» »

Kateri 22" LCD monitor kupiti

Kateri 22" LCD monitor kupiti

1 2
3
»

Pegaz ::

Zdravo:
Zdj pa tudi jaz kupujem 22" LCD, pa me zanima, če je kdo primerjal ta dva monitorja oz če si ga kdo lasti doma, kako se obnese-ta.
Izbiram namreč med :

LG L227WT
in
Samsung 2253BW


Lp


Ista stvar zanima tudi mene. Kateri ekran ima boljši p/p? Ima kater še boljšega?

RC14 ::

Kawa6:
Hvala za tvoje mnenje.
Danes sem oba vidu v comshopu, ampak na žalost ugasnjena, lepa sta oba, vendar pa se mi zdi kolikor sem probal, da je LG bolj nestabilen na mizi kot samsung. Naj bi pa imel LG lepšo sliko, tko da...???
Res ne vem kateri monitor ima lepšo sliko, pri samsungu me je strah, da bom dobil kak slab panel pa bo potem slaba slika.

Še kakšen predlog ?


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

kmetek ::

LG 227WT je boljši.

Kawa6 ::

Kawa6:
Hvala za tvoje mnenje.
Danes sem oba vidu v comshopu, ampak na žalost ugasnjena, lepa sta oba, vendar pa se mi zdi kolikor sem probal, da je LG bolj nestabilen na mizi kot samsung. Naj bi pa imel LG lepšo sliko, tko da...???
Res ne vem kateri monitor ima lepšo sliko, pri samsungu me je strah, da bom dobil kak slab panel pa bo potem slaba slika.

Še kakšen predlog ?


Lp


Malenkost. Rad pomagam, če se le da.

Glede stabilnosti: mogoče je res na oprijem oz. premikanje monitorja slabša stabilnost, vendar se to pri uporabi ne pozna, saj ce se ne trese miza potem se tudi monitor ne more ;)

Mislim da bi ti jih v Comshop-u brez problema priklopili in pokazali samo vprašat jih je treba. Bodo se ze potrudili, če hočejo prodat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kawa6 ()

kmetek ::

Svizec69 ::

Kaj pa menite o Samsung 2233BW, kontrastno razmerje ima res veliko nisem pa še nobenega videl priklopljenega, da bi lahko ocenil sliko. Kako je recimo v primerjavi s temle 2253BW?

IVo ::

http://www.pcplus.si/monitorji/lcd-moni... Odličen monitor (po testu sem ugotovil da se moj Samsung 226BW s S panelom, skrije pred njim).

RC14 ::

Jaz sem kar kupu tega iz comshopa - LCD 22'' Samsung T220 DEMO WCG, za ceno 171 evrov nisem dolgo razmišljal.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Svizec69 ::

Kje si ga pa dobil tako ugodno oz. kdaj? Ker zdaj ga v comshopu več ne najdem sploh pa ne za takšno ceno.

kmetek ::

a to si bil ti RC14 ;)

S spletne je dol, ker je samo prodajo v trgovinah, žal omejena količina in se bo razprodal pomoje do petka :P

RC14 ::

jp:D

Res je bla ugodna cena, sem bil skoz v dilemi katerega naj vzamem,sem že hotu it po LG, sam je cena okol 245 evrov, ko pa sem tole varijanto vidu za 171 evrov, pa sploh nisem več razmišljal.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

overheat ::

Če hočeš lep in dober monitor za solidno ceno si kupi Samsung T220. Izjemno lep monitor z odlični specifikacijami! Ne bo ti žal barve so oslupljive. V 5pik v lj ga imajo za spodobno ceno. LP
hello :)

jedom86 ::

Živjo!
Mene pa zanima kaj si mislite o tem LCDju
 LG W2242S

LG W2242S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jedom86 ()

Svizec69 ::

Kakšna je pa vbistvu razlika med Samsung T220 in Samsung 2233BW ekranoma razen v odzivnem času? Bi lahko rekli da je eden boljši od drugega, gledano samo sliko? Aja pa v Comtronu teh T220 več ni niti v trgovinah, danes sem klical vse okoli in so povsod že pošle zaloge. Če pa kdo slučajno koga pozna tam in lahko ekran kako dobi pa se priporočam, sedaj je cena v katalogu 179€.

kmetek ::

Ni več, pošlo kot da bi jih talal zastonj.

Prosim nehajte mešati COMTRON-COMSHOP....Comshop je čisto samostojen sedaj ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Svizec69 ::

Zgleda, da so res šli kot za med. Ker sam sem takoj ko je poštar domov prinesel prospekt in sem videl, da se prodaja ta monitor poklical v vse centre v Mariboru in povsod so rekli, da je že pošlo.

