» »

Vse o LCD od A-Ž

Vse o LCD od A-Ž

««
4 / 168
»»

imi ::

Ne, čisto resno! Samo link moram najti. Za poizkušino pa poglej tole:

Tehnični podatki: (DELL LATITUDE D800)

- Procesor Intel Pentium M 1.6GHz
- 15.4" WUXGA 1920x1200 aktivna matrika
- Smart Lithium-Ion primarna baterija - 6 Cel
- 1x 512 MB DDR (Double Date Rate) pomnilnika (max 2 GB) (dod. prosto razširitveno mesto)
- 60GB Ultra ATA 100 trdi disk 5400 obratov
- Combo 8x DVD / 24x CD-RW
- NVIDIA GeForce 4 Ti4200 z 64 MB DDR pomnilnikom
- TrueMobile 1300 Wireless LAN 802.11 b/g 54Mbps Mini-PCI
- Mrežna kartica 10/100/1000 Gigabit NIC vgrajena v matični plošči
- 56k notranji modem
- D800 notranja Bluetooth kartica
- Smart card razširitveno mesto
- USB Memory Key 64MB
- Multimedia Audio-Video Cable Kit
- MS Windows XP(SP1)Professional

Tejc ::

Bi pa rad vidu sliko namizja....to mora zgledat miniaturno:)

Marjan ::

Jah, sej koneckoncev lahko povečaš velikost črt in ikon, ampak potem je vse skupaj nekoliko "čudno".

19" je res zakon glede velikosti. Ampak tam so pa že veliki piksli!

Zato sem se jaz odločil za nekakšen kompromis in nabavil 18".

LG L1810B je moja najnovejša pridobitev. Pravi balzam za moje oči! S setro sva ga skupaj kupila ker je kar velik finančni zalogaj. Za 150k sva ga vzela pri Comtronu, ki je menda tudi uvoznik.

Priklopljenega imam na DVI in imam enak problem kot nekdo zgoraj s 19" Samsungom. Ko stisnem gumb "auto/select" mi napiše "DVI - no access". To me edino malo moti. Ne vem ali je to normalno?! Ali imajo vsi modeli tako na DVI??? V navodilih nič ne piše?!

Ostalo pa zakon. Tudi nižje ločljivosti delajo. Res ne tako ostro, ampak OK za špile.

jerry2000 ::

Ali kdo ve za LCD monitor, ki bi imel dva vhoda (DVI in navadnega) z možnostjo enostavnega preklopa med vhodi (za 2 računalnika)?

Jerry

imi ::

Na mojem NEC-u 1760NX imaš tipko SELECT, s katero preklapljaš med DVI in analognim izhodom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imi ()

Marjan ::

Ja, na mojem L1810B je tudi "select source" tipka s katero izbiraš med navadnim in DVI izhodom.

Še vedno pa noben ne pove če je normalno, da na DVI ne delajo funkcije autoselect, phase, clock in position !?

Tejc ::

JA to je baje normalno na DVI-ju
:)

jerry2000 ::

Hvala, kje se pa dobi Nec 1760NX?

imi ::

jerry2 : uradni zastopnik je acord

Niccodemi ::

Tudi jaz sem naročil samsung 191t pri gambitu. Zanima pa me, če lahko tam, ko ga prideš iskat, preveriš, če deluje in kako najhitreje najdeš dead pixle (na črni ali beli podlagi)?
Koliko garancije ima in kje jo uveljavljaš (pri gambitu ali uvozniku)?
Koliko dead pixlov se mora pojaviti, da ti ga zamenjajo?

