» »

226BW ali 2232BW monitor

226BW ali 2232BW monitor

«
1
2 3 4

Tilen ::

Pozdrav!

Čas je za nov monitor. Odločam se pa zaenkrat med :

Samsung 226BW - Mimovrste

In

Samsung 2232BW - Peluga

V čem je finta? Malo sem se pozanimal in ugotovil, da je s časom Samsung svojim 226BW spreminjal panele [S--> A--->C] in da se trenutno več ne da dobiti tistih boljših S panelov.

2232BW bi pa naj bil naslednik 226BW in bi naj imel samo "S" panele in je zato vrjetno tudi malo dražji.

Lahko to kdo potrdi? V sloveniji teh monitorjev zaenkrat še ni, zasledil sem jih pa recimo v Pelugi, kjer pa, tudi zanimivo, ne prodajajo več 226BW modela.

Samsung 2232BW always have a "S" Panel and is the follower of the 226BW(2ms)
Torej, je to res ali ni?

Hvala!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
  • spremenil: Tilen ()

X-Hair ::

Glede teh panel smo debatiral v tistem topicu, ko je nekdo ze pisal o tem. Ker sem tudi sam kupoval sem prebral veliko na to temo. Samsung se je znajdu in ne daje vec ven katere oznake je. Receno je bilo, da sedaj naj bi bile vse panele S. Tudi v menuju so onemogocili ogled katera panela je. Edino lahko vidis, da monitor poderes. Ne samo zadaj, ko das plastiko dol. Tam sedaj pise po novem samo 226BW in nic vec. Jaz sem ga razstavu in na njim sta dve kodi. Moj je nov in na njim so kode ki ustrezajo S paneli. Ce je pa res S panela pa bog si ga vedi. Zanimivo bi bilo, kdor ga je kupil po tem, ko niso vec oznacevali panel, da bi ga podrl in preveril. Kode se ne spomnem vec. Sem jih pa napisal v tistem topicu, to pa verjame, da bos hitreje nasel od mene.

Pujcek ::

da mors monitor podrt da vidis ker panel je, to dost pove... a je pol sploh vazn ker je ce ne mores po sliki pogruntat... jao.
:)

Tilen ::

Kje si pa kupil tega, ki je zdaj že po novem spet S panel?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

X-Hair ::

Evo koda, sem se hitro nasel

LTM 220M1-L01

Hja, to je moj prvi LCD in sploh vizulno ne vem v cem je razlika. Jaz sem ga podrl cisto zaradi lastnega firbca, ker me je zanimalo kar sem prebral okoli tega in da sem v pomoc Tilenu.

X-Hair ::

Kupljen je bil v USAcomp v Greenvillu :D

Tilen ::

No fino, to bo najvrjetneje tudi moj prvi LCD. Zdaj sem še vedno na stari legendi 959NF.

OK, torej nekaj podatkov je že glede 226BW, kaj pa ta 2232BW ? Ga ima kdo?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

BruBar ::

Jaz sem si kupil včeraj 223BW v Rolanu (295evrov), brez mrtvih pikslov, edino zgornji rob je precej bel pri črni sliki, kar pa mislim da je pri večini.
zaenkrat sem zadovoljen.

Tilen ::

BruBar, ne mislim tega monitorja. Ti si kupil 223BW, jaz pa sprašujem po 2232BW, katerega rolan nima. Tudi cena je malo prenizka.

Imam ze od nekdaj CRT pa mi nekako ni jasno kako si lahko zadovoljen s tem, da je zgornji črni rob svetlejši od spodnjega?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

BruBar ::

Ja saj kasneje sem videl da ni enak monitor, ampak je že bilo prepozno.

Zadovoljen pa sem lahko ker tega skoraj ne opaziš(kolikokrat sploh maš celi ekran črni) in koliko vem je to problem pri vseh LCD, vsaj v tem cenovnem razredu.

