» »

kateri 22" lcd monitor?

kateri 22" lcd monitor?

dreja ::

Katerega Philipsa mislis ?

Med tistimi, ki so bili prikljuceni na istega pc-ja (mislim da jih je bilo 8) so izstopali trije nasteti. Ce je bil kje drugje, ga nisem opazil :(

tx-z ::

Js mam Philips 220WS pa sm čis zadovoln. Za philipsa sm se pa raj odloču kr samsungi so se mi zdeli preveč plastični, drugih pa niti nism podrobno gledu razn tko mau sliko primerju.
tx-z

dreja ::

En popravek mojega prejsnjega posta... V sluzbi mam 215TW (in ne 214WT ...)...

sejmon ::

Jaz pa sem si kupil tri lcd-je.:D
Samsung 2253bw.V BB 200€.
Dva imam na pc-ju enega pa na ps3.
Kontrast in svetilnost imam na 19.
Na PC 1280x1024
na ps3 1280x 720.
Ful zadovolen.
Težava je samo pri enem.Gumb za vklop in izklop je "nizki".Verjetno se je kaka plastika znotraj odlomila.

Ful preseneč sem tudi na zaslon.Imam v smeri okne postavlena.In svetloba direktno v njidva udari, ampak lahko nemoteno gledam in nadaljujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sejmon ()

WorlOcK ::

Najbolj poceni in kvaliteten lcd.je pomoje ViewSonic,3000 contrast,1600x1080....
Kupil sm ga preD pol leta za 200evrow,zdej se je pomoje cena spustila za 40 evrow xd

Zelo toplo priporocam!!! xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WorlOcK ()

Zako ::

Zanima me vaše mnenje glede LCD Samsung 2243NW

Osnovne tehnične lastnosti:
- Velikost ekrana: 22"
- Format ekrana: widescreen
- Ločljivost: 1680 X 1050
- Velikost točke: 0.282 mm
- Odzivni čas: 5 ms
- Svetilnost: 300 cd/m2
- Kontrast:
- Statični: 1000:1
- Dinamični: 8000:1
- Vidni kot: 170°/160°
- Napajalnik: vgrajen
- TCO standard: TCO'03
- Priključki: analogni
- Ostalo: VESA mount
- Mere: 505 mm x 417mm x 217mm brez podstavka
- Teža: 4.85 kg
- Garancija: 3 leta
- barva: črna

Monitor bo namenjen za filme in internet. Škoda je edino, da nima DVI-ja, za doma bo zadovoljiv.

LP
Zako je zakon!!!

tt2 ::

kateri monitor pa priporočate tam do 200€ max?
a je tale vreden denarja http://www.bigbang.si/racunalnistvo/mon...

AapocalypseE ::

Jaz sem se odločal med tem, ki si dal link in Samsung 2253BW. Odločil sem se raje za samsunga, ker mi je dosti lepši in predlagali so mi ga tud drugi.

Zgodovina sprememb…

tt2 ::

pff, sem ravno bil v big bangu, pa nimajo več nobenih, ki sem jih imel naglejenih od LG-ja in Samsung-a. pa me zanima, ker so to stare zaloge, kateri monitorji so potem trenutno aktualni in vredni svojega denarja za 200€? :D

AapocalypseE ::

Ta dva sta aktualna, LG W2252TQ in Samsung 2253BW. BigBang pa je slabo založen z lcdji oz. bi moral rečt, da ga naročijo.

tt2 ::

kakšna je pa pol razlika med LG LCD W2252TE in LG W2252TQ razen tega da TE ima 5ms TQ pa 2ms, ali pa je samo to?

AapocalypseE ::

Kolko vidim mata TE in TQ, oba 2ms odzivni čas. TE ma samo malo majnšo svetilnost, 250 cd/m2, TQ pa 300 cd/m2.
Jaz ti priporočam tega: http://www.bigbang.si/racunalnistvo/mon...
Je dost lepši kot LG. Izbira pa je tak tvoja.
Jaz mam mojega pritrjenega na steno in izgleda super.

Zgodovina sprememb…

tt2 ::

Kolko vidim mata TE in TQ, oba 2ms odzivni čas. TE ma samo malo majnšo svetilnost, 250 cd/m2, TQ pa 300 cd/m2.
Jaz ti priporočam tega: http://www.bigbang.si/racunalnistvo/mon...
Je dost lepši kot LG. Izbira pa je tak tvoja.
Jaz mam mojega pritrjenega na steno in izgleda super.


saj ta mi je itak najbolj, vendar ga v murski soboti nimajo, me pa zanima a je 2233bw veliko slabši?

