» »

226BW ali 2232BW monitor

226BW ali 2232BW monitor

1 2
3
4

plavi85 ::

sam imam oba , 226bw in 2232bw , pred kratkim pa sem prodal 225bw. Morem rečt da je na 226 in 225 zelo podobna slika , ko sem pa kupil 2232 -ghosting in to velik skor povsod -žarnce prbijajo iz strani , ko je tema je skor belo :), osvetljevanje je res odlično , a kaj ko je vse drugo u pm..vrjetn sm pač dobu slab panel 2232 in dober ali standarden 226bw ? :)




8-)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Bellzmet ::

Kaj ti pa zadaj piše na monitorjih? Made in ...?

Shagrath ::

LP!

Imam 226BW, made in Slovakia. Ker panel imam to? Monitor je meni fantastičen res...nimam pripomb:)) .

undertacker ::

jaz imam tudi 226bw, monitor kot se šika, vreden nakup, odličen za gledanje filmov

Bellzmet ::

Ja zdej pa es ne vem več, ali 226BW ali 2232BW:\

plavi85 ::

2232BW

MODEL CODE : LS22PEBSFV/EDC
SN : PE22H9XPB14023X
Made in Romania

226BW

MODEL CODE : LS22MEHSFV/EDC
SN : ME22HSDP840647X
Made in Slovakia


Na zacetku je bil 2232 dražji takoj ko je ven prišel od 226 , zdej je pa kr cenej ?? Neki kle pomoje ni glih ok.:\ Če bi se sedaj še enkrat odločal za nakup bi verjetno kupil 2x 226BW ker je sam monitor tud bl masivn , mal bolš grajen stojalo pa še bolš sliko + ne deluje mi tok plastičn :) kokr 2232.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: plavi85 ()

zcetrt ::

226 ima za moj okus veliko lepši design. Sliko pa sem napedenal tudi na "made in Slovakia" tako, da je zelo v redu. Iz škatle je pa porazna. Da ne omenjam Magic Color Bullshita.
4.

Bellzmet ::

No sem danes v Merkurju gledal 2232BW (slovakia) v primerjavi z 226BW, gor se je vrtel MTV, pa moram rečit, da nisem opazil popolnoma nobene razlike.

Tko da, pomoje bo na koncu res prevladal zunaji izled monitorja (mi je tudi bolj všeč 226).

lp

AnWar ::

Samsung 226BW, ali je dobr za igre, glede na to da ima 2ms odzivnost?
[Asus ROG Strix SCAR III]

Vuli ::

Meni piše tko odzadi: 206BW [R] A . A sepravi, da imam panel A? In kaj lahko sploh pričakujem, do zdej mi je bil kul nobenih problemov, razen na začetku sem ga moral kalibrirat.

AnWar za igre je najboljš, da ima čimmanj ms, manj kot 2ms pa ni.Kolikor vem se to najbolj pozna pri FPS (first person shooting games).
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

AnWar ::

Namrec zanima me, ta lcd je wide screen, in ima ločljivost 1680 x 1050 točk, recimo v igrah kar bi spremenil locljiovst na 1024 X 768, ali 1280 X 1024, bi bila slika cez celoten ekran ali bi bili robovi odrezani, sprasujem ker se ne spoznam na wide screen.
[Asus ROG Strix SCAR III]

SasoS ::

Slika je sploščena in raztegnjena čez cel ekran

plavi85 ::

evo še mal slik










Za neopazen odtenek ma mogoče 2232 lepše barve (ko gledamo barve) , ko je pa slika črna pa lahko sami vidite ...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Vuli ::

čist normalno je, tako resolucijo k naštimaš, tako boš mel, ti ne bo pri straneh prav nič črnega screena ostajalo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Truplo ::

evo ... danes sem tudi jaz domov prinesel 2232BW (made in slovakia) ... POLOMIJA!

monitor priklopim ... nastavim resolucijo ... inštaliram driverje ... slika porazna

želim sliko nastaviti direkt na zaslonskih gumbih na spodnji strani ... tukaj pa ŠOK!

AUTO ... NOT AVAILABLE
Contrast ... NOT AVAILABLE
Fine ... NOT AVAILABLE
Color tone ... NOT AVAILABLE
Color control ... NOT AVAILABLE
Coarse ... NOT AVAILABLE
Sharpness ... NOT AVAILABLE
H-Position ... NOT AVAILABLE
V-Position ... NOT AVAILABLE

trenutno sem kolko tolko naštelal sliko ampak še vedno so barve preveč žareče ... sploh rumena in zelena me bosta oslepeli ... sicer grem jutri po 226BW ampak me vseeno zanima, če je kaka možnost, da tudi 2232BW nekako optimalno naštelam?

je tudi pri 226BW taka slika takoj po priklopu? ... ker do zaj sem mel LG-je, ki sem jih vse samo priklopil in to je blo to ... slika je bla super ... zdaj na 2232BW pa je slika porazna tudi z driverji

zcetrt ::

Kaj to pomeni: Not Available?

