» »

Kateri trdi disk 2TB?

Kateri trdi disk 2TB?

iNooby ::

Lep pozdrav.

Kupujem notranji trdi disk s kapaciteto 2 al pa mogoče tud 3tb. Računalnik uporabljam predvsem za gledanje filmov, igranje špilov, poslušanje glasbe in pa uporabo kakšnih programov za editanje.
Sprašujem pa zato ker sem imel prej wd green, ki naj ne bi bil ravno dober za igranje špilov in mi je po dveh letih šel rakom žvižgat...

predlogi?
Haters gonna hate...

Hayabusa ::

Wd red.

iNooby ::

Haters gonna hate...

Hayabusa ::

BB sigurno.

iNooby ::

ja samo ni pri teh zunanjih diskih tak da ni fajn delat nekih stvari gor? ker jaz bi to mel skos prižgano.
niso zunanji diski mišljeni bolj za shrambo podatkov kot pa recimo igranje špilov?
Haters gonna hate...

Tomson ::

Zunanji diski res niso mišljeni, da bi na njih inštaliral programe in jih uporabljal kot notranjse. So super za razne backupe in hrambo multimedijskih datotek, ki jih ne potrebuješ dnevno ..

WD Green je prav dober disk, ki ima specifičen namen. Je zelo tih, se manj greje in ima minimalno porabo. Je pa zato počasnejši in manj primeren za sistemski disk. Da je šel rakom žvižgat ni povezano s tvojo konkretno uporabo, ampak si imel nesrečo. Sam imam 4 različne Green diske, stare po 7 let, kljub redni uporabi so še vsi tip top! :)

Za tvoje namene bo vsak notranji HDD dober, je pa nekaj razlik tako v ceni, zmogljivosti kot kvaliteti.

Če iščeš najhitrejši in najzanesljivejši sistemski 7200 disk, bo to Western Digital Caviar Black, ki pa je tudi najdražji, a zato nudi 5-letno garancijo. Če ti 145€ za 2TB ni preveč, je to dober disk, ki pa ima žal precej visoko ceno.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Robert ::

Si bom sposodil kar navedeno temo. Do sedaj sem imel 1TB Samsung SpinPoint F3 EcoGreen notranji trdi disk, s katerim sem bil zelo zadovoljen. Po petih letih je prišel čas za nabavo novega in ker Samsung nima takega diska v ponudbi me zanimajo opcije.

iNooby ::

@Tomson - hvala za konkreten odgovor :)
Haters gonna hate...

Hayabusa ::

Robert
Kapacijeta in max cena ?
Za os ali storage ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Robert ::

Hayabusa je izjavil:

Robert
Kapacijeta in max cena ?
Za os ali storage ?


2TB tam nekje do 85,00 €, za storage, ker mislim os dati na SSD, ki ga že imam (OCZ 128GB).

vorantz ::

Poglej po trgovinah
S temi kriteriji si čisto na dnu

Na mimovrste ne boš dobil nič
na funtech dobiš ene par
itd

Han ::

Nakupovanje.net ima običajen 2TB Seagate za slabih €82. Hiter, tih, načeloma zanesljiv. Pred ca. pol leta so zanj objavili nov firmware...

bircaboy ::

Danes sem nabavil zunanji 2.5 Samsung M3 2TB iz mimovrste s poštnino za 98€. Mislim, da je kar ugodna cena.
Koristil sem kodo za 5€ popusta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk 500GB-1TB

Oddelek: Kaj kupiti
305263 (4137) T_F_7
»

Trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9612176 (10150) radmannsdorf
»

zunanji ali notranji disk

Oddelek: Kaj kupiti
204082 (3745) 5pellfire
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533955 (14105) xyxyxyxy
»

WD Caviar Black/Blue/Green...pomoč

Oddelek: Strojna oprema
266156 (5292) filip007

Več podobnih tem