LP Niccodemi

kyon ::

Niccodemi:
Ko sem ga prisel iskat nisem preveril pikslov, tako da ne vem, ali je to mozno. Saj ga lahko vrnes v 14 dneh, tako da to ne bi smel biti problem.
Garancijo imas pri uvozniku, torej pri Lancomu. Vendar pazi, pri garanciji je tako, da ti samo 1 leto krijejo vse stroske popravila, pozneje pa le nadomestne dele, medtem ko ti samo delo servisiranja zaracunajo!
Poklical sem jih tudi zaradi mrtvih pikslov in sem potem, ko so me nekajkrat prevezali, le dobil serviserja. Ta je povedal, da do sedaj niso dobili niti ene reklamacije in da naj bi jih v tovarni dovolj dobro stestirali(ce verjames :) ), da naj ne bi monitorji nikoli imeli vec kot 10 mrtvih pikslov. To je tudi stevilka mrtvih pikslov potrebnih, da ti monitor zamenjajo. Podatek se tudi ujema s tistim na tomshardware. Res pa je, da nisem vprasal za kaksne mrtve piklse gre. Na tomshardware se mi zdi, da pise da moras imeti 10 vedno neosvetljenih, torej to za moje ne velja, ker so vidni samo na crni podlagi.
Sicer pa, po moje je ta zadeva z mrtvimi piksli zelo prenapihjena, ker so kot sem ze omenil zelo zelo tezko opazni, pa se to le na crnem ozadju. Heh, stavim, da jih ima marsikateri lastnik LCD-ja pa tega sploh ni opazil :)
Upam, da sem ti ustrezno odgovoril.

imi ::

Ne neki strani sem zasledili reklamo za CTX-ov LCD, ki se ponaša s tehnologijo ZERO DeadPixel. Pa me zanima, če je to reklamni nateg, ali dejansko obstajajo taki produkti na trgu?

roCkY ::

imi pošlji link za kaj točno gre!

Nisem pregledl ravno cele teme zato je morda že kdo napisal.
Za mrtve piksle po podatkih, ki sem jih našel velja nekako tale osnova-standard, ki pa se od proizvajalca do proizvajalca verjetno nekoliko razlikuje:

Industry leading risk free warranty.
5-year standard warranty, and a 3-year warranty on the backlight.
Zero "dead pixel" warranty and no more than 8 defective sub-pixels, which translates to a 99.9997% quality standard.
Tiny flaws, sometimes referred to as "dead pixels", are quite common from all LCD manufacturers. A dead pixel is defined as three adjacent defective sub-pixels. A sub-pixel is a single colored dot (red, blue or green). If a single sub-pixel is "stuck" either in the bright or dark position it is considered defective.

Moj 191T ima za zdaj le en mrtu podpiksel, ki je viden na črni podlagi. Na drugih podlagah zaenkrat nisem našel nobenga.

imi ::

roCkY : link CTX LCD ZeroDeadPixel
ali pa uradna stran

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imi ()

roCkY ::

ISO 13406-2 (PPT-datoteka) je standard, ki določa dovoljeno število mrtvih pikslov in podpikslov.

Še html kjer pa mankajo ključne grafične ponazoritve.

Ta monitor (in ogromno drugih, ki pa tega ne reklamirajo) očitno ustreza temu standardu in kot jaz zastopim ves "droben tisk" na strani proizvajalca nič več. Gre za definicijo mrtvih pikslov po tem standardu.

[SkA] ::

Hellow,
vidm da ste se fajn razpisal, se mi ni dalo vsega brat ampak recimo da sem preletu zadevo.
Mene zanima slednje, pa da ne odpiram nove teme. Ima kdo mogoče 18" ali 19" LCDja, katerega in kako se zadeve obnese v igrah in filmih? Nekaj ste se že oglašali lastniki Samsungov, pa bi rad še od koga slišal in predvsem kaj več.Trenutno imam 19" običnega od Samsunga, in če bom menjal hočem najmanj 18" vidljivosti, ampak vidim da ima večina LCDjev pri tej velikosti še vedno samo 0.25 ms odzivnosti (razen enega Gericoma, ki mi ne diši, in 280k vrednega Sonya... ki je sicer WAU..ampak zasoljen).

Torej.. izuzet tele nove 17" ki zgledajo sicer luštno. Ima kdo kak predlog kaj kupiti med 18" ali 19" LCDji?

