» »

slika.cdr ?

slika.cdr ?

R0K ::

S čim naj za vraga odprem ta format slike ? To je vrjetno kakšne coler draw ane ?

Probal sm pa že z :

paint shop pro
tist program v v winXP k je že not za preview
qiuck time

pa z nobenim noče !

S čim jo nej odprem ... seveda zdej nebom šol kupvat colera sam zarad ene slike

please help !

Highlag ::

Ja coreldraw je čisto pravi program.

Ker je to vektorski format, ti kak paintshop ne bo pomagal.

Kaj pa sploh misliš početi z sliko?

R0K ::

Nevem kaj je na sliki .. je pa skor 1MB vlka ...

Hmm...s čim naj jo potem odprem ? A se sploh da še s čim drugim zared colerdrawom ?

bastadu ::

Če imaš nameščen Office (in s tem tudi Word), lahko ob inštalaciji Officea obkljukaš tudi exporter za CDR datoteke, tako da jih lahko potem odpiraš tudi z Wordom... Pa v CDR ni nujno slika, je format npr. nekega plakata, ki lahko vsebuje od vektorskih slih, besedila, bitnih slik, krivulja, svašta...

R0K ::

Jah, v Office 2000 v Wordu, če jo zaženem z njim, se mi prikažejo samo taki zankci pa to ... pa vpraša me kak hočem kodirat ...

Očitno bo treba dobit CD 10 ...

jao ...

bastadu ::

Saj sem ti rekel, da si moreš ob inštalaciji Officeov zraven inštalirat tudi CDR importer (in ne exporter, kot sem prej napisal) in potem samo greš pod vstavljanje slike in tam pod filtri najdeš tudi Corel Draw files (*.cdr) ali nekaj takega...

tec ::

Ce bos ze nabavljal Corela, raje nabavi verzijo 9 kot 10. Bos imel manj problemov.
V koncni fazi, pa lahko ta fajl posljes enemu, ki ta program ima in ti ga exporta v kak jpeg ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tec ()

iration ::

če rabš samo za odpret, pol vzem dol raj Quick View Plus(R) 6 na Jasc situ.
vem da odpre .cdr
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

R0K ::

Thx ... bom sprobal ...

Čene bo treba pa nekje 'najt' Corela 9 ala 10 .. :|

Gandalfar ::

Slike zapisane v Corel 10 imajo 'lepo' lastnost da jih Corel9 ter tudi tudi Corel 8 ne prebavijo.

tec ::

Kakor vem, tudi slika narejena v Corel 9 ne deluje na Corel 8. Zato pa imas pri save opcijo, da shranis v nizjo verzijo.

Gandalfar ::

ce bi lahko naredil save oz. ce bi lahko prisel do avtorja tega .cdr bi ga verjetno ze prosil za nek format, ki ga oba razumeta.

Ima pa moznost. So true =]

Zgodovina sprememb…

tec ::

Prav res, vendar sem jest samo komentiral tvoj post, ki pa ni imel povezave z prvotnim vprasanjem.

R0K ::

Ehh, qurac sm obupal nad sliko :)

Vseeno thx for help !

bastadu ::

Če te res zanima, kaj je v tem fajlu, mi jo lahko pošlješ na mail, da pogledam in ti potem povem, kaj zaenga vraga imaš to:D

R0K ::

Lih sm ugotovu :)) ... sm onga kontaktiral k mi je to poslal (to ze ene 3 dni nazaj) in mi je zdej odpisal in povedal, da so not kao ene take platnice (like časopis (Večer, Delo)) v teh platnicah pa piše info o eni skupini ... Nirvani :) ...

tko, da zdej okvirno vem, in zdej me pa nich vec ne zanima kok jo nej odprem ;) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

.pdf >>> Corel Draw

Oddelek: Programska oprema
8947 (829) dmi
»

Photoshop - tiskarna!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
153925 (3626) lonz
»

Ne najdem orodja za ravno črto v Adobe Photoshop CS

Oddelek: Programska oprema
111701 (1534) Jeebs
»

Photoshop -> Corel?

Oddelek: Programska oprema
182367 (2137) ali3n
»

A kdo pozna te fonte?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231774 (1448) TheHijacker

Več podobnih tem