» »

kateri 22" lcd monitor?

kateri 22" lcd monitor?

Adrijan0 ::

Uglavnem, zadevo sem naročil in jo dobim verjetno jutri. Mobidick, hvala za opozorilo, drugače pa napake nebi niti opazu ker nebom zadeve uporabljal za igranje iger.

Cveto ::

Glede na moje izkušnje 226WTQ-PF ni slab, bi pa raje imel HP, ker mi mat zasloni niso tako všeč kot "bleščeči"

Adrijan0 ::

Evo mam LG doma in je špica.

Ted ::

HP kupljen v slo ma 3 letno garancijo.
Mah...

shany ::

Imam Samsung SyncMaster 226BW, nimam nikakršnih problemov, edino 1 piksl je mrtev to je pa vse. Skratka sem zadovoljen. Kupljen pri mimovrste.

shany ::

Drugače pa se ne na veliko obremenjevat, ker kolko sem bil jaz seznanjen, ti zaslone delajo samo 2 al 3 firme na svetu, pa še to nevem če, ostalo okvirje pa svak zase. Pa mislim da samsung sam izdeluje zaslone. Je pa res da doma še poleg 226bw še enga 17" samsunga pa se mi kr neki ugaša sam od sebe pa auto nastavitve se same zaganjajo. Ja v takih primerih pa si lahk sam žile režeš :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shany ()

bluefish ::

očitno so pri današnjem šodru TN matrik mrtve pike čisto nekaj običajnega in se ljudje niti ne sekirajo zaradi tega. Seveda pa pozabljajo na to, da se lahko sčasoma pojavi vse več in več takih pik- tudi izven garancijskega roka.

shany ::

Ja se lahko pojavi ali tudi ne, to je zaj tešk rečt. Je tudi problem ali ti prodajalec na eno mrtvo piko zamenja monitor ali da pod garancijo? Včasih mores močno pritisnat na njega da ti ga zamenja, ker ne vem kako je zdaj, vem pa da učasih je blo nad 3 mrtve pike ga lahko daš pod garancijo. Lahko pa problem rešiš tudi sam, kot sem to storil jaz na bratovem monitorju. Malo sem s prstom udaril po mrtvem pikslu pa je bilo nazaj vse vredu. Glih tko je, kot da bi se en piksl odlimo. Na mojem 226bw mi to sicer ni ratalo samo je pa pixel tak mali da se sploh neki ne opazi. Vcasih mores prav pogledat dober da ga vidis, vidis ga pa tak itak sam na črni podlagi pa še to tedaj ko se kaka igerca nalaga drgač pa sploh ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shany ()

tilinho20 ::

Kateri monitor naj kupim?
LG Electronics Flatron L227WT, 22" ali HP Pavilion w2207, 22" ali
HP Pavilion w2207h, 22"?
lp

Jst ::

Info:

Lastniki LG L226WTQ-PF morate/moramo *nujno* storiti naslednje:
1. Ugasni monitor.
2. Drži tipko "MENU" in pritisni PowerON, tako, da se monitor prižge.
3. Sedaj tipko "MENU" lahko spustite.
4. Ko se pojavi slika vašega preljubega operacijskega sistema, pritisnite tipko "MENU".
5. S tem vas vrže v servisni menu.
6. Tam izberite drug panel, in sicer "LPL22W 4LG" (to piše pri firmware 2.10; pri firmware 1.3 or so, piše "LPL22W 4L", brez "G" na koncu).
7. Pojdite ven iz menija, ugasnite in ponovno prižgite monitorje.

Tako rešite morebitni ghosting ali kakšne druge težave, ki so vas mučijo.

Ta postopek je *must be done* za vse lastnike omenjenega LCD monitorja.



edit: kozmetika.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Sandman4ever ::

Jst:

Legenda si, resil si edino mojo tezavo, katero sem imel z monitorom in ta je bla "hudicev" ghosting.

Ekran mi je sicer enkratno delal, ampak vedno ko pa sem sel igrat igre kot so CoD2, mi je na mapi, kjer so bili bolj temni deli s sunkovitimi gibi pusalo plave-rdece sledi. Ceprav me je to neznosno mucilo, sem se le moral sprijaznit z mojo usodo :D . Zdaj, ko pa te tezave ni, pa bi ti najraje po posti poslal gajbo pira, tak res si legenda. :D

Edino to se me zanima, ker si napisal za firmware 2.10 je LPL22W 4LG, pri firmware 1.3 je pa LPL22W 4L. Jaz mam bistvo obe opciji, nvm pa kateri firmware imam, izbral sn pa z -Gjom. Tak da, ce bi mogoce, se lahko to razjasnil.