Zdaj po pa zgleda potrebno vzeti enega po "normalni" ceni, torej tak nekaj malega čez 200€.

Rabil bi nasvet kateri izmed teh je najboljši:
2233BW
2253BW
T220
W2252TQ

Bellzmet ::

Ja to je dobra marketinška poteza. Daš ven super duper oglas za neko stvar po res nizki ceni in imaš na zalogi samo par komadov. To prodaš brez profita oz. mogoče narediš celo malo izgube. Potem pa folk navali v stacuno, ker misli, da je tudi drugo poceni. In istočasno prodajaš malo dražji model, ki je pa seveda še boljši od oglaševanega. Svašta!

kmetek ::

Ma nemoj, ko Mimovrste in ostali tega ne delajo a ne?
Da ne omenjam Hoferja....

Kawa6 ::

Ja to je dobra marketinška poteza. Daš ven super duper oglas za neko stvar po res nizki ceni in imaš na zalogi samo par komadov. To prodaš brez profita oz. mogoče narediš celo malo izgube. Potem pa folk navali v stacuno, ker misli, da je tudi drugo poceni. In istočasno prodajaš malo dražji model, ki je pa seveda še boljši od oglaševanega. Svašta!



Ti monitorji so bili uporabljeni en dan na WCG - World Cyber Games turnirju zato je bila tudi cena nižja.
Sicer pa monitor sam nima ravno "lepe" slike. Se najdejo za kakih 20-30 € taki z bolj kvalitetno sliko. Že če primerjamo med samimi Samsungi ima recimo 226BW bolj kvaliteten prikaz. Drugače pa kot sem že enkrat povedal: monitor si je obvezno potrebno prej pogledat in primerjati z drugimi. Tako si najlažje izbereš kaj ti ustreza.

kmetek ::

hud 22'' HP PVA

HP LCD LP2275w 22" KE289

pa še odlična cena.

tilinho20 ::

Prosil bi za en nasvet, in sicer kupujem 22" monitor, pa nikjer ne najdem kateri je boljši:
- LG Flatron L227WTP TFT
- SAMSUNG LCD monitor 22" 2243BW
- Samsung SyncMaster 2253BW
- LG Flatron L226WU
- FUJITSU SIEMENS LCD monitor XL3220W

v osnovi bi raje, da ima monitor tudi možnost višinske nastavitve, vendar ne bi rad, da je to odločujoči faktor. Vsekakor je slika / kvaliteta slike na prvem mestu.

Bi se dalo zgodnje monitorje tudi rangirati 8-O

Hvala že v naprej,
tnx

Calligula ::

http://www.ceneje.si/CX000BCA80_-_samsu...

Tole ze ima kdo?
En test sem zasledil kjer so ga pohvalili, da je za TN matriko odlicen.
Brez sitnarjena vseh tistih, ki rabijo monitor za CAD, Photoshop,..
Zanima me za filme, igre in internet in glede na odlicno ceno

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

__Devil__ ::

Nimate kaj za razmišljat, Samsung t220 kupte pa mir! :)

TehDucky ::

Kaj ga maš sam doma al zakaj si tok prepričan ? Povej nekaj argumentov na to tvojo trditev, po čem je boljši itd...

__Devil__ ::

po vsem :))

Calligula ::

Samsung 2343NW ima v 16:9 razmerje kar je za HD content super.

filip007 ::

Za ceno 235€ se že dobi 24"
http://www.mimovrste.com/artikel/265006...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

modicr ::

Zakaj pa ne 23"? Npr. Samsung SyncMaster F2380: http://geizhals.eu/a435391.html

Top 10: http://www.pcgameshardware.de/aid,68248...
(c) nisem patentiran

__Devil__ ::

23-ke so ful smešne ko so tak podolgovate, pač preveč WIDE so. Najboljša oblika mi je od 19".

Calligula ::

Pa v bistvu so smesne 24ke in vse ostalo, ker so kr neki. 16:9 je vsaj razsirjen format v smislu filmov. 16:10 je pa nastal bolj po nesreci..

__Devil__ ::

yup..

Kak za koga =)

<b>klima</b> ::

Prosim da mi date nasvet, katerega izmed teh naj izberem?

LCD 22" Samsung SyncMaster 2243NW

ali

LCD 22" AOC 2216Sa

Glede na sedaj dorečeno bi bil boljši Samsung, ali pač ne? Ali kakšen tretji, za tako ceno? Hvala za morebiten nasvet!

Pepc619 ::

Prosim da mi date nasvet, katerega izmed teh naj izberem?