Sem pa hotel prvo kupit 226BW, ampak sem si premislil, ker so mnenja uporabnikov na spletu bila precej deljena:
-kot zgoraj omenjeno naj bi bilo več proizvajalcev panelov pri 226(od katerih bi naj bil samo samsung kvaliteten), ne veš katerega boš dobil
-na račun teh 2ms bi naj bila malo slabša slika in tudi overdrive bi naj povzročal probleme.

Če je to res ne vem, ampak jaz sem se raje odločil za 223.

Boomer ::

Tukaj ga imajo še ceneje. Drugače se pa tudi jaz zanimam, za tale monitor. Samo se še kar ne morem odločiti

Kibby ::

Upam da se zavedas da je ta cena brez DDV-ja...

"Cene objavljene na internetni strani so FCO Hermes nova d.o.o. Navedene so v evrih (oz. tolarjih; 1,00 EUR = 239,64 SIT) ter so informativne narave in ne vključujejo DDV."

Boomer ::

Upam da znaš dodati ceni 20% DDV, v kolikor ne, naj ti povem. Cena je 338,50€.

Kibby ::

Vem dodati... zmota je nastala pri modelu... se opravicujem vasa visokost:D :D

Vsem ki ste pa blizu meje z Avstrijo pa se mogoce splaca tule pogledati: LINK

LP8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kibby ()

Tilen ::

Jaz sem dokaj blizu, samo mi nakup v kaksnem lammer shopu ne disi prevec.

Peluga mi pa naceloma ustreza, je pa res, da niso vec tako ugodni kot včasih. So pa še vedno pred večino :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

vanmarko88 ::

razlika v teh dveh monitorjih je bolj ali manj samo v dizajnu

Zheegec ::

Prejšnji teden sem tega 2232BW sprobal na hitro, pa je slika (vsaj meni) enaka kot na 226BW, torej nič posebnega.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Amadeuss ::

Razlika med 223BW in 2232BW je samo v odzivnem času? Nekak me še najbolj mika 223BW k se mi zdi da za tist keš ponuja še največ...sl ase motim?8-)

Cveto ::

2232BW imajo v Harvey Normanu, o kvaliteti slike pa ne bi mogel govoriti, ker ga imajo kekci priključenega preko analognega vhoda in preko razdelilnika ter na ne-nazivni rezoluciji kar naredi sliko res katastrofalno.

Tilen ::

Amadeuss, a ni pri obeh odzivni cas 2 ms?

Nekak me še najbolj mika 223BW k se mi zdi da za tist keš ponuja še največ...sl ase motim?8-)

Sam sem pred podobno dilemo... ampak če je 226BW loterija s paneli, pri 2232BW pa dobis 100% S panel, potem ni dileme. Dilema se pojavi potem ponovno, ker bi naj vsi novi 226BW imeli BOJDA spet S panel... Zdaj pa ne vem.

Na kratko... 226BW, če dobiš S panel je enako kot 2232BW. Zdaj če to opravičuje višjo ceno pa presodite sami.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kixs ::

Ce ima odzivni cas 2ms, potem ziher ni S-IPS matrika.

Sicer pa ne rabis razdirat, lahko je tudi analogni priklop, pa bos se vedno opazil ali je S-IPS ali TN matrika.

Postavi se pred monitor in opazuj spremembo barv na sliki, ko sedis in ko se vstanes - se prvi po vertikali. Ce se barve spreminjajo je TN. Ce se ne, oz. se cisto zelo malo, potem je S-IPS.

