» »

kateri 22" lcd monitor?

kateri 22" lcd monitor?

luky ::

Jaz kupujem LCD Monitor Philips ali LG 22' samo, da ima vgrajene zvočnike pa ne vem kdo jih trenutno ima v prodaji.....Če ima kdo link prosim...

lp. Luky
luky!

meandmouse ::

Zdravo, vprašal bi ali ima mogoče kdo izkušnje z naslednjimi dvemi lcdji in katerega mi priporočate?

Hvala

1. http://www.mimovrste.com/artikel/265005...

2. http://www.mimovrste.com/artikel/265004...

ST-777 ::

Je morda že kdo preizkusil novi 22" HP LP2275w, ki ima PVA zaslon in menda stane okrog 300 €?

Osiriss ::

Tudi mene zanima če je kdo že preizkusil HP LP2275w, ker resno razmišljam o nakupu

Pegaz ::

Kupujem 22" do 250€. Kakšen predlog?

kmetek ::

Kle nimaš kaj falit

Monitor LCD 22'' Samsung T220 ali LG 227 WT.

T-Majo ::

Kateri 22 za grafično oblikovanje?

Gledam HP, LG, pa Samsung. Zdaj imam Samsunga 2032BW. In sem še kr nekako zadovoljen.

_GiZmO_ ::

Jaz sem nabavil LG W2284F in sem zelo zadovoljen!
HP DV7-2130eg

stratosD ::

Nabavil sem si ACER AL2216W made in Czech Republic in September 2008 - v Hoferju v akciji za 169 EUR
in sem tudi zadovoljen :\ :) :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stratosD ()

kmetek ::

lol

bluefish ::

daj, kmetek, napiši še kaj bolj uporabnega od raznih lolov in smejkotov.

kmetek ::

zaključek lahko vsak naredi.....važen da ma hofer akcijo 169 jajca acer...ko pa dobiš samsung za 179 brez akcije recimo....

stratosD ::

slowdown kmetek....
Samsung T220 je bil po tej ceni samo par ex-demo primerkov v tvoji priljubljeni Com....something trgovini
(kot so mi tam povedali prodajalci, so jih v glavnem pokupili sami in mogoče še kak srečnež), drugače je po portalu ceneje.si cena zanj 220 EUR. Ogledal pa sem si med drugim tudi Samsung 2253BW in ima tale jajc od Acerja po moje boljšo sliko in kotno vidljivost kot Samsung. Ko sem prebral še primerjalni test na Anandtechu in mi je zasopihana šefica v Hof....something
štacuni zatrdila, da lahko monitor vrnem v roku 20 dni, oni pa meni šiške -> sem ga prinesel domov ...in bil
prijetno presenečen in ga bom kar obdržal.
Ne bi pa s tabo, kmetek preveč debatiral o monitorjih, ker vidim da si tu nesporen "strokovnjak" in da si iz
nakupa monitorja naredil skoraj že življenjski projekt.Naj tvoje oči uživajo ob kvalitetnem HP-ju al za kar si
se že odločil, mojim pa privošči bulež v Acerja :D
Sam razumem to temo o nakupih kot nek mozaik mnenj različnih uporabnikov, ki bodočim kupcem mogoče dajo
kakšen "tipp" za njihove odločitve. Včasih mi jih je prav zabavno brati...
Britanci imajo zanimivo stran MoneySavingExpert , kjer se obveščajo, debatirajo in
svetujejo o raznih ugodnih priložnostih.
Slovenci pa smo zgleda še tam, ko se moramo postaviti s tem, koliko smo zapravili in kako drago smo nekaj kupili
(pa magari na kredit)...
Ker sem že krepko off topic - bom končal...:O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stratosD ()

kmetek ::

Samsung 2253LW 179,00€.

WiLd_WiNd ::

LCD zaslon AOC 22" 2230FM

Zaslon 22'' wide screen , format 16:10
Odzivni čas 2 ms
Kontrast 20000:1
Svetilnost 300 cd/m2
Ločljvost 1680 x 1050
Dodatno VGA, DVI, 1x HDMI, 2x USB
Garancija 36 mesecev

Model iz serije Rivio. Vgrajen je digitalni multimedijski predvajalnik (DMP), s katerim je omogočen ogled videa, slik ter poslušanje glasbe brez osebnega računalnika.