Sicer pa zna biti z 226 isto. Preveri, da nimaš vklopljen MagicColor ali karkoli že tista pogruntavščina je.
4.

Truplo ::

niam nič vklopleno za ekran

evo slike:





zakaj bi naj blo pri 226 enako? kak te lahko majo takšne funkcije blokirane?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

zcetrt ::

Slika out of the box bo verjetno precej podobna (kar se barv tiče sem bil jaz popolnoma šokiran in že skoraj obupan). S tvojo elektroniko pa nekaj ne štima. Vprašaj po telefonu na servis, če je kakšna finta, sicer pa nesi nazaj. Nastavitve o vendarle za to, da se nastavljaja.
4.

Truplo ::

sej jutri grem po 226BW ... sem več dobrega slišal o 226BW kot o 2232BW :)

X-Hair ::

Shagraht LCD bos moral podret in zadaj na paneli bosta dve nalepki. Ker se je samskung mal znasel in ukinil podajanje podatkov na nalepki zadaj. Ravno tako so ukinili v menuju. Za S panel je koda LTM220M1-L01

ginekolog ::

Ravno sem v rolanu nabavil 226BW, dela bp. V bigbangu imajo drug ob drugem 226 in 2232. Na izgled sta oba ok, vedanr ima 2232 majavo ohišje brez vrtečega postavka. Panel pa je slovakia 2007, na videz brez običajnih "napak" (modrina, backlight).
Divers do it deeper.

Silver ::

Ali ima še kdo težave s premikanjem slike? Meni se namreč vsake toliko, ko se mu zljubi za par pikslov premakne slika... recimo 1-2x na uro... stisnem auto adjust (ki je kao unavalible zaradi DVI vhoda) in se postavi slika nazaj.

shock ::

Silver:

Isto napako sem jaz imel. To je elektronika kriva in sem nesel monitor na servis in so mi zamenjali vezje.

l0g1t3ch ::

LCD zaslon Neovo 22" HW22 ali LG L226WTQ-PF

Bellzmet ::

Neovo ne poznam. Z LG-jem sem pa zelo zadovoljen, skratka do sedaj nimam pripomb. Pa še zunanji desing mi je zelo všeč.

bandidosss ::

Od danes naprej zaenkrat zadovoljen kupec 2232BW.
Stvar sem malo preštudiral, nato sem šel prvo v Comtron - imeli made in Slovakia, nato grem v Big-banga, stvar je enaka - made in Slovakia.
Pri vseh trgovcih sem se v glavnem pozanimal od kod so monitorji, na koncu se mi je le nasmehnila sreča - Rolan. Dobil 2232BW made in Romania, cena 259,9EUR.
Kot pravim, zaenkrat sem z njim zadovoljen, ni tiste značilne modre barve (čeprav razlike med dvema paneloma v živo nisem videl, le tukaj na forumu), treba ga je le bilo nastaviti.
Hvala vsem ki ste do zdaj kaj napisali o monitorju, ker sem posledično dobil dobro robo:))


Lp, Tadej

DejaVu ::

a je za 226BW normalno da ko je crna slika ima zgoraj in spodaj taki svetl rob?

rokyo87 ::

Pozdravljeni!

Pred dvema dnevoma sem kupil SAMSUNG 226BW, made in Slovakia, kupil v Big Bangu! Design mi je lepši od 2232BW zato sem se odločil za njega.

Podatki iz Service Function:

Monitor On Time: 1Hr
Panel Ch. No. : 0 (kaj ta številka pomeni?)
On Time: 1Hr
Cycle: 29

Auto Auto: On (čemu to služi?)
Pixel Shift: On (čemu to služi?)
Country: English

Scaler - MCU: Genesis (kaj to pomeni?)

Version: M-ME22W0BDA-1003
Checksum: C329

No pri teh podatkih, bi prosil kakega strokovnjaka, da mi malo razloži kaj kaj pomeni in ali je ta monitor dobrega panela?

Modrih svetlečih robov pri črnih ozadjih nima, razen čisto malo na spodnjem robu ekrana (1cm rahlo vidne modrine)

Kar pa se tiče tistega, ko monitor prikaže NOT AVAILABLE. Magic Bright je potrebno nastavit na Custom in je vse dosegljivo (tipka zraven tipke MENU, druga iz leve proti desni). Auto Adjustment je na digitalnem priklopu vedno nedosegljiv (vsaj po mojih izkušnjah).

