» »

226BW ali 2232BW monitor

226BW ali 2232BW monitor

1
2
3 4

kmetek ::

Žalost.

Tea Time ::

Torej, če lahko nekdo povzame... Namreč ravno se odločam za nakup. 226 mi je osebno bolj všeč (lep). V kolikor pa je 2232 boljši, bi vzel 2232...
Aja še tole: pred računalnikom preživim precej časa (10 ur dnevno vsaj) in to za pisarniške stvari; igric ne igram.

V službi imamo SyncMaster 913tm, vendar meni osebno ne sede...


Katerega od teh dveh je boljše vzeti glede na kvaliteto slike?
Have a break!

d4rkl0rd|ps3 ::

Za mene je bolši 2232bw saj ga imam sam in je super osvetlitev itd. mene ni razočaral.8-)
E6750|GA-X38-DQ6|2x1gb|2x HD3850 512mb|400gb WD
Tt 700W|CM Stacker Nvidia edition

Roadkill ::

Hmm... sam sem pred podobnim nakupom kot nekateri tukajle.

Kupujem 24" monitor in imam nekako ogledanega 245B. Je tudi pti tem monitorju taka zmešnjava s paneli? Je tudi tukaj bolje skočiti čez mejo (avstrija) in kako je s carino?
Ü

Modri dirkač ::

Pa ti veš, da smo v EU?:))
Everybody lies!

jimyboy ::

Roadkill: Baje majo v Avstriji bol kvalitetno robo, predvsem Samsung LCD-je so delani drugje ko za naš trg. S carino si ga pa res mim usekal:D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

Tea Time ::

d4rkl0rd|ps3, a si ga kupil v Sloveniji?

LP
Have a break!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tea Time ()

d4rkl0rd|ps3 ::

Tea Time kupil sem ga v kamniku za 300e ker sem dobil 50e popusta čeprov nevem če je bil res najceneje tam.
E6750|GA-X38-DQ6|2x1gb|2x HD3850 512mb|400gb WD
Tt 700W|CM Stacker Nvidia edition

Tea Time ::

Hvala. Jaz ga bom sicer kupil v Lj. Malo je dražji, ma je super trgovina (fer).

Lep vikend vsem.
Have a break!

d4rkl0rd|ps3 ::

V kateri trgovini pa.Če ni skrivnost
E6750|GA-X38-DQ6|2x1gb|2x HD3850 512mb|400gb WD
Tt 700W|CM Stacker Nvidia edition

DominusSLO ::

Pozdravljeni!
Rad bi izkoristil temo za eno majceno vprasanje. Imam Samsunga 970p in sem s sliko zelo zadovoljen. Vprasanje pa se glasi: Katere 22-24" monitorje morem gledat, da bi slika bila vsaj toliko dobra, kot na mojem obstojecem monitorju? Cena ni toliko pomembna...
Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore.
LP
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

zcetrt ::

Nabavil sem 226BW, ker mi je oblikovanje neprimerno boljše kot 2232. Slika "iz škatle" je, milo rečeno, smotana. Barve so preveč nasaturirane. Sem jih zbil delno v menijih samega zaslona, kasneje pa še s pomočjo gonilnikov grafične, in je slika zelo dobra (upoštevajoč ceno in velikost). Osvetlitev je na temnih podlagah ob robovih nekoliko neenakomerna, a ni krize.

Slika z VGA povezavo je z original kablom švoh (šum, moteč), z boljšim pa znosna (na sivi podlagi še vedno viden šum, a ni več (pretirano) moteč). Preko DVI popolna. Zna pa biti, da imam nekoliko več motenj na analognem kablu zaradi ostalih obkrožajočih naprav in povezav.
4.

pinx ::

Nastavi kontrast in svetlost na 0.
Pojdi iz menija in nazaj v meni.
Drži pritisnjeno tipko "Source".

CDA, CAA?

zcetrt ::

CDB?
4.