Marjan ::

Jest imam 18" LG. Nekje piše, da ima 25ms, nekje 30ms. Verjetno je bolj slednje.

Pri filmih ne opazim nič ghostinga. Igrice pa tisti dve ki sem jih špilu tudi nisem vidu ghostinga.

Se pa lepo vidi ghosting pri pdfjih, če je bela podlaga pa VELIKE črne črke in potem lepo z miško z drsnikom vlečeš dol in če vlečeš npr s hitrostjo ekran/0.5sek, ko se vleče lepo tekoče, no tukaj vidim "senco", ki se vleče za črkami.

Potem je pa opazit še kje pri kaki hitri menjavi belo/črno vidiš da za 3stotinke sekunde (menda, tko po filingu ;) ostane prejšni tekst še na ekranu.

Skratka ti pojavi so skoraj neopazni in meni prav nič moteči.

Bi pa res moral probat kaki UT ali pa Quake, da bi videl kako je tam. Ampak po takih igrah je men slabo, tako, da ne me čakat, da bom sprobu ker verjetno ne bom nikol >:D :D

V kakem tetrisu se pa ne vidi, to ti garantiram. Pa v LFS, F1 2002, Pocket tanks, FMS, windows games je tudi vse OK.

8-) :)

[SkA] ::

Hehe, hvala za obsežen odgovor. Trenutno me najbolj gane tale Samsung 191T, sem bral da tudi pri igricah na 60Hz osveževanja ni ghostinga opaznega. Torej.. ma kdo še tega Samsunga pa da lahko še kaj o njem pove?

[SkA] ::

Predvsem ko berem newsgroupe, je tole zastrašujoče:
I recently bought a Samsung 191t - it is horrible. Major ghosting. The
colors and clarity are fine, but the ghosting is substantial.

Thanks for any recommendations.

Smache


Med tem ko ga drugi hvalijo na tem forumu... (in ja, pravi tip da je uporabljal DVI)

kyon ::

Ja odvisno od igre. Pri RTCW ga recimo nisem opazil. Je pa zelo zanimivo, tisti, ki igra, ga ne opazi, tisti, ki te gleda, kako igras pa ga takoj opazi. Brat, ki je opazoval monitor pri igranju, ga je opazil takoj. Bolj kot za ghosting gre za drugacen obcutek pri igranju. Tezko je opisati, ampak zagotovo ni isto kot pri CRT-ju. To sem opazil tudi jaz pri igranju UT 2003. Res pa je, da sem ga igral samo kaksno uro, pa se to isti dan, ko sem dobil monitor. RTCW sem recimo obrnil in sem bil z sliko in gibanjem zelo zadovoljen. Jaz sem ze od zacetka uporabljal DVI kabel, tako da ne vem, kako izgleda igranje preko analognega vhoda.
Se to, pri filmih ghostinga ni, kar je tudi logicno. Aja pa divx-i se mi zdijo ogabni, DVD-ji so seveda druga zgodba. Se vedno se mi zdijo CRT-ji boljsi za predvajanje filmov. Pri LCD-ju se mi zdi, da vidim posamezne piksle pri gledanju DVD-ja. Za to so zagotovo krivi tudi precej veliki piksli pri 191T. Saj me ne moti, itak TV uporabljam za gledanje filmov.

LP
ky0n

dady ::

Ko berem vase poste mi je 191t vedno manj vsec. Velike pike, slaba kvaliteta divx-ov, pa ghostinga je tud dost...

Mogoce bi se potem splacalo vseeno kupit dobrega 17", recimo neca 1760nx al pa samsung 172t. nec naj bi bil brez ghostinga, ampak so baje neki problemi s prikazovanjem barv, za 172t pa sploh se nisem slisal da bi kdo imel kaj proti, samo velikost crk me matra. Ampak 17" lcd naj bi bil skoraj 19" navaden, torej bi 1280x1024 nekako se slo ane? dejte se mal razpisat...

zile ::

dady: ne poenostavljat stvari. Kupi potem 18" LG, kot ga ima Marjan.
To, da na 19" LCD divx film zgleda slabše kot na katodnih monitorjih, pa drži.

