» »

Prosim pomoč-nakup 22 LCD!

Prosim pomoč-nakup 22 LCD!

debitel ::

Pozdravljeni,
ja vem o tem se že veliko piše, a ker sem omejen s časom in popolni laik vas prosim za hiter nasvet. Kupujem LCD monitor 22 inčov, več ali manj deskam po internetu in delam z office aplikacijami, mogoče kdaj kakšen photoshop. Iger ne igram, gledam pa filme.

Kaj izbiram:

1)Čist poceni 189 EUR Videoseven ali V7, karakteristike:
1680*1050
280cd/m
700:1 kontrast
5 ms reakcijski čas
Dvi priklop in zvočniki

2) AcerX222WBMD cena 249 Eur
1680*1050
300cd/m
1000:1 kontrast
5ms
Dvi priklop in zvočniki

3) Sem se odločal med LG L226WTQ in Samsungom 226BW a sem se po prebranem na forumu odločil za Lg-ja (Samsung neka slaba matrika baje pri nas) Cena 330 Eur

1680*1050
300cd/m
3000:1 kontrast (dinamičen)
2ms

4) Razmišljam tudi o AOC firmi, ki naj bi bila zelo kvalitetna ampak me moti da nima DVI vhoda. Cena 270 Eur
1680*1050
300cd/m
2000:1 kontrast
5ms

Ja po karakteristikah je itak jasno, sam glede kako gre tehnologija naprej in da se ne igram, me res matra tale V7, ki je res poceni. A se splača dat najmanj 100 eur več za Lg-ja recimo. Kakšne so vaše izkušnje z V7, pa AOC, pa ACER?

No mogoče bo pa tudi komu drugemu tole malo pomagalo, hvala vsem.

Ted ::

Acer pa LG mata očitno isti panel tako da je za 250 evrov Acer best buy, verjetno pa se za tako ceno ne prodaja pri nas... Drugače pa je od 22 inčnih menda najboljši HP w2207, s tistim glossy premazom, ki poudarja barbe in z kvalitetnim ohišjem ki celo pivot omogoča.
Mah...

J.McLane ::

Kje pa dobiš Acerja za tako ceno, v Avstriji naj bi bil najcenejši 259€, v Slo pa sploh nisem našel da bi kdo prodajal ta model, Acerje ima sicer Moj-TV ampak so dragi?

Dead_Eye ::

Hmm, kje je 22" za 189€? Za to ceno po mojem nimaš kaj razmišljat, pa še DVI ima lol

PS. daš link da si kupim še eno 22"? :D
The one and only

debitel ::

Acer in V7 sta v akciji v Metroju v Avstriji.

Gremo gor naslednji teden, če bojo kakšne želje se lahko kaj zmenimo.

m.i.h.a. ::

Kje je sploh možno kupiti tega HP-ja W2207? Sem gledal po online štacunah pa nisem imel sreče.:(

€uro ::

Za znoret kolk časa sem že rabu za komponente zdej pa še monitor dobr izbrat;((
Arghh, WideScreen ali 4:3?

nsane ::

WideScreen of course!

€uro ::

Kako se obnese pri igrah? Najbolj me moti ta občutek, da "izgubim površino" pri široko zaslonskem. Npr. 22'' WS je po višini manjši kot 20''! Evo, tukaj je tvkalkulator.

bluefish ::

pusti razne kalkulatorje pri strani. Če pač rabiš 4:3 in te moti širša površina kupi "navaden" monitor. Površino zgubiš le po vertikali, medtem ko je monitor širši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

€uro ::

Madona, če pa ne vem kako bi se odločil! Kako se zadeva obnese pri igrah, prikazu pisave (a je besedilo nekako "razvlečeno" v levo in desno?)?

bluefish ::

besedilo ni nič raztegnjeno, saj nastaviš ustrezno širokozaslonsko resolucijo. Pri igrah, ki ne podpirajo widescreen, pa dobiš na dnu in vrhu črn rob (oz. ob straneh - odvisno od igre).

pavl ::

Sam tudi razmišljam o nakupu velikega LCD monitorja z razmerjem 4:3. Malo sem že brskal po internetu, pa večjega od 20" nisem našel. Ali mogoče kdo ve, kdo (če sploh kdo) izdeluje 22" ali 24" (ali še večje) zaslone z razmerjem stranic 4:3? Imel naj bi S-IPS matriko.