Samson ::

Jaz imam prav tako CDB verzijo...Zgleda da je sedaj sezona B verzije, hehe. Naceloma krasen monitor, vendar je treba tistega vragca ki je kao za pospesit piksle izklopit in se ne "mazejo" barve pri hitrih prehodih...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Samson ::

Popravek...Po malce bolj podrobnem iskanju po internetu sem ugotovil, da pri meni sploh ne pise vrsta panela, hehe. Pomeni da je samsung zacel skrivati dolocene informacije, saj v servisnem meniju nikjer vec ne pise PANEL INFO. Sam slika je se vedno odlicna...:O)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Mrjasec ::

A tale varianta kontrast na 0 in svetilnost na 0 itd. velja za LGja ali za Samsunga?

Samson ::

Samsunga...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Mrjasec ::

Kakšne nastavitve potem priporočate za Samsunga 2232BW.

Panel Ch. No.: 3 (raste samo navzgor in se je ne da spustiti)

Panel Ch. No.: 0
Auto Auto: On
PixelShift: Off
HDCP HotPlug: Off
HotPlugTime: 9

Version: M-PE22B0CDA-1002

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mrjasec ()

pinx ::

Ajej, sem si kar mislil ...

CDA je CMO panel, ki je miloreceno poden med paneli, ki se uporabljajo pri teh Samsungih.
Pravi Samusngov panel ima oznako CAA.

Primerjava obeh ...



Pa poglejmo najprej desnega, s CMO panelom. Na sliki zgoraj se vidi vec kot ocitna dominanca modre barve.







Levi je CAA, torej pravi Samsung.





Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

XCom ::

katero verzijo panela imam, če mi izpiše:

M-ME22H0CAA-1002

Tea Time ::

d4rkl0rd|ps3; ni skrivnost (saj sem že večkrat napisal to... :) ). Že par let kupujem vse (za brata, sorodnike, v službi, za punco, zase...) v Funtechu. Še nikol razočaran, vedno prijazni in med bolj poceni (in vedno mi svetujejo-kar je zame zelo pomembno).

LP
Have a break!

T-Majo ::

Sicer nism prebral cele teme, ampak ok.


Moj je torej ''made in Slovakia''. In po domače povedan slika vleče na modro barvo? In je slabši če sm prav razumel?

Zdej sem na magicbright nastavil off, gamma sem zbral prvo obcijo, svetlobo na 75, kontrast pa na 50. V color control sem pa pa modre iz 50 zmajnšu na 45.

Panel je pa CIA??? |O

Drugače super monitor, edin razporeditev osvetljevanje je neka srednja žalost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

pinx ::

XCom, tvoj monitor ima, sodeč po informacijah, Samsungov panel.

CIA panela še nikjer nisem zasledil? 8-O
Vsi paneli razen CAA so definitivno nižje kvalitete in pri večini se pojavljajo težave, nekateri z barvami, nekateri z osvetlitvijo ...
S CMO jaz nisem bil niti slučajno zadovoljen, zdel se mi je precej pod nivojem. Preberi zadnji post na prejšnji strani, kjer sem se razpisal o težavah z omenjenim panelom.
Odzivni čas 2ms je že pri S (CAA) panelu larifari, da ostalih niti ne omenjam. Delovanje RTA oz. t.i. pospeševalca odzivnega časa je bolj kot ne vprašljivo, po pravici povedano, sam nisem opazil razlike.
Če koga bega pomen številk 1001 in 1002, mu zadevo lahko pojasnim; 1002 bi naj imel izboljšan RTA, kar pa je, IMO, spet vprašljivo.

TekO ::

Kakšna je pa razlika med PixelShift on in off?

Pa če kdo ve kaj je vzrok tega piskanja v monitorju oz. še bolje, če kdo ve kako ga odpraviti?
Ideas are bulletproof.

Mrjasec ::

Piskanje odpraviš tako, da povečaš svetilnost!

