» »

kateri 22" lcd monitor?

kateri 22" lcd monitor?

m_dolenc ::

Pozdravljeni

Tudi jaz sem imel danes namen kupiti 22'' monitor pa se je zgodilo, da so mi ga na mimovrste po dveh tednih od umestitve na prodajne police že umaknili s prodaje. Gre se prav tako za model Lenovo L220x. Na mimovrste sem poslal mail z vprašanjem, če so to mogoče samo kake težave z dobavo, pa so odgovorili, da bo model L220x zamenjal nov model L2240p. na enaa.com sem ga že zasledil v ponudbi, a so zopet ti spletni katalogi zelo pomanjkljivi. zanima me kakšno matriko uporablja omenjeni L2240p (in večji brat L2440p)? Sumim, da nižja cena pri teh modelih ne prinaša S-pva matrike kot jo ima L220x. čudi me, da bi L220x že šel v ''tehnični'' pokoj.

hvala za odgovore:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m_dolenc ()

_dragon_ ::

L2440p (verjetno tudi L2240p) ima TN panel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _dragon_ ()

mesoreznica ::

Lenovota L220x še imajo v nakupovanje.net. Vsekakor priporočam monitor. Odličen.

Lenovo L2240p ima TN matriko za razliko od L220x ki ima S-PVA matriko.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

m_dolenc ::

hvala za odgovore, sem včeraj zvečer naročil na nakupovanje.net in danes že dobil klic, da verjetno ne bodo morali dobavit monitorja do novega leta (bojda nima ibm slovenija nič na zalogi), tako da ga dobim verjetno komaj čez kak mesec:))

ps.: mislite, da bi se dalo za kak popust zmenit v takem primeru?:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m_dolenc ()

Lualah ::

Zakaj je ta monitor toliko dražji od 2253BW
http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

Je vreden 300 EUR ali je z ata denar stara razlicica 2253BW boljša?

g33kbuster ::

odločil sem se za nakup 22" mcd monitorja.......cena, tja do 300EUR (več ne)

rabil ga bom za igre office, kakšen film in podobno......Zdaj se mi full čudno zdi, da je toliko ponudbe pri posamezni znamki...rezlike med modeli pa so 10eur......torej gledal sem samsunge in LG.


kaj predlagate

nekako me vleče k LG L226WTQ-PF

Zgodovina sprememb…

g33kbuster ::

kaj bi mi predlagali med LG L227WT-PF in LG L226WTQ-PF

na podlagi vašega ogovora se bom odločil. Temo sem dodobra prebral, vendar se ne morem odločiti..I need help!!!

L.P.

g33kbuster ::

anybody??? res rabm odgovor.
Kakšna je sploh rezlika med zgoraj omenjenima....katerega bi vi vzeli??

kmetek ::

226wtq je starejši...

Brincl ::

Zanima me, če ima kdo HP w2228h 22". Izgleda namreč dobro glede na ceno (235€) in želim vedeti, če je vredu monitor?
d°°b

IceIceBaby ::

Mene pa zanima kakšni so te 22" monitorji za okoli 150, 160€. Recimo:

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Na prenosniku nimam DVI, tako, da analogni vhod zadošča. TN matrika mi tudi ustreza, ker ne delam nič grafično zahtevnega, mi že ekran od prenosnika povsem zadošča. Je to OK nakup, ali se bolj splača dati še 50, 100€ zraven?

kmetek ::

lol najboljš da vzameš enga za 100€.

IceIceBaby ::

Kmetek, kje se dobijo po 100€? :)

A maš kakšne resne pripombe čez cheap 22ke? Kot sem napisal, ne bo to monitor za oblikovanje, ampak pisarniško delo. Rabim samo malo več prostora na ekranu. 14" od laptopa je premalo.

kixs ::

Ce ves v kaj se spuscas, potem bo vec kot dober.

lp

hcet ::

Pozdravljeni, znanec bi rad kupil sinu za rd nov lcd monitor 22", pa me je prosil, če se lahko malo pozanimam,.. Monitor bo kupil v big-bangu še ta teden, zato vas prosim, da mi poveste kaj je best-buy tam ta hip.