LP

demon#666 ::

Gledam za nakup monitorja, cca.:200€. Zdej pa nevem če bi 22" al 20", kito firmo. Rabim še kakšno informacijo glede tega.

Iščem dober monitor za ugodno ceno.

LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

Leks ::

Včeraj pripeljal, danes priklopil HP w2207h, prvi vtis odličen!
Sem si pa moral malce po svoje prirediti barve, kontrast,...

V trgovini me je nekoliko motil tale "svetleči" videz, ampak sedaj doma sploh ni moteče,
ker v ozadju nimam toliko luči kot v trgovini.

Dizajn je pa tudi vrhunski, ter vse funkcije in priključke, ki jih ima (HDMI, 2x USB, pivot, zvočnik,...)

Cena: 262 €

Lp

DJ MartiNi ::

Kje si ga pa nabavil?
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Leks ::

METRO Celovec

Sicer se v Avstriji dobi še ceneje (cca 250€) vendar ga niso imeli na zalogi, tako da sem dal 12€ več in ga odpeljal domov.

Lp

icemare ::

kaj menite pa o Samsung 2243BW?

LP

icemare ::

Kaj pa o tem?

LG 22" LCD monitor L227WT

hude karakteristike a ne?

r0Kk ::

Meni je HP w2207h res hud monitor ... kupljen v Sloveniji pri http://www.computercenter.si/

Zelo sem zadovoljen, glede na to da je TN niti nimam večjih pripomb. Edini problem je bil dobiti HDMI-DVI pretvornik, ker ga ni zraven, današnje grafične pa večinoma nimajo HDMI.

Bellzmet ::

Jaz pa za LG L226WTQ-PF nimam nobenih pripomb. Dela res super.

lp

kmetek ::

hdmi-dvi se pa ja dobi no.

Ryker ::

Jaz se pa nekako odločam med Samsungom 2253BW in LG-jem L226WTQ-PF pa mi nekako ne grata priti do odločitve :) Kaki namig?

djordjevic ::

Moja punca ima 2253BW, jaz pa 226BW-S. Se mi zdi, da je na njenem slika še malenkost bolj ostra in barve bolj žive, ampak je odvisno tudi od kalibracije. Zaenkrat sva oba zadovoljna.

bi_đi ::

Sam imam LG M228WA-BZ z TV tunerjem pa popolnoma zadovoljuje moje potrebe. Prej sem imel iilyama 452pro pa če res ne delaš v profi oblikovalskem studiu ne rabiš drugega kot TN matrike. Najboljše da vzameš monitor po ceni pa ketera oblika ti je všeč.

Skyman ::

da ne bom odpiral nove teme bom kar tukaj prasal
Odlocam se za nakup 22"lcd monitorja izbiram med LG L22WT...Samsung SyncMaster 2253BW in Samsung SyncMaster T220 bl sm na strani lg-ja saj sm vidu da gre za odlicen monitor...povejte vase izkusne in kaksen vas namig bi mi prav prisel.. aja pa se to namen uporabe predvsem igre vcasih kaksen film hvala

kmetek ::

227WT no doubt.

Skyman ::

ok hvala kmetek ves za kasne slabosti ali pohvale sam sm osebno gledu ga in je res fajna slika napram drugim

OCCULT ::

Jast ti priporočam Samsung .................. 22" Samsung SyncMaster 225UW glede na cene teh modelov ki se govori.

Lp
Occult

mare87 ::

Podobno kot skyman sem se odločal med DELL 2208WFP, Samsung 2253BW in LG L227WT. DELL-a v obeh BB-jih v MB žal ni, 2009WFP pa je ena žalost. Vsekakor ima L227WT lepšo sliko od Samsunga, bolj žive barve. Muči me edino lepši dizajn DELL-ov, svetleča črna plastika mi ne ustreza ne vem kak :). Ima kdo izkušnje z DELL 2208, se splača dat 100€ več?

Skyman ::

ja najbols bi blo ce bi se dalo vidt kaksno sliko ma ne zdej tko govort je res brezveze al se splaca dat 100€ vec al ne presodi sam najbols bos ti vedu

kmetek ::

Skyman ::

hvala kmetek

kmetek ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

mare87 ::

Ja DELL ima pač Pivot, 4 USBje, nastavljiv po višini. Bolj me zanima slika, se zna zgodit da bo slabša od LG-ja, saj imata enako (TN) matriko.