LP

Tilen ::

Nismo se zgleda razumeli. Monitor jaz uporabljam za to da sedim [mirujoče] pred njim in kaj delam, ne pa da delam počepe ali skoke pred njim ter hkrati berem večer. Če si vi zato kupujete 500 eur dražje monitorje pol ok. Pa drugac to ni fjelm.. samo spotaknil sem se ob tvoj hecn komentar o prelivanju barv med vstajanjem, vsedanjem k/od monitorja. Kar imo sploh nima veze.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Amadeuss ::

haj če bi jest izbiru med 226BW in 2232BW bi vzel slednjega. Je pa res da ma mal drugačen dizajn...enim pač bolj sede ena oblik, drugim druga... Drgač pa pomoje ni kake velke razlike med njima...in baje majo vsi novejši 226BW S matriko ja...sam kdo ve če nimajo trgovci še kakih starih zalog...
Bl je dilema ker ne vem a nej vzamem 223BW al 2232BW.....slednji ma boljši odzivni čas to že res....ampak se bojim oz. sm slišu da ta "overdrive" ki skrbi za nižji odzivni čas mal pokvari sliko....zdej bi blo super mega fajn k bi kdo primerjal oba monitorja in nas mal informiral...sej neki sm gledu po netu sam ne najdem nč pametnega...oz. ne najdem neposredne primerjave ki me v bistvu najbl zanima;(

Zheegec ::

Kixs - po "S" matrika ni mišljena S-IPS, temveč TN katero proizvaja Samsung. Razlike med temi paneli sicer ne opazim, a naj bi bil "S" boljši.

Tilen - verjamem da ne boš skakal pred monitorjem, čeprav je za telo to dobro :)
Moj nasvet bi bil - vzemi cenejšega, opaznih razlik ni.
Pojdi ga tudi prižganega pogledat v kakšen BigBang.

za to ceno pa boljših matrik tako in tako ne dobiš, za 20" NECa 20wgx2 moraš odšteti 550EUR... Če se ti splača je pa odvisno od posameznika, sploh razliko med kakšnim 226BW in tem NECom se splača v živo pogledati.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tilen ::

Tukaj me bolj zanima razlika med starim crtjem 959NF in temi monitorji. Nisem nek ekspert tak da...

kaj bom najprej opazil? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tomay ::

Zdaj imam 970p ki ima pva matriko. Res je bil drag ampak barve so skoraj kot pri dobrih crt-jih in tudi vidni kot je bistveno širši.

Za primerljiv 22" monitor bi moral odšteti vsaj 700€, kar je zaenkrat vseeno preveč.

Imam pa občutek, da novi samsungi 226BW nimajo niti S niti A panela ampak C ali še kaj podobnega kitajskega.

V glavnem je izbira med 226BW, 226CW (kakšna je sploh razlika med njima), 223BW in 2232BW.

Vseeno pa me mika, da bi raje vzel kak 3:4 monitor namesto wide. Filmov ne gledam, igric ne igram. Potrebujem samo malo večji zaslon.

Ne smemo pa pozabit, da večina razlike med S in A matriko sploh ne bi opazila.
Voodoo 4Ever

Zheegec ::

Tilen - pač slabša slika (barve, kontrast), slabši vidni kot, je pa 22" LCD bistveno večji od 19" CRT.

Sam imam doma cenejši 19" TN monitor, 959NF in pa 20WGX2pro; TN monitor ima sliko opazno slabšo (to opazi vsak in takoj), NEC ima pa malo lepšo sliko od 959NF, ampak je pa tudi edini monitor, kar sem jih videl, za katerega lahko to trdim. Seveda se tudi kakšen LCD z LED backlightom lahko primerja z njim po sliki, ampak to je zelo drago.

Monitorji niso procesorji ali grafične - idi pogledat. Takoj!! :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tilen ::

No danes sem si šel stvari ogledat v BOF/BigBang v MB-ju. Skratka... brez besed no. Kreteni [sorry!] poganjajo na teh monitorjih en mpeg4 film po možnosti preko vga priključka in to na nek razdelilec na katerem je 16 monitorjev. Vse skup je zgledlo ena velika žalost.

Potem sem šel še v en drugi BB na drugi strani mesta, kjer so me hotli "očarat" z PowerPoint na prezentacijo na 15+ monitorjih, kjer bi naj clovek kao videl razliko. Skratka razočaran. Bom moral še enkrat it, ko bom imel malo več časa pa malo zatežit, če bi lahko prek dvi priklopli pa po možnosti v native resoluciji...

