» »

22' wide, kateri model, katera matrika, glossy, 1x za vselej....

22' wide, kateri model, katera matrika, glossy, 1x za vselej....

RobbyRS ::

Prebral sem že nešteto strani debat: kateri, katera matrika, proizvajalec itd. je trenutno best buy med 22' LCDji, vendar še vedno ne vem kako naj se odločim. Nekateri pravijo da 226cw ni vreden razlike v ceni med 226bw. Potem so seveda prisotni še Dell in Nec.
Svetujte mi primeren 22' monitor za domačo uporabo. Kateri ima sploh glossy premaz? Mnenja bodo verjetno spet različna. Klical sem veliko trgovin če imajo 226cw in ga ni nikjer na zalogi.
V glavnem na dan s predlogi za monitor do max 600€. (kaj pa 24'?)

lp

marvin42 ::

1. sam praviš, da je bilo že ogromno napisanega. Če si vse prebral, se boš moral odločiti. Kajti končna odločitev je še vedno tvoja. Na trgu ne obstaja monitor, ki bi bil najboljši za vse okuse.
2. pri nazivu velikosti zaslona raje uporabljaj inče namesto čevljev :)
Mostly Harmless

bluefish ::

po mojem mnenju so najboljši Dellovi in Necovi monitorji. Seveda pa so cene občutno višje od Samsunga, predvsem na račun boljše matrike. Izbira je predvsem odvisna od tega, za kaj boš ta monitor uporabljal. Če je za igre bo 226bw vredu, če pa se ukvarjaš tudi z grafičnim oblikovanjem in si ogleduješ HD filme, potem st zgoraj omenjeni znamki edina prava izbira.
Glossy premaz pa ti odsvetujem, saj boš že pri najmanjši svetlobi v monitorju videl obrise in te bo to zelo motilo. Prav tako bodo težave ob naravni svetlobi, če bo skozi okno sijalo v ekran.
24" LCD za 600€ boš res morda lahko našel, vendar pa bo kvaliteta slike bolj tako tako.
Sicer pa bi jaz, če bi sedaj kupoval monitor, izbral tega - je 20", ampak ima resolucijo enako kot 22" modeli.

Ted ::

Izmed 22 colskih wide ima najboljšo sliko HP 2207, ki pa pri nas ni na voljo razen morda preko bolhe. Dobiš ga pa v Avstriji. Ima glossy premaz.
Mah...

RobbyRS ::

Lahko mogoč bolj specifično poveš kje v Avstriji?
P.S: Kakšen je pa Samsung 245B?
Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RobbyRS ()

Ted ::

Hp 2207. S to oznako prodajajo tudi monitor v mediamarktu ampak je na sliki drug model HP-ja, tako da morda ne bi bilo odveč poklicati še tja - LINK v mediamarkt..
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

RobbyRS ::

@Ted: Full hvala za link.
Kakšen se ti zdi pa tale:HP W2408
V mediamarktu ga priporočajo. Cena je 499€

je to že prevelik za povprečno sobo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RobbyRS ()

Adrijan0 ::

Am samo ta hp ma malo slabš odzivnost.. Se to kej pozna? Drugače sama kvaliteta slike proti 226bw in 226cw? Ker nisem imel še priložnosti videti HPjevega monitorja. Tisti ki ste ga že videli in usaj malo stestirali povejte kako je s to rečjo...

Ted ::

Po moje prevelik za TNT matriko, monitor take velikosti mora meti kaj boljšega ker je vidni od enega konca monitorja do drugega spremenjen do te mere da je razlika precej očitna. Je pa vsekakor poceni za tako velikost:D . Tudi samsung ma 5ms odzivne čase, tista 2ms je marketing.
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

Adrijan0 ::

Aha zavajanje kupcev :D bi blo treba kam prjavit :)) A mi lahko useeno kdo odgovori al raje samsung al raje lg al raje HP? Ker si ta monitor kupujem že 1 mesec in se ne morem odločiti kakega.. Pa btw.. če naročim iz austrije in da je kaj narobe.. se to da pole vrnt al kukr koli?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

biokill ::

tudi mene zanima kateri monitor mi predlagate za igranje igric, gledanje hd-filmov, ter kakšno grafično oblikovanje....cena:500eurou.....od 20"- 22".....hvala za vse predloge

bluefish ::

oglej si moj zadnji odgovor - Dell 2007WFP ali kaj podobnega iz NEC tabora.

Adrijan0 ::

A je kdo ki ni grafičlni oblikovalec na slotechu? >:D

Tac20 ::

Haha:D :\

MEDENA ::

itaq vsi rabite 22'' pa quade q6600 ne pozabit. :\

biokill ::

ja te dellovi pa necovi so hudi, sam nimajo HDCP, to pa je poglavito za HD and blueray filme...ali pač??

bluefish ::

priklopa res nimajo, vendar pa te filme lahko predvajaš tudi brez tega. Sicer pa verjetno tudi grafične s tem izhodom nimaš.

