» »

Vse o LCD od A-Ž

Vse o LCD od A-Ž

««
3 / 168
»»

Ninca ::

Pri NEC-ih je za malenkost drugačne barve v kotih slike kriv izklučno analogni priključek... pri DVI tega NI!

Iztirjenec ::

Medena, tako je... Sverc komerc... No v prtljažniku sm vse lepo imel, pa sm se francoza naredil... :D Cena z Mvst. je 498 €, brez Mvst. Pa 415 €. Slika je res odlična, nobenih senc, temnješe slike na robovih... Barve so po vsej površini enakomerne, Pa še viden je z vseh kotov... Kolega ni mogu verjet da je viden tudi čisto od strani gledano... Mam ga pa montiranega na steno... Full kul zgleda, samo morem še malo poštemat pa kable v cev dat, da ne bodo dol viseli... Je pa trendy ta LCD, Srebrno črna kombinacija, 1.5cm rob, pravi balzam za oči, tudi ko je ugasnjen... Pa v primerjavi z mojo staro 19" CRT je tudi večji po diagonali...

zile ::

Test 192T :D
Mmm, me zanima kdaj bo dobavljiv pri nas.

Wolverine ::

Kaksna je razlika med 191t in 192t? Lastnosti imata enake:\
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

morphling1 ::

minimalna razlike še najbolj wall mount, to je tud anand ugotovil. 191T mi zgleda celo lepši
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jok3r ::

Evo našel

Dizajn mi je zelo všeč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jok3r ()

Marjan ::

Ali imajo teli monitorji sploh DVI ?

Brez jaz ne bi kupoval, čeprav je doplačilo za DVI 20-30k sit...

roCkY ::

ne nima DVI
Brez se res ne splača kupovat.
Razlika v kakovosti slike je vsaj pri mojem zelo občutna.

Marjan ::

Seveda so LCDji super zadeve. O pozitivnih lastnostih se je tukaj že skoraj vse napisalo, zato bom jaz napisal še nekatere negativne. Saj zadnje čase povsod kjer imam možnost sprobam LCD. Do sedaj sem sprobal 6 ali 7 modelov.

- "čudno" scrolanje s koleščkom (slika rahlo utripa in je neberljiva)
- pod koti se vidi dobro, edino barve se spremenijo
- nekateri modeli imajo zelo debel rob kar je rahlo moteče
- 15" modeli imajo resolucijo 1024x... kar je na meji sprejemljivo majhnih črk
- 17" modeli imajo nastavljeno resolucijo 1280 x 1024, zato so črke zelo majhne, za moj okus-oči PREmajhne
- cenejši modeli imajo nizek response time (in tudi nimajo DVI) zato se že vidi ghosting v igrah
- LCDji imajo pač velike piksle (v primerjavi z LCD) zato jih boste ZELO od blizu tudi dejansko videli
- LCDji podpirajo manj barv, zato prelivajoče barve ne bodo tako lepo prelivajoče kot na CRT

mogoče še kaj, ampak to je bistvo, ki ga je treba povedat.

Imajo pa seveda veliko več prednosti kot CRT (če se ne ukvarjate z grafično obdelavo). Zato bom tudi jaz v najkrajčem možnem času nabavil LCD :\
Na podlagi mojih opazovanj bo moral biti najmanj 18", bolje 19" in imeti DVI priključek.

Tolk za info :))

roCkY ::

Marjan se popolnoma strinjam.
Za 1280*1024 je za oči sprejemljiva velikost zaslona 19". Drugače je vse premajhno. Vsaj zame. Problem so predvsem določene internetne strani, ki se jih v brovserju ne da povečevat.
Če pa je delovna resolucija razlišna od zaslonske pa izgleda slika nekako megleno zamazana.

Drugač pa je LCD pravi balzam za oči. Pred kratkim sem presedlov iz ne prav slabga 19" trinitron CRT-ja na 19" LCD.
Za DVI pa mislim, da je obvezen saj brez LCD monitor izgubi veliko prednosti v ostrini slike pred CRT.
Na scrolanje se hitro navadiš in že po nekaj dneh ni prav nič moteče.

Wolverine ::

Nekaj me zanima: recimo, da imas 19" lcd na resoluciji 1280x1024 spilas pa igro, ki podpira max 800x600, kaksna bo kaj kvaliteta slike?
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

Marjan ::

Wolverine: bolj uboga, ampak še sprejemljiva, to sem probal ne enemu LG, ki je tudi "podpiral" nižje resolucije. Bolj meglena je nižja resolucija. Kjerkoli ne samo v igrah.

