» »

Glupost v Jokerju

Glupost v Jokerju

«
1
2 3

TribesMan ::

Mislm kaj se ti lljudje grejo imajo se za neke carje in kao obvladajo vse pritikline ra?unalni?tva samo ni vse tako lepo kot je sli?ati namre? v novi ?tevilki je opis Creativovega MX-a kjer avtor ugotavlja da kljub temu da ima kartica DDR ni prav ni? hitrej?a od SDR verzije kljub teoreti?nemu pospe?ku 100%

Nevedne? je pa? spregledal da ima kartica le 64-bitno vodilo medtem ko imajo SDR-ke 128-bitno Naj mu bog oprosti!!

PaJo ::

Hehe...

Vcasih so rekli da se napake zgodijo tudi "najbolsim":D:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

sinko999 ::

Saj pravim da se ljudje motijo , ampak ne tak močno .
Mogoče bodo prišli k pameti čež kako leto ali dve .

LP
Ni? ni ve?no !

alien-w ::

sinko999 : what makes you think that!

TESKAn ::

Hehe, očitno si niste ogledali novice izpred nekaj dni - tudi po testih na internetu je GF MX DDR malenkost počasnejš od SDR verzije. Razlog? Manjša pasovna širina pri DDR verziji, natančneje pol manjša, kot pri SDR verziji, 64 - bitna namest 128 - bitna.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Senitel ::

Ni kej Hercules Prophet II MX rules...:D

alien-w ::

senitel: a ti ga mas tut??? Jest ga mam, pa dobesedno ubija! Kako se nastima, da imas OC rubriko pri nastavitvah???

AlchemY ::

Moje mnenje je da so pri Jokerju ze dolgo casa "prevec pametni".

alien-w ::

jest berem jokerja ze precej dolgo, toda zadnje case razmisljam, da ga ne bi vec, ker se mi ne zdi vec tako zakon! kot prej. Ne vem, morda so njihove fore ze malo zlajnane in ni vec tiste svezine, pa tut o OCjanju majo tolk za povedat pa veckrat kasnega kozla ustrelijo (tudi po pricevanjih drugih).

PaJo ::

Jaz mam preprosto resitev, pac ne beres vec:D Jaz ga itak nikoli nisem nevem kolko, pac ce mi je kateri prisel v roke pa ce nisem mel kaj za delat med predavanji sem pac prebral, drugace pa sem isto prezivel:))
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Senitel ::

alien-w: Ja jest ga mam tud. Za OC vseh NVidinih kartic deluje tole.

Jah sej je Joker čist cool, vendar samo za igre... Hardware-a pa bolš, da se ga nebi loteval...

miranpozar ::

Joker je mega revija, kar se tice iger, njihov humoristicni jezik je v slovenskem prostoru nedosegljiv, so kar azurni in objektivno ocenjujejo.
Problem pri hardveru pa ni v njih samih (po pisanju se vidi, da tipi niso neki brezveznezi). Svoje pisanje prilagajajo ciljni publiki, ki bere revijo - se pravi mlajsi publiki, ki ne bere slo-techa in ki jo hardver v podrobnosti ne zanima prevec! Mi tukaj na slo-techu pa smo malo bolj izobrazeni in se nam zaradi tega morda zdi Joker prevec "easy".
BTW: Joker je edina revija, na katero sem narocen (ze nekaj let).
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

TESKAn ::

Se strinjam z Miranom, da je Joker pisan bol za 'neznalce'. Mi smo pač že stari mački:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

DeLonghi ::

se popolnoma strinjam z Pozarom...
takole bi se tudi branili pri sami reviji in to cisto upraviceno...
slotecharji smo prevec v tem hardware-tu in ga poznamo ponavadi do potankosti...kar se pa tice iger, pa nas ne zanimajo prevec (in to je prvobitno Jokerju)...
pa se to upostevajte, da se Joker da v tisk vsaj 4 dni pred izidom; se kaksen dan prej pa se zakljuci redakcija
tako da niso(ne morejo) nikoli up-to-date

have a little mercy on them:\

Senitel ::

Miran zadel žebljico na glavico;).
Ampak veste kaj manjka v sloveniji?? Ena programerska revija! Tko kot je bila včasih una "Programer". Zdej maš pa edin v Monitorju ene par strani posvečenih programiranju. Ajd sicer nebi nikoli prišli do nivoja recimo "Game Developer Magazine" ampak vseeno...

