaš pa vključenega "Trigger connect on demand" v časovnih nastavitvah?

amigo_no1 ::

moje nastavitve:

Time Zone: UTC+01:00 France,Germany,Italy
Auto Daylight Savings Time: obkljukano
Auto Update Time: 24 hours
Trigger Connect On Demand: ni obkljukano

NTP Time Server: custom
vpisano: ntp.siol.net

zee ::

@netanyahu:
ne vem, če ima Trigger Connect on Demand kakšno zvezo s tem, ker je povezava (statični IP na Telemachu) vedno vzpostavljena.

@jan01:
časovni pas in strežniki so zagotovo ok.

@jeje97:
za hec bom poskusil se s siolovim NTP strežnikom. ne j** 2 posto 8-O
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Daedalus ::

Skripta+cron, če ne bo htel sodelovat?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

zee ::

Rešil sem težavo: očitno nobeden od nastavljenih NTP strežnikov (tako Siolov kot tisti iz skupine *.ntp.org) ni dosegljiv. poskusil sem z arnesovim in je šlo brez problema.

hvala vsem za pomoč in nasvete.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

chrush ::

Pozdravljeni!
Že od vsega začetka imam težave z vsemi Linksys routerji. V tem trenutku imam Linksys WRT-54GL in naložen Tomato 1.25 firmware. Povezavo imam T-2 4/1. Sistem imam WinXP in Aviro antivirus. Firewalla ne uporabljam software-skega. Zdaj pa me zanima, kako bi vi nastavili router, če bi želeli:
- Imeti 1. povezavo s kablom in 1. povezavo preko brezžične kartice
- Imeti odprt port 3658
- Optimalno zaščito pred vdori



Moje trenutne nastavitve:
- Static IP
- Iz 192.168.1.1 sem routerju dodelil naslov 199.199.199.1
- Wireless imam channel 10
- Zaščita WPA2 -> TKIP/AES
- Port imam odprt 3658 (BOTH)

Ostalo sem pustil na default. Če recimo pingam T-2 dns strežnik za kakšno uro imam 10% izgubljenih paketkov pri neobremenjeni povezavi. Jaz več ne vem, kako zadevo nastaviti da bo delalo tako kot treba z routerjem. Če povežem direktno z T-2 modemom, nimam v celi noči pri pinganju nobenega izgubljenega paketka. Torej sklepam, da je napaka z nastavitvami routerja.

Prosim za pomoč.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

amigo_no1 ::

Po flashanju na tomato FW naredi reset nvrama skozi: router-> Administration -> Configuration -> Restore Default Configuration ->

Restore default router settings (normal)
in
Erase all data in NVRAM memory (thorough)

ter nazadnje drži reset gumb na routerju za 30 sekund.

Potem začni nastavljati router skozi menuje, ne skozi prejšnji backup_konfiguracijski fajl.

Za wifi uporabljaj samo aes (wpa2 psk) + geslo max. dolžine (klikni na "Random" zraven Basic/ Network/ Wireless -> "Shared Key".
Lahko še izklopiš SSID Broadcast (+ spremeniš ssid) in nastaviš mac filtriranje.

Port 3658 forwardaš v Port Forwarding/ Basic

Proto
tcp ali udp ali oba

Src Address
prazno

Ext Ports
3658

Int Port
prazno

Int Address (na pc, kamor je potrebno odpreti)
192.168.XX.YY

Description
opis



btw, ni mi jasno kako si lahko routerju dodelil naslov 199.199.199.1, ko pa so privatni clasi za lan samo trije: (A) 10.0.0.0 - 10.255.255.255 , (B) 172.16.0.0 - 172.31.255.255 ter (C) 192.168.0.0 - 192.168.255.255 .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

chrush ::

S temi nastavitvami mi je uspelo doseči, da z računalnikom priklopljenim preko kabla, nimam izgubljenih paketkov (testiral 30. minut). Z wirelessom pa imam še vedno izgubljene paketke. Je morda krivo to, da imam PCI Asusovo kartico?

jeje997, hvala za hiter odgovor.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

amigo_no1 ::

Imaš Asus WL-138g v1,2 :)) ? Čimprej prodaj.

Daj wifi na "B mode" (Basic / Network / Wireless -> B/G Mode ) , hitrost bo sicer max 11 mbps, a bo signal bolj robusten in zanesljiv.

priporočilo:
Canyon CN WF-511 ali EDIMAX EW-7128g sta 2 dobri PCI wifi kartici (+antena je na metrskem kablu).

http://www.pincele.com/programas/Driver...

