» »

Kateri 22" LCD monitor kupiti

Kateri 22" LCD monitor kupiti

1
2
3

Zheegec ::

Psevdonim; Mislim da drži, dva 226BW sem pogledal in oba imata drugačne oznake kot stari, torej ni tiste črke, ki označuje tip panela, sedaj naj bi vse bilo "S", torej made by Samsung.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

javr ::

Bayte, ali lahko narediš dve takšni sliki kot sta v tistem članku, torej sliko nalepke in sliko skritega menuja ?
ALIEn3001, hvala za info, bom pa pred nakupom vseeno preveril, da res ne bi dobil kakšnega "AU Optronics" iz stare zaloge ali razstavni komad.

Ted ::

Dvomim da je vse S, če bi bilo to res potem ne bi te oznake odstranili. Zanimivo je, da so A in C verzije postale pogostejše s padcem cen (iz 380 na 350 in manj evrov), tako da to gotovo ni slučaj.
Mah...

javr ::

meni se tudi zdi to bolj verjetno. Ko se je začelo pojavljati preveč neprijetnih vprašanj, so preprosto odstranili oznake, evo, zdaj se pa jeb*** . ;(

IgorM ::

Sodeč po novicah behardware, bi morale biti nove verzije 226bw samo še s S paneli.
Me pa prav zanima kako se obnese novejša verzija 226cw nekaj o njem na http://www.behardware.com/news/8930/fir...
Ima slučajno kdo še kaj več informacij o 226CW?
Igor

Zheegec ::

Kolega je pa menda "slišal", da naj bi bile sedaj vse "C" serije in da "S" ne bo več... No ja, bo pa v vsakem primeru samo ena verzija, če ne bo druge izbire bo tudi to OK :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Modri dirkač ::

CW - ja prosim...:)
Everybody lies!

javr ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: javr ()

Modri dirkač ::

V nemčiji ga začnejo prodajat okol 20.07.07.
Everybody lies!

Ted ::

V čem je fora tega CW-ja, ni isti šmorn kot BW?
Mah...

garfy ::

ma kakšen aoc ali nec

jaz prisegam na benq

imam 19 že 2 leti in je ful dobr, sedaj mislim kupit 24 ko bodo cene v pelugi ugodne, zaenkrat imajo 22, ki me tudi privlači

XS!D3 ::

Ker je pol najbolši 22" LCD za gaming pa office work, kdaj pa kdaj kšn film, pa tko par slikc čist amatersko uredit, tm do 350€?

Zheegec ::

Kot že 100x povedano - 226BW.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

XS!D3 ::

Ok ok, sej ga tud že en cajt gledam, sam zdele bo zgleda dnar, pa neb rd kupu kr neki, tko da zgleda bom kr tega ubodu.

DV_cam ::

Tud sam iščem nov monitor zase. Danes sm ga opazu Samsunga 226CW na nakupovanje.net tko, da ga bom naroču čim hitrej ker je po testih najbolši. Nemorm več čakat>:D Link do monitorja
DV_cam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DV_cam ()

Ted ::

Za glossy premaz (226cw)hočejo 100 evrov več, so smešni? Hp w2207 ma isto glossy premaz pa se ga dobi za okoli 300 evrov ali manj, žal (kolikor vem) ne v Sloveniji, pač pa pri sosedih. 226cw je nateg.
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

Modri dirkač ::

Kakšen glossy?:\

Poglavitna razlika med BW in CW je novo - boljše osvetljevanje in dejstvo, da jih (zaenkrat) izdeluje izključno Samsung - se pravi S paneli all the way.
Everybody lies!

kapca81 ::

Samo glede na specifikacije, razen premaza ne vidim razlike med 226BW in novim modelom. A ima mogoče kakšne druge funkcije pri stojalu (nastavljiv po višini, pivot, ...) ker drugače ne vidim poante o tem, da bi kdo dal cca. 100 EUR več za model 226CW. Po specifikacijah ima nov model enak kontrast, svetilnost, velikost pike, vidni kot, ... in res ne vem v čem je fora. So se pa res na vseh forumih razpisali, da naj bi bil zaenkrat samo panel S (zaradi postopka izdelave).
Asus P5B-E; Intel E6600; TR Ultra 120; 4Gb Geil DDRII 6400; Leadtek GF 7950GT;
Thermaltake Kandalf VA9000SWA; Chieftec CFT-620A; 5*WD SATA;
Creative X-Fi; Samsung LCD 225BW; Logitech Z2300; Logitech S510 MR

Modri dirkač ::

Pa kje vidte, da ima glossy zaslon?