Zanima me še kaj pomeni Auto Auto in Pixel Shift, namreč tam je funkcija On/Off, kot je razvidno imam oboje ON. Zanima me tudi kaj pomeni RTA?

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore!

Lep pozdrav

Roky

epicus ::

Sam, a če je 2232bw made in Romania je sigurno S matrika?
Open mind for a different view

jozehaladeja ::

Pozdrav.
Po dolgem prebiranju tega foruma, sem se odločil , da si grem v živo pogledat samsung 2032bw, saj je bilo veliko kritik na račun tega lcdja.
V trgovini "Od a-ž" v celju sem po naključju našel 2032bw made in romania, panel CIA, 199,99 eur z gotovino, vendar sem našel 1 mrtvi piksel.
Po enourni uporabi sem zadovoljen, čeprav sm mal jezn zarad mrtvega piksla, ampak lcd sem dobil zelo poceni.

El Nino ::

LP
Imam problem in da ne bi po nepotrebnem smetil po forumu bom kar tule vprašal.
A ima slučajno še kdo s Smsungom 226BW problem, da po nekajminutni uporabi začne kar sam gre v standby? Recimo, igram PES 2008 in med tekmo postane črn in levem zgornjem kotu začne utripati tisto DIgital/analog. Nikakor ga ne spravim k sebi, razen če na tipkovnici pritisnem tipko 'start'. Ostale sploh ne prijemljejo. Razen tega pa lahko edino še izklopim in vklopim ponovno.
Sedaj bom poskusil menjat kabel (DVI), kaj drugega pa mi na pamet ne pade.

Če ima kdo kakršnokoli idejo je bom zelo vesel.

lp

3SiXTY ::

Kupil sem 2232BW @ solo.si ampak ga še nisem sprobla, ker še nimam kište. Zadi sicer piše Made in Romania, torej naj bi bil z S panelom? Zanima pa me tut ta fora, recimo pol če mam naprimer C panel (C je najslabši kokr vem?) in slabo sliko se lahko samo jebem?! :/

yure1 ::

v mimovrste sem kupil dva monitorja. enega lani, oktobra, očitno z S panelom. Mesec dni nazaje sem dobil enega s "plavim" ozadjem. Na servisu in na mimovrste so se delali da nič ne vedo in da je monitor ok. Zame pač plava namesto sive ni ok. Denar so mi takoj vrnili brez debate. Bi pa kupil vseeno še en 226bw, ker imam istega (da imam dva ista in ne različne na mizi). A ve kdo kje se zagotovo da dobit boljši panel? Plavkasto bi mogoče še preživel, ampak pri dveh monitorjih enem poleg drugega je bila razlika več kot očitna.

icemare ::

bandidosss, kako si jih v rolanu prepričal, da so ti povedali od kje je monitor?
Kako pa ti zdaj po tolikem času zadeva deluje?

aha981 ::

imam 2232BW že 2 mesca...pa nobenih problemov...nism pa kupil 226BW samo ker mi je oblika lepša 2232:=)
//ni podpisa sploh!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aha981 ()

nejko8 ::

hmmm, pri teh dveh monitorjih je važno samo kakšen panel dobiš, ker jih namreč delajo poleg samsunga še trije. Vse piše TU
Za tiste ki se jim ne da brati (copy&paste):

t all depends what panel you get, there is no way of telling until you actually check.

The 2232BW can have a CMO, Samsung, AU Optronics, or CPT panel

To think that all monitors of the same model are created the same would be completely wrong, each different panel has its own characteristics and it would be inaccurate to make a blanket statement saying that X monitor is better than Y monitor when in actual fact the chances are the two monitors use the exact same panel, and picture quality is pretty much the same.

Incidentally, 2232BW owners can check their panel origin from the aforementioned hidden menu. The middle letter is representative of panel origin:

xxxCAA-1002 = Samsung
xxxCDA-1002 = CMO
xxxCLA-1002 = AU Optronics
xxxCIA-1002 = CPT

The CMO panel is said to have a blue tint that cannot be calibrated out, while the Samsung panel provides the best colour reproduction

do skiritega menija za pregled kode pridemo če damo brightness in contrast na 0 ter nato držimo gumb source približno 5 sekund (meni dela). Enako velja za 226BW, vendar pa ne vem kako se pride do skritega menija...