LCD 22" Samsung SyncMaster 2243NW

ali

LCD 22" AOC 2216Sa

Glede na sedaj dorečeno bi bil boljši Samsung, ali pač ne? Ali kakšen tretji, za tako ceno? Hvala za morebiten nasvet!


Jaz imam sicer par let staro 17'' verzijo Samsung SyncMaster in moram rečt da dela res kakor mora. Nobenih problemov nisem imel z monitorji iz te serije. Tako da iz moje strani ti priporočam Samsunga.

Leks ::

Je kdo že videl v živo tale PRESTIGIO P7229WDG 22"
Baje je v Monitorju dobil kar dobro oceno. Bi bil primeren za osnovnošolko (slabe igre, internet, filmi) ?

<b>klima</b> ::

Sicer v živo še nisem videl ampak za osnovnošolko bo nedvomno dober. Sam sem se odločal tudi med tem, vendar sem na koncu raje izbral Samsung SyncMaster 2243NW.

Imaš pa na MIMOVRSTE isti model, le cenejši. :)

__Devil__ ::

Lep pozdrav!

Tudi jaz kupujem monitor in me zanima kaj je sedaj najbolje dobiti za ceno max 200EUR. Kateri LCD monitor naj kupim? 22" col ali se že dobi kak dober 24" za 200EUR? ker sem slišal, da je 22" boljši za igre, da bodo dalj časa delovale na high detalje kot na večjem. tako da se ne morem sploh odločiti. Katerega mi priporočate za igre ter kak film in multimedija.. ?

hvala in lp!

Zheegec ::

Če kdo išče dober multimedia monitor - AOC V22. 22" z WLED in pa glossy - super kontrast in ostrina za filme & gaming. Imam ravno zdajle gor priključen WD TV in slika je super za poceni LCD 22".
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

zini69 ::

Mene pa nekaj drugega zanima, kateri od 22" monitorjev, se dajo pritrditi na steno (prostorska stiska)?
Vem, da se da AOC F22S, ampak nimam AVG :(
Najraje bi pa videl LGja, ker sem do sedaj imel že 3 ekrane in je vse delalo bp + kvaliteta je zadovoljiva, imo :)

__Devil__ ::

drugič:

Lep pozdrav!

Tudi jaz kupujem monitor in me zanima kaj je sedaj najbolje dobiti za ceno max 200EUR. Kateri LCD monitor naj kupim? 22" col ali se že dobi kak dober 24" za 200EUR? ker sem slišal, da je 22" boljši za igre, da bodo dalj časa delovale na high detalje kot na večjem. tako da se ne morem sploh odločiti. Katerega mi priporočate za igre ter kak film in multimedija.. ? Mora pa imet HDMI.

hvala in lp!


Kaj mi res noben ne more pomagat?

jebach ::

Kakšen nasvet glede nakupa 22" LED LCD monitorja?

ST-777 ::

@N33D3R, morda HP Z22i: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Nemški test HP Z22i:
http://www.prad.de/new/monitore/test/20...

Prevod iz nemščine s google t. (http://translate.google.com/#):
"The colors of Full HD videos look natural, even skin tones are consistent and not too pale. In red and green but lack the right force. Black level and image contrast are very good. The coloration in dark scenes as bright succeed with good details in very bright scenes, however, are missing some nuances. Fast scenes are no problem for the Z22i, we observe neither streaks nor washed surfaces.

Conclusion
The HP Z22i is a good all-rounder, the total leaving a convincing impression, especially in image quality. However, this is only suitable for photo editing, calibration is essential here. Thanks to the wayward foot lifts the otherwise rather simple standard design but still the competition. Mechanically, the monitor is very stable and up to a swivel base he has expected today about all the ergonomic features. The fact that a current monitor model still USB 2.0 is installed, however, is disappointing.

The video connections can not miss anything other than HDMI, but that should not be a problem for the targeted HP office use. Although the power consumption is quite low due to the LED, but on the panel size converted it acts not as economical. Even for the casual player, the monitor is used, because the responsiveness is on a good level. For hardcore gamers the acceleration behavior should not be quite sufficient.

The HP Z22i costs just under € 200.00, which is not a bargain but a fair price for the performance offered."
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 22" lcd monitor? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35849644 (21289) silo
»

226BW ali 2232BW monitor (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15317041 (10103) Zako
»

Kateri LCD do 300€?

Oddelek: Kaj kupiti
11914 (914) TokioGangsta
»

Nujno - primerjava 2 lcd 22" monitorjev samsung (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10611311 (7795) TuRBo_1
»

22' wide, kateri model, katera matrika, glossy, 1x za vselej....

Oddelek: Kaj kupiti
362971 (2264) Antares88

Več podobnih tem