Pa še nekaj sem opazil. Zdaj ko sem tam gledal same 19"-->22" lcdje se mi sploh niso zdeli tako veliki:)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Matek ::

Jup, to je zaradi widescreena. Ce racunas, da ima 19-palcen monitor po vertikali 1024 tock, 22-palcen widescreen pa samo 26 vec, pa je ze 19-ka precej raztegnjena (kar se tice same velikosti piksla), potem ti je lahko jasno, da 22-palcnik ne bo dosti visji, le sirsi.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Jaffa ::

Tale vidni kot sem jaz opazil že, če sem gledal iz ene strani na drugo oz. bil pomakjen malo na eno stran - barve so se namreč spreminjale, tako da ne rabiš ravno delat počepov. Imel sem pa 204B 20", 22 je pa še širši ...

Še nekaj v premislek. Ti cenejši 24" monitorji, ki so se začeli pojavljati zdaj, a nimajo samo malenkost višje cene a isto matriko? Resolucija je namreč kr višja ...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Tilen ::

Ja, 200 eur, ne vem če je ravno malenkost. Pa še ena druga stvar je. Že resolucija pri 22" je velika, s 24" pa potem še rabiš ultra zverino od grafične da bi sploh lahko kaj igral. Namreč rabim monitor bolj za igre pa seveda za vse drugo. CSS bom že igral s to konfiguracijo, ostalo pa bolj težko. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tomay ::

Da še jaz dodam moje. Bolj ali manj nujno sem rabil monitor in sem kar nabavil 226BW. Brez ogleda, brez preizkusa, kot štruco kruha.:\

Monitor je made in slovakia, brez oznake panela, ampak mislim da gre za panel C ali celo D, torej "podn" za države v "razvoju"


Najprej dobre stani:
- dobra svetilnost in dober kontrast
- zelo ostra slika
- Dokaj dobra črna z izjemo spodnjega robu.

Monitor uporabljam za malo dtp, webdesign, office. Ne igram iger in ne gledam filmov. Vsaj na tem monitorju ne, tako da bi zaradi mene lahko bil odzivni čas tudi 20ms.

Na žalost je seznam slabih strani daljši:
- medtem ko je horizontalni vidni kot še prebavljiv, je vertikalni obup. Če za 5 cm premaknem glavo gor ali dol se barve in svetlost že spremenijo. Če vstanem pa sploh več ne vidim nič. Na nekaterih barvah so spremembe bolj opazne, na nekaterih manj


- Tudi če imam glavo tako da gledam točno v sredino monitorja slika ni enakomerna in "idealna". Še najlepša je ko so moje oči v višini zgornjega robu monitorja na razdalji pribl. 0,75m. Ampak če se malo premaknem je vse spet "pisano" ;(
- barve so še dokaj v redu, če gledam iz idealnega kota, malo preveč rdeče za moj okus


- spodnji rob zaslona "pušča" in je svetlejši, kar je najbolje vidno na črnem zaslonu. (to imajo vsi ti monitorji in je zame še najmanj moteče)


- ko premikam okno po namizju zgleda obupno, kot da monitor ne bi uspeval izrisovat slike. Podobno se dogaja tudi ko z nokia monitor test izrisuje testne slike.


- ko scroolam po straneh, kot je microsoftova (halo) ki ima prelivanje barv od modre do bele, se pojavljajo na prelivajočem delu črte. Tudi na slo-techovi strani med scroolanjem levi in desni pas spreminjata barve.


- kot da ne bi bilo dovolj, so se včeraj začele pojavljati motnje, ki se pojavljajo kot migetanje z motnjami, občasno, čisto naključno, ne glede na to kaj delam. Včasih čisto za hip, včasih po nekaj sekund. Izklop računalnika in monitorja in ponoven zagon nista pomagala. Izklop RTA je kao pomagal, ampak ne morem 100% potrditi, ker se zaenkrat še ni ponovilo. (če se prav spomnim je že nekdo imel podobne težave) Pa še to, motnje so vidne tudi na menujih monitorja, tako da mislim, da ni grafična kartica. Monitor je priklopljen na radeon 9600xt preko dvi.