OrlyTM ::

Jest tut pravim ... kr se iger in hardwareja za igre tiče ... je Joker pač najboljši v svojem razredu ... sam ga kupujem neprekinjeno že nekaj let.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

miranpozar ::

Se ena zanimivost... poglejte novo stevilko Jokerja (88), strani 16 in 17...
Se vam ne zdi, da so teme v clankih nekako zelo podobne temu, o cemer je Luni pisal v novicah pred kratkim? Sicer nisem se prebral teksta, a naslovi in celo slikice so presenetljivo "znani". Saj je res, da tudi slo-tech povzema novice po drugih internet straneh, ampak ocitno Jokerjevci menijo, da je to, kar pise na Slo-techu res cool. Hehe... jebemti smo dobri!
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

HEKO ::

Joker, PC-gamer, Monitor... Vse slovenske revije NAŽALOST SuX. Že Hrvati majo 1000n × boljše revije - BUG...!:(:(:(



Amerika pa Nemčija, pa Japanezeri pa itq!



Škoda!





Aja, pa še ena ideja! Kaj, ko bi slo-techeri naredili SVOJO revijo!! Služiš, uživaš in napišeš boljše kot Joker... :)
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

snow ::

pc-gamer ni slovenska revija.
joker je vredu. se pa strinjam z tistimi, ki so rekli da je bil joker včasih boljši. tudi stripi :)

hardware revija. uf. bilo bi težko ampak ni nemogoče!

yjj ::

Da, Joker včasih močno zgreši, je pa naša najboljša revija. Vsi, ki želita več pa postresite po PC WORLD -u.

borchi ::

HEKO: že neki mescev ne vidim nikjer BUGa, ki je bil še edini cajtng vredn ogleda. a ti si kje najdu zadne številke?
Js sm nazadnje vidu/kupu jul/avg. številko.

Borchi
l'jga

edmund ::

Hem, jaz sem ga dost bral, samo so se enkrat začeli imeti za bogove in so se norčevali iz vseh in vsega... Takoj po tem sem klical na Jokerja in se odjavil.
Zgleda da avtorji še niso iz pubertete ;)
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

Justy ::

Ma vsi sam neki pluvate po Jokerju in ga kritizirate. Pa jst ne wem kwa je folk tuk butast, da ne zna druga ko pa kritizirat. Ce ti kaj ni vsec, pac tega ne beri in ne uporabljaj, NE pa pluvat po tem, s cimer si nekateri sluzijo kruh in se sploh (mocno) trudijo, da bi pomagali dolocenim osebkom z izobrazbo, na ne samo enem, ampak kar nekaj podrocjih. Samo nej mi en rece ako ne bi bilo Jokerja, da bi bil o vsem obvescen tako kot pac je...

BTW: tisti ki naj bolj kritizira, se pravi da mora res dobro Jokerja prebirati da pol ve kaj kritizirati, pol pa pravi da ga nikoli se od dalec ne pogleda;((. Prosim vas no, naj prej pred svojim pragom pomeste..

