» »

500 W napajalnik

500 W napajalnik

«
1
2

mr-rudy ::

hello,
crknu mi je star napajalnik (400 W), pa sem se zarad fejst požrešnga procesorja (p4 2800/800 in ostalih komponent) odloču, da si kupim novga in sicer 500 W. Ne spoznam se ravno na njih, a mi lohk kdo kasga svetuje (in kje ga kupiš!!!)
Jz sm sicer najdu tega, sam ne vem če je dober :
(e-misija)

NAP P-4 500-KY ATX Temp.kontr. 2 vent. - 8.760,00 SIT

Proizvajalec Max Power
Model KY-500-2D
Ventilator 80 mm / 1.800-2.800rpm
Temperaturna regulacija / TC kartica
Glasnost max 36 dBA
P-4 priključek
Noise Killer / Super Silent
Hvala,
LP

mato22 ::

Kupi raje LC550W ker ta ki si ga ti navedel je verjetno ena leva firma.

Tic ::

Sej ni važna moč napajalnika, važna je kvaliteta. Okej, pustmo ekstremne primere, ampak to kar drži. Tak da bolj gleja na kvaliteto (cena) in ne na moč.

Recimo Enermax, Antec,... malo poglej po www.cool-pc.org drugace mam pa jaz enega takega odveč:
Antec TP 380w
persona civitas ;>

Buco2 ::

Jaz se tudi ogrvam za nakup LC550W:D in me zanima kolikšen je padec linij na navitem računalniku (predvsem 12V).

MadMax ::

P4 2.8/800, R9600/256, 2x512 RAM, 4xHDD, CD-RW, ZIP, PCI RAID kontroler...

Pa ga Enhance 360W čist lepo poganja.
Ne vem zakaj ste eni tako obremenjeni s temi kvazivati. Redkokater PC žre več kot 200W.
Moj ma dejanske porabe cca 130W, s tem da je rahlo overclockan (na 3.1GHz).

/edit:
Tic: zaenkrat še dela ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Tic ::

Nah, to ni res. Samo CPUji imajo danes okrog 100w. Graficna, kaka 5900 cca 60w, 6800 kakih 70,80? Ram je 256mb mislm da 20w, disk na trenutke po 10w, chipset 5w, pa še kej bi se najdl :)

Aja, pa psu ima tudi izgube pri pretvarjanju napetosti.
persona civitas ;>

jest10 ::

Tic:
Najprej zmeri potem pa govori:D

Samo en primer:
klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Buco2 ::

Prav zaradi tega me zanima kar je Tic napisau kako je z linijami ker imam tudi sam 5900 in 2.4GHz northwooda. Ko overclockam grafično na 450/900 ali 450/950 po opravljenih testih ni nobene razlike med rezultati...se pravi napajalnik ne da več od sebe.

Procesor se je z močnejšim napajalnikom (mislim da je bil Enermax) lepo navil na 3Ghz. Z mojim pa na komaj 2.8.

Tic ::

jest10: Seštej moje >:D
persona civitas ;>

Sami ::

Imam LC 550W in je zakon!8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

DominusSLO ::

glede na to da zbiraš mnenja... jst mam 400w q-tec(smeti), ki gre h koncu(piska in je vedno bolj nestabilen), ki s 4-mi diski sploh ne štarta... Spogledujem se s cenovnim razredom 20-25 jurjou, ker bi 1x v lajfu rad en dober napajalnik(tudi za oc)..
svetujem pa če nisi malo bolj manijak si vzami enega chiefteca 420w

jest10 malo te jebe matematika... podatke o porabi o vseh komponentah dobiš na netu(če ne znaš pogledat nalepke na komponentah in preračunat, ali pa da ne verjameš Tic-u), če pa meriš vate na 220v pa moraš upoštevat še izgube napajalnika.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Tugo ::

DominusSLO: nisem na nobeni strani, ampak tvoj post se mi zdi, kot da boš imel večjo porabo na strani 12V in 5V linije, kot na 220V :)) Vsaj tko sm jst zastopu tvoj post :)

lp, T.

Gronder ::

Tud jz se zanimam za nakup LC Power LC6550 550W (1x120mm) silent. Pa me samo še nekaj zanima. Jz mam v škatli ful mal placa-hladilnik(ZalmanCNPPS7000) pride glih mal pod napajalnik-cca 1mm. Zdj me pa samo zanima,a je LC Power 550W (1x120mm) silent,kej večji-debelejši od mojga starga 250W napajlaca?? Ker če je,ga ne bom stlaču notr.

DominusSLO ::

Tugo
Narobe si me razumel ;)
Vati na 220V = vsota vatov komponent + nekaj vatov zaradi izgube pri napajanju

Do izgub pa pride ker imajo napajalniki izkoristek manj kot 1(novi so vedno bližje). Npr 100W porabiš na 220V, napajalnik pa ti od teh 100W da v računalnik le 80W(Če bi bil izkoristek 80%). Se pravi plačaš 20W, ki jih ne izkoristiš, ker grejo v toploto ponavadi...(poznamo tudi druge izgube seveda)
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Sami ::

a je LC Power 550W (1x120mm) silent,kej večji-debelejši od mojga starga 250W napajlaca??