In če boš menjal ne dajat gor zadnje ralinkove driverje ampak te:
IS_AP_STA_6x_D-1.2.6.0_VA-2.1.3.0_RU-2.2.0.0_VA-2.2.5.0_AU-2.1.0.0_VA-2.1.0.0_120908_1.0.7.0_Free.exe

http://www.pincele.com/programas/Driver...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

chrush ::

Pardon, zmotil sem se. Asusov je USB ključek wireless. Pci imam D-Link AirPlus G DWL-G510 Wireless. Bom poizkusil z menjavo kartice, pa bom javil, kakšen bo rezultat. Hvala zaenkrat za odgovor.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

amigo_no1 ::

wifi USBkeY range Enhancers-boosters ´4 Dummies´
http://www.wlan-sat.com/modules.php?nam...

Likalnik ::

Pozdravljeni!

Imam problem z linksys-am WRT160N. Inštaliral sem ga brezproblema tako, da se mi lepo pokaže da je omrežje vzpostavljeno in tudi signal je izvrsten, vendar ko odprem intrnetni brskalnik, mi ne odpre nobene strani in napiše, da strani ni mogoče povezati. Kje bi lahko bil problem? Kolikor se men laiku dozdeva, bi moral spremeniti, kaj v samih nastavitvah linksys-a?
Hvala za odgovore.

ManDriver ::

Pozdravljeni!

Imam problem z linksys-am WRT160N. Inštaliral sem ga brezproblema tako, da se mi lepo pokaže da je omrežje vzpostavljeno in tudi signal je izvrsten, vendar ko odprem intrnetni brskalnik, mi ne odpre nobene strani in napiše, da strani ni mogoče povezati. Kje bi lahko bil problem? Kolikor se men laiku dozdeva, bi moral spremeniti, kaj v samih nastavitvah linksys-a?
Hvala za odgovore.


DNS?

Lp,
ManDriver
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

amigo_no1 ::

start meni/ run / nslookup
Če ne resolva so dns-ji.

Border ::

Pozdravljeni.
Mi lahko kdo pove, ce bo tole delovalo?
Pri nas imamo 6x Linksys WRT54GL naprav in omrezje SiOL (njihov Cisco SiOL ROUTER samodejno dodeljuje IPje). Sedaj bi iz Cisco SiOL ROUTERja potegnil kabel UTP v 8 portni switch. In iz teh šetih portov na switchu UTP kabelj v vse Linksys-e WRT54GL, ki so postavljeni po stavbi. Imam 10 prenosnikov z WIN XP HOME, ki bi se povezovali preko WLANa z vklopljenim Samodejno pridobi IP naslov. Linksys WRT54GL bi bil nastavljen z wpa2 psk geslom. Geslo bi ze dal isto na vse, slabost pa je ta, da bi se uporabnik moral povezati z vasko napravo posebej, ce bi se selil po stavbi.
BO DO SEM DELOVALO?

Sedaj pa mi je kolega povedal o Tomato firmware for Linksys. S tem, ce sem prav zastopil, bi lahko imel te ruterje nastavljeno kot Access pointe. Kar bi za uporabnika bilo lazje, saj bi se povezal le enkrat na eno napravo in bi veljalo za vse ostalih 5 enako, uporabnik dejasnko nebi zaznal menjave omrezja.
1. Ce bi nadgradil ta firmware, bi s tem unicil garancijo naprav?
2. Ce bi nadgradil ta firmware, mora vsaka od teh naprav biti se vedno povezana preko UTP kabla s 8 potnim switchem ali to ni potrebno? Se morajo Linksysi videti med sabo pri Tomatu, ker mislim, da se ne bodo videli zaradi stavbe in debelih sten.
3. Ce bi nadgradil ta firmware, potem izberem enega primarnega in njemu dam nastavitve, ki potem veljajo za vse enako? Ali kako naj to naredim?

SKICA:
Cisco SiOL ROUTER - - > Switch 8 port --> 6x WRT54GL

-----------------------------------
Kje dobim zadnjo uradno verzijo Tomato firmware for Linksys?

http://vidmar.net/weblog/archive/2007/0...

Zgodovina sprememb…

KoMar- ::

Zakaj pišeš v bold? Pa zanima te, kje dobit Tomato firmware? Si napisal ti dve besedi na Google že?

Border ::

Border ::

1. Strah me je samo, da mi ne bo dodelilo IPje prenosnikom. Ker bo vrjetno Linksys zahteval ali ze vnesen IP ali pa da ga sam dodeli.
2. Koliko prenosnikov lahko obesim na enega Linkysisa z original firmware in koliko z Tomato?

KoMar- ::

Zakaj hočeš menjat firmware sploh? Tudi originalni firmware podpira način Access Point.

Border ::

Access Point... a original to tudi omogoča???? Tega nism vedel.... ne potem po menjavi ni potrebe.