Res, cedalje bolj opazam da nekateri (ki ne naredijo nic pametnega) samo pljuvajo po drugih. Sux a lot.

luni ::

Hm men se zdi, da tu ni bilo ne vem kakega kritiziranja. Pac je tako, da tudi najboljsi delajo napake in na to jih je treba opozorit. Jokerju nihce ne odreka kvalitete in vsecnosti, je pa res da ga vcasih pobiksajo. Samo ce ga ne bi, potem ne bi bili ljudje. Se vsakomur zgodi, na uporabniku pa je da se odloci kaj in kako bo bral ane.
Artificial Intelligentia

Blue3D ::

Za igre je Joker dobra revija samo stripi pa so res sux, to je pac moje mnenje.
Ce sem kdaj v Avstriji pa si kiupim revijo PC Welt enkrat sem kupil v nemciji PC Magazin DOS, za katero je kolega reko (4l. faxa prog oprema) da je super.
www.pc-magazin.de
8-O

Blue3D ::

Aja kaj pri nas slucajno prodajejo kje revijo Computer Bild, v novejsi stevilki je not test ALDI PC, Aldi za tiste ki ne vete je najbolj poceni trgovina za gospodinjstvo pa prodajejo PC pa me zanima ce je res tak poceni.... pa ce je tak dober kot pravijo baje.....

Blue3D ::

• IntelŽ Pentium III Prozessor mit 900 MHz
• 256 KB Advanced Transfer Cache
• ASUS Motherboard mit 3 PCI Steckplätzen
Grafik aufrüstbar durch AGP 4x Steckplatz
• Schnittstellen:
4 USB incl. 2 Front USB 2 USB an Rückseite
1 parallel - 2 seriell - 2 PS/2
• GeForce 2MX 32MB AGP 4x mit TV out.
Bringt das DVD-Erlebnis auf Ihren Fernseh-
Bildschirm (einfach an TV anschließen)


• 'Siemens' 128 MB S-DRAM Arbeitsspeicher
(1 Modul, max. Arbeitsspeicher 1GB)
• 'Seagate' 40 GB Festplatte
Ultra ATA66 Interface
• 'LITEON' 12x DVD-ROM inkl. Cyberlink-Power
DVD OEM Version
• 'HEWLETT PACKARD' 4x4x32 CD-Brenner
inkl. Nero Burning Rom
OEM Version 'MEDION' (die Profi-Software zur
Erstellung eigener CD-ROM's)
• 56K V.90 PCI Daten-Fax-Modem inkl. Bitware
Fax-Software OEM Version und Telefon-
Anschlusskabel
• 'CREATIVE' Soundblaster Audio PCI 128
on Board
• 'SONY' 3,5' Diskettenlaufwerk
• 'Microsoft' Wheel Maus inkl. Pad
• PS/2 Tastatur mit Multimedia HotKeys


Vorinstallierte SOFTWARE


Inklusive
WINDOWSŽ MILLENIUM EDITION
die optimale Software für den
privaten Einsatz

WINDOWS WORK-SUITE

bestehend aus:

WORD 2000

WORKS 2000

ENCARTA

AUTOROUTE EXPRESS 2000

PICTURE IT! 2000

MONEY 99

za ceno 2600 dem cca. 270 000 sit ni slabo ne ?

Predator ::

še en vredu monitor pa bi blo ne ;)
Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

ABX ::

Primi ves software in ga zmeči ven, in puff... računalnik bo bil za 50k cenejši. Ne podpiraj Microsoft, slabše ki je piratstvo višje so cene originalov.

luni ::

ABX se strinjam ;)
Artificial Intelligentia

Senitel ::

Ajd, da dajo zraven kakšen uporaben program (Win2K :D, pa morda še office), ampak kaj bo folk počel z "Money 99"

ABX ::

Senitel: bojo ugotovili kaj naredit naslednjič za prišparat keš, ne kupit Money 99.:D

krneki0001 ::

Ej na Jokerju so tok bedni da niti u treh zaporednih jokerjih ni bilo vsaj priblizno istih podatkov o graficni kartici.
LP
Nebivedu

mihhec ::

Joker sux.Po nekaj letih sm si kupu joker pa mi je ĹĄkoda da sm ga kupu kr neki

Zheegec ::

Oh, še sreča da je ta tema skoraj 3 leti stara :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Highlag ::

Dobro, da si to omenil Alien3001.