+++ ljudje ki si ga lastijo samo hvalijo....

Hadriel ::

Vprasal bi če se splača kupiti monitor
http://www.mimovrste.com/artikel/265005... ??

Ali imate kaksen drug predlog, ker bi rad kupil monitor (predvsem za igranje) tja do 250€.

hvala za odgovore.

Firebat ::

22" samsung je moj prijatelj že eno leto, in deluje res izjemno.
Namreč imam 226bw ki je bil lani najbolje opevan monitor in še danes deluje kot mora.
Po ogledu mojega monitorja so trije prijatli šli zase kupit še 226bw, 2232bw, 2243bw, 2253bw ter 2253LW.
Pri vseh sem preveril kako jim kaj služi in vsi so bili zadovoljni z nakupom, edino 2253LW nebi preveč priporočal ker napajalnik brenči in je zelo sumljive izdelave. Z 2253bw ne boš ničesar pogrešal, ker je res odličen monitor.
Seveda velja vse napisano za DVI priključek, ker VGA prikazuje dosti slabšo sliko na vseh LCD-jih.

shark_nm ::

Se pravi, če kupuješ monitor za ne preveč velik denar.... Nimaš z SYNCMASTER T220 oziroma LG L227WT kaj falit. Ali je kaka opazne razlika med tema dvema modeloma, predvsem za gledanje filmov. Še eno offtopic vprašanje. Ker imam namen it v avstrijo bolj natančno v gradec, me zanima, če je kje v gradcu kaka trgovina, kjer bodo tej monitorji cenejši... morda kaka stran

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shark_nm ()

Kawa6 ::

Če se odločaš med tema dvema modeloma vzami raje LG-ja. Ima dosti bolj kvalitetno sliko, ergonomsko je malenkost boljši in tudi energijsko manj požrešen.
Cena je sicer v korist Samsunga ampak pred nakupom si pojdi oba pogledat, da ju vidiš v živo in boš lahko primerjal sliko.

shark_nm ::

Kaj ti si primerjal sliko obeh in se ti zdi da je od LG dosti bolša. Ah sej neke drastične razlike ni... 20 eur. Sem pa malo gledal v avstriji ekrane in kakor vidim so celo dražji tako da...bo kar v slo nakup

Vikking ::

Iščem LCD monitor ki ima vgrajen TV tuner. Velikost monitorja nekje 20'' - 22'' in naj ima vgrajene zvočnike. Cena nekje max. do 300€.

Kaj se priporoča? oz. izkušnje s takšnimi modeli.

Kawa6 ::

Kaj ti si primerjal sliko obeh in se ti zdi da je od LG dosti bolša. Ah sej neke drastične razlike ni... 20 eur. Sem pa malo gledal v avstriji ekrane in kakor vidim so celo dražji tako da...bo kar v slo nakup



Sem primerjal in mojemu očesu se slika na LG-ju zdi boljša. Zdaj če tebe ne moti potem vzemi tistega, ki ga dobiš ceneje.
Poglej sliko tudi malce od strani in od spodaj/zgoraj. Pri LG-ju me je motil samo pogled iz spodnje strani, ker je slika bila precej temnejša.

tx-z ::

Ker 22" monitor kupt? Govorte iz izkušenj.

Zdej sm meu sonya lcd 7let in še zdej dela popolno, sam pač 15" je že mau premau. Tko da me zanima kaj kej pravte na te monitorje k so zdej na voljo (max 220€) :\ Men se vsi zdijo isti:) Sicr bom šu še dons u trgovino sam nočm kr direkt kupt neki:)
tx-z

amper ::

Pozdravljeni
Tudi sam sem se odločil kupiti nov monitor. Pa me zanima Razlika v matrikah. Namreč zasledil sem TN in PVA.
Sedaj pa me zanima kakšna je razlika med temi matrikami, katera je boljša in kakšen monitor priporočate z boljšo matriko.