Hvala za odgovore in lep pozdrav.

€uro ::

Malo tukaj pobrskaj, na desni strani pa imaš v pomoč razne filtre. Kar se tiče panel, je potrebno potem za večino modelov kar na spletnih straneh samih trgovin preveriti (pa še tam včasih sploh nič ni omenjeno).

javr ::

tudi moje oči so se naveličale 15" CRT Philipsa 8-O in iščem primerno LCD zamenjavo. Še včeraj bi 100% kupil Samsung 226BW, a povzetek raznih razprav je takle: če TOČNO ne veš, zakaj bi rabil širok zaslon, kupi normalni 19" monitor in boš imel isto sliko kot pri 22" za manj denarja.
Je to približno prav ?
Aja, pa še DVI mora imeti, da je pripravljen na izzive prihodnosti.

Gapi ::

psevdonim: Z nakupom Samsunga 226BW ne bi nič zgrešil. Je dobr monitor. Ima DVI in 15 pin D-sub. Tako da lahko priklopiš dva računalnka in preklapljaš med njima. Edina pomankljivost pri tem ekranu je da so tipke za manipulacijo z ekranom iz spodnje strani. No nekomu je to ql drugemu spet ne. Je pa zato lep za pogledat vizualno.

krneki ::

22" 16:10 ima 25% večjo uporabno površino kot 19" 5:4. Mislim, da tukaj ni dileme, če to rabiš ali ne, tako enostavno je to.

Entity ::

Edina pomembna zadeva je resolucija oz. ločljivost. Tudi na 16:10 imaš lahko manjšo locljivost kot na 5:4 in posledicno manj prostora. Ce imaš ti 1280x1024px na 24" monitorju, je cisto enako ce imaš 1280x1024 na 17" monitorju. Slika oz. desktop realestate bo identicen. Slika pa bo vsekakor izgledala boljša na manjšem, ker bo velikost posamezne pike manjša. Ljudje še vedno mislijo, da so vazni inči, kar pa sploh ni res, vazna je resolucija. Tako se najprej odloci kakšno resolucijo bi rad imel, potem pa poišči monitor, ki temu ustreza. Vsekakor pa je priporocljivo, da ga greš pred nakupom pogledat.

Osebno npr. kupujem NECa, 20", 1600x1200px, pika 0.25
Omenjeni 22" samsung ima pa resolucijo 1680x1050px, pika 0.28
Zdaj si pa zracunaj, kdo ima vec kvadrature, NEC ali Samsung, 20" ali 22"? (Da ne bo kdo zamutil, normalno da NEC, ceprav je 2" manjši).

opeter ::

Se v celoti strinjam z Entity-jem. Najbolj važna je ločljivost. Na drugem mestu pa je seveda velikost (palci). Ne vem zakaj je zdaj tako trendi, da ukinjajo monitorje "klasičnih resolucij" in namesto njih delajo in prodajajo te brez zvezne widescreen monitorje.

Za 24" LCD-ja bi jaz osebno pričakoval recimo 2048×1536 pik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Ted ::

Zato ker je človeški vid "widescreen" in ne 4:3, tako da je widescreen monitor kar se tega tiče primernejši. Poleg tega nas veliko računalnik uporablja za gledanje filmov, kjer to spet pride prav. Obenem pa je dobra stvar da maš na namizju več prostora, dodatni programi ob strani ne motijo in so na voljo. Ko si enkrat na 16:10 verjamem da nazaj na 4:3 ne boš več šel.
Mah...

