» »

OC TB-1.33Ghz@WTF?

OC TB-1.33Ghz@WTF?

AvAkI ::

Rad bi navil moj procesor Athlon 1333Mhz. Imam vodno hlajenje in ploščo KT7A z voltage modom 1&2, tako da je max Vcore 2,50v+.
Moj problem je sledeč: Ko ga navijem na 1533Mhz(133*11.5) ter nastavim napetost na 1.97v dela vse ok in seveda stabilno. Seveda si želim še višjih frekvenc, ker je procesor AXIA. Ko ga dam na 1600Mhz mi noče prit v Windowse in sicer tudi pri najvišji napetosti 2.50v! Javlja pa neke errore ter "Windows protection.....restart the PC"

Kako da ne gre na vec kot na 1533Mhz@1.97v? Ker bi moral delat komot na 1600Mhz@2.5v?!
Tako da mi stabilno deluje le na 1533 kar je za 200Mhz povišana frekvenca. Na mojem starem Athlonu 650Mhz sem povisal frekvenco za kar 400Mhz, pa ni bil AXIA.(650@1050)

No, pričakoval sem vec....vsaj 1.8Ghz.

Opazil sem, da ko nastavim na 1600Mhz@2,50v mi v BIOS-u kaže napetost 5v=4.4v in 12v=13.5v! Mogoce je kriv napajalnik, ki je samo 250W!?
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

frenk ::

No vids sej ves kva je narobe :). Pjd u AGT pa nabau chieftec 420W za 17k. Ga ni bolšga za ta dnar:D.

P.S.: Napetosti naj ne bi odstopale za vec kot 5%.

morphling1 ::

AvaKI, se hecaš :) kaj misliš da je procent navitja za vsak proc enak. TB ki so šli šez 1700 MHz so prava redkost, ekstremna voltaža če ni hlajenja ti ni tudi nič ne pomaga. 250W napajalnik je pa tako in tako smešen sploh pa za TB. Čeprav problemi se ti še ne kažejo zarad napajalnika do teh bi prišlo če bi v takih navitih nastabitvah (predvsem voltaži) začel procesor obremenjevati ker bi prek ko slej trajno podlegel. Voltaže pa kažejo da je že hudo obremenjen, pazi da ne boš skuril ATX konektorja !!

Če imaš kako AXIA ali AVIA -y stepping potem imaš z vodnim upanje tam do 1700 MHz več pa ne brez podhlajene vode.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Thanatos ::

optimist :)

AvAkI ::

Torej kaj naj naredim?:\
Naj kupim nov 400W napajalnik?
Ne vem kateri stepping je, ker ne vem kje se to pogleda. Tako da sem prepisal podatke:
A1333AMS3C
AXIA0119CPDW
Y6338230555

No morphling1 kaj naj storim? Ce dokupim napajalnik bo delal vsaj na 1.6Ghz?:\

Hvala za odgovore.

AvAkI ::

Ravnokar sem pogledal malo po netu in ugotovil, da je procesor y-stepping sodeč po tistem prvem y-u v zadnji vrstici.

Torej če menjam napajalnik bi se moral procesor naviti vec, ker sedaj deluje na 1533@2v, torej bi mogel delovati na 1600@2.5v,.......če se ne motim.0:)

Dr_M ::

hm...pomoje ti cpu ne bo dolg delu. morphling1 je 1x dau en link, kjer si lohk zracunu moc procesorja.pa sm lepo zracunu za mojga d700 ki dela na 1.6V.po defultu ma cca 32W. na 1050mhz in 2.03V ma ze 64W (88% od max moci). tb1330 ma po defultu okol 60W, ce bos dau pa 2.5V....raj tut pomislim ne kaj bi se zgodil...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

AwAkI z dobrim 300W boš lepo prišel skozi glede porabe če imaš ostalo konfiguracijo normalno. Glede voltaže si pa optimističen. Linearno povečevanje voltaže ne pomeni linearno povečevanje frekvence. Jaz v TB več kot 2.3V nebi dajal. Predvsem pa še nisi povedal kako hlajenje imaš. Če si na zraku potem ta TB tako in tako nima dolge prihodnosti če ga boš tako overvoltal in grel. Z vodo in 2.2V pa glede na stepping mislim da nebi smelo bit problemov z 1600 MHz
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DJroky ::

Saj je povedal da je vodno hlajen.

