» »

Nujno - primerjava 2 lcd 22" monitorjev samsung

Nujno - primerjava 2 lcd 22" monitorjev samsung

1
2
3

biokill ::

Živjo, mene tud zanima kateri ekran priporočate v rangu do 500eurou.....pa da ima 1680x1050 ločljivosti, rabil bi ga za igranje iger, gledanje filmov ( hd )

hvala,L.P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

tone222 ::

Kezman91 poglej na mimo vrste. Edino tm sm najdu črnga pa še cena je dobra. biokil uzam SAMSUNG 226BW (S-panel)
ali
LG L226WTQ (črn)

če hočš še kj več pa poglej med nec lcdje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tone222 ()

biokill ::

ja hvala....ful se mi dopade NEC MULTISYNC 20WGX2......je eden najboljših v svojem razredu......sam pa ne podpira HDCP........meni se zdi da če bi gledou hd filme bi tole rabu ....al kaj, res newem.....mnenje?

Kezman91 ::

Kje pa v Sloveniji bi lahko dubiu monitor HP W2207???

tone222 ::

Biokill mislm d sm vidu tega nec-a v bofu nism prepričan d je biu ta model, sam sm biu navdušn. So ga mel glih prkloplnga na Dirt, je blo res dobr sploh zrd glos-a. Za filme nimam pojma, pomoje d je ql sam d ti ni premejhn.

Adrijan0 ::

Neglede na ceno katerega od vseh teh (tisti ki ste jih že videli ne samo brali) priporočate.. HP, samsung al LG? Seveda od teh 22".

biokill ::

ali mislite da ni uredu če monitor ne podpira HDCP..za ogled HD filmou?????

pa rad bi da mi še vi kšnga predlagate v rangu do 500eurou....1500x1680.....plis..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

Adrijan0 ::

Jaz nevem kje si vidu ti tak monitor k bo tisto resolucijo podpiru?>:D >:D Malo misli preden govoriš...

biokill ::

>:D js ne govorim o resoluciji....ampak o funkciji hdcp-ki zagotavlja možnost predvajanja HD-dvdjev in Blu-rayev......(beri: pc format)....tko de predlagajte kakšnega lcdja nej kupim v prej zapisanem rangu....:D :D

Ted ::

Mislim da je HP 2207 bestbuy. Glede na komentarje na netu ma najboljšo sliko, fleksibilen podstavek ki omogoča pivot funkcijo pa tudi drugače je najlepši od omenjenih:D . Tudi cena je zlo ugodna, v bistvu nimaš kaj razmišljat če kupuješ.
Mah...

Adrijan0 ::

biokill kaj je blo pa tisto? >:D Uglavnem tega HP-ja kje se da kupit? in za koliko..

Ted ::

Preko bolhe ga nekdo prodaja za 319 evrov. Sem pa zdajle poslal e-mail na avtero, glede na to da so uvoznik za HP-ja. Drugače se HP-ja da kupit tudi v Avstriji.
Mah...

Adrijan0 ::

Hm.. Vem da se da naročiti po internetu.. Ampak sem malo daleč od avstrije.. Tisti oglas sem pa videl.. Zanima me pa vsaj cena v trgovini.. Ker veš kako je to .. kupovati tam.. Da je "novo" in da novo v trgovini mogoče stane 10-20€ več.. Tko da če boš dobil kak mail itd.. kar napiši sem..

kobilica ::

Mogoce kar veliko offtopic,ampak tukaj je en 22' widescreen za 250 Evrov + postnina >:D

KLIK :D

Tega nameravam jaz kupiti.

Ted ::

Odgovor Avtere za vse zainteresirane glede HP-ja:

Tega produkta ni v našem prodajnem programu. Za dodatne informacije se lahko obrne na HP SLO: tel. 01 230 7420.

Žal vsi HP produkti niso dobavljivi v Sloveniji.

LP, Srečo
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

Zheegec ::

Spada v "Pavillion" serijo HP monitorjev, zato (še) ni dobavljiv v Slo.
Se pa menda pripravlja uradni uvoz in servis za Pavillione za naslednje leto.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bluefish ::

@kobilica: če si pameten se tega monitorja izogni. Ima totalno zanič specifikacije. Če pa te res tako zelo matra, pa si raje v živo oglej njegovo sliko.

kobilica ::

Ne vem cem je problem,ampak je res da se ne spoznam na LCDje,mogoce horizontalna in vertikalna frekvenca??

e-razer ::

Lep pozdrav
Nekako sem se ogrel za LG-ja, zdaj pa me zanima kakšna je razlika med tema dvema verzijama:
LG LCD monitor 22" L226WT (SF / WF)
in
LG LCD monitor 22" L226WTQ
???

biokill ::

pa kako se pa kej splača vzet monitor, kjer lohko gledaš TV...? npr tega samsung

Nik$on ::

Mi bi lahko kdo dal naslov ali link trgovine v austriji, kjer prodajajo HPja w2207, pa take da je čimj bližje mariboru! prosim