AapocalypseE ::

Če pa ga nimajo, ti pa ga pošljejo. Pomoje ni problem to. Ja pomoje je za igranje bolj primeren 2253BW kot pa 2233BW. Jaz sem najprej kupo LG W2242T, ki ma 5ms odzivni čas in sem opazil ghosting in nasploh je zelo slabi panel in bela ni bela ampak modra, zato pa sem ga neso nazaj in vzel Samsung 2253BW.

tt2 ::

hm sem sedaj opazil, da imajo v com shopu samsung t220 za 209 €. a je ta monitor rank nekje 2253bw?, ker če je polj sem razmišljal, da bi vzel tega :D

leva ::

ta je tudi meni v oko padel. a ga ima kdo?

pa še ena neumnost me zanima ... je analogni RGB isto kot VGA?

leva ::

in samo kot zanimivost: na enaa ga prodajajo po 204,90€. se ti splača, če si iz okolice ljubljane.

-ziga- ::

Razmišljam o nakupu monitorja za priklop na prenosnik.
Ta dva sta mi najbolj padla v oči.
Samsung SyncMaster LCD 2243NW 22"
Samsung SyncMaster LCD 2243BW 22"

Kljub višji ceni se bolj nagibam k slednjemu. Ali je to dobra izbira, ali je kateri drug za tak denar boljši?
Pa še eno OT vprašanje: laptop ima ločljivost 1400x1050, ali bo monitor normalno deloval na svoji ločljivosti (pod normalno mislim to, da mi ne bo treba vsakič ročno preklapljati, ampak bo samodejno zaznano, če je zunanji monitor priklopljen in se bo ločljivost prilagodila).

EDIT: Tiskarski škrat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -ziga- ()

bluefish ::

vsi TN so praktično enaki in izbereš tistega, ki ti ugaja po videzu in omogoča kolikor toliko normalno nastavljanje višine, naklona,... Je pa DVI ali HDMI obvezen.

kmetek ::

kakšna je pa pol razlika med LG LCD W2252TE in LG W2252TQ razen tega da TE ima 5ms TQ pa 2ms, ali pa je samo to?


TE je varčen......porabi 22W.

-ziga- ::

vsi TN so praktično enaki in izbereš tistega, ki ti ugaja po videzu in omogoča kolikor toliko normalno nastavljanje višine, naklona,... Je pa DVI ali HDMI obvezen.


OK, hvala. Torej 2243BW it is:)

Fizikalko ::

Kaj pa AOC 2230Fh ? Ga kdo ima? Ima kdo kakšen link do konkretnih testov?

tt2 ::

ok, sem nabavil 2253bw in je špica, me pa zanima, za tiste, ki ga imate, če je možno kje v nastavitvah narediti tako, da ta bela barva ne bi bila tako močna, s tem mislim, da bi znižal le moč te bele barve, s tem mislim, da ko sem kje na internetu npr google stran in je pol bela barva je kar močna ali pa je to možno le s spremembo brightness? :D

Tomson ::

Mene pa zanima kateri LCD bi bil primerljiv po kvaliteti slike Samsungu 193P, samo da bi bil 22" ? (razmišljam o 22", ampak ne bi rad šel na slabšo kvaliteto slike)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bluefish ::

pri 22" je izbira ekranov s pva matriko bolj žalostna. Če se ne motim ima Lenovo en model, ki pa je oblikovno daleč od 193p. Kmalu bo tudi dell na tržišče postavil enega z ips matriko - 2209WA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

shark_nm ::

A nimajo HP PVA matriko in se odlično obnesejo.

tt2 ::

Še eno vprašanje, ker se nikoli nicem ubadal s tem, a ko na začetku nastavljam gonilnike moran inštalira digitalno, ker imam priklopleno na DVI?

bluefish ::

Načeloma gonilnikov ni potrebno nameščati. Drugače pa ja, namestiš tiste za digitalen aka dvi priklop.

tt2 ::

btw, a to je možno nastaviti z 2253bw s kolikšno močjo sveti monitor kot to imajo prenosniki? oz to nastavljaš z brightness?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tt2 ()

bluefish ::

Ja, z Brightness.

borut2121 ::

Kateri LCD monitor sedaj priporočate? Kolebam med Samsungi T220, 2253BW in 2233BW. Katerega priporočate, je že kdo primerjal v živo?

tx-z ::

Sam brightness ni isto kot una svetlost. Recmo moj prejšn monitor je meu prou nastavitev za BackLight .. :P
tx-z

lotrem ::

pozdravljeni
Ima kdo izkušnje z "Dell Ultrasharp 2209WA"