Se mogoče kdo spomne, kje je tista skripta, ki ti izračuna oddano toploto navitega procesorja?

OwcA ::

@DJroky: klik!
Otroška radovednost - gonilo napredka.

AvAkI ::

Morphling1: V prvem postu sem napisal, da imam vodno hlajenje. Blok je tvoj in sicer tisti prvi bakren. MAX temperatura z 1533Mhz@2v pod vplivom Toast-a je 40 stopinj. Pasta= AS-3

Ravnokar sem se malo igral in nastavil v Bios-u napetost na 2.45v in 133*12=1600Mhz in je končno prišel v Windowse. Temperatura je bila 46 stopinj ter napetost na 12v=13.5v, 5v=4.4v, tako da sem kar ugasnil vse skupaj in ponovno nastavil na 1533Mhz. Največ kar mi je uspelo narediti je, da je pri zagonu PC-ja napisalo kar 1800Mhz, vendar v Bios ni prišlo:)

Moj napajalnik 250W ima max output 130w-piše na nalepki.
Koliko pa sploh porabi procesor TB 1333Mhz@1600Mhz-2.5v!?

Hvala za odgovor.
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

AvAkI ::

LoL....z zgoraj omenjenim programom sem izracunal, da moj procesor na 1600Mhz z napetostjo 2.5v porabi kar 170W. Kako, da sploh dela s tem napajalnikom!:......V soboto dobim novega napajalca in sicer 400W.
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

jest10 ::

Morphling1
Ta je pa zgrešena. Zakaj da bi mu po tvoje atx konektor skurilo? In itak če bi mu ga s tem napajalnikom (ki sploh nebi biu vzrok za to) bi ga tudi z močnejšim. Kajti tok bi biu še vedno enak.
Skuri mu ga lahko, če ima slab stik na samemu konektorju, kar povzroča padec napetosti na njem in s tem posledično gretje. To pa nima nobene veze z močjo napajalnika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

morphling1 ::

jest10, mam izkušnje s tem, stik je kakršen je in če je dobro notri vtaknjen ga ne moreš izboljšat. Napajalnik pa vseeno dovaja procesorju tok, ki ga potrebuje in če napetosti padejo (prešvoh napajalnik), se tokovi sorazmerno povečajo in kabli se začnejo močno greti, extremno pride lahko do kurjenja. Tako da moč napajalnika je sigurno direkto povezana s padci napetosti na posameznih linijah in ker komponente zahtevajo svoje, se tokovi zvišajo, pri tem lahko ali napajalnik dolgoročno crkne ali pa se kaj skuri na šibkem členu, ki je tem primeru konektor.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

OwcA ::

@jest10: Do pregrevanja pride zaradi joulove toplote:
Q = R*I^2 * t
Proizvajalec predvidi največji tok, ki lahko steče po sistemu in komponente temu prilagodijo (torej izberejo najslabše/cenejše mogoče). Če to presežemo, lahko kaka izmed njih tega ne vzdrži.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

AvAkI ::

Danes sem dobil nov napajalnik (350W) in je procesor čudežno prišel v Windowse na 1600Mhz pri 2v. S starim napajalnikom je prišel v Windowse na 1600Mhz le pri 2.5V.
Nepetosti so se tudi stabilizirale: 5v=5.03; 12V=12.2v;

V kratkem bom poizkusil, če gre še več>:D
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

AvAkI ::

Evo se slikca......seveda je to na 2v!:))

Zal je slika v bmp formatu, ker trenutno nimam drugega programa za convertirat.

~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

AvAkI ::

morphling1: Kako bi lahko izboljšal vodno hlajenje kot si rekel ti "podhladitev vode" !? Da bi lahko temperatura padla na recimo 20 stopinj:) ?
Bi mogoče prišel v upoštev kakšen peltier?:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168062806 (25229) GaS
»

Težave s spremenljivo NAPETOSTJO

Oddelek: Strojna oprema
17960 (779) boštjan
»

amd 1800+ kaže v biosu samo 1519

Oddelek: Navijanje
201251 (894) l-note
»

A je to DOSEZEK??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1245646 (4131) msmiha
»

AXIA

Oddelek: Navijanje
6912 (767) element

Več podobnih tem