Lp
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amper ()

ReBi ::

Že skoraj eno leto imam ta LG in slika je za brskanje po netu odlična. Filmov skoraj ne gledam več, ker so barve enostavno nagravžne, kot pri vseh LG-jih. Ne razumem, kako je lahko nekomu všeč taka slika:S

tx-z ::

Fak 22" je prevelk :|
tx-z

amper ::

Pri pregledu internetnih trgovin sem opazil da za monitor LG L227WT, nekateri na koncu dodajo še -PF.
Ali je kaj razlike, ali je to samo nepomembna oznaka.

LP
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!

msms ::

No pa da še jaz povem moje izkušnje z HP LP2275w. Monitor ima dobro sliko, igre in filmi lepo delajo.
Vendar pa so se drugi dan začele težave, monitor vsake toliko prikazuje zelene horizontalne barve.
To je zelo moteče, ponavadi se te črte pojavijo ko monitor še ni segret. Sumil sem da meni grafična slabo dela,
sem jo zamenjal pa ni pomagalo. Nakar sem prebral po različnih forumih, da je že več ljudi opazilo ta problem.
Zgleda da ima ta monitor napako. Tako da ne priporočam nakupa tega lcdja. Lp.

jedom86 ::

Živjo!
Mene tudi zanima kteri 22" LCDji so dobri.Gledam med samsung T220 in LG W2252TQ in se ne znam odločt al je še kter bolši?cena do 220€.

shark_nm ::

Jaz se tudi odločam za tegale 220ko. Za LG nekateri pravijo, da ima čudne barve :). Tak da ne vem...Mislim, da tale samsung ni ravno zgrešen nakup.

Brincl ::

Zanima me, če ima kdo izkušnje s Samsung 220t in 2253BW. Jaz med njima vidim razliko le v kontrastu in zanemarljivi razliki v ceni (10€). So še kakšne druge razlike?

shark_nm ::

Hja pomoje da je razlika še v sami sliki in kakovosti le te... Saj veš kaki monitorji majo tako sliko, ko film zjaš da te srat prime.

IVo ::

Hehe... pred parimi leti smo vsi dajali za monitorje cca 500€ in so bili dejansko zelo dobri. Potem so prišle TN matrike, ki so prinesle tudi nižje cene ne pa tudi kakovosti. In ko berem vaše izjave nekateri pričakujejo da bo tisti monitor za 200€ prikazoval tako dobro kot tisti za 500€. To ne gre tako fantje...
Hotel sem tudi povedati da če je kdo zainteresiran v bolj kakovostne Nece naj nakup opravi zdaj, saj so žal napovedane podražitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

shark_nm ::

Že že...Ampak nekaterim je to ful velik, dat 500 eur, za en ekran. Jaz si bom raje omislil, srednje kakovostni ekran pa posebej še TV, kater je pa itak meka za filme.

bluefish ::

nekaterim je škoda dati 500 ali malenkost manj € za ekran, kamor gledajo večino časa uporabe računalnika, ni pa jim žal zapraviti 50 in več € za "gamer" tipkovnice in miši ter tono denarja za računalnik in nadaljnje nadgradnje.

tx-z ::

Jst sm pred 7imi leti dau 700€ za 15" lcd monitor, sam zdej se mi pa enostavno zdi butasto da bi tok let kasnej dau isto dnarja za mau večji monitor. Se pa komi navajm na nov 22" monitor, pa komi sm si nastavitve naštelu na vsaj prbližn take kt na starm. Nvem zakaj morjo bit tok svetli, brightnes mam skor na 0 pa se mi še zmer zdi premočna slika :\ Pogrešam pa na tem Philipsu moč luči(ma sam brightness pa contrast, nima pa moči backlighta), no bratov Samsung tut nima:\
tx-z

Steinkauz ::

Se strinjam, da je monitor eden najpomebnejših delov računalnika. Če gledaš boš kišto gotov menjal v 3eh letih, monitor pa imaš dlje časa. Imam Samsung 204b, ki ima tn matriko, samo sem ga kupil 2 leti nazaj in je bil 400eur. Zame sicer zadostuje, toda če bi kupoval danes bi vseeno zavalil 400eur+ in kupil boljši monitor. Sicer pa so tudi za 200eur čisto vredu, samo monitor kupuješ za dlje časa in se ti splača zavalit mal več dnarja.