Gre kdo kaj v Celovec?

McMallar ::

Živjo.

Mene tudi zanima, kje v Celovcu bi se dalo dobiti Samsung monitorje? Meni je poznan samo Ditech, tam pa Samsunga nimajo.

Ales22LJ ::

Pozdravljeni a potem to vela tudi za 20 incm modele kot je SAMSUNG 2032BW Te S panele LoL :)

shock ::

Mogoče bo komu pomagalo.
Klik
V big bangu imajo samsungov 2232bw s C panelom.

Mrjasec ::

Jaz sem ga kupil v BOFu in dobil CDA panel!

Ales22LJ ::

No dons nabavil samsunga 206BW v bigbangu in sm kr zadovoljen!!!! Ima pa TN- panelo. Prvicm slism zanjo :) A ima gdo na nastavitve za ta LCD. LP Ales

Zheegec ::

TN panel imajo praktično vsi monitorji na trgu, imajo ga vsi 206BW in podobni...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TokioGangsta ::

Ali bi kdo vedel kakšen panel ima 2232bw v mimovrstah?

thx
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

pinx ::

Sicer je (anti)reklama, ampak moj prvi 2232BW je bil kupljen v mimovrste. Slovakia, CDA panel, konstantne težave. Beri predzadnji post na prejšnji strani, zgoraj pa lahko pogledaš slike, ki sem jih prilepil.
Ta, ki ga uporabljam zdaj je kupljen v Avstriji in je (seveda) CAA oz. S panel. Razlika kot dan in noč.

friksi ::

Hej.

Moram priznati, da je bilo tole branje kar poučno.:)) Vseeno pa nisem našel odgovora na vsa vprašanja. Zanima me še sledeče:

Ali so iste težave s paneli CAA, CDB, ... tudi pri 20 inčnih modelih, natančneje pri 2032bw?

Ali ima morda kdo doma syncmaster 2032 in lahko pove, kako je zadovoljen z njim.

Kako je pri modelu 2032bw z HDMI priključkom in kako s podporo za HDCP?

Pa kje v Celovcu bi se dalo kupit Samsung monitorje?

Hvala.

LP

jeryslo ::

Sam da povem, 27.12.2007 sem dobil Samsung 2232BW naročen pri Mimovrste in je Made in Romania. Z ekranom sem zadovoljen 100%, torej nobenih problemov do zdaj.

Raziel ::

Pozdravljeni!

Danes sem se odločil za nakup Samsunga 2232BW, pri upoštevanju kritik le tega. Čeprav je moj Made in Slovakia, zankerat dobenih težav nisem zasledil, morem tudi prizanti da je to moj prvi LCD ki ga imam doma in za mene je slika super to da bi barve vleklo na modro nemorem potrditi. Možno da mi manka oka za take malenkosti ;). Edino kaj bi me zanimalo na slikah od pinx-a se lepo vidi version monitorja a kje je ta meni skrit? Pri meni je že sam oblika menija drugačna a so to v poznejših modelih spreminjali? ker moj je bil januarja izdelan. Mi lahko pomagate če je možno do tega priti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Raziel ()

WhiteWolf ::

Kako je zdaj s temi matricami pri Samsungu 2232bw.

Je S panel res boljši ali so to samo buče? Morda kakšen link?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Galaxy ::

Kupi 2232BW. Sam ga uporabljam in moram reči, da je lep ko hudič. Gladke linije, odsevna plastika.. Lepa slika in odzivni čas. :)) Skratka toplo priporočam

Ted ::

Če hočete najboljši 22 wide monitor kupite HP2207, stane približno isto kot oba Samsunga, ma pa boljšo sliko in boljši okvir.
Mah...

Modri dirkač ::

Kje v SLO?
Everybody lies!

Mrjasec ::

Zgodovina sprememb…

pinx ::

Navigacija do skritega menija ...