Ohišje je črno-svetleče, black glossy ...

You may remember, this is a clone of the 226BW with an additional extended gamut thanks to a new backlighting system.


http://www.behardware.com/news/8930/first-look-at-the-samsung-sm-226cw.html
Everybody lies!

kapca81 ::

A potem je Samsung končno odpravil "backlight bleeding", ki je pestil prejšnje primerljive serije ? Moj 225BW je v tem res porazen (moteče pri delu ponoči).
Asus P5B-E; Intel E6600; TR Ultra 120; 4Gb Geil DDRII 6400; Leadtek GF 7950GT;
Thermaltake Kandalf VA9000SWA; Chieftec CFT-620A; 5*WD SATA;
Creative X-Fi; Samsung LCD 225BW; Logitech Z2300; Logitech S510 MR

_dragon_ ::

sem pred nakupom novga monitorja pa me zanima ker je bolša izbira

klik ali klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _dragon_ ()

cortez ::

kaj praviste na HP w2207 ?

Sm ga hotu že kupit za 350, sam ima odbojen zaslon.

Kaj so sploh prednosti odbojnega zaslona pred navadnim?

Hvala za info.

:\ :\ :\

Ted ::

No, pol pa še glossy premaza nima pa je 100 evrov dražji:D . Za S verzijo sem dal 375 evrov.
HP je idealna izbira, premaz pa polepša barve in kontrast, problem je edino ta da bolj odbija svetlobo. Če bi zdaj kupoval bi 100% vzel HP-ja. Tudi pivot funkcijo omogoča mimogrede, CW ostaja na ubornem tiltu.
Mah...

DV_cam ::

Zglda da so se zmotili na nakupovanje.net, cena je danes precej nižja za 226CW 22" 8-O
DV_cam

Modri dirkač ::

8-O 8-O 8-O
Everybody lies!

XS!D3 ::

Zdej mi še en 24" ne da miru in sicer 245B, a je to ql monitor al je bolš 226BW, čeprov je manši.

Zheegec ::

Kvaliteta slike je zelo podobna, med raznimi TN matrikami so razlike povečini zelo majhne.
Če ne gledamo res poceni monitorjev, bi lahko rekli da je vse kar ima TN matriko eno in isto.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

snajper_SLO ::

Kej lahko kupim Samsunga 226BW z S panelom ?
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

Modri dirkač ::

Odkar ni več oznak, težko da boš izvedel ker panel je ...
Everybody lies!

Zheegec ::

To, kar je brez oznak, naj bi vse bila S matrika. sicer pa, ko sem priklopil S matriko na DVI in zraven A matriko na VGA (isti računalnik), pa na obeh nastavil enake nastavitve osvetlitve in kontrasta (dinamični kontrast na off), razlike nisem opazil, tako da je razlika res over-hyped.
Če pa zraven postaviš monitor z MVA ali S-IPS...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

snajper_SLO ::

Aj je pol pomembno keri panel dobiš, a lahko vse z nastavtvami porihtaš/nastaviš ?
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

Zheegec ::

Jaz osebno nisem opazil nobene razlike med različnima paneloma na istih nastavitvah... Sicer ne rečem, da jih ni, ampak niso velike, oziroma opazne.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

snajper_SLO ::

No ta odgovor sem dobil na Mimovrste !

Politika nasega podjetja je taka, da paketov, ki jih prejmemo od dobaviteljev, ne odpiramo in pregledujemo, zato vam zal te informacije ne moremo posredovati. Na splosno pa so v Evropi vecinoma dobavljivi le paneli A. Trenutno panel S ni dobavljiv.

