» »

Club 3D 7600GT en problemček

Club 3D 7600GT en problemček

Reaper ::

Pozdravljeni.Danes sem kupil rabljeno grafično kartico Club 3D 7600GT PCIe, in po krajšem ogledovanju same kartice sem opazil, da en majhen čipek na kartici manjka. pogledal sem na internet in so na vseh slikah, na katerih so kartice identične moji, so na tistem mestu 4-je čipi, na moji pa so le 3-je. Vidi se, da je bil tam nekoč pritrjen čipek zdaj pa ga ni več.

Zanima me če kdo ve, kakšno delo tisti čipi opravljajo. Ker kartice nimam možnosti nikjer sprobati dokler ne dobim nove plate se obračam na vas, na kaj moram biti pozoren v primeru da kartica dela?

Prilagam sliko, na njej je z rdečim krogom označen element, ki ga na moji kartici ni

xabre ::

A si grafično prej kaj sprobal če dela?

Meni zgleda kot en dokaj nepogrešljiv del. :D

TOP ::

Kot prvo ,kar se kupuje rabljenega se prvo stestira ne pa kupuje na slepo,potem pa opazi da en čip manjka.Poglej na netu prav tako kartico isto in boš videl če res manjka se pravi od Club 3d .Ker če si gledal od drugega proizvajalca to ne velja.Na kaj moraš bit pozoren .če bo dalo sliko in če bo čista.Zato pojdi k enemu kolegu in sprobaj.

rdecaluc ::

To je res , že različni modeli imajo to različno recimo x800gt - pro pri atiju. Če maš ta oskubljeno verzijo je velika možnost da je to normalno
Est modus in rebus. ,typos

Reaper ::

lp

koliko sem čekiral po netu sem ugotovil da ima veliko kartic narejeno tako kot moja, se pravi da enega čipa ni čeprav je podnožje zanj pripravljeno.sprobat ne morem it k nobenemu,ker ali mu bo garancija šla če komp odpre ker ima čisto novega ali pa ima plato ki mu PCIe ne podpira

je pa res da na kartici niso samsungovi RAM čipi ampak so INFINEON, nekaj takega, tako da pomojem kartica dela, ker tudi čip ne bi mogel kar pasti dol, sledi spajkalnika pa ni, ker bi se poznalo če bi kdo kaj dregal,ker bi bilo zelo teško ta čipek spraviti stran.tako da bo po mojem kar veljalo da moja kartica ni najbolša iz te serije

glede preizkusa, se mi pa res ne splača za 90€ furat iz krškega do bleda sprobavat kartico za 15 minut, raje jo dobim domov, sam vidim kako je, sem se pa potem včeraj ko sem to opazil, s tistim ki mi jo je prodal lepo dogovoril da če kaj ne bi delalo vredu dobim denar nazaj tako da je problem rešen :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384783 (1199) KTr1sk
»

Katero R9 280x/290 kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11932256 (27038) chucki
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559303 (23541) Galaxy
»

7900GT v aciji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
44329145 (14223) Primoz78
»

WINFAST A6600 GT ali XFX 6600 GT? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
74347361 (20863) AtaStrumf

Več podobnih tem