Karaya 52 ::

Je pa "problem" pri tem hp zarad premaza. Večini je všeč, ampak v autocadu je zelo moteče ker je ozadje črno.

snajper_SLO ::

e-razer Pri LG-ju med WT in WTQ ni velike razlike razen da ima WT 5ms GTG WTQ pa 2ms kar pa ti ne opaziš ni niti tako velika razlika sta pa oba idealna za igre in filme sam si lastim WTQ ! Če še te kaj zanima za ta monitor me vprašaj !
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

Ted ::

Mah...

e-razer ::

snajper_SLO
Danes sem tudi sam kupil wtq-ja. zanekrat nisem imel še kaj dosti časa za testirati, bo jutri. Prosil bi te če mi napišeš kako si si uredil nastavitve monitorja.
Če se ti bo dalo mi malce še opiši sam menu, ker sem ga vklopil pa sem se zgubil v njem :D. In še a se da nastavitve spreminjati tudi preko nvidine nadzorne plošče?

X-Hair ::

Zacne clovek prebirat okoli matrik, pa spet ni nic jasno. Upam, da se mi bo 226BW obnesel. Pri specifikacijah monitorja ne najdem katero matriko ima. Pri 206BW pise da je TFT\TN. 226BW ima vejrjetno TN, ker jo ima vecina LCD monitorjev in se odzivnost je 2ms.

Se okoli modela 206BW, da je odzivnost 0ms. Videl specifikacije in pise 2ms. ?

Seveda sledi se vprasanje. Kaj je to planel S, C, A? Ne vem kaj bi napisal v ata googla, da bi si prebral se nekaj o tem.

Dobro jutro. :D

snajper_SLO ::

e-razer glede za nastavitve preko nvidie ti nemorem povedat ker si lastim AMD/ATI grafično.

Meni pa je čist simple:
gumb ENGINE ti je premik dol po meniju
gumb SOURCE ti je premik gor po meniju
gumb AUTO/SET ti je potrditev, da lahko kaj spreminjaš, če pa hočeš nasljednjo vrednost spemenit ga tudi uporabiš za pomikanje po desni strani menija !
z gumbom meni pa se vrneš na levo stran menija !

Nastavitve na monitorju pa so: Brightnes 60 Contrast 70 meni tak ustreza drugače vsak si po svoje nastavi !
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

Calligula ::

Zgoraj je nekdo spraseval v rangu 500 Eurov.
BigBang ma ia 560 Eurov v katalogu danes 24 incnega Samsunga z 1920 krat nevemkoliko ze resolucijo in 5 ms.

Ted ::

TN matrika, za monitor take velikosti ni najbolj primerna.Če že moraš met tako matriko je boljše it po 24 colskega HP-ja v mediamarkt, je 500 evrov.
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

Kezman91 ::

Zanima se za nakup monitorja pa me zanima kjer je bolši in zakaj, če imata oba iste lastnosti???

Samsung 226BW
ali
HP W2207

X-Hair ::

Slika katera prikazuje kater panel je.



Na tem linku je pa nekaj napisanega na to temo in primerjava med panel A in S.
http://www.behardware.com/articles/6...e-verdict.html

Sledi vprasanje. Je kdo kje kaj nasel kako je ce pri modelu monitorja pise samo 226BW in ni zraven se crke, ki oznacuje kater panel je? Namrec to sem jaz fasal. Da ni cist kaj tretjega spet :\

Klemzz ::

a ni tko da nej bi mel zdej usi "novi" 226BW, S panel?

X-Hair ::

Jaz bom skoraj diplomiral od teh panel, branja in pregledovanja. No vsaj siht gre hitreje :D . Iscem, iscem, srfam in preletim en kup forumov. Imam obcutek, da je velika stala glede teh panel. Sprva je bilo receno, da vse nove verzije naj bi imele S panel in so brez oznak. Dejansko pa verjetno ni tako. Spet samo fora samsunga in so na hitro resili problem. Sedaj nobenega vec ne bo motilo, katera je. Potem spet druga ideja je, da ce je made in china je C ce je made in Korea je S. Najbolj 100% metoda je pa sledeca. Poderes monitor in zadaj na nalepki preberes kodo izdelovalca. Koda je LTM 220M1-L01. Ce se ti slucajno odpre v skritem meniju opcija kater panel imas je za S sledeca koda. AMCD 220M1. Ampak to so seveda pri samsungu ponovno pametno onemogocili pri novih verzijah.

Ce bi ze bilo res, da so novi modeli, ki so brez oznak imeli panel S, bi potem morali proizvesti pri Samsungu toliko vec teh panel. Kar je pa verjetno malo tezko. -> samo razmisljam. Danes ga samo priklopm, da vidim ce dela to cudo in mi dol visi za te panele bedne. Bemomast ja.

Klemzz ::

no vidš, kaj te briga kero panelo ma, sam da dela tak k more, jst mam panelo A...