Po vsej verjetnosti ga bom kupil v BigBangu !
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

XS!D3 ::

Tale 245b mi je zelo ušeč, pa me zanima če kdo ve kje bi se jo dal vidt/sprobat u živo, pa če se bojo LCD-ji v mescu dveh kej pocenil, ozeroma da bi kej posebnga pršlo, ker zdele nevem k grem še na morje pa to a nej zdej uzemm al pol k se vrnm?

cortez ::

A mogoče kdo ve, kje bi se dalo kupit v SLO HP w2207 ?


če pa že to ni mogoče, pa me zanima ali Aazon.de ali pa kera od teh trgovin klik lifrajo v Slovenijo.

spenstar ::

HP 2207 prodajajo na bolhi, tam sem ga jest kupil. Sicer ni trgovina, vendar pa dobis originalen racun in garancijo. Kupujejo jih v Avstriji.
SPENSTAR--builder

javr ::

kupil LG L226WA-WN , Made in Poland, 319,90€ pri Teal .
Pričakoval sem več, mislim boljšo sliko. Ali obstajajo kakšni programi, ki ti predstavijo dejansko zmogljivost nekega monitorja ? Ali je to bolj po sistemu "Vsake oči imajo svoj'ga malarja" ?
Bral sem že o programih za odkrivanje mrtvih pikslov. Tudi o tem kakšen info, pls.
Drugače pa - skozi hladilne reže zgoraj kar lepo vroče piha, na desni bolj kot na levi.
Luknje pri konektorjih spodaj - vsak popoldanski klepar bi to lepše naredil.
Monitor je zadaj bel, podstavek tudi bel, na škatli pa piše, da je BLK. A barva monitorja se gleda samo od spredaj, ali so Poljaki sestavili nekaj iz delov, ki so jih trenutno imeli pri roki ?
Nalepka na monitorju, ki označuje glavne lastnosti - ali ni to nalepljeno samo pri razstavnih modelih, pri vseh drugih pa je priloženo v škatli ?
Stiropor ima oznako L225 - ok, če je to najhujše, bomo že preživeli.
Še fotodokumentacija:







Komentarji, predvsem v negativno smer, zaželjeni.
P.S.: pri predogledu tega besedila sem opazil, da so črke svetlejše na sredini in na dnu ekrana, pri vrhu pa so bolj sive kot bele. "Normalno" za tak monitor in to ceno, ali obstaja tudi boljše ?

nimr0d ::

no jest mam l226wtq - pf in je odličen, slika je tudi dobra, barve so lepe, dobil sem ga pa za 280€ pri bof.si ;)

Bellzmet ::

Kateri 22" bi bil trenutno best-buy? Večino za internet, word, filme, tudi igre morajo lepo delat. Spodaj link kjer jih je nekaj, seveda drugi predlogi tudi zelo dobrodošli. Pa cena absolutno max 300 EUR.

LINK

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

sodček ::

@javr: za iskat mrtve pixle ne potrebuješ programa, samo naredi si podlogo enotne barve (črna, bela...). jo razširi čez cel zaslon in začni iskat mrtve pike. se zelo hitro opazijo. da se pa to narediti tudi s kakšnim namenskim programom, npr. dead pixel buddy (pogoogli pa boš našel).

kar se gretja monitorja tiče: grejejo se vsi. sam gledam v lg l226wtq-pf, ta se ne greje pretirano (sicer pa tudi bolj na desni kot na levi; piha pa ravno ne, saj nima ventilatorja8-) ), svoje čase sem mel doma enega samsunga (mislim, da 940N), tisti se je pomojem precej bolj grel.

ok, še kakšna informacija glede mojega lg-ja: ima precej svetlo sliko (bolj kot samsung 226bw), ki se je ne da na učinkovit način popraviti. vsaj pomojem da ne no, ga še ne uporabljam dolgo pa ga še ne poznam do potankosti... tako da, če primerjate ta dva monitorja, si v trgovini oglejte oba, odprite kakšno pisano zadevo v brskalniku (kakšno spletno stran, npr. od rtvslo-ja) in primerjajte sliko. 226bw ima pomoje malo lepše barve, ampak zihr pa nisem, ker je drugi pri sosedu0:)
lg pa mogoče prednjači v tem, da se da zaslon nagniti v malo negativni kot (se pravi proti sebi, da ga gledaš v bistvu z vrha). to pride prav, če monitor gledate z nižjega nivoja (recimo filme s postelje), ker je pri teh poceni variantah monitorjev s TN matriko fino, da se ga gleda čimbolj naravnost. te možnosti pri samsungu nimate.

lp

icemare ::

Pozdravljeni!