Jok3r ::

Kateraga pa pol priporočatae tam v rangu 400 do 600 eurov ?

ps
Navajen sem na male črke :D

boštjan ::

Samsung SyncMaster 172T VS LG LCD 17" L1710B. katerega bi izbrali? Oz.kdo je že mel priložnost poskusit oba naenkrat?

Marjan ::

Sprobal sem tega LG in je odličen v vseh pogledih.

Seveda, če ti je 17" zadosti.

boštjan ::

17" je to kar iščem. A ta LG ma priložen DVI kabel,ker samsung ga nima in to me malo moti

Marjan ::

Ja, ima priložen VGA in DVI.

boštjan ::

v keri štacuni pa je ugoden nakup DVI kabla

imi ::

To tudi mene zanima. V Murski Soboti ne moreš dobiti nikjer tega kabla. Prodajalci samo zijajo, kot da si jih vprašal nekaj neumnega. V Comtronu so mi po enem tednu čakanja poslali DVI - VGA kabel :(

;(

boštjan ::

In kolko si dal zanj

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: OwcA ()

Matthew ::

okol 4k

roCkY ::

3600 SIT E-misija za 1,8 m DVI kabel
A je kdo že kje najdu kaj dalšga od 1,8 m oz. podaljšek. Po BTC-ju sem iskov in povsod samo debev gledajo in večinoma pravjo sej ma kabl itak vsak monitor zraven ;(( !

VASkO ::

Samo opzorilo za 16ms navdusence - BEWARE!

When we tested the first monitors of this kind, the Iiyama AS4314UTG and Hitachi CML174SXW, we were surprised to find much less afterglow on the 20-ms monitor than on the 16-ms. We have gone into this matter since then, and it turns out that the term 16 ms is exaggerated. 16 ms (max.) would be more accurate. If the manufacturers were really frank about this, they would indicate that 16-ms panels only display 262,000 colors instead of the usual 16 million. In fact, AU Optronics uses its extra fast response time to display 16 million colors in the end. With luck, the color your game needs will be one of the 262,000available to start with and, if so, the response time actually will be 16 ms.

But if the color is not in the 262,000 table, the panel will display the two closest shades alternately. Because the display is very fast, your eye will only detect one shade, the right one. But for you to see an image, the monitor has to draw two of them. (AU Optronics has confirmed this.)

And here another question crops up: how do they compare with 25-ms monitors? The tests show that the 16-ms monitors are still more responsive than the previous generation of monitors. This is mainly due to differences in the methods of evaluating response times. Some will use the time required to change from white to black and back again; others will substitute the black for a gray, and yet others will average out other results... And so, you find yourself with a problem similar to that of pitches on CRT monitors: different ways of calculating make it difficult to compare end values. If only they'd all adopt the same system.... (A guy can dream!)

Wolverine ::

A mi lahko en zmeri diagonalo 191t lcd-ja?
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

morphling1 ::

lol, kje si se pa ti skrival. LCDji imajo diagonalo tako kot piše, torej 191t ima 19" ali 48.26cm
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

malo v pomoč. Jaz pa se odločam med tema dvema. Zaenkrat sem za LG,saj je kar 20k cenejši+DVI je poleg

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Flamer ::

Zanima me kje se lahko dobi kaj podatkov o samsungu 172V, dobi se ga v essediju, zanima me tudi če ima kdo kaj izkušenj z njim ali ga je videl v akciji.

Flamer ::

Hja, samo 171P je 600 evrov (berz DDV) kar ga naredi skoraj 100% dražjega, pa še oblika mi je pri 172V lepša. In zakaj je DVI tako pomemben?

Iztirjenec ::

Hej pa nehte tolko srat že enkrat okoli tega dvi-ja... Morda je pri nekaterih res razlika, pri boljših lcdjih pa bistvene razlike v kakovoati ni... Sam, ko sem kupoval sem si pogledal isto izvedenko LCDja z dvi in d-sub, pa ni blo kake razlike (LG L1811s in LG L1810b (DVI)). Fajn je že da ima DVI, nijno pa res ni...

jerry2000 ::

192T ima nekaj kar 191T nima, če kdo potrebuje (jaz že)... Preklop med dvema računalnikoma s posebno tipko spredaj, ni treba po OSD zaslonu šariti...

J

tropinovec ::

192T ima tudi tipko MAGIC BRIGHT( 172t je nima!), s katero si pomagaš pri pravilni osvetlitvi ekrana kadar si:
1.na internetu,
2.igraš igre oz gledaš film,
3. ali pa pišeš tekst...
gre torej za tri dodatne možnosti pravilne osvetlitve ekrana:))
tega samsunga bomo tudi morebiti nekoč dočakali v SLO...8-O

:\

Niccodemi ::

Živijo,
mene zanima še ena stvar glede lcd-jev, in sicer a se bo pojavil ghosting, če igram npr. UT 2003 pri 50 fps na monitorju z response time-om 25 ms? A se da to mejo določiti za vsak lcd posebej?
Hvala

Marjan ::

To tudi mene zanima!