Prej sem imel Enhance 300W in pa na procu imam Zalmana 7000A-AlCu in LC 550W je brez problema prišel noter. Temperatura proca pa mi je padla skoraj za 2 stopinji, LC ti kar prevetri comp.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Gronder ::

Ja sam jz mam že zdj čist na tesno. Zato me zanima,če majo te napajalci kej različne dimenzije,ker če je LC550W mejčkn bolj bajsi od mojga zdjšnga ni šans da ga spravm notr.
Pa še neki bi vprašu. Kukr sm gledu slike,ma napajalc ventilator obrnjen navzgor. Jz mam kišto navrh popolnoma prekrito(brez kakršnih koli lukenj). A to potem pomen, da bi blo kul, da bi naredu luknjo kjer bo pihal zrak vn??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gronder ()

Sami ::

A to potem pomen, da bi blo kul, da bi naredu luknjo kjer bo pihal zrak vn??

Ne, nobene luknje ti ni treba vrtat, sej bo zrak pihal ven tam, kjer imaš na zdajšnjem napajalniku vent.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Gronder ::

Ja zdajšn napajalnik mi piha zrak vn uzadi,ker ma tud uzadi ventilator. Ne predstavljam si,kako bi lahko LC550W pihal zrak vn uzadi, ker ma ventilator obrnjen navzogr(vsaj te slike,ki sem jih jaz gledal).Aja še neki bi vprašu,a mogoče kdo ve dimenzije napajalnika,ker sem mal brskal po googlu pa nisem našel nič koristnega.
Tnx za vse odgovore:)

Tilen ::

Ta vent tako mocno vlece zrak in ga pol kr ven poriva. Desno oz v kisto nazaj itk ne more, paqc gre ven. Kot neka izpusna cev.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Buco2 ::

Mere od LC Power 550W so naslednje 150*86*140mm
Zdej pa vsi premerit če paše not:D

Tilen ::

Meni paše :D @ midi ohisje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Modri dirkač ::

Le zakaj ma LC tak lepo mrežo odzadi narejeno?:\
Verjetno zato, da gre čim več zraka cim hitrej ven, kar se mimigrede zelo lepo vid na slikcah.


No shit Sherlock:D !
Everybody lies!

jest10 ::

DominusSLO:
To tebe rahlo jebe:D
Če meriš porabo pred napajalnikom(kar je na tistem grafu narejeno) so v izmerjeni vrednosti vštete čisto vse izgube.
Podatki ki so pa na netu so maxsimum maxsimuma, ki ga naprave v bistvu nikoli ali pa zelo redko dosežejo.
Tiste strani za računati porabo pa so en drek, ker pretiravajo za najmanj faktor2

DominusSLO ::

jest10
res sem se nerodno izrazu...izgube napajalnika pridejo v poštev če iz vatov na eni strani računaš vate na drugi...
Za podatke na netu pa se motiš...nekje je več nekje je manj...maksimum maksimuma pa je zato ker ne moreš vseh komponent naenkrat tako obremenit... če pa malo povečaš par voltaž se ta "maksimum maksimuma" >:D hitro preseže

Sem pa že omenil da moj 400w(q-tec smeti) napajalnik ne štarta s 4-imi diski(brez vseh ventov, cd/dvd pogonov in pci kartic) in pc v podpisu(z vsem nenavitim na minimum voltažah).
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

jest10 ::

No ti pa jaz omenim da moj sempron 2400+@1957MHz(povišana voltaža), 2 diska, CD, RW, R9000pro navit,... laufa stabilno na 145W napajalcu, ki se NE pregreva.
Če imaš pa ti napajalce na katerih piše 2X vveč W kot zmorejo v resnici je pa to tvoj problem.

MadMax ::

Meni pa še zmerm ni jasno zakaj zmerom omenjate tele je***e ventilatorje, če jih pa 10 tavečjih komaj pomeni slabih 10% obremenitve 12V linije?
Ali imate vsi po 10 120mm orjakov?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

DominusSLO ::

jest10
Sempron v originalu 62W, radeon pa vsaj ene 70W.Disk 15W-->147W
Zato sklepam da ne veš kakšen napajalnik imaš.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Sami ::

jest10: Ne govori na pamet prej se prepričaj, za tole kar imaš ti napajat, rabiš vsaj 2X toliko moči.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

jest10 ::

Ne sanjajta no. Res nimata pojma koliko kakšna stvar porabi. Najbolj hecen si mi pa z radeonom, ki "porabi" 70W :D

No in napajalc je 145W iz stare odslužene P2 400MHz, kasneje ti lahko napišem še amperaže če te zanima.

DominusSLO ::

jest10
komaj čakam da napišeš amperaže vseh linij
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

dxx ::

jest10 ::

Ajde.
12V: 4.2A(Max 6A 10 sekund)
5V: 18A
3.4V: 10A
-12V: 0.4A
5V: 2A
3.4V+5V max 95W
Zadovoljen?
Aja plata in grafika se napajata iz 5V. Če bi imel nforce plato(12V napajanje) potem res nebi delovalo, tako pa ni problema.