Skyman ::

mislim ga imajo v comtronu kaksenga dell-a ce se ne motim ce ga imas bliz pejd pogledat

Svizec69 ::

Mi lahko kdo pove kakšna je bistvena razlika med LG L227WT http://www.mimovrste.com/artikel/265004... in LG W2252TQ http://www.mimovrste.com/artikel/265004... odločam se namreč za nakup 22" monitorja in se mi zdita ta dva še najboljša izbira predvsem glede kontrasta, s katerim sem imel sedaj na malo starejšem 19" samsungu malo težav je namreč samo 700:1.

Skyman ::

vzem Lg L227WT za tistih 20e je bolsa nalozba tudi sam ga bom v kratkem kupu tudi slika je bolsa

mare87 ::

Ja sem pozabil napisat da sem kr LG-ja nabavo, se mi ni dalo DELLa iskat. Na začetku je bla razlika iz 17" CRT-ja na 22" Wide zaslon ogromna, ful široko zdaj pa sem se že navado. Malenkost je bilo potrebno zmanjšat svetlost (iz 100 na 70) in pa kontrast (iz 70 na 55), drugače je že presvetlo vse. Malo me še moti 60Hz in s tem tearing v špilih, drugače pa barve so super (proti CRT SM), tankost itd. Fajn je tud ker se da Power LED izklopit (npr. če moti zvečer) in pa v servisnem menuju je spet polno panelov za izbrat, ampak tu ni problemov z ghostingom tak da bom pustil kar pri miru.

bajsibajsi ::

2 tedna nazaj kupil Samsung 2253BW, ki bo nadomestil stari druzinski monitor. Pred tem delal okoli 10 dni sam na njem, vse BP.

mihec87 ::

Gdo ve kaj več o tem monitorju Novita 22' 2202WHD, v primerjavi z lg 227wt.

Sem iskal po google pa našel nič pametnega..

Skyman ::

mare87 kerga lg si poj nabavu....

mare87 ::

227WT.

mihec87 ::

Uf zgleda da o tej noviti ni prav dost oz je nepoznana, sem upal vsaj da bo kmetek vedel kaj več..

Xgeneration ::

sam imam HP w2408 - svinjsko dobra zadeva. nisem česa takega od HPja pričakoval! slika je noro živa. prevelikih problemov zaradi "brightview" zaslona pa tudi ni - če sediš dovolj blizu odsevanja dnevne svetlobe tako ali tako ni, če pa gledaš od daleč (recimo s postelje), pa se da monitor enostavno nastaviti v VSE kote, tako da zaradi tega sam v svoji zelo svetli sobi še nikoli nisem imel probemov.

probi najt kje HP w2207, če boš mogel (v Sloveniji te zadeve težko dobiš - sam sem svojga 24" kupil v Avstriji)

izgledata pa takole: na sliki je w2408 (w2207 je pač mal manjši, pa senzorja za svetlobo nima)

 HP w2408

HP w2408

LP

kmetek ::

Novita 2202WHD je zelo neznana meni da. LG 227WT je eden boljših TN LCDjev.

demon#666 ::

Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

prix ::

kako je kaj z input lagom na novih HPjih w2228h in w2448h?

mika me predvsem slednji...
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

Racunalnik ::

Fantje kater 22" monitor je najbolje kupit za do 280eur,sam gledam samsunga SYNCMASTER T220,T serija naj bi bila boljsa od ostalih?

Ryker ::

Jaz mam pa vprašanje za lastnike LG 227WT. Sem gledal v Avstriji en poleg drugega ta monitor in pa Samsungov 2253BW. Slika se mi je definitivno zdela lepša na LG-ju, se mi pa je zdela rahlo temnejša, zato me zanima, kako je kaj v temnih scenah, je morda LG kdaj pretemen? Brightness je bilo namreč na 100% narihtano.

Leks ::

Jaz imam HPja w2207h, kupljen v Avstriji, všeč mi je da ga lahko nagibam v vse smeri, zložiš ga lahko tudi v takšen način, da zgleda kot miza in lahko gledaš od zgoraj navzdol.

Nekoliko me moti brightview, ki se ga nekako ne morem navaditi. Vedno se fokusiram na predmet v odsevu, grrrrrr :)

bluefish ::

Narcis :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 22" LCD monitor kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018547 (7030) ST-777
»

nakup očesu prijaznega LCD monitorja

Oddelek: Kaj kupiti
445526 (3991) adisitko69
»

Nakup LCD zaslona

Oddelek: Kaj kupiti
183240 (2971) lasse007
»

Kateri 22" LCD je boljši?

Oddelek: Kaj kupiti
133062 (2540) Kibby
»

22' wide, kateri model, katera matrika, glossy, 1x za vselej....

Oddelek: Kaj kupiti
362971 (2264) Antares88

Več podobnih tem