» »

kateri 22" lcd monitor?

kateri 22" lcd monitor?

««
«
1 / 8
»»

3stan ::

Živjo,

kupujem lcd monitor, rad bi 22" ali več, tja do 300€ max, toliko boljše, če je cena manjša.
Uporabljal ga bi predvsem za igre ter filme. Gledal sem že LG L226WTQ-PF, kar pa nisem
čisto siguren, če je v redu.. Torej prosil bi vas za predloge, katerega bi se mi za ta denar
splačalo kupiti?

lp, 3stan

Shagrath ::

4 mesece imam Samsunga Syncmaster 226BW in sem ZELO zadovoljen. Mislim, da se ga dobiti že za 290€. Priporočam!

LP

trek@s ::

Imam Samsung SyncMaster 2232BW. Toplo odsvetujem, sploh tiste, ki so delani na slovaškem. Samsung, nikoli več! Razlog: osvetlitev, piskanje, obupno stojalo,...

Tac20 ::

Kupi LG-ja, sam imam 226BW in je LG (ki ga ima prijatelj) po mojem mnenju boljsi, lepse barve pa tudi slika se mi zdi boljsa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

dre1 ::

Mam lg L222ws,cena 240 evrov,zaenkrat bez pripomb to je najbolj osnovn model,tko da za 300 evrov moras najdet brez problema,pejt v trgovino in zaupaj svojim ocem.

strictom ::

Meni samsung 223BW čist nič ne piska. Osvetlitev je taka kot pri vseh LCDjih, edino stojalo je malo čudno. Ne vem če se da naprej in nazaj nagibat ekrana.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

eVro ::

Če iščeš 22" za 300 €, potem ni debate. HP w2207.

El Nino ::

Samsung 226BW. Definitivno. Si ga lastim pol leta in ga kar ne morem prehvalit.

pupsi1984 ::

SAMSUNG, 2232BW... ga imam, men je cist ql

ps. men tud cist nic ne piska
ps2.stojalo je pa najbolj cudno stojalo kar sem jih imel v zivljenju srecat... to pa res :)

Zgodovina sprememb…

Ted ::

Po vseh testih je najboljši 22 colar HP w2207. Za razliko od večine 22 colarjev ima še pivot.
Mah...

ReBi ::

imam LG, tistega z vgrajenim tv-tunerjem. se mi zdi, da sem sicer dal 340. presenečen. malo pa pogresam "CRT-jevsko črno" ko ugasnem luč. ampak s tem sem se sprijaznil. ker sem se znebil starega tv-ja in ker niti philipsov hd-tv za 1400€ nima črne barve črne.

Zheegec ::

L226WTQ ima rahlo boljšo sliko kot 2232BW, je pa res, da je razlika majhna.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

3stan ::

ok, najlepša hvala za odgovore, sporočim kaj bom vzel:)

Ajnstajn` ::

3stan, cimprej kaj sporoci, kerega si vzel pa kka se ti zdi.
Tudi jaz bom vzel enega izmed teh. Najbolj se se nagibam k Samsungu 226WTQ-PF
//

nimr0d ::

lp
včeraj sm se odločil da kupim LG l226WTQ-PF dobim ga pa enkrat drug tedn... :)

3stan ::

Kupil bom LG l226WTQ-PF, sem tud od drugih slišal, da je
dober. Velik plus pa je tudi, da mi je najbolj všeč.

lp

Dr_M ::

kaj pa ksn dober monitor? pva/ips matrika? 21/22" ?? po moznosti wide, pa da ne ne stane ravno 1000€.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

IVo ::

Če kdo rab kakega NECa nej me "zmoti" prek ZSja.

mesoreznica ::

A pozna kdo PHILIPS 220WS8FS? Cenovno je zelo ugoden. Problem je da ga nikjer ne najdem v trgovinah da bi bil razstavljen. Torej ga ne morem pogledat.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Cveto ::

Poglej v Harvey Normanu, mislim da ga imajo razstavljenega (pa pripravi se na teženje prodajalcem, ker ne znajo naštimat pravilne resolucije. Monitor je treba priklopit na nega od compov na katere so priklopljeni 24" monitorji, ker imajo samo ti prave driverje od grafičnih kartic, da podpirajo 1680x1050)

Dr_M ::

ce ze kupujes slabsi monitor, je uredu NEC LCD22WV. dobis ga za cca 280€.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

IVo ::

Pri Acord-92 oz PCplus bi ga dobil po cca. 280€ Drugje pa od 290€ in do 370€.
Če te zanima ZS...

dualband ::

Kater je pa bolši izmed teh dveh: LG l226WTQ-PF in NEC LCD22WV?