Zanima me pač kateri LCD (22'') naj si kupim?

Zaenkrat gledam v rangu teh Samsung 22'' wide screen (zdaj so bojda že okrog 250 - 300 €).

Kar sem uspel do zdaj prebrati da je ful štala teh panelov a, s, c,...

Potem katere formate podpira (DVI, H(kar je že)...

No, bi lepo prosil če mi kdo kaj svetuje, v okviru zgornjih samsungov seveda...Morbit katero drugo firmo?

Se splača celo 24''?

Hvala!

Lp

Marko

P.S.: če sem off topic se opravičujem....me lahko kdo pripelje na pravo stran?

Bellzmet ::

Jaz sem si kupil LG L226WTQ-PF in lahko zaenkrat (imam ga 1 teden) samo hvalim. Vse dela (net, filmi, igre) tako kot mora, pa še design mi je zelo všeč.

Sem tudi najprej mislil Samsunga samo sem potem o teh panelih bral pa me je minilo. Je pa res, da ima kolega Samsung 2232BW pa je tudi zelo zadovoljen.

lp

icemare ::

Torej mamo naslednje:

Samsung LCD 2232BW

NEC Multisync 22WV

LG L226WTQ-PF

Torej zbiram glasove:


HVALA

icemare ::

kaj točno pomeni pri Samsungu podatek o kontrastu v oklepaju (DC: 3000:1)?

LP

Marko

Bellzmet ::

V BTC v Ljubljani imaš v Big Bangu priključena enega zraven drugega LG in Samsunga (za NEC ne vem) in lahko greš pogledat, kateri ti boljše paše.

Kot že napisano, jaz dam glas za LG-ja.

lp

IVo ::

Neca si lahko ogledaš v Acord-92 aka. PCPlus.

klinker ::

Kolega kupuje 22" lcd
glede na to da se ukvarja z fotografijo,photoshop,itd bi rabu nekaj bolj konkretnega
od neke TN komercjale.
Jst sem sicer nekaj brskal,vendar je zmeda z temi paneli kar velika,pa me zanima ce kdo
ve kaj in kje se da dobit cim bolj ugodno za tako rabo.

RC14 ::

Zdravo:
Zdj pa tudi jaz kupujem 22" LCD, pa me zanima, če je kdo primerjal ta dva monitorja oz če si ga kdo lasti doma, kako se obnese-ta.
Izbiram namreč med :

LG L227WT
in
Samsung 2253BW


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Kawa6 ::

Malce poglej tukaj chip.de lestvica

Sam uporabljam LG227WT in je res kvalitetna slika. V službi sem nabavil različne Samsunge in različne LG-je pa je tale LG najboljši (res da tega, ki ga ti omenjaš še nisem testiral).

Pri LG227WT je vidni kot zelo dober. Barva slike se ne spremeni, če res ne gledaš pod res velikim kotom (tako pogled od strani kot pogled od zgoraj in spodaj). Sicer pa je najboljše da si greš oba modela pogledat v trgovino.
Kako že pravijo: vsake oči imajo svojega malarja ;)

IVo ::

V Slovenijo je prišla najnovejša serija AOCjevih monitorjev, ki vsebujejo kar nekaj najnoveših tehnologij http://www.engadgethd.com/2008/07/10/ao...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 22" lcd monitor? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35849644 (21289) silo
»

226BW ali 2232BW monitor (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15317041 (10103) Zako
»

Kateri LCD do 300€?

Oddelek: Kaj kupiti
11914 (914) TokioGangsta
»

Nujno - primerjava 2 lcd 22" monitorjev samsung (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10611314 (7798) TuRBo_1
»

22' wide, kateri model, katera matrika, glossy, 1x za vselej....

Oddelek: Kaj kupiti
362971 (2264) Antares88

Več podobnih tem