» »

Kateri 22" LCD monitor kupiti

Kateri 22" LCD monitor kupiti

«
1
2 3

enzeneken ::

Zanima me kateri lcd 22" bi mi priporočali? Uporaba za vsakodnevno rabo, cad programi, igre ,filmi. Opažam da večina hvalite NEC-eve monitorje,ki so za odmerek dražji od samsunga in lg-ja. A je razlika občutna ,v čem se razlikujejo? Sam sem gledal samsunge cene okrog 400€,bi to zadostovalo za moje potrebe?

primzx ::

Mogoče kai takega. Raj dej mal več keša, ker LCD tehnologija ni še popolnoma razvita, v smislu da bi meli življensko dobo več kot 5 let(cenejše variante LCDjev). Vendar vidim, da mogoče ne boš mel skoz pržgna monitor, tak da lahk izbereš nacenejšo varianto. Priporočam ti NEC mitsubishi electric, al pa Samsunge. LGje ne kupovat, v firmi smo mel 5 LCDjev od njih(2 leti), in smo mel problem z pixli.

P.S. za bolj profesionalno uporabo ti pa priporočam ViewSonic.

lp

profii ::

kako je pa s temle? je vreden svojega dnarja al se ga je bolje izogibati?
22"

nonenone ::

iiyama je kar dobra firma, včasih so to bili eni boljših monitorjev, jaz imam samsunga syncMaster 225bw in sem zadovoljen. Uporabljam ga pa za AutoCad 2007 in služi svojemu namenu, slika je velika, vse ikone grejo gor lepo, za autocad je kr ok.

profii ::

kako je pa z igrcami na wide monitorjih? pride slika kaj popačena ali imaš samo širši kot gledanja?

keber ::

Se zanimam za Samsung 226BW. Baje da so razlike med serijami ali nekaj takega. Katera je najboljša in kako jo ugotoviti ob nakupu?

krucymucy ::

razlika je v panelih. samsungov panel je na etiketi zadaj oznacen s crko (S), AU optronics pa s crko (A). baje da pri nas so vsi samsungovi paneli, razlike med njima pa naj bi bile zelo ocitne.

msedem ::

ja nisi pa povedo katera firma ma boljše panele?8-O

Pesimist ::

pri nas so vsi A paneli 226BW tak da si skrbi brezveze delas ker S tak nebos dobo.

OZZY ::

|Sawyer| Kaj ne boš dobil...zaenkrat so v SLO samo S paneli. Tud jaz mam S varjanto...Kupil sem ga harweyu pa tud drugje ko sem gledal so mel S varjanto....
Go with the flow.

msedem ::

ja , samo kateri panel je bolši?! A ali S?

Smrkc ::

Naj ne bi blo pretirane razlike. Razlika je v tem da S modele dela samsung, A modele pa neka druga firma. Zdej pa komu bolj zaupaš - samsungu, al kar eni firmi? :)

Pesimist ::

S kolegom sma pri rolanu kupla prejsni tedn in je A. Marec 2007 Slovakia...

keber ::

>>> Zdej pa komu bolj zaupaš - samsungu, al kar eni firmi? :)

No, saj AU optronics ravno ni "kar ena firma". ;)

Pesimist ::

jah no razlika bi naj bla v backligt bleedingu. Samsung panel bi nej mel majn kot ne samsung. To niti ni taki problem za mene prej me malo cudi neenakomerna razsvetljava ce lahko temu tak recem pac.

Ted ::

Kolikor jaz vem so vsi 206BW paneli A, vsi 226BW pa paneli S.
Mah...

Pesimist ::

Ni res! Tudi v Janusu sem bil dans in je bil A panel.

krucymucy ::

mesec nazaj sem kupil 226BW v jae in je "S" panel.

boljsi so samsungovi paneli. bolj enakomerna osvetljenost predvsem.

Ted ::

Pol pa je s padcem cen prišel tudi nov panel8-) .
Mah...

_Sajmon_ ::

je kaka posebnost pri priklopu 226BW preko DVI-ja na grafično? Sam tudi razmišljam o tem monitorju, pa se sprašujem, ali bo moja 9600XT na agp-ju prebavila to resolucijo. V seznamu možnih je sicer na voljo...

Ted ::

Vsaka 5 let stara grafa jo bo, od rive tnt dalje.
Mah...

igorn ::

kupu u jae in je S

bojsi ::

@igorn: Kdaj pa si kupil in kje?

igorn ::

pred enim mesecem u lj na brnčičevi 13 ,je bil pa zadnji-tistikrat, sem ga vzel ven ga priklopil in pogledal odzadaj je videt al je (A) al pa (S)
dela še kar lepo sam vidni kot je precej slabši kot pri 193p ki sem ga imel prej-

Thomy ::

Kupljen v harvey norman S panela.

MarkoMan ::

kaj pa AOC 22 klik.

Al pa da drugač vprašam: ali je samsung 226bw tolk bolsi, da je vreden dodatnih 75eu?
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Ted ::

Verjetno ne, edini šit je pa ta da AOC nima DVI priključka.
Mah...

keber ::

>>> ali je samsung 226bw tolk bolsi, da je vreden dodatnih 75eu?
Kdo bi vedel. Dosedaj sem imel polno zaupanje v Samsung, no pa mi je 226BW crknil po vsega 10 dneh. :\ V trgovini so mi ga zamenjali takoj brez vprašanj. Upam, da je to bolj slučajen primer.

krofnik ::

jst mam tegale , pa mi dela ful dobr, čeprov je kr ena firma

bond007 ::

Ta Mirai je res neznana firma, ampak je bil testiran na veliko tujih straneh in uglavnem povsod so ga ocenili kot dobrega/ zelo dobrega za svojo ceno.