Nastavi na "Custom" profil (sicer pa se ob spremembi kakršnihkoli nastavitev preklopi samodejno).
Kontrast in svetlost postavi na ničlo.
Zapri meni in ga ponovno odpri.
Pritisni in drži 5 sekund tipko "Source" oz. "Input" (deluje tudi na starejših monitorjih, podpogojem, da imajo slednjo tipko).
Za izhod iz menija ON / OFF gumb :D

Icematxyz ::

Eno vprašanje:

To ko majo eni paneli vidim v temi bolj modrino povdarjeno. Jaz imam na Samsungovem monitroju (drugi model) v Magic Tune opcije, da nastavim pod opcijo Color Tone profile warm - normal -cold mislim da je.

In na cold potegne na modro na warm pa na rdeče. Normal pa pač, naj bi bla barva takšna kot je.

A je možno, da pri teh monitorjih ki jih pa vi testirate, da imajo eni paneli po defoltu pač to drugače nastavljeno in da če se spremeni, da ni neke razlike med enim in drugim kaj se tiče modrine? Naj preveri kdo če ima te opcije ali podobne v menujih.

Edit:

Ker ta modrina in "normalne" barve ko gledam, to je original tako kot pri meni če spreminjam. Samo jaz se lahko rdečo povrdarim...

Zgodovina sprememb…

pinx ::

Poznam opcijo "Color tone" in brez skrbi, da sem jih preveril na obeh monitorjih, CDA in CAA.

CDA je bil že na "Normal" bistveno preveč moder, "Cold" je pa že čisti absurd. "Warm" sicer odpravi učinek prevladujoče modre barve, žal pa ima povratni učinek, saj se pojavi dominanca rdeče barve. Ne vem, kako si Samsung lahko privošči kaj takega.
CAA že takoj ob priklopu prikaže super sliko, tudi prednastavljeni profili so dejansko uporabni.

Nekaj postov višje, sem prilepi slike obeh monitorjev. Nastavljena sta bila na povsem enake nastavitve.

drjack.dj ::

Danes sem poslal mail na mimovrste glede 2232BW. Odgovorili so, da poznajo situacijo s paneli in da so narejeni na Slovaškem, tako da ne vem kako je lahko Jeryslo lahko dobil romunskega. Sem jim tudi omenil da sem ob iskanju informacij zasledil nekoga ki naj bi ga dobil z romunskim poreklom.
Tako da je tudi cena manj kot 270€ opravičeno nizka.

Verjetno v Avstrijskih trgovinah cene še niso tako nizke, ali pač?
Jack

jeryslo ::

Moj je definitivno romunski, res ne vem zakaj bi se lagal;) . Mogoče pa majo zdaj nove zaloge in so vsi iz Slovaške?

mm46 ::

Včeraj sem v BOFu gledal tele 2232 in 226 in je bil en razstavljen na polici slovaški, na ostalih skatlah obeh modelov pa je pisalo made in romania ;)

jurre ::

hm...tudi jaz nekaj kupujem pa me je tale tema se bl zbegala:| a 226CW naj bi imel S panele? V Pelugi je CW 30€ drazji od BW, pri nas je pa razlike 100€8-O Mislil sem kupit 226BW pa zdaj ne vem..ce so samo se slabse verzija brezveze;(

Bellzmet ::

V Sloveniji se dobi tudi 2232BW, ki je narejen v Ukraini. Kdo kej ve kakšne kvalitete so iz Ukraine?
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 22" LCD monitor kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018546 (7029) ST-777
»

Samsung SyncMaster 226BW a c ali s

Oddelek: Zvok in slika
81478 (1080) Vuli
»

Syncmaster 226bw

Oddelek: Zvok in slika
101558 (1075) Tilen
»

22" LCD do 300€, kateri ?

Oddelek: Kaj kupiti
61499 (1320) Ted
»

Kateri LCD do 300€?

Oddelek: Kaj kupiti
11913 (913) TokioGangsta

Več podobnih tem