Jaz berem in se čudim 250000 sit za PIII900MHz ??? :D :D .

Ziga Dolhar ::

Mene je v tokratni številki izrazito neprijetno presenetil odgovor "ROK"-u v pismih bralcev. Če ga ne bi "poznal" iz našega foruma, bi se mi zdelo še smešno.

Tako pa se mi ne.
https://dolhar.si/

ali3n ::

copy/paste anyone?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

flipflop ::

Nekateri v tej temi so očitno najpametnejši na svetu. Pa kr neke tuje revije,kot da so res tolk boljše. Pa enkrat si jo je kupil:\ in mu je totaln zakon. |O

Ziggga: a lahko skeniraš? Jokerja kakšno leto ne kupujem več,pa me zanima kaj je bilo napisanega.

mihhec:sem bral tvojo revijo in jo morm pohvalt,ker je res dobra,nezmotljiva in na vseh področjih popolna,pa še poceni je.

RookY ::

takole je bilo:
živjo jokerji jaz bi vas zelo prosim da bi te revije znižali za enih 500sit ali malo več ker potem bi takoj naročil če bi malo znižali saj so itak demo igre in tako naprej. Rok
odgovor:

JCT odide k spovedi, saj očividno že leta debelo laže naokoli, da so bravci Jokerja nadpovprečno inteligentni in imajo nadpovprečen standard.
Juhu juhu spet bom bruhu

RookY ::

zigga: ni mi jasno kako te je lahko tak odgovor na tako vprašanje negativno presenetil???

Avtor je očitno (po slogu pisanja in svoji želji :D ) pisal za šalo...za kar je rubrika tudi namenjena.Upam da res ni kdo tako naiven, da pričakuje resen odgovor.
Če bi tam resno odgovarjali, sam verejtno spljoh ne bi bral te rubrike, ker bi bila patetična
Juhu juhu spet bom bruhu

Zgodovina sprememb…

karafeka ::

Naj še jaz dodam moje mnenje o gluposti jokerja (se opravičujem, vendar sem to temo opazil šele zdaj :D ).

Menim, da se je revija v primerjavi s starejšimi številkami (< 50) zelo poslabšala. V novih št. je veliko stvari, ki sploh niso povezane v računalništvom (ok kak poučni članek 2x na leto kamot, ne pa 5 v eni št.), potem je tu humor, ki ga je zelo preveč, kar poveča število strani in posledično ceno revije, ki je za to kar pokaže previsoka.

Nasplošno menim, da se je revija kot celota poslabšala (tako v vidiku vsebine (poučne, to mislim v zvezi z računalniki), kot v denarju, ki ga je potrebno odšteti za njo).

Hmm, vedno bolj se mi zdi, da bi moral takšno pismo, poslati uredništvu, vendar bi dobil nikakršen odgovor, ali pa sploh ne bi dobil objave v reviji.

Ne vem, mogoče je revija ostala ista, in sem se jaz postaral ;)) (not)

flipflop ::

Evo,tak kot je napisal karafeka,ne pa sux pa rox,kot npr. HEKO.

RookY: enkrat(no,večkrat) so napisali,da v reviji odgovorijo na smešen način,resen odgovor pa pošljejo na mail.

ali3n ::

jaz ne morem komentirati, ker ne berem te revije... se mi pa zdi odgovor Roku dosti "nedorečen" - ironičen.. skratka - nič ne pove.. (političen)>:D -> škoda tinte...

---sprememba---
popravil "roku" v "Roku".. nothing else
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

flipflop ::

Taka je bla tudi prošnja:D ,ker se bo cena kvečjemu povišala. Škoda ker ne prodajajo sam revije brez DVD-ja al pa CD-ja.