V glavnem bolj žalost od monitorja. Sicer pa za 300€ čudeža ni mogoče pričakovati. Kakšna je primerjava z ostalimi monitorji ne vem, ampak moj "stari" 970p ima bistveno boljše vidne kote, ker je pač pva matrika (bil je tudi 100€ dražji kot je zdaj 226BW"). Po moje tudi 223BW ni dosti boljši, ker je matrika podobne, če ne celo enaka. V Metroju v Gradcu, imajo 22" videoseven za 170€ ki je za kakšno pisarniško delo čisto dovolj. Se pa utegnejo težavam še pridružiti mrtve pike, ki jih pri samsungu baje ni veliko.

Torej vzemite si čas, težite trgovcu, da vam priklopi monitor na native ločljivosti in malo potelovadite pred njim. :)

Sedaj pa moram obrisat moj lep nov monitor, ker sem ga tako popljuval >:D
Voodoo 4Ever

Tilen ::

Kje sui kupil monitor? Pri kakšni Z trgovini kjer še imajo zaloge iz decembra ali kje mimovrste like, kjer gre tega več v promet? Ali mogoče celo na bolhi?

Pa hvala za izčrpno poročilo in trud.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Jaffa ::

Vam pravim, da se pri velikih monitorjih vidni kot pozna. :)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

LjubimPeezde ::

Jah kaj pa kupujete ta poceni zadeve.
Nekako morate vzeti v zakup da roba ne more biti na ravni tiste 100,200EUR višje:)
Vsega ne moreš imeti

Tomay ::

Ja gre pa za najbolj prodajan monitor samo samsung je začel "mutit" s temi paneli. Lahko poroča kdo, ki ima S ali pa A panel, če imajo iste napake in pomanjkljivosti? Ne vem zakaj, ampak če je monitor narejen na slovaškem mu to daje nek slab priokus. Če bi bila Koreja ali pa Taiwan bi bil že luksuz. >:D

Kupil pa sem v Rolanu.
Voodoo 4Ever

Tomay ::

Motnje so se spet pojavile in ko RTA izklopim izginejo v trenutku. Za tiste ki morda ne veste RTA je Response Time Accelerator, s tem samsung dobi kao 2ms iz tn matrike. Čeprav mislim, da matrika v resnici tega ni zmožna in pač s tem čipom malo "zašvinglajo" zato pa pri hitrih prehodih vidimo motnje. Z izklopljenim RTA tudi motnje pri scroolanju niso tako opazne oz. je samo ena vmesna črta, prej pa jih je bilo 6. Edina težava je, da vsakič ko bo monitor brez elektrike, bo RTA spet vklopljen po defaultu. Zdaj pa ne vem ali je samo moj RTA čip v k**cu ali je to "funkcija" RTA čipa. Bom še malo počakal, pa bom to reklamiral, če slučajno kdaj pridejo nazaj s matrike.>:D

Prej sem pozabil povedat. Pohvalno je zaenkrat tudi uveljavljanje garancije pri samsung monitorjih. Sicer pri Lacomu. Posedajoče stojalo na 970p so mi zamenjali brez kompliciranja na 2 leti starem monitorju v 1 dnevu (tudi računa nisem imel).