Kje pa to nastvaim? In bo potem omogocalo, da bi se uporabniki povezali le enkrat na en linksys in bi veljalo za vse ostalih 5 enako, uporabnik dejasnko nebi zaznal menjave omrezja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Border ()

KoMar- ::

Border ::

>>KoMar
>>http://www.wikihow.com/Convert-Linksys-...
Tale link je za eno napravo. Jaz jih imam šest. In bi rad omogocail, da bi se uporabniki povezali le enkrat na en linksys in bi veljalo za vse ostalih 5 enako, uporabnik dejasnko nebi zaznal menjave omrezja?

Kje to nastavim?

Imam verzijo Firmware Version: v4.30.7.

Border ::

Funkcija WDS kokr jaz berem na netu, je to bolj, ce imas moznost priklopa samo enega Linksysa na internet, osati Linksysi pa bili brez interneta in bo potem komunicirali s tistim ki ima dostop do interneta. Jaz imam moznost priklopa vseh, gre se mi bolj, da bi uporabnik videl v Omrežne povezave-->Wireless Network Connection le eno Linksysovo omrezje, in ne 6. Me razumete kaj hocem povedat. To sploh gre?

Border ::

>>Vsem access pointom pa daj isti ssid!!

Glej ga zlomka... kombinacija tegale http://www.wikihow.com/Convert-Linksys-... in isto poimenovanje SSID na vseh šestih Linksysih. Zadeva deluje.

fanatiktech ::

Pozdravljeni!

Imam linksys wrt54gl in telfon LG KM900 arena, zanima me če se sploh lahko povežem s tem telefonom na ruter... In kako bi mi to lahko uspelo.

Hvala za odgovor.

nx6325 ::

Pozdravljeni.

Zanima me ali bi kaj pridobil na dosegu, če zamenjam originalni firmware na tomato? (pa potem gre tudi garancija u franže...)
Sedaj sem oddaljen od routerja eno stavbo 50m stran. Signala je nekje 30%.
Kako pa drugače še izboljšati domet wlan-a? Verjetno z močnejšimi antenami?

lepo prosim za kakšen nasvet.

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nx6325 ()

Senitel ::

nx6325: Močnejše antene, preklop routerja na nižje hitrosti (b mode), neuradni firmware-i ti glede tega ponujajo predvsem večanje oddajne moči (kar dejansko ni tako zelo cool kot se sliši). Glede garancije pa lahko še vedno flashneš nazaj original firmware, če stvar ne crkne glih totalno.

amigo_no1 ::

Ne močnejše, temveč usmerjene antene ter uporaba samo B načina oddajanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

nx6325 ::

hej.

Zanima me sledeče. Imam siol 1M in sinope router. Sedaj sem zaradi potrebe po daljšem dometu nabavil wrt54gl.
Zanima me zakaj mi sedaj ko sem povezan preko wrt54gl internet dela malenkost počasneje kot prej preko siolovega modema? to opazim predvsem pri pregledu 24ur in njenih filmčkov, ki se mi sedaj zatikajo. Če se povežem preko sinope (siolovega modema) je brez zatikanja. Kje bi bil lahko hakelc?
Uporabljam način a in b mode.
Sicer je pa domet bistveno boljši.

hvala

nx6325 ::

pa še tole bi vprašal. Zasledil sem tomato victek firmware končnice .trx. Kako gre update s to končnico, ker prime samo .bin?

hojnikb ::

Mislim da je treba tomatota flešat preko tftpja.
#brezpodpisa

jan01 ::

Končnica je le okrasek. Na buffalote rabiš iz originalnega s tftp.....

nx6325 ::

Kaj pa moje zgornje vprašanje? se komu sanja zakaj taka težava?
sem opazu da je počasnejši internet tudi na compu, ki je s kablom povezan na wrt54gl. Tako da ni wlan kriv po vsej verjetnosti.
sem zle mal probavu samo z siolovim modemom nardit speedtest, pa je kar nekaj razlike.
je pa štos da je bil počasnejši z originalnim sw-jen in tudi sedaj z tomato-tom nič boljše.

jan01 ::

@nx6325
SI pozabil naredit hard reset?!

nx6325 ::

sem rešil zadevo, pa čeprov ne vem kje je bil hakelc. Po nadgradnji z dd-wrt dela tako kot more.

Johnny123 ::

Lepo Pozdravljeni!