Cveto ::

No, jest imam pa ravno doma na probi tega NEC-a 22VW. Slika mi je delovala kar lepa, dokler nisem poleg postavil mojega 20" Gericoma (ki naj bi bil poden od monitorja, čeprav je meni slika všeč in opažam da ej pri marsikaterm monitorju slika še precej slabša)

Pri NEC-u 22VW me najbolj moti odsotnost DVI vhoda, kar se lepo vidi v neostri sliki. Prikaz črne je katastrofalen, ob vseh štirih stranicah uhaja svetloba, barva je tudi pri nastavitvi "cool" precej topla, osvetlitev in kontrast moraš naviti skoraj do konca da je monitor pravilno kaliibriran (pri mojem zadostuje 40/45%). Vprašanje je koliko je za našteto kriv VGA, vendar druge opcije žal ni.

Moram reči da sem nad monitorjem kar malo razočaran in po sedaj videnem ima LG226WTQ kar lepšo sliko.

Dr_M ::

Kaj se res nihce vec ne ubada z dobrimi monitorji? Se vedno me zanima ksn dobr PVA/IPS za fotografijo... Sprejemljiva cena je nekje med 500 in 800€.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mesoreznica ::

Hm ja tele poceni opcije očitno niso glih dobra izbira. Trenutno sem na Samsungu 959NF. V službi imamo Samsunge 214 TW. Odlični monitorji vendar je cena malo previsoka zame.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

CWIZO ::

Jest sem slab mesec nazaj kupil LG l222ws. Zelo zadovoljen. Edino video kabel sem mogu zamenjat, ker so se mi na črnih ozadjih neki "valovi" širili horizontalno. Sem ga že skoraj nazaj nesel pol sem pa za foro vzel en star kabel pa dela bp zdej.
Uporabljam ga pa za programiranje pa gledanje filmov/serij in za kak nezahteven špil (mam na leptop priklopljenega, tako da ne morem kaj baš zahtevnega poganjat).
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

dualband ::

Ali je med LCD LG L226WTQ-SF in LCD LG L226WTQ-PF razlika samo v barvi ohišja ali še kej druzga?

Judge ::

Pred kratkim sem si nabavu NEC AccuSync® LCD22WMGX in moram rect, da sem zelo zadovoljen.
Peace

nimitz ::

Kje se dobi monitor HP w2207?
S.E.A.L.

bluefish ::

@Dr_M: morda Dell 2007WFP - 20".

Dr_M ::

blueFish: kr dober monitor zgleda...ampak me mal skrbi naslednja zadeva...

Recently Dell has begun to use S-PVA panels in the 2007WFP and so the Dell panel lottery might be an issue to some potential buyers.

Original naj bi mel LG-Philips S-IPS panel. Pa ne da bi blo s PVA kej narobe, ampak potem cena ne more bit enaka.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

eVro ::

nimitz: najceneje je v avstriji v mediamarktu (300 €), dobi pa se tudi v nekaterih slo štacunah, vendar ne v Lj

bluefish ::

@Dr_M: ja, to vsekakor drži. Verjetno pa je preko kake oznake možno pogledati, iz katere serije je monitor in kateri panel ima. Morda pa spet ne, kot se je že zgodilo pri nekaterih drugih proizvajalcih.

nimr0d ::

@dualband:
PF ima 5000:1 kontrast, SF pa 3000:1 :)

lojze8 ::

PF ima 5000:1 kontrast, SF pa 3000:1 - poglejte si uradno stran LG tam sploh nimajo oznak za PF in SF, samo ohišje je črno plastično ali pa srebrno kovinsko, v spletni trgovini BOF je najcenejši cca 40€ manj kot če greš z denarjem v trgovino, danes naročiš, plačaš, jutri ali pojutrišnjem ga dobiš na dom po pošti, preverjeno 2x.

nimr0d ::

tako kot je rekel lojze8, v soboto sem monitor naročil, dobil sem ga v torek :)

bluefish ::

@Dr_M: malo sem povprašal po Neowin-u glede matrik pri temu ekranu. Menda po juniju 2007 ni bilo več S-PVA panela, samo S-IPS . Menda pa se lahko tudi pogleda v sistemskem meniju monitorja, kjer mora biti označeno RT803, ko je uporabljena Phillipsova matrika.