Pa zakaj proizvajalci ne napišejo koliko je response time na VGA, koliko pa je na DVI.

To bi moralo pisati, pa nikjer ne zasledim :(

zile ::

Tejc ::

Ups... pol je pa tale NEC MultiSync LCD 1760NX res vreden svojega denarja!!!! samo al prikazuje 16,x pa se neki milij:\ ona barv?

smirnof ::

to tud mene muc/ al vsi lcd/ji ki imajo odzivni cajt 16ms prikazujejo samo nekaj tistoc barv
EJ6

Wolverine ::

Zanima me kje imajo dvi kabel, ker ga nujno rabim

Hvala
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

rap3r ::

V bofu ga majo 100%
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

mene tudi muči dobavljivost DVI kabla in sicer v Mariboru.Power plus ga nima na zalogi, a ma zelo dobro ceno,drugi pa ga tudi nimajo in stane 5k

roCkY ::

Vprašte E-misijo. Pred nekaj tedni sem ga dobil v poslovalnici Kamnik. Nemogoče pa je najt kabel daljši od 1,8 m oz. 2-3 metrski podaljšek.
Če kdo ve kje naj sporoči! Prejšen teden sem okol obrnu skor cel BTC in še vsaj 10 mailov je šlo z to temo do trgovcev.

boštjan ::

DVI kabel sem najdo tukaj. Pri e-misiji pa sem tudi bil(PE MAribor) pa nimajo.

Markoff ::

Fantje in dekleta, a nihče nikoli ne kliče TechTrade in Remis, ki sta glavna uvoznika kablovja v Kokoški?

jerry2000 ::

Mene pa zanima, zakaj človek ne sme videti monitorja pred nakupom. Zanimal sem se za Philips 200P3a monitor, ki ni POCENI, je nekaj čez 300 tisočakov.

Iz Gambit Trade so mi odpisali, da ko ga plačam, ga lahko vidim in nič prej.

Zanima me, ali kupec nima pravice prej videti slike monitorja, ki bi ga želel kupiti?

Jerry

tropinovec ::

Spremembe Zakona o varstvu potrošnikov, ki so začele veljati 17. januarja letos med drugim navajajo:
Pri pogodbah sklenjenih na daljavo mora kupec vrniti blago nepoškodovano v roku 15 dni od dobave blaga. Pri odstopu od pogodbe bremenijo potrošnika le neposredni stroški vračila blaga - poštnina.Podjetje mora najkasneje v roku 15 dni vrniti denar, ki ga je kupec vplačal.
Mimogrede, pri nekaterih stvareh ne moreš odstopiti od pogodbe (npr. vrednostni papirji, hitro pokvarljivo blago, izdelava računalniškega programa ali video posnetkov ter pri naročilu na revije, časopise...
Pri nakupu računalniškega monitorja torej velja , kot sem že napisal 15 dnevni rok, ki ga nisem predpisal jazst temveč zgoraj omenjeni zakon!>:D >:D
:D

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: boštjan ()

zile ::

Tejc ::

Neki me zanima. Ali ima kdo LCD Samsung 172T. Kako se obnese?:\

monster-x ::

Tejc, baje je dober. Iz foruma...
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

Tejc ::

Hvala. Sem prebral in huh kako naj recem, skrbi me prikazovanje 1280x1024. sedaj sem navajen na 1024x768, ko pa dam na 1280x1024 pa postane vse tako majhno. Seveda to gledam na 17" monitorju CRT da ne bo pomote. Ali je pri 17"LCD-ju kaj boljse?:\

imi ::

Kar se tiče velikosti črk na 17" CRT monitorju v primerjavi s 17" LCD zaslonom lahko po lastnih izkušnjah povem, da se le ta ne more primerjati. Na LCD-ju so črke večje in kar je še bolj pomembno dosti bolj čitljive.

Sploh pa ne vem kaj kmplicirate z velikostjo zaslona. Kaj pa naj porečejo lasniki prenosnikov, pri katerih imajo nekateri na velikosti 15,1" ločljivost 1600x1200?

Tejc ::

Sploh pa ne vem kaj kmplicirate z velikostjo zaslona. Kaj pa naj porečejo lasniki prenosnikov, pri katerih imajo nekateri na velikosti 15,1" ločljivost 1600x1200?
A ti to resno al zajebavas?8-O
««
3 / 168
»»