Imam linksys wrt54gl, verzija 1.1 in naložen Tomato 1.28. Kako odstrtraniti Tomato in naložiti originalni FireVire, ker ga moram odnesti na servis radi reklamacije.
Hvala za pomoč!!

markk1 ::

bom uporabil tole temo.

imam enak problem moral bi odstranit tomato in naložiti originalni firmware. kako naj nardim to?
prosim za pomoč.

hvala

blackbfm ::

Original firmware dobiš na linksysovi strani, potem maš pa pri Tomatu meni administration>upgrade

markk1 ::

samo tole je potrebno narediti enkrat sem to že počel samo se res ne spomnim kako.

lenart0 ::

Pozdravljeni
obujam staro temo, da nebom odpiral nove...
Imam WRT54GL v1.1 s Tomato firmware. Uporabljal sem ga za oddajanje wifi po hiši, ker je hiša velika, siolov INNBOX modem pa ima premajhen doseg.
Sestri je padel na tla in od takrat ne deluje več internet port, ampak se s kablom nanj lahko povežem le še preko lan portov. Pa ker sem s kablom omejen in bi router imel postavljen drugje sem se ga odločil uporabiti kot brezžično dostopno točko. Naredil sem vse po navodilih za WDS, http://www.polarcloud.com/tomatofaq ampak mi ne dela.. Ker je treba spremeniti IP (**piše v 192.168.1.2, sem poskusil to in tudi druge ker je ta že zaseden za tiskalnik (tako piše na INNBOX)), ni več dosegljiv prek kabla tudi če vpišem pravi IP. Poleg tega se mi ne uspe povezati na WRT54gl s telefonom, ne z navadnim ip, ne z drugim. Na telefonu išče ip v nedogled (vidi ga, čeprav mi kaže vedno samo kot prazen signal, ko grem pa v nastavitve pa pokaže normaln signal. Zanima me kaj še lahko storim? Nisem povsem prepričan če sem v tomato vnesel prave podatke z INNBOXA*, v navodilih je napisano takole:
How do I use WDS?[toc, link]
Here's an example basic 2-router setup as configured in the Basic/Network page:

#1 - 00:11:11:11:11:11
The WAN port of this router is connected to the Internet.
WAN
(configure normally)

LAN
IP Address = 192.168.1.1
DHCP Server = enabled

Wireless
Wireless Mode = Access Point + WDS
SSID = samessid
Channel = 3
Security = WPA Personal
Encryption = AES
Shared Key = samesharedkey
WDS = Link With
MAC Address = 00:22:22:22:22:22 (the *wireless* MAC of the 2nd router)

#2 - 00:22:22:22:22:22
The WAN port of this router is not used.
WAN
Type = Disabled

LAN
**IP Address = 192.168.1.2
*Default Gateway = 192.168.1.1 (the 1st router's IP address)
*Static DNS = 192.168.1.1 (the 1st router's IP address or any DNS server)
DHCP Server = Disabled (the 1st router handles it)

Wireless
Wireless Mode = Access Point + WDS
SSID = samessid
Channel = 3
Security = WPA Personal
Encryption = AES
Shared Key = samesharedkey
WDS = Link With
MAC Address = 00:11:11:11:11:11 (the *wireless* MAC of the 1st router)
Once you configure #2, you can hook up wired computers on it or use it as a second AP to extend your LAN's wireless range. As long as you configure your notebook not to stick to a single MAC address, it should switch automatically to the strongest signal as you move around.

Torej rad bi ga uporabljal na tak način, da bi ga priključil samo na elektriko, se povezal z INNBOXOM brezžično in oddajal naprej signal wifi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lenart0 ()

Hayabusa ::

Kdo pravi da siolov podpira wds ?

Kateri padel na tla ? Premičnih delov notri ni, preveri kontakt anten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

chrush ::

Jaz ti priporočam, da daš gor dd-wrt firmware
in navodila za nastavitve.

S tomatom je sicer meni ratalo to kar želiš ti, ampak je bilo veliko izgubljenih paketov, z dd-wrt pa dela boljše
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

lenart0 ::

aha hvala za nasvete.. bom poizkusil še z dd-wrt
kje pa lahko preverim če siolov podpira wds? Sicer pa je siolov modem iskratelov INNBOX V50-U
http://www.innbox.net/sites/www.innbox....
to je siolov modem, nikjer ne zasledim podatka o WDS
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IP/MAC blokiranje, TomatoRAF

Oddelek: Omrežja in internet
201902 (1560) GTX970
»

Dva Linksys WRT 54GL routerja

Oddelek: Omrežja in internet
142105 (1818) floyd1
»

Linksys wrt54gl in bridge

Oddelek: Omrežja in internet
217280 (6408) BlaY0
»

Linksys WRT54GL ne dela???

Oddelek: Omrežja in internet
4011446 (8957) Kyou
»

Kateri brezžični router kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
407824 (5695) OmegaBlue

Več podobnih tem