» »

En kup vprašanj!

En kup vprašanj!

Boško ::

Torej zanima me nekaj stvari o "trdem" delu računala in nekaj o "mehkem", zaradi tega sem temo odpru kar tu in bom združil vse skupaj!!

Za začetek konfigzracija:
Duron 1000@1287
MSI turbo2
265mb rama
Goforce2 MX
ostala šara
Vodno hlajenje
napajalnik 230W
+Vodno hlajenje (porabniki so 1 X 12*12 vent(12V ali 17V) 2 X 8*8 (en 7V in en 12V) in en od 486 na grafični 4*4 (12V) ter rele)

1. Sistem se mi sesuva sam od sebe, ko se napajalnik preveč segreje. Najvišja fekvenca zunajega vodila ko še deluje stabilno je 143MHz. Včasih se resetira, ko isklop disk. Zanima me kje ga zvije (3.3V, 5V, 12V...) Mislite da bi bila rešitev vodno hlajenje tranzisterjev (ali karkoli že je hlajeno v napajalcu) ali je edina rešitev močnejši napajalnik? To me najbol mori, ker gre procesor drugač čez 1300MHz!

2. kako se obnese hlajenje SDR ramov? So rezultati vredni truda ali ne?:|

3. Katera zaščitna ploščica za cpu bi šla na Morgan procesor (navadna mislim da ne, ker ima več mostičkov kot star duron, ne vem pa kakšno postavitev mostičkov imajo XP-ji)

4. Kako isklopt peverjanje modema ob zagonu WinXP? Imam zunanjega US Robotics in če ga pozabim vklopt ga moram pol naknadno nameščat.;(

5. V startup-u imam bRemote, ki se pa noče zagnat (kao da ni instaliran pravilno), ko ga pa zaženem sam, se pa žažene!;(( Kaj nardit?

Hvala za odgovore, pa se opravičujem ker sem tak nakladu!!!


L.p.

AngelOfDeath ::

1.Kam maš priklopljeno vodno hlajenje (napajanje) ?

2.Zakaj pa bi jih hladil ?

3.Zaščitna plošča kaj misliš s tem.

4.Kak to misliš nanovo install. ?

5.bRemote kaj je to ? si ga pognal iz startupa ?

Mislim da boš še več odgovarjal če hočeš odgovore :)

Boško ::

2. koliko MHz več bi lahko sitisnil iz njih, če bi bli hlajeni?

5. Ja kasneje ga poženem iz startupa pa deluje! Program je pa za dalinc!!

Pa ne me hecat, sej sem dost razumljiv napisu!!!!:|

tec ::

1. Preveri nihanja pri 5 in 12V. Jest sem imel na 250W napajalcu 4.60 do 4.80 in se mi je sistem non stop sesuval. Tud napajalc se je grel ko hudic. Problem sem resil z 400W. Sedaj imam 4.91V in 12.25V in lepo dela.

2. Meni ni pomagalo nic. Je pa se vedno bolje, da jih hladis (ce je potreba) kakor da so vroci. Preden se lotis kake modifikacije, raje obrni en velik ventilator na rame in probej, ce bo slo kaj vec.

5. Podoben problem imam pri MBM5 na Win 2000. Nekaj casa je lepo delalo, sedaj pa javi nekaj v zvezi z giveIO.sys

Boško ::

5V niha od 4.41 do 4.55V
12 pa do 11.76 do 11.85V
Rezultati si iz MBM 5

Kolk te je pršu 400W napajalc?

L.p.

AngelOfDeath ::

Nabavi si še en 250W napajalnik (če amš prostor v ohišju ). Ker je dosti bolj poceni kot pa 400W. Z hladilnimi rebri na ramih ne boš dobil več Mhz. Če pa maš prevroče rame pa morš ugotovit vzrok za to (npr :procesor se preveč greje ) Glede startupa pa ne vem kaj bi lahk blo narobe. Mogoče si skopiro cel exe fajl namesto bljižnice do njega ?

tec ::

Pomoje se bo kar poznalo, ce bos menjal ali dodal se en napajalnik. Poskusi si ga nekje sposodit in probat.
Jest sem ga kupil preko oglasa. Tip je imel ene 3 nove za prodat, mislim da je bila cena okoli 10 tisocakov. Je pa zaenkrat odlicen. Gor imam prikljucenih 5 ventilatorjev 1 disk, cdrom in dvd pa se niti malo ne segreje.

AngelOfDeath ::

Če se gremo mal poštevanko je 230W + 250W
480W :) I nto bi moralo zadostovat Ali ne ?

Boško ::

Če maš ti dva napajalca, maš lahko na plato še vedno prkloplega sam enga, in se plošča z vsem karticam in procesorjem še vedno napaja iz enga! Res je da se da z drugim mal razbremenit prvega, ampak to še vedno ni to!!

L.p.

AngelOfDeath ::

Tebi bi že pomagalo da vodno hlajenje priklopiš na svojega,pa še kakšn ventilator :)

Če pa 250W napajalnik ni dovolj za procesor grafično ram in še kakšno kartico potem pa mi ni jasno kak lahko 250W napajalnik poganja xp 1700 +384rama +40Gb disk plus rekorder+zvočna itd.. in vse to brez problemov ?



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

8800gtx 768mb na 420W? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
543185 (2248) einstein :P
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59728357 (16903) LittleDevil
»

500 W napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655502 (4479) mato22
»

Do koliko ste prišli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1549845 (6466) MEDENA
»

OC TB-1.33Ghz@WTF?

Oddelek: Navijanje
171115 (815) AvAkI

Več podobnih tem