GUFY ::

Tudi mene zanima kako se kaj obnese Dell 2007WFP monitor, ga kdo že ima doma in kako so kaj uporabniki zadovoljni z njim?

tilinho20 ::

Baje, da so Dell-ovi zdejšni monitorji (UltraSharp) ful dobri. Ohišje je pa fantastično. No, baje.;)

Zheegec ::

200xWFP so bili že vseskozi dobri, I say go for it.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

3stan ::

No, jaz sem kupil LG L226WTQ-PF in sem zelo zadovoljen z nakupom.
Nič ne obžalujem, monitor mi je zelo všeč.

lp

sodček ::

Mi kdo lahko pove, kateri od monitorjev ...226... o katerih je bilo tukaj govora, je boljši za video (tv in filmi), samsung ali lg? Kaj pa na splošno, ali so za video boljše tele poceni zadeve ali se bolje izkažejo pva oziroma s-ips matrike? Ker te boljše matrike, če se ne motim, na raznih testih ne dobivajo najboljših ocen kar se tiče gledanja filmov etc.

Se nagibam k nakupu enega od teh dveh modelov (l226WTQ-PF & 226BW) pa vem, da kakšne razlike v bistvu ne bi smelo biti, se mi pa samsung malo upira zaradi vseh tistih zmešnjav z različnimi ekrani, vgrajenimi v enak model monitorja. Ali ima mogoče tudi LG težave s tem?!

Jst ::

A mi lahko kdo kot laiku razlozi razliko med razlicnimi matrikami, ki jih nekateri tukaj omenjate? PVA, IPS,...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Matek ::

Najbolj osnovna je delitev na predvsem dve kategoriji - TN in vse ostalo. Matrike TN so v vecini danasnjih cenejsih LCD-jev, tudi skoraj brez izjeme v vseh prenosnikih. To so poceni matrike, ki imajo odlicne odzivne case in so kot take primerne za igranje iger, trpijo pa za slabim prikazom barv in vidnimi koti (ce malo premikas glavo sem-tja-gor-dol, slika zelo hitro postane neuzitna).

Ostale matrike so v svojem, visjem razredu. Srecamo jih vecinoma na vecjih in precej drazjih monitorjih (pod 20 skoraj tezko, morda izjemoma na kaki 19-ki). PVA, MVA in podobne naj bi bile rahlo slabse od S-IPS in podobnih, se naprednejsih izvedenk, nasploh pa imajo vse skupaj dosti boljsi prikaz barv in predvsem dobre vidne kote, ki omogocajo prestavljanje pred zaslonom brez vidnih sprememb slike.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Adrijan0 ::

Me zanima ali mi priporočate nakup LG L222WS 22", ker je zadeva res poceni, pod 240€. Rabiu pa bi ga skoraj za vse, edino za igrce ne. Al je to bolš izbira 225wt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

Cveto ::

Vzemi takega ki ima DVI, torej 225WT

Jest imam recimo izkušnje z monitorjem Gericom preko DVI in NEC preko VGA in je imel Gericom ljub pol nižji ceni lepšo sliko.

Adrijan0 ::

Ah, verjetno bom vzel kar tega LG l226-wtq, ali je bolš izbira 226bw?

Mobidick ::

Tale LG L226WTQ-PF je dobra izbira, samo si boš moral preko servisnega menija nastavit ustrezen panel, saj je nastavljen napačen.

link
The future is digital!

S4t4N ::

Kateri 22 inčni LCD je boljši, HP w2207 ali LG L226WTQ-PF? Sem prebral veliko pozitivnih review-ov za enega in drugega, tako da zdaj nevem katerega bi. Sicer me malo bolj vleče HP, vendar ima samo eno leto garancije, pa še v SLO ga je skoraj nemogoče dobiti.
Do Samsungov mi nekako ni.

Hvala.
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 22" LCD monitor kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018502 (6985) ST-777
»

nakup očesu prijaznega LCD monitorja

Oddelek: Kaj kupiti
445489 (3954) adisitko69
»

Nakup LCD zaslona

Oddelek: Kaj kupiti
183230 (2961) lasse007
»

Kateri 22" LCD je boljši?

Oddelek: Kaj kupiti
133052 (2530) Kibby
»

22' wide, kateri model, katera matrika, glossy, 1x za vselej....

Oddelek: Kaj kupiti
362953 (2246) Antares88

Več podobnih tem