Marjan ::

Ja res. Glede filmov je na LCDjih slabše predvsem zaradi 16bitne barvne globine. CRTji podpirajo 32bitne barve.

Tako, da na LCDjih barve niso lepo prelivajoče. Kar sem pisal že nekje zgoraj. Ghostinga pa vsaj jest ne vidim.

Iztirjenec ::

Ja LG 1811S ali pa 1810B ali pa 1811B lahko samo priporočam... Sam ga mam pa sem full zadovoljen, pa še poceni so... (pa v avstrijo mal poglej in ga prešvercaj :D ). Igram igre in ni nobenga problema RTWC Enemy Teritory, pa nfs5,6, pa Newerwinter Nights... Nič ne opazim problemov... Tud mile volje lahko 1811S z analognim kupiš, ni kake razlike v sliki v primerjavi z digitalnim vhodom...

Tejc ::

A pol noben LCD se ne podpira 32 bitne globine??????:\

Iztirjenec ::

ne, samo 16ms ne podpirajo, ostali so ok...

morphling1 ::

Od kje vam info, da LCDji nimajo 16.7 mio barv. Vsi novejši jih imajo. Glede filmov pa tudi ne vem v čem je problem meni DVDji zgledajo dosti lepše na LCDjih (tud 19") kot pa na crt-jih. Malo pretiravate, na tisto malo slabosti, ki jih imajo (razen cene) se tako hitro privadiš, da ne moreš več nazaj na crt.
btw jaz ga še nimam, samo jih vsak dan gledam in tud na NESTu sem ga imel (1760nx brez dvi kabla) da sem ugotovil da ni nobenih težav z ghostingom in igrami ter filmi, za oči je pa neprimerno bolj ugoden.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Marjan ::

Morph:

Jest pravim, da LCDji imajo 16.7 bitno globino. Več pa ne. Za razliko od CRTjev, ki imajo 32bit.

In to se pozna pri slabšem prelivanu barv.

morphling1 ::

Samsung 172X , prvi Samsungov 16ms LCD DVI, 270cd/m2, 500:1, edino vidni kot je malo manjši, zgleda da model namenjen igričarjem.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Marjan ::

Ja sej, 16.7 mio je max.

:\

morphling1 ::

Marjan 16.7 bitne barve ne obstajajo, obstajajo 16 bitna barvna globina (65k) ,24 bitna (16.7m) ,32bitne so še vedno s 16.7m barvami samo 8 bitov je za alfa kanal (karkoli že to pomeni) večja barvna globina pa zaenkrat še ni dostopna navadnim userjem. Jaz nisem opazil problema preliva če je slika ki jo gledaš lepa in v pravi resoluciji.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Marjan ::

Aja?!

Torej moj L1810B, ki ima (po nekaterih specifikacijah) 16.8 miljonov barv,ima 32bitno barvno globino?

Jaz to ne verjamem ker ob 32bitnih slikah vidim neprelivajoče barve.


LINK do specifikacij

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

morphling1 ::

Enostavna razlaga. Prelivov načeloma pri 16.8m barvah nebi smel videti, če je recimo slika, ki jo gledaš kvalitetna. S temi podatki o LGjih je itak križ, na njihovih različnih uradnih straneh imajo različne podatke o enakih monitorjih, ne ravno podatek ki bi dvigoval zaupanje v njihovo pravilnost. Zna bit da je zadaj kak PR BS. Si bom jutri še bolj podrobno ogledal kak lcd, glede teh prelivov.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Marjan ::

Sem tudi jaz opazil različne podatke na različnih straneh :|

Glede (ne)prelivanja, bi moral pa bolje preizkusit, da bi bil ziher.

Vem, da kak film je zelo neprelivajoč in tudi kake slike. To vse vidim na podlagi kjer bi morala slika biti zelo prelivajoča. Npr. bele stene (ali sexy noge iber hude ženske :)), na njih pa sije jutranja zarja. Tukaj se ponavadi kar pasovi pojavijo namesto prelivanja!