Hvala vsem za odgovore ;)

ivanuscha ::

Od cenejših monitorjev (TN) je pomoje trenutno best buy Samsung T220 za 199€ pri Mimovrste. Drugač pa mene zanima kateri so kej S-IPS 22"? Sej to je še vedno najboljša matrika ane? Samsung sploh nima nobenega monitorja s to matriko...

starboi ::

Kupil samsunga 2253bw in sem več kot zadovoljen :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: starboi ()

Glicerin ::

Zdravo

Sem sredi nakupa 22" LCD monitorja. Trenutno čakam prednaročilo za tegale ,pa me je malo minilo ker jih čakam že 1 teden,tako da me zanima ali se splača vzeti ta monitor za 169€ (cena iz prejšnjega tedna) ali bi predlagali ta tak denar katerega drugega?

Zanimala bi me še razlika o kontrastnem razmerju in dinamičnem kontrastu?

Gracies,LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Glicerin ()

NoNam3 ::

Pozdravljeni!

Tudi mi smo pred nakupom monitorja. Po pregledu trga sem se odločil, da bmo kupili monitor znamke LG ali Samsung, s ceno približno 200-250 evrov.
Najraje bi pa seveda tega:
LG W2261V

Sedaj pa je prišlo do težav, ker so mi rekli na harmesnovi, da ne morejo dostavit monitorja pred novim letom. Drugo kot drugo, pa je nek tipček
iz podružnice hermesnove v mariboru napisal, da je ta monitor "že odslužil svoje" (beri: je zastarel) in mi priporočil naslednjega:
LG W2242TY
Kar je po mojem mnenju (pa se kar malo spoznam na računalniško tehnologijo) totalen bullshit in mi hoče podtaknit slašo robo, ker je pač na zalogi.

Prosim vas za vaš komentar, kateri je boljši in če je kaka razlika med temi modeli in modeli samsung t200,t220, paleto modelov 22xx...

Računalnik se uporablja za obdelovanje officovih dokumentov, autoCad, Catio, razmišljam tudi o nakupu xBox 360, ker je moj mlinček že malo v "letih" za igranje najnovejših iger.

Hvala za vaše odgovore, pa Lep Pozdrav!

Dr_M ::

Tole je pa monitor za vse, ki bi radi zelo dober monitor, za dokaj ugodno ceno.
Se test.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

urharec ::

kupi si lg monbitor ko boiš naslednič kupoval ali pa je to opozorilo za vse ostale
-ni predrag
-je kakovosten
-je lep
-ima priročne gumbe za nastavitve;)

mesoreznica ::

kupi si lg monbitor ko boiš naslednič kupoval ali pa je to opozorilo za vse ostale
-ni predrag
-je kakovosten
-je lep
-ima priročne gumbe za nastavitve;)


In ima TN matriko kar pomeni da je crap. :)

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

djordjevic ::

Tole je pa monitor za vse, ki bi radi zelo dober monitor, za dokaj ugodno ceno.
Se test.

Hehe, itak. Takoj po novem letu ga bom najbrž nabavil. Me pa grize ena stvar oz. dve. Eni uporabniki poročajo o nekih zelenih horizontalnih črtah, spet drugi pravijo, da jim dela naključne black-oute. Zgleda, da moraš met srečo pri dobavi. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

NoXy ::

Brincl jaz imam tam monitor HP w2228h 22" in mi je vredu. Še posebej mi je všeč zaradi glossy zaslona.
Ti priporočam nakup.

Brincl ::

Jaz sem pa mislil da je glossy slaba stran, saj se nekateri pritožujejo nad tem, v resnici le lepše izgleda. Hvala za priporočilo, mogoče ga kupim v kratkem.
d°°b

bluefish ::

Odvisno od želja in namena uporabe. Glossy zna biti nadležen zaradi odsevov okolice in občutljiv na luči v okolici. So pa barve na umeten način bolj žive. Seveda pa se to pojavlja predvsem pri slabših TN zaslonih, medtem ko PVA, IPS tega ne uporabljata (le redke izjeme).

Shkorc ::

Ima kdo kakšne izkušnje z monitorjem L227WTP-PF?