Če ima še kdo podobne motnje na tem monitorju naj javi. Da vidimo če je to "funkcija" ali napaka. Bojim pa se, da bodo v primeru reklamacije samo elektroniko zamenjali s tako, ki pač ne bo več 2ms ampak 6.:(

A obstajajo 25" crt-ji? :\
Voodoo 4Ever

X-Hair ::

Jaz naj bi imel S panel. Dosedaj nobenega problema s kakimi crtami in podobno. Bom pogledal se kako je z vidnim kotom. Za moje oci slika dobra, nisem pa referenca ce je to dober LCD, ker je to moj prvi in ne vem kaj ponujajo ostali. Lahko pa se kaj probam, da pomagam s kaksnim koristnim podatkom, samo moraste lajiku povedat kaj naj cara z monitorjem. :D Kot sem razbral iz pisanja je RTA skoz vklopljen?

eVro ::

Kaj menite o Samsungovem 226CW?

Katero matriko ima (so zdaj končno samo S začeli vgrajevati)? Ima kakšne napake/slabe strani? Prosim če kdo ki ga ima napiše kaj o njem. Vidni kot ima 160°horizontalno in vertikalno, pa ne vem kaj to pomeni za matriko (nekje sem zasledil, da imajo tadobre 170?).

Nekako mi je ta še najbolj všeč, kupujem pa 22" (20" premajhen, 24" predrag) in bom pogledal še kakšen model od drugih proizvajalcev, samo dajte mi kakšne predloge, kaj se splača kupiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eVro ()

Modri dirkač ::

1. TN
2. Naj bi bili samo S paneli, ker panele s ta novim "backlightning-om" drugi ne delajo.
Everybody lies!

eVro ::

Bom malo drugače vprašal. Mi lahko naštejete vse matrike in panele ter poveste, katere so najboljše?

Modri dirkač ::

Everybody lies!

Tilen ::

Problem rešen.

Nabavil sem 245B in sem ZELO zadovoljen.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

spasoje ::

Pozdravljeni;

glede na to da je zelo veliko napisano o lcd -jih sm se sam padel v dilemo kaj kupiti
in sicer me zanima kaj priporocate:
imam graficno gf4200ti 128mb, in sem v dilemi ce sploh lahko uporabljam monitor kot so:

226CW
226BW
2232BW

in v cem je sploh ta famozna razlika ali je to samo kaksen marketinski trik??
torej kaj kupiti za denar do 400€ glede na graficno??

Tilen ::

Glej jaz sem za 420eur z malo srece dobil 24" wide 245B in sem res zlo zadovoljen. Zadevo sem lahko pred nakupom dodobra stestiral ter mi je bila pripeljana na dom. Kaj bi hotel boljšega? Poglej malo po oglasih ST/bolha, seveda pred nakupum zadevo obvezno stestiraj.

Glede 2232BW pa 226BW je pa finta baje samo v tem, da je pri 226BW loterija kateri panel bos mel [a b c d ali S], 2232BW pa majo vsi baje ta boljši S panel. Za CW pa ne vem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

eVro ::

CW ima tudi S panel. Ni loterija.

Mrjasec ::

Pozdravljeni!

Odločam se za nakup novega LCDja in izbor sem nekako skrčil na Samsung 2232BW in LG L226WTQ-SF.

Je imel že kdo možnost primerjati oba modela oz. ima več izkušenj pri tovrstnih odločitvah?

Hvala za pomoč...

Pesimist ::

Jaz imam 226BW A panel.

Zdaj tisto ko je bilo povedano, da slo-tech ob straneh spreminja barvo pri scrolanju in ob vkloplenem RTAju se tukaj tudi dogaja zato mam izklopleno, vsej takrat ko se spomnim.
Za ostale slike pa povej url strani oz kako jih dosezem.
Pri STMP Diagnostics strani definitivno nimam nikakrsnih vzganin v tisti sivini ali kako bi temu rekel.

Jaz sem ga kupo izkljucno za igre in zaradi niskega input delaya in sem tudi iskal S model, vendar dobo se samo A. Noja sej ni tak bad. To je bilo takrat. Danes je ze boljsa izbira kaki Dell E228WFP samo je tudi drazji. Ma pa lepse barve ampak to mi ni vredno 100 euro vec. 226CW se pa izogibaj, ker je to prava zalagana jajca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

pinx ::

Trenutno imam doma dva Samsunga 2232BW, prvi je kupljen pri nas, drugi v Avstriji.