Stvar je počepnila samo v eni nemogoči situaciji-igranje igre, defrag in pečenje CDja jasno vse hkrati. Samo kdo pa nabija igre in peče CDje hkrati:\
Drugače pa je 100% stabilno.

Včasih so vsaj pisali realno zmogljivost napajalceu. Danes pa je potrebno pri večini no name firm deliti cifro z 2 da dobiš realen rezultat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

DominusSLO ::

jest10
your pc is living on the edge ;)

Sem pa vidu korak naprej v tej najini diskusiji...nisi reku da sempron ne porabi 62w ;) Zanima pa me koliko po tvoje porabi tvoj radeon? :\
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

jest10 ::

Porabi okoli 20W. Glede na to da ga hladi hladilnik od čipovja(KT266), ki je ob polni obremenitvi topel(nikakor ne vroč).

DominusSLO ::

jest10
uuuuuu sorry...ne vem zakaj in kako ampak sem prebral da maš radeona 9800 pro, komaj zdej sem vidu da je 9000pro 8-O
to pa je pol druga pesem ja...tako pa se izide ja 0:)

sorry da sem te zafrkaval brez potrebe, sem pa že mislu da ti mene :)))

LP
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

jest10 ::

Ok. Ni panike

Mulh ::

Js osebno menim, da je tale LC power en bull-shit :)

A7N8X-E Deluxe
Barton 2500+@2370Mhz(215x11)
1x512 GEIL PC3200
Radeona 9200 - 9800prodan, čakam na 9800pro ;)
WD160gb...

Kaj šele ko bom imel spet bolš grafično....
No trenutno imam linije:

+12V = 11,61V
+5V = 4.87V
+3V = 3.22V

?

lp

jest10 ::

Ko boš izmeril napetosti z pravim merilnikom boš lahko tako govoril.
Tem na plati ni 100% za zaupati

DominusSLO ::

Zivcek bodi dober in zmeri veje svojega LC-ja z multimetrom, ker me zelo zanima kakšna je dejanska slika ;)
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Mulh ::

Eto, grem zdajle merit, pa vam sporočim za kake pol urce ;)

lp

Mulh ::

Hm, pokazal je:

+12V = 12,52V
+5V = 5,12V

Je možno sploh ?

Nihala pa ni tudi skoraj nič, med 12,50 in 12.52 ter 5.09 in 5.13, vendar počasi, večina je bila tako kot sem napisal...

Zdj pa ne vem kk sm js to meru :(

???

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mulh ()

jest10 ::

To si meril kje? Na molexu? Ali na ATX priklučku? Na ATX bo malo nižja, ker tam vsaj ponavadi teče več toka in je zato padec napetosti večji.

Mulh ::

Da na molexu...

jest10 ::

Probej še na ATX priklučku.

Drugače pa čisto ok kaže. Meni recimo kaže plata napetost tudi 4,44V v resnici pa imam 4,92V in okoli 12,6V v resnici pa je okoli 11,7V

Mulh ::

Js sm to meril pri prižganem compu >:D

Kk nej merim pri prižganem atx konektor ?

Če je to res, pol mam fenomenalen napajalc :P
Kdo kupi ? >:D

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mulh ()

jest10 ::

Ja sej pri prižganem.
Tam kjer grejo žice v prikluček zarini zraven priklučke od merilca.
Če je pa premalo placa si pa pomagaj s kakšno tanjšo žičko- zarini jo tja notri in na njej meri napetost.

Mulh ::

Evo sem zmeril:

+12V = 12,54V
+5V = niha med 5.08V in 5.09V
+3,3V = 3.34V

Vendar mam vente vse na 7V

Sem že potolažen >:D

lp

OmegaM ::

Ker tuji jaz kupujem nov napajalnik me zanima ce kdo pozna tega pri megahitu P-4 450 CWT, stane okoli 6 pa pol cukov pa slisal sem da je FUUULL tih ppa dober,recimo moj sosed ma LC-ja pa mi fuull vsec, samo kaj kos se zagreje pa je full glasen
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

ajagodnik ::

dejte mi nekaj razložit

prej sem imel lc power 350, zdaj imam lc power 550 gold in pri obeh mi je kazalo na +3.3 liniji 2.7-2.8. A je kaj narobe z obema napajalnikoma ali s matično ploščo?

Imam pa dva cd/dvd pekača, grafično radeon 9550, pci tv kartico in en trdi disk.

Hvala

DominusSLO ::

Še enkrat ponavljam že dostikrat videno dejstvo: Edino orodje, ki mu lahko zaupaš je multimeter.:)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59727750 (16296) LittleDevil
»

Napajalnik LC Power LC 6550 550W kupiti ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575529 (4219) Dr_M
»

Voltaze???

Oddelek: Navijanje
251588 (1320) Keyser Soze
»

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Oddelek: Strojna oprema
322130 (1594) DjTonic

Več podobnih tem