Kakšna bi bila kaj razlika v odzivnosti in kvaliteti slike v primerjavi z Benq V2400W?

malini ::

Jst mam pa Lenovo L220x in sem zelo zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: malini ()

mesoreznica ::

Jst mam pa Lenovo L220x zadevo in sem zelo zadovoljen.
Tudi jaz, ampak to so S-PVA monitorji in jih ne moreš primerjat z cenenimi TN, ki jih večina v tej temi kupuje.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

ivanuscha ::

Ali ima tale Lenovo primerljivo sliko z recimo NEC-om 20WGX2 PRO, ki velja za nekako top od S-IPS modelov? Vidim da ima Lenovo resolucijo 1920x1200, za to velikost se mi zdi da je preveč (majhne ikone)...

mesoreznica ::

Tudi Lenovo l220x ima 1920x1200 resolucijo. Pa se mi zdi odlična velikost. Kar se primerjave slike tiče pa nimam pojma, ne poznam monitorja ki ga primerjaš. Moraš računat tudi to da je Lenovo cenovno zelo ugoden za S-PVA matriko. Cenovno se primerja z NEC-ovimi z TN matriko.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

r5r ::

Mene pa zanima, kateri monitorji imajo zadaj vesa navoje.
And it makes me wonder.

Tomson ::

Kako se pa po kvaliteti slike primerjata Dell 2208WFP in Lenovo L220x ?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

dolencm ::

Še enkrat pozdravljeni

Po tisti sagi, ko so mi pred nosom umaknili monitor z mimovrste.com in sem ga naročil na nakupovanje.net, se je zdaj razpletlo takole. Na nakupovanje.net so me takoj obvestili, da bo verjetno dobava se zavlekla v začetek tega leta in res sem včeraj dobil mail, da Lenovo Slovenija modela L220X ne dobavlja v našo deželo več. Je to možno? Bojda bodo uvedli nadomestne modele(že zgoraj omenjene), ki pa imajo vsi TN matriko. Ogledal sem si še nekaj spletnih prodajlen in po telefonu so mi sporočili, da povsod naročajo ta model(čeprav pri dveh piše, da ga imajo na zalogi). Torej še kakšna ideja, predvsem kje bi se skrival še kak model, v kaki zakontni trgovinici:):|

Lynx ::

jz mam LG L222WS in je odličen .. dal sem v bigbangu okol 220€ zanj ene pol leta nazaj..

AapocalypseE ::

Jaz sem si par dni nazaj kupo LG W2242T in sem ga po štirih dneh neso nazaj, ker mi nikakor ni ugajal. Barve so ble čudne in preveliki odzivni čas je mel.
http://www.bigbang.si/racunalnistvo/mon...

Menjal sem ga za Samsung 2253BW in je dosti boljši. Realne barve in še odzivni čas mi ugaja. V glavnem dosti bolj sem zadovoljen s tem Samsungom.
http://www.bigbang.si/racunalnistvo/mon...

mare87 ::

Si ga mel priklopljenega prek D-Sub ali DVI? Zraven pride samo VGA kabel in res drži, da so barve preveč žive pa tud na črkah se vidijo anomalije če hitro premikaš okna. Mogoče bi preko DVI-ja zadeva dala boljšo sliko, ker 2253 je le en razred višje po ceni.

AapocalypseE ::

Preko DVI sem mel. Sem ga šal posebaj kupit, ker niti DVI kabla ne privošči LG. Bela sploh ni bla bela ampak plavkasta. Če sem povečal kontrast je sicer bla bela bela, ampak se je očitno vidlo, da je vse preveč svetlo. Če sem vklopo f-engine, mi je slika za ozadje utripnila, ko sem kako okno zaprl recimo...

Zgodovina sprememb…

mare87 ::

:)) Zanimalo me je samo, ker v pisarni mamo prek D-Sub, tak da zgleda kolko dnarja tolko muzike :). Je pa za nezahtevno oko pomoje ok. F-Engine pa tud na mojem 227WT ni uporabn.

opeter ::

Kateri 22" LCD-ji imajo S-PVA, ali pa različico S-IPS panelov?
Ker do zdaj vem o treh monitorjih, ki uporabljajo S-PVA:
Eizo S2231W, Eizo CG222W, Lenovo L220x in HP LP2275w.