Tac20 ::

Res pa da je na tako veliki resoluciji že vse tako majhno da jst z enga metra težko berem tekst in si morm vse večat, pa imam 22'' pa 1680x1050, ja vem da se da nastavut večjo pisavo pa ikone, ampak vseeno

Dead_Eye ::

entity: že res, da je slika lepša na večji resoluciji, samo tekst je pa nenormalno majhen. 1680x1050 na 22" je kar OK, na 20" enaka resolucije je pa IMO prehuda. Vsekakor imam raje malo večje ikone in tekst, četudi na račun kockastih robov :D
The one and only

Entity ::

Vsekakor, zato sem tudi napisal, da obvezno pred nakupom osebno pogledat. Ker tudi matematika in primerjave velikosti pike tu ni cisto natancna. Clovek bi mislil, ce ima sedaj piko na ekranu veliko 0.25, bo z nakupom LCDja, ki ima enako piko videl enako. Pa ni res. LCDji se merijo po diagonali vidne slike, CRTji pa ne. Tako da, pot pod noge.. ;)

Glede formata 16:10, 5:4, 4:3,.. je pa spet cisto po zelji. Jaz osebno prisegam na 4:3 za delo, za filme je pa vsekakor bolje 16:10. Ceprav vem, da se slika nic ne razteguje ali kaj podobnega, pa imam vedno cuden obcutek, ko rišem kroge na 16:10 :\

javr ::

ali se lahko širokozaslonski 22" uporablja še za kaj drugega kot za računalnik ? Npr. DVI-vhod, ali imajo DVD-playerji mogoče DVI-izhod ?

m.i.h.a. ::

jaz sem bil tudi do sedaj uporabnik 19" crt-ja, ki mi je deloval pri ločljivosti 1280×1024 (pač privzeta za takšen monitor) in sedaj ob zamenjavi z Dell 2007WFP sem prešel na ločljivost 1680×1050, razlika ni bila katastrofalna in tudi privajati se je ni bilo potrebno ker so bile razlike minimalne (kar se velikosti ikon, pisave,... tiče).

Je pa mene od nakupa 22" lcd-ja ravno velikost pike odvrnila od nakupa, podobna zadeva je pri 17" in 19" lcd-ju, kjer je zopet ločljivost enaka, velikost pike pa različna.

psevdonim: tale moj LCD ima konektor za s-video in činč na katerega lahko priklopim recimo kamero/ dvd player/ tv komunikator/ipd... in tako spremljam video iz njih, tudi v obliki PiP (slika-v-vsliki), PbP (slika-ob-sliki) ali celozaslonski pogled.

Še en review tega Dell-a, če koga slučajno zanima. KLIK.

javr ::

hvala za podatke. Žal je 580€ krepkih 200 več, kot bi jaz dal za nov monitor. Zanimivi so tudi tile "multifunktion" z vgrajenim TV kanalnikom, a mi je malce sumljivo - zakaj so potem LCD televizorji dosti dražji ? Najbrž je tako kot pri vseh "multifunction" napravah - vse bolj na pol narejeno. Verjetno bolje kupiti dober monitor brez TV kanalnika in dober televizor, kot pa "all in one".
Torej, monitor, ki ima samo 15-pinski in DVI vhod, je uporaben samo za računalnik in nič drugega. Ok, bom pač kupil dobrega 19" namesto 22" širokozaslonskega.

javr ::

ali pa recimo takole: širokozaslonski lahko dela kot 4:3, 4:3 pa ne more delati kot širokozaslonski. Torej: Samsung 226BW. 8-)

msedem ::

prav imaš.
Asus P5K, P35; Core 2 Duo E6600; BFG 8800 GTS OC 320MB;
Corsair XMS2 2048MB PC2-800; Samsung 226BW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372981090 (45926) hariscorale
»

kateri 22" lcd monitor? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35849633 (21278) silo
»

Kater vecji LCD kupit, izbire prevec, tako da se ne znajdem

Oddelek: Kaj kupiti
142462 (1548) denisbegood
»

LCD 16:10 locljivost in osvezevanje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91155 (917) Zheegec
»

Nujno - primerjava 2 lcd 22" monitorjev samsung (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10611307 (7791) TuRBo_1

Več podobnih tem