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejko8 ()

Tomay ::

Kot sem že napisal imam 226BW z xxxCAA-1002 = Samsung panelom. Čeprav noben od teh "novih" panelov ni primerljiv z S panelom. Glede barvne točnosti pa si poglejte to stran. Oranžna zgoraj in spodaj zgleda pri meni čisto drugačna. Spodnja je prava, zgornja pa vleče na rdečo. Glede barvne točnosti odpad od monitorja.
Voodoo 4Ever

icemare ::

se pravi tudi ko maš "pravi/zaželjen" panel xxxCAA-1002 = Samsung, še vedno "odpad od monitorja"?

Ma kdo kako menenje od tega monitorja LG 22" LCD monitor L227WT

drjack.dj ::

js sem obupal nad samsungom in bom verjetno sedaj vzel LG W2242T ali pa W2252TQ pomoje sta vsaj enake vkalitete kot omenjena samsunga, čene boljša. Pri prvem pa ko je 5ms odzivni čas so mi še vsi rekli da razlike od 2ms ne bom opazil. problem je ker 2252 nikjer nimajo za v živo videt
Jack

Tomay ::

Imam še starega 970p ki ima PVA matriko in s tem boljši vidni kot, boljše barve, ... skratka prehod na 226 je zame prava polomija. Za kak DTP, photoshop ali kaj podobnega je monitor neuporaben. Za office in internet in verjetno tudi igre pa je čisto v redu.

Sicer pa za ta denar čudežev ne morem pričakovat.
Voodoo 4Ever

MaCoFaCo ::

Jaz sem si tudi zrihtal 2232bw in zgleda da sem mel srečo in dobil panel od Samsunga (sklepam na podlagi serijske številke v skritem meniju). Z monitorjem sem zelo zadovoljen.

Kupljen je bil preko spleta (funtech).

destiny ::

... skratka prehod na 226 je zame prava polomija


Uf, napaka. Jest si sploh ne predstavljam da bi šel iz PVA na TN. Rajš dam še enkrat več za monitor pa kupim PVA ali IPS.

Tomay ::

Samo "dober" pva oz. ips 22" je bolj 3x več ne 2x. Odkrito pa čakam na kak oled ali kaj kar bo bližje dobremu staremu crt-ju. Za kako resno grafično oblikovanje imam še lg-flatron 915+ ki ga občasno uporabljam. Tam mi vsaj ni treba slike po ekranu premikat, da vidim če je enak odtenek barve. Še pva ni tako točna. Bomo videli kaj bo prinesel napredek. Procesorji so vedno hitrejši monitorji pa vedno slabši. Kje je Moorov zakon? :'(
Voodoo 4Ever

destiny ::

Dobri monitorji so bili vedno dragi. Tud danes si lahko umisliš kašnega Eiza, Neca ali LaCie za 2000€. Verjemi mi da pri teh monitorjih ne bo treba slike po monitorju premikat ;). Drugače pa dobiš zelo dober 20' Dellov 2007FP za 335€, kar ni veliko za S-IPS panel (možno je tudi, da je PVA, ker je dell malo menjal panele, tako da je treba pri nakupu to preverit). Je pa ta monitor standardnega formata, wide izvedba jim je pa očitno že pošla.

tilinho20 ::

Od lanskega leta je samo še S-IPS matrika pri temu Dellu.

kmetek ::

LENOVO L220X 22'' PVA. Cca 390€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

TheBlueOne ::

Sam dodam. Sem biv po trgovinah, je pa sem pregledo kire panele imajo samsungi. Zaenkrat sem zaslediv samo cmo-je. Gledal sem 2232bw pa 223bw.

trek@s ::

Ima kdo informacijo,ce 226 BW tudi piska,ce ima svetilnost nastavljeno na manj?

delavec44 ::

To po moje kakor imaš srečo. Moj prvi 226bw je piskal kot zmešan pod 90% brightness, je pa res da je imel C panel. Zdaj drugi z S panelom pa ne spusti niti glasu iz sebe, pa ga lahko nastavljam kakor hočem (pa še backlighta je manj).

bond007 ::

Se da to da piska oz brni kako odpravit? Je to dovoljšen razlog za reklamacijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 22" LCD monitor kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018547 (7030) ST-777
»

Samsung SyncMaster 226BW a c ali s

Oddelek: Zvok in slika
81479 (1081) Vuli
»

Syncmaster 226bw

Oddelek: Zvok in slika
101560 (1077) Tilen
»

22" LCD do 300€, kateri ?

Oddelek: Kaj kupiti
61500 (1321) Ted
»

Kateri LCD do 300€?

Oddelek: Kaj kupiti
11913 (913) TokioGangsta

Več podobnih tem