Kakor zgleda ne.
Je pa naročen in upam da ga dobim pred koncem tedna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lotrem ()

Klemenn ::

kaj iz tukaj bi bilo v redu?

rabim ga pa predvsem za net, office, epošto, igrice zeloo redko, filme

opeter ::

Čisto vseeno, za katero se boš odločil. Večina teh je itak TN matrika. Glej, da ima čim višjo številko pri podatku za vidni kot (pod 160 ne iti, raje 170 stopinj ali več), če ti je pri igrah pomemben odzivni čas, glej še podatek tudi za tega... torej okoli 8 ms ali manj.

Seveda pa naj odloči tvoja denarnica.

@lotram, poročaj, ko ga boš dobil. Tudi sam se zanimam za ta ekran z E-IPS panelom.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

bluefish ::

@lotram, poročaj, ko ga boš dobil. Tudi sam se zanimam za ta ekran z E-IPS panelom.

Enako.

toxius ::

Najbolj poceni in kvaliteten lcd.je pomoje ViewSonic,3000 contrast,1600x1080....
Kupil sm ga preD pol leta za 200evrow,zdej se je pomoje cena spustila za 40 evrow xd

Zelo toplo priporocam!!! xD


jaz uporabljam od ViewSonic-a že dobro leto in ga ne bi zamenjal za nič na svetu...

LeQuack ::

Kaj pa če bi ti en ponudu vilo ob obali z jahto ?
Quack !

toxius ::

Kaj pa če bi ti en ponudu vilo ob obali z jahto ?


hehe pol bi ga pa še sam dostavil... prodal oboje in si kupil kar bi hotu...

Klemenn ::

Čisto vseeno, za katero se boš odločil. Večina teh je itak TN matrika. Glej, da ima čim višjo številko pri podatku za vidni kot (pod 160 ne iti, raje 170 stopinj ali več), če ti je pri igrah pomemben odzivni čas, glej še podatek tudi za tega... torej okoli 8 ms ali manj.

Seveda pa naj odloči tvoja denarnica.

@lotram, poročaj, ko ga boš dobil. Tudi sam se zanimam za ta ekran z E-IPS panelom.



kako je pa z svetilnostjo?

Klemenn ::

Hardstyle ::

Zanima kaj je boljše, da ima ekran zunanji napajalnik ali notranji? V eni temi sem bral, da zunanji začnejo spuščat čudne glasove pa me zanima kako je kaj s tem.

Lynx ::

nwm ka mete vsi z LG bleme... jz mam L222WS 22" prez DVI sicer sam je slika fenomenalna... v skor enem letu nobenih problemov... barve zelo lepe, odzivni čas 5ms in WS.. Dal sem 240€ takrat zdej je pa 221€ v BB...

kixs ::

Kot multimedijski monitor sem si nabavil LG M227WD.

Full HD resolucija 1920x1080, 16:9, D-Sub, DVI, 2xHDMI, 2xSCART, S-Video, komponentni in kompozitni, dodatno se TV + daljinec.

Cena pri enaa s kodo za popust 223€.

lotrem ::

Po majnšem zapletu sem le dobil monitor.:)

 2209wa

2209wa



Zaenkrat čez monitor nimam pripomb, je brez mrtvih pikslov, barve so ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lotrem ()

bluefish ::

lahko še malo več slik, tudi ob svetlobi.

lotrem ::

Še par slikic





LukaTCE ::

Kje si pa kupil Dell Ultrasharp 2209WA
Kaj je bolše kupiti tale Dell Ultrasharp 2209WA ali Dell SP2309WFP ali Dell S2309WFP

lotrem ::

Kje si pa kupil Dell Ultrasharp 2209WA
Kaj je bolše kupiti tale Dell Ultrasharp 2209WA ali Dell SP2309WFP ali Dell S2309WFP


"http://www.pcbuyit.co.uk"

kmetek ::

kok si dal total?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 22" LCD monitor kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018547 (7030) ST-777
»

nakup očesu prijaznega LCD monitorja

Oddelek: Kaj kupiti
445526 (3991) adisitko69
»

Nakup LCD zaslona

Oddelek: Kaj kupiti
183241 (2972) lasse007
»

Kateri 22" LCD je boljši?

Oddelek: Kaj kupiti
133062 (2540) Kibby
»

22' wide, kateri model, katera matrika, glossy, 1x za vselej....

Oddelek: Kaj kupiti
362971 (2264) Antares88

Več podobnih tem