tx-z ::

Js sm pa zdej pomislu glede na to da so že tok cenovno ugodni, tut če monitor kupš na 3 leta ni to nč posebnga. :\ Če pogledaš, 50kSIT....Učas so bli 17" CRT monitorji tm okol 50-60kSIT ;)
tx-z

Steinkauz ::

Ja monitorji bodo vedno večji. Matrike pa bodo vedno cenejše zanič:)
Če bi zase kupoval bi kupu en 20-22" monitor z boljšo matriko in to je to.

mesoreznica ::

Jaz sem kupil 22 col Lenovo Tinkvision z S-PVA matriko. Cena je bla 389€. Se mi zdi kr ugodno.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Steinkauz ::

A ma kdo nastavitve barv za Samsung t220, da so čim bolj natančne barve kot če bi dal sprintat?

tx-z ::

Če ti nben ne bo odgovoru. Sprinti 3 čimbl barvno različne slike, pa pol šteli monitor v primerno osvetljeni sobi....Sam tut tiskalniki različno printajo :P
tx-z

Steinkauz ::

Mislm sej men se zdi, da so barve kul, samo nimam glih feelinga za barve pa to...
Photohop mi teži, da ni kul in naj skalibriram.

bluefish ::

in kako naj po tvojem Photoshop ve, kako imaš nastavljen monitor? Da te slučajno ne sprašuje čisto nekaj drugega.

Steinkauz ::


:|

bluefish ::

tukaj se gre za sam profil, ki je shranjen na računalniku. Lahko ga navsezadnje tudi izbrišeš.

_dragon_ ::

Živjo
Odločil sem se za nakup novega monitorja. Najbolj mi je všeč Lenovo ThinkVision L220x. Zanima me če je vreden svojega denarja, ali se za takšno ceno dobi kaj boljšega (lahko tudi 24", zaželjeno je da ima možnost pritrditve na steno). Opazil sem tudi da ima Lenovo pri največji resoluciji frekvenco osveževanja le 60Hz, pri dugih resolucijah pa 75Hz in tudi moj sedanji monitor ima frekvenco 75Hz. Je razlika opazna?

Steinkauz ::

Frekvenca osveževanja CRT != LCD

mesoreznica ::

Živjo
Odločil sem se za nakup novega monitorja. Najbolj mi je všeč Lenovo ThinkVision L220x. Zanima me če je vreden svojega denarja, ali se za takšno ceno dobi kaj boljšega (lahko tudi 24", zaželjeno je da ima možnost pritrditve na steno). Opazil sem tudi da ima Lenovo pri največji resoluciji frekvenco osveževanja le 60Hz, pri dugih resolucijah pa 75Hz in tudi moj sedanji monitor ima frekvenco 75Hz. Je razlika opazna?


Frekvenca osveževanja pri LCD je nekaj drugega kot pri CRT. Frekvenca 60 Hz za LCD je več kot dovolj.

Kar se nakupa tiče pa sem ti že odgovorl na ZS.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Shkorc ::

Je LG 227WT trenutno best-buy za gaming monitor?

Cena ni tako pomembna, pomembna je odzivnost, ter da se vidijo detajli v akcijskih igrah.

Sem pri prijatelju sprobal Samsunga 22xxBW pa so se detajli v primerjavi s CRT kar "izgubili".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 22" LCD monitor kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018535 (7018) ST-777
»

nakup očesu prijaznega LCD monitorja

Oddelek: Kaj kupiti
445514 (3979) adisitko69
»

Nakup LCD zaslona

Oddelek: Kaj kupiti
183236 (2967) lasse007
»

Kateri 22" LCD je boljši?

Oddelek: Kaj kupiti
133059 (2537) Kibby
»

22' wide, kateri model, katera matrika, glossy, 1x za vselej....

Oddelek: Kaj kupiti
362965 (2258) Antares88

Več podobnih tem