Amadeuss ::

No k je lih tok govora o teh različnih panelih. Vn je pršu Samsung 223BW ki mislim da ma S matriko. Je celo mal cenejši od 226BW je pa res da ni 22" ampak 21'6" kar znese približno cm na vsaki strani...8-)

Pa še neki...a se men sam zdi al je 226CW res en mal precenjen glede na 226BW?

bojsi ::

Za tega 223BW pa prvič slišim...

Glede na podatke na uradni strani ima napram 226BW:
- boljši kontrast (1000:1 vs. 700:1)
- malce boljši horizontalni vidni kot (170°)
- slabši response time (5ms vs. 2ms)

Glede na to, da je zaradi malenkost manjše velikosti ob tem manjša tudi velikost pixla, se mi zdi kar zanimiv nakup. Ali ga že kdo ima?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bojsi ()

Amadeuss ::

Hja sej u tem je catch....nihče ga še nima, ker je to nov model. Kokr sm slišu o njem ma boljše barve kot 226BW...testa na netu pa v angleščini ne nejdem nobenga..neki je nemščini pa francoščini sam tega pač ne štekam lih najbol oz. nič sploh:8)

Ne vem....glede na svojo ceno se men zdi kar dober nakup... Drgač pa vem da se ga dobi pr Mlacomu k sm ga tm prvič vidu....na mimovrste vem da ga (še) ni, za druge štacune ap tud še ne vem...

bojsi ::

Evo nekaj o "novih" samsungih: klik

Sicer mi pa ni čist jasno, zakaj je Samsungu tale 223BW sploh potreben, glede na to, da je skoraj identičen 226BW... Kaj ima od tega?

Amadeuss ::

Hm sej to tud mene mal bega....zakaj so dal vn 223 ki je skor identičen 226...mejbi zarad tega ker je biu 226 mal na slabšem glasu zarad unih problemov z paneli? Na 223 je pa slika lepša pomoje lih zarad tega ker nima overdriva in so raj žrtvovali tiste 3 ms odzivnosti za lepši prikaz...usaj logično bi se mi zdel tako... 226CW pa ne vem no...ni me prepričal za svojo ceno...bi mogla bit že bl opazna razlika v primerjavi kvalitete slike med njim pa 226BW...l

Amadeuss ::

Btw....sm zdle še mal brsku in pogruntu da je pri Funtechu še mal ceneje kot pri Mlacomu...298,50 EUR:D

biokill ::

ej amadeus, a ti gledaš za 223BW.......če te zanima, imajo še ceneje tle



pri tej trgovini sm že naročal.....niso me razočarali:D :D

biokill ::

mene pa zanima kaj se bol splača kupit, dell2007WFP, ali dell2007FP????

razlika je v tem da ima FP resolucijo 1600x1200, WFP pa 1680x1050.......sam WFP ima pa format slike 16:10 (wide screen) un tdrug pa normalno....


kaj zdej??:D :D

snajper_SLO ::

Definitivno WIDE formata 16:10 :)
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

bluefish ::

vzemi WFP, ki poleg tega, da je širokozaslonski, ponuja še boljši panel.

biokill ::

najlepša hvala:))

Amadeuss ::

biokill....ja majo cenenje za 2 EUR....ni lih fore:)

X-Hair ::

Danes sem bil pri volji in razsraufal monitor. Je bilo veliko okoli teh zgodbic. Mogoce sedaj res dela vse panele Samsung. Na mojem so nalepke s kodami ki usrezajo paneli S, mogoce srecno naklucje in bi bilo pametno napisat loto, mogoce so tudi te nalepke fake. Bi bilo zanimivo, ce bi se kdo razsraufal.

VEJA ::

Pozdravljeni!Sem srečni lastnik Samsunga 226bw že en mesec,vse gut,sam zanima me ,če mam grafiko slabo,ker se mi pojavi,da če počasi premikam miško,ali katero kol od okenj,se mi mal vleče svetla senca ,kakor da bi malo mazal?kaj menite o tem,res pa da se ne opazi,če nahitro premikaš miško????

LP in hvala za info,če je to še kdo opazil?

Lp

dzinks63 ::

:)) Poceni zadeva : LCD 22'' Emprex LM-2221, WIDE za 247,40 €

TuRBo_1 ::

Jz sm tud dons dobu 226BW in zdej ne vem a je to normaln al ne? Recimo v filmu ko je popolna tema mam robove osvetljene še posebi na vrhu monitorja. Mene tole kr mot :S
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 22" LCD monitor kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018549 (7032) ST-777
»

kateri 22" lcd monitor? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35849644 (21289) silo
»

226BW ali 2232BW monitor (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15317041 (10103) Zako
»

Nakup 22" LCD monitorja

Oddelek: Kaj kupiti
142452 (2452) budili
»

Kupujem LCD WIDE 22" nagibam se med: LCD LG L226WTQ in Samsung SyncMaster 226BW

Oddelek: Kaj kupiti
91559 (1273) Zheegec

Več podobnih tem