Zdaj vam lahko nekaj pojasnim ... To, da bi naj imeli vsi 2232BW Samsungov panel, je čista neresnica.

Monitor, kupljen pri nas, je Made in Slovakia, oktober 2007. Monitor je "out of the box" neuporaben. Barve so več kot očitno preveč modre in dobesedno bodejo v oči. Seveda ga je možno nastavit, ena izmed delnih rešitev je preklop na "Warm" oz. toplejše barve, žal se spremenijo nastavitve samo za "Custom" profil, ostali ostajajo neuporabni. Druga rešitev je poigravanje z barvnimi profili v oknih, slika se precej izboljša, žal pa se pojavi rahla dominanca rdeče barve. Osvetlitev je razmeroma neenakomerna, slika na ekranu se konstantno zamika, včasih je vidnega le pol gumba start. Ena in verjetno edina dobra stvar je to, da prikazovalnik nima mrtvih pikslov ali subpikslov. Monitor je priključen na 8800GTS, preko digitalne DVI povezave.
Version : M-PE22B0CDA-1002
Checksum : 6DA4

Drugi monitor je Made in Romania, september 2007 in je popolno nasprotje prvega. Monitor "out of the box" prikaže veliko lepše in realnejše barve. Dominance modre barve ni, osvetlitev je je malenkost, ampak res malenkost slabša le ob levem zgornjem kotu. Profili? Vsekakor polno uporabni, kot so bili na mojem prejšnjem monitorju, 913N (S). Zasledil nisem nikakršnega zamikanja slike, trdno ostaja na svojem mestu. Opazil sem sicer en mrtev subpiksel, ki pa je pri vsakdanji uporabi neviden. Monitor je pravtako priključen preko DVI povezave na 8800GTS.
Version : M-PE22B0CAA-1001
Checksum : 6FBA

Sklep?
Prvi monitor očitno uporablja CMO panel, ki ga ponavadi najdemo pri cenejših znamkah in ima realno odzivnost vsaj 5ms.
Iz verzije drugega monitorja, je takoj razvidno, da uporablja originalni Samsung panel, kjer ni absolutno nikakršnih težav. Tudi odzivnost je definitno bližja tisti, ki je definirana na papirju.

Kaj naj rečem?
Vsi nejeverni tomaži, ki se vztrajno prepričujete, da je kvaliteta tehnike čez severno mejo ista kot pri nas, pomislite še enkrat. Dejstvo je, da v nobeni trgovini v Sloveniji, nisem našel monitorja, izdelanega v Romuniji (torej s Samusngovim panelom), v Avstriji je bolj kot ne stalnica. Kakorkoli, še vedno smo balkan in še vedno nas filajo s tretjerazredno robo.

Tomay ::

Sicer je malo off topic, ampak že enak pralni prah kupljen pri nas ali v metroju v avstriji ali pa na primer v italiji ni enak. Pri nas dobimo pri veliko stvareh tretje-razredno robo. Že poštna ali hitra dostava je precej dražja kot pošiljanje v prvotne države eu. Npr. če je poštnina iz Nemčije v Avstrijo 6€ je iz avstrije v Slovenijo vsaj 20 če ne več.

Na žalost še dolgo ne bomo v EU oz. bomo drugorazredni državljani EU.

EU my ass!
Voodoo 4Ever
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 22" LCD monitor kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018534 (7017) ST-777
»

Samsung SyncMaster 226BW a c ali s

Oddelek: Zvok in slika
81473 (1075) Vuli
»

Syncmaster 226bw

Oddelek: Zvok in slika
101554 (1071) Tilen
»

22" LCD do 300€, kateri ?

Oddelek: Kaj kupiti
61494 (1315) Ted
»

Kateri LCD do 300€?

Oddelek: Kaj kupiti
11910 (910) TokioGangsta

Več podobnih tem