Če obstaja kaka stran za testiranje tega se priporočam. In potem poročam :)

morphling1 ::

V filmih je problem predvsem v slabo narejenih divx silmih. Ko sem gledal DVDje res ni problemov z barvnimi pasovi. Sicer pa na osnovi vprašanje kako kvaliteni sliki je težko ocenjevat lcd. Treba je imet nekompresirano referenčno sliko recimo narejen preliv v photo shopu velikosti 1280*1024 v 32 bitnih barvah ter na osnovi tega gledat in primerjat s crtjem.
Je kak junak s PS, ki bi naredil tako slikco in mi jo poslal, da jo prilepim sem.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Marjan ::

Lahko jest. Hm, samo če shranim v jpg se zgubi kvaliteta!?

A dam .psd >:D

Marjan ::

Imam test3.psd naren v RGB mode velik 1280*1024, prelivanje, zasede 1MB.
In jaz vidim lepo.
Samo to brskalniki ne bojo hotel odpret.

Eto tukaj sem naredu enak jpg, ki ga jaz vidim enako kot psd:



Če kdo ve kako bi še v višji kvaliteti naredu naj pove.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Marjan ::

No, kako vidite z LCDji tole?

Jaz, če zelo dobro pogledam z določene oddaljenosti vidim progice na 1cm!

morphling1 ::

Cool. Potem praviš da je ok preliv, se pravi ni kriv monitor, pač pa slaba kvaliteta drugih posnetkov.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kopernik ::

na razdalji 1 cm?
s približno kolikšne razdalje pa to opazuješ? zelo blizu?

morphling1 ::

Tudi jaz če natančno pogledam vidim progice, pa mam crt. Mogoče bi bila še boljša slika v enem odtenku barve in greš po diagonali recimo iz temne v svetlo barvo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Marjan ::

Komaj(!) opazne progice na tam okoli 7mm.

Ja, bom naredu še samo enobarvni preliv.

kopernik ::

Če na mojem (Sony) LCD pogledam od zelo blizu, vidim proge. Ampak to bi najbrž videl tudi na CRT monitorju (bom pogledal jutri). Morda je prišlo do napak (progic) zaradi konverzije v jpg. Vendar se meni to ne zdi problematično.

Marjan ::



Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Marjan ::

Tukaj pa sploh ne vidim več progic.

--------------------------
Pri zadnjih dveh sem dal MAX colour quality.
Pri prvi pa High color quality.
--------------------------


Zaključek: Proge se vidijo pri slabši kakovosti slike.

tha_Kalis ::

naslednji teden ko dobim placo grem po lcdja, zato bi vprasal kaj mi priporocate0:) :D iscem nekaj 17 ali 18" in za max 170k (raje okoli 130 ali manj:8) ) vsak nasvet bi prav prisel! hvala!:)
ne odlasaj na jutri, kar lahko storis pojutrisnjem

Gandalfar ::

Se vedno trdim, da so SyncMastri 17x dober nakup :)

Marjan ::

Jaz pa še vedno trdim, da ti po (mogoče) v prihodnosti zal, da si kupil 17", ker je vse majckeno.

Obstaja pa tud možnost, da sem jest slep, in se mi majhne crke zdijo se manjse. Očalar talking here...! :\

Vsekakor je treba preizkusit potem se pa odločiš. To je vse. Sprobaj 17", 18" in 19". In boš videl kaj ti najbolj odgovarja.

Tejc ::

Se prav da z 17 colo LCD ne mores zgresiti?

kyon ::

Po mojem je 17" LCD premajhen za 1280x1024. Saj je navsezadnje 2 cm manjsi od 19" katodnega monitorja. Najbrz najboljse razmerje med diagonalo in kvaliteto slike ponuja 18" LCD, ceprav bodo oci najmanj utrujene na 19" LCD-ju. Jaz nisem pretiran igralec, tako da mi 19" LCD zelo ustreza.

LP
««
4 / 168
»»