Je še kaj podobnih monitorjev?
Hvala za odgovore.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

AapocalypseE ::

Mene pa zanima kak to, da mam levo stran lcdja svetlejšo od desne? Prej pri onem LGju 22ki, ko sem ga nazaj neso pa je blo glih obratno, torej desna svetlejša od leve. V čem je fora tukaj? Je finta v TN matriki?
Sem gledal na netu glede teh svetlejših in temnješih strani in je kar dost napisanega o tem.

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

Ja, v TN matriki je fora!

AapocalypseE ::

Navajen sem, da če sem malo nad monitorjem, da je bolj svetlo ali če sem pod njim, da je bolj temno, ampak da je leva stran svetlejša od desne recimo pa še nisem vido. Sem zagnal dva cpu-z in sem dal enega v levi kot in enega v desni kot ekrana in se vidi, da je leva svetlejša.

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Odločo sem se, da bom pritrdil LCD na steno in me zanima kateri nosilec mi priporočate?

Najbolj mi je všeč ta: http://www.mimovrste.com/artikel/3150017724/univerzalni-stenski-nosilec-vogels-vfw130

Zgodovina sprememb…

biokill ::

Zdaj pa res nevem več kaj, sem se že čisto odločil za LG L227WT, sem ga že naročil pri nakupvanje.net, pa ga nimajo na zalogi....

...ALi je zdaj kakšen nov hit, zgorajomenjeni mi je všeč zaradi bolj lepih in živih barv....ali se splača vreči uč na kakega samsunga...? Potrebujem hiter odgovor :D:D

P.S. Če bi nazadnje naročil LG- ja-ga imajo na zalogi na http://megamarket.si sam newem kakšna je to kej štacuna :D

tilinho20 ::

biokill ::

itak..:D

Vrjetno bom kr 227wt naročil, pa bo....samo zanima me, če ima kdo že izkušnje z

http://www.akcija.si/
http://shop.megamarket.si/

tilinho20 ::

Ja in kaj je s tistim narobe. Mislim da je enakovreden z LG-jem če ne celo boljši!

dreja ::

Danes sem si v BOF-u ogledal razstavljene monitorje, na katerih je bilo videt prijavno okno Windowsov.

Ne vem, ce so bile na vseh monitorjih optimalne nastavitve, sem pa pri vseh primerjal ostrino pisav, predvsem v okencu, kamor se vpise username.
Za moje pojme je z najostrejso pisavo zelo izstopal LG L227WTP. Slabsa sta bila Samsunga T240HD ter 2253BW, s katerimi bi recimo se lahko prezivel. Ostali tam razstavljeni, vkljucno z modelom LG L227WT (brez P-ja na koncu) so imeli precej megleno pisavo...

Me pa zanima, ce bi mi graficna Abit Siluro Ti4200 podpirala tak monitor, predvsem zaradi resolucije. V nastavitvah graficne kartice namrec ne morem nastavit 1680x1050. Najblizje tej resoluciji sta 1600x1024 ali 1600x900.

Zanima me tudi, ce se zgodi, da bo kdaj slika na ekranu prikazana kot "sod", kot je videt na:
http://www.prad.de/en/monitore/review/2...
Kot je na omenjeni strani videt, web stran v obeh primerih popaci. Cudno se mi zdi, saj imam v sluzbi 214WT in mi se nikoli slika ne tako popaci: vedno je cez cel ekran in niti malo "sodasta", kot je prikazano zgornjem linku...

Tnx & LP Andrej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dreja ()

tx-z ::

A philipsa si pa nis ogledu? :P
tx-z


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 22" LCD monitor kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018547 (7030) ST-777
»

nakup očesu prijaznega LCD monitorja

Oddelek: Kaj kupiti
445525 (3990) adisitko69
»

Nakup LCD zaslona

Oddelek: Kaj kupiti
183239 (2970) lasse007
»

Kateri 22" LCD je boljši?

Oddelek: Kaj kupiti
133062 (2540) Kibby
»

22' wide, kateri model, katera matrika, glossy, 1x za vselej....

Oddelek: Kaj kupiti
362971 (2264) Antares88

Več podobnih tem