» »

Nujno - primerjava 2 lcd 22" monitorjev samsung

Nujno - primerjava 2 lcd 22" monitorjev samsung

1 2
3
»

Cveto ::

To so pač posldice TN panela, navadite se živet s tem ali pa kupite kaj boljšega (SIPS, PVA...)

TuRBo_1 ::

OK sej to še ni tok panike.
Sam jaz se ukvarjam z dizajneranjem in so tok nerelane barve pri spletnih straneh da je joj. Enostavno ne znam nastavt teh baru pa da je bog :S V filmih sm pa z sliko več kt zadovoln.
A je kdo od vaz poskušu posebi nastavt sliko al vsak pusti tko kt dobi?

bluefish ::

hja, to so pač slabosti TN matrike. Neenakomerna osvetlitev je značilna, barve bi lahko morda nstavil s pomočjo kakega kalibratorja, vendar pa si preveč uspeha ne moreš obetati. Lahko tudi malo pobrskaš po googlu za dodatne barvne profile. Določene strani, ki testirajo monitorje in med testom tudi nastavijio kar se le da realne barve, na koncu testa tudi priložijo profil, ki je bil najboljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

TuRBo_1 ::

Maš mogoče kšn dobr link take strani prosim? Na tem monitorju me po urci uporabe kr glava začne bolet :S

Klemzz ::

Klik, tukile maš neki profilou, men je najbolši 75% svetilnost.

bluefish ::

Tukaj recimo imaš kar obsežen sestavek o tem, zraven so tudi barvni profili za A in S vrsto panela. Naslova strani o kateri sem govoril prej pa se žal ne spomnim.

TuRBo_1 ::

Thx za link sam najbl fora je k mi čiz ne kjer ne piše a mam A al S uglavnem sm šu po unih postopkih in men pridejo še slabše barve tko neki na rjavo potegne :( jz sm čiz obupu.
Ko bi prej vedu da je to tko ga sploh nebi kupu, pa meu raj star monitor 4 leta. Probu bom še kakega računalničarja poklicat da proba zrihtat to.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 22" LCD monitor kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018550 (7033) ST-777
»

kateri 22" lcd monitor? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35849645 (21290) silo
»

226BW ali 2232BW monitor (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15317041 (10103) Zako
»

Nakup 22" LCD monitorja

Oddelek: Kaj kupiti
142452 (2452) budili
»

Kupujem LCD WIDE 22" nagibam se med: LCD LG L226WTQ in Samsung SyncMaster 226BW

Oddelek: Kaj kupiti
91559 (1273) Zheegec

Več podobnih tem