Adrijan0 ::

MEDENA... jaz ga rabim za določene zadeve.. Je pa res da je dosit takih ki ga kupi da igrajo igrce..

m.i.h.a. ::

pri 2007wfp hdmi priklopa res ni......je pa podpora za hdcp, priklop pa preko DVI

All HDCP does is guarantee that premium high-definition content can be output over a digital display interface such as HDMI or DVI.

Adrijan0 ::

Ko hvalite te nece na katere verzije predvsem mislite?

bluefish ::

višji cenovni rang.

biokill ::

grafična bo potpirala hd, se mi zdi....asus8800gtx....a to pomen da pri lcdju nerabm HDCP??

bluefish ::

kot že stokrat napisano, tista HD podpora je trenutno bolj nepotrebna. Stvar je mišljena za predvajanje bluray diskov. Ripane (.mkv in podobno iz trackerjev) pa lahko predvaja vsak procesor.

biokill ::

še zdej ne vem odgovora....katerega naj torej kupim za gledanje hd filmov, igranje iger in grafično oblikovanje......torej HDCP ni potreben...??

Matek ::

HDCP je potreben za gledanje HD filmov na Bluray/HD-DVD medijih. Sicer pa lahko HD filme v drugih oblikah brez tovrstnih obskurnih zascit gledas na kateremkoli monitorju. Glej le, da bo resolucija zadostovala.

Dve najbolj standardni HD resoluciji sta naslednji: 720p/i - 1280 x 720 in 1080i/p - 1920 x 1080. Ce bi hotel uzivati v polni locljivosti HD filmov bi tako rabil za 720 vsaj 17" LCD monitor (ponavadi imajo locljivost 1280x1024), za 1080 pa najbrz kar 23-24", saj se ponavadi sele v tem rangu zacnejo locljivosti 1920x1200 (ce izvzamemo prenosnike).

Igranje iger in graficno oblikovanje pa se precej tepeta med sabo. Za igranje iger potrebujes hitre odzivne case, ki jih nudijo monitorji s TN paneli, za graficno oblikovanje pa korekten prikaz barv, ki ga nudijo drazji monitorji z xVA/IPS paneli. Dober kompromis med obema bi bil morda 226CW, cenejsa opcija pa 226BW, vse je odvisno od tega kako profesionalno se ukvarjas z oblikovanjem.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

biokill ::

ali res Dell 2007WFP podpira HDCP, kot je bilo zgoraj omenjeno....kaj menite o nakupu tega monitorja?????:D

m.i.h.a. ::

podpira......jaz ga imam in sem zadovoljen

Antares88 ::

Kako je pa kaj z Dell E228WFP oz. E207WFP v primerjavi z 2007WFP? Je kaka očitna razlika pri sami sliki/kvaliteti slike?

bluefish ::

prva dva modela imata slabšo matriko, medtem ko ima 2007WFP S-IPS.

Antares88 ::

Torej imata isto matriko kakor vsi tile "komercializirani" samsungi in LGji? TN ne?

bluefish ::

TN res verjetno.

m.i.h.a. ::

E modeli poleg TN matrike nimajo možnosti po nastavitvi višine, nimajo pivot funkcije in manjka zasuk levo/desno....omogoča le nastavitev naklona, ampak enim to zadostuje

razliko v matriki opazite že, če pogledate vidne kote.....tisti z 160° so TN, tisti z 178°pa S-IPS (2007WFP), PVA (2407WFP)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

biokill ::

odločil se bom za nakup dellovega ULTRASHARP 2007WFP....mislim da bo kr sekou:D :D :D

biokill ::

mislite,da bo dobr za igre, hd filme te graf. obliko.???

Antares88 ::

Jaz pa se nekako nagibam k LG L226WTQ iz mimovrst za 299€.
Si slučajno kdo lasti ta lcd in mi pove kako je s tem lcdjem? No sam bi ga rabil za skoraj vse, malo photoshopa, malo glasbene produkcije, surfanje, pa malenkost za špile.

2007WFP mi je trenutno malo predrag tako, da iščem še kake druge alternative. Mogoče si bom celo della lahko privoščil, ampak iščem še mnenja in izkušnje uporabnikov z drugimi LCDji.

Zgodovina sprememb…

MEDENA ::

a nima mimovrste ptt ne glede na znesek?

Antares88 ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 20"LCD monitor kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
354545 (3674) Ted
»

Nujno - primerjava 2 lcd 22" monitorjev samsung (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10611307 (7791) TuRBo_1
»

Kateri 22" in ali sploh

Oddelek: Kaj kupiti
91913 (1335) m.i.h.a.
»

Kvalitetni monitor do cca 500 €

Oddelek: Kaj kupiti
222503 (1914) bosmla
»

Prosim pomoč-nakup 22 LCD!

Oddelek: Kaj kupiti
272469 (1520) msedem

Več podobnih tem