Matek ::

Je kdo pred kratkim kje nabavljal 206BW / 226BW? Se dobi kje še kak S?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zheegec ::

Ta teden od 4 poskusov ni bilo sreče hehe - po mojem se ne dobi več?!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Matek ::

Kaj pa se dobi? A-je al C-je? Ker prvi so po besedah teh fantov se cisto ok, medtem ko so drugi porazni.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

OZZY ::

A verzija je po tem, ko se nastavi tko kot je treba kr ok...sicer pa majo tam tud fajl, kjer so optimizirane nastavitve za to verzijo.

C verzija je pa kot je že prej omenu zelo slaba....Dobr da sem dubu S..>:D
Go with the flow.

msedem ::

Kje pa pogledaš katera verzija je?
Asus P5K, P35; Core 2 Duo E6600; BFG 8800 GTS OC 320MB;
Corsair XMS2 2048MB PC2-800; Samsung 226BW

Matek ::

Zadaj pise, poglej on link, ki sem ga dal.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Sect0r ::

Meni pa zadaj pise R,mi lahko kdo razlozi to ?

ramsess ::

Na tej strani sem zasledil naslednje!

Torej le ni tako slaba verzija A, le pravilen pristop je potreben:

"
Is an S better than an A ? Yes, because in the end it’s preferable to have truer colors. After this, A series owners can install the file and calibrate their screen. User testimony on this subject is starting to come in. Some that have tried the calibration have complained of a dominance in red. To our knowledge, they have since resolved the problem. Some didn’t use the recommended program to load the profile. Others that tried to go through the graphic card’s driver had to start over and follow the procedure exactly. Those that did everything right only had to reboot, turn everything off (including the screen), turn on and true colors were there. At least this was the case for Windows. Some even managed to use the file with Linux.

Should we regret having bought an A version and would another screen have been better? No. The 226BW, whether it’s an A or S, is still above the rest.
"
:\

javr ::

glede na nekatere zgornje članke: Samsung 226BW je najboljši, ne seže pa NEC-u do gležnjev ? Ali drugače: je NEC za razred boljši od Samsunga, ne glede na tip monitorja ?

Zheegec ::

226BW ima dobre ocene ker je poceni... 22" 226BW je krepko cenejši od 20" NEC 20wgx2pro.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

opeter ::

Razlika med NEC-om in SAMSUNG-om je razen cene verjetno še to, da NEC uporablja S-IPS panel, SAMSUNG pa nekaj drugega.

javr ::

ali je "LS22MEWSFV" verzija S, ker piše LS... ? Sprašujem po trgovinah, ali prodajajo A ali S, pa zgleda da nihče točno ne ve. Kje se to vidi ?

m.i.h.a. ::

Modri dirkač ::

Ja?
Everybody lies!

Zheegec ::

Nove dobave teh oznak nimajo več, so vse izključno "S" panel.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

javr ::

m.i.h.a., slika se ne vidi, kar si verjetno že sam ugotovil.
ALIEn3001, hvala za obvestilo; upam, da je iz zanesljivega vira :D
Vsem trgovcem, ki sem jih našel na internetu, sem poslal isto vprašanje: kaj prodajajo, A ali S ?
Tisti, ki so vedeli za kaj gre, so odgovorili:

1. A, zato ker je to edino, kar se dobi v Sloveniji / Evropi

ali

2. Samsung ne označuje več modelov na tak način.

Eden pogostejših odgovorov je bil še "LS22MEWSFV". ALIEn3001, ali je to ta nova S-verzija ? Ker res ne bi želel kupiti "A" iz stare zaloge, če so sedaj res vsi "S".
Hvala.
Aja, še to - kdo je sploh uradni zastopnik za Samsung monitorje v Sloveniji ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: javr ()

m.i.h.a. ::

hmmm....meni sliko normalno pokaže kadar sem logiran, drugače je pa ni...no kakorkoli, tukaj je link:
http://www.behardware.com/articles/667-1/samsung-226bw-a-and-s-series-the-verdict.html

javr ::

hvala za link, zelo uporabno, še posebej kako do skritega menuja.
Po eni strani se mi je ob branju tega članka Samsung odkrito zagabil, po drugi pa zdaj vem že toliko o 226BW, da nima smisla zapraviti še en teden za iskanje novega proizvajalca/modela, ki bo, ali pa tudi ne, imel podobno finto.
Bo res treba narediti turnejo po računalniških trgovinah in jih prositi, če lahko na razstavljenem modelu pogledam v skriti menu.

Tac20 ::

Jaz sem ga nedavno kupil, pa je prav tako brez oznake, tudi v temule skrivnem meniju nic ne pise kaksne bi lahko bil, kakorkoli ze, ali je A C D S, vzameš nek software kot je natural color al pa od adobe-a in si ga malo nastaviš, to si morš itak vsakega in je slika lepa...Kul monitor za svojo ceno, splaca se nabavit, prov zanima me koliko so jih prodali, po mojem ogromno

Modri dirkač ::

A potem v BigBangu mate samo S?
Everybody lies!
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 22" lcd monitor? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35849644 (21289) silo
»

226BW ali 2232BW monitor (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15317041 (10103) Zako
»

Kateri LCD do 300€?

Oddelek: Kaj kupiti
11914 (914) TokioGangsta
»

Nujno - primerjava 2 lcd 22" monitorjev samsung (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10611311 (7795) TuRBo_1
»

22' wide, kateri model, katera matrika, glossy, 1x za vselej....

Oddelek: Kaj kupiti
362971 (2264) Antares88

Več podobnih tem