LordWorm ::

Jaz pa sem pred kratkim dobu 120 cifro in menim podobno kot nekateri ze nekaj cajta.

Joker je dobra revija[glede spilov] smo kreteni jo pisejo.Imajo se za bogove.Boh nedej da se sam prepricas ce so oni tko rekli je tko.;( Revije se navelicas.Na zivce ti ze gre vseskup

Tito ::

Če mene vprašaš, jo je povozil čas! Avtorji so postali starejši in stem se je njihov humor močno spremenil, tako da ko se trudijo ostaiti enaki in ohraniti humor vidiš da se posiljujejo... Rezultat je občasno neberlivi članki. Brt je bil na revijo naročen več let, dokler se nam ni zdelo da je revija predraga (kakšno leto nazaj). Predvsem je nesmislno da ni verzije brez CDjev, ki bi bila za 400 sit cenejša (kao ceno CDja). Saj po tistem, ko sem dobil ADSL, njihovega ploščka nisem niti povohal! Recimo da bi revija koštala kakšnih 500 sit, nebi bilo nobenega problema in zveseljem jo bi občasno kupil in prebral, vendar ne čez 1000 sit! To je ogabno preveč!

RookY ::

Joker je računalniški zabavnik, za kar se tudi oglašujejo. Ker berem tudi druge revije( sem bil naročnik treh...zdaj samo še Joker),lahko rečem, da mi je Joker še najboljši. Napake se dogajajo tudi drugim revijam(tudi slo-tech ni imun). Recimo revija Monitor...take buče kot so dostikrat pisali o hardveru tukaj...:\
Recimo glede karkoli o računalništvu, kar preberem v katerikoli reviji in če me stvar res podrobno zanima, se obrenem na slo-tech ali pa pobrskam po drugih straneh.Iz večih virov se dobi potem čistejša slika.
In Slo-techovci se verjetno res ne morejo veliko naučiti v njihovem oddelku za hardware(niti 10% revije).

To da se ima JCT za nekaj več...hmm...mislim da je vse bol za štos...vsaj jest to jemljem kot zajebancijo.
Vem pa, da jih iamjo nekateri najstniki za bogove.
Tudi, če bi se res imeli za naj naj, se imajo vsaj odkrito. V ostalih revijah pa se hvalijo zelo diskretno, kar mene bolj moti.

Še enkrat za ziggata:
Ne štekam ne štekam ne štekam...kako sta lahko z DJ Rokom kakorkoli užaljena, prizadeta.Kot da prvič bereta revijo.
Če pogledaš recimo stare številke v pismih bralcev(takrat še vprašanja o računalnikih) pišejo take, da se mi avtorji resno kar zasmilijo.Ampak teh odgovorov ne gre jemti resno,osebno, kot tudi vidva ne bi smela.
Vprašanje Roka vsekakor ni bilo resno, ali pa je malo preveč naiven.
Rokov stil pisanja je vsekakor spodbudil neresen odgovor(razen če je dejansko nepismen...v kar močno dvomim)
Nobena revija tega formata v SLO ni tako poceni.
Praktično še ni bilo resnega odgovora v tej rubriki, razen če je bilo vprašanje zanimivo(kar Rokovo definitvno ni bilo)

Če bi bil odgovor recimo: Dragi Rok. Z nakupom Jokerja ne kupuješ iger, ampak revijo, ki je najboljša v SLO(hehe) in je plod domačega pisanja.Pisci niso prostvoljci ampak so za ustvarjanje revije plačani. 600 sit za revijo ne pokrije niti stroškov, ki jih ustvarjanje revije porabi.Tudi ostale revije imajo podobno ceno, pa čeprav nekatere članke prepišejo iz bogvekje...itd itd

No če bi bili odgovori v tej rubriki v tem smislu, bi sam to rubriko mirno spustil, ker bi bila dolgočasna,patetična.
Juhu juhu spet bom bruhu

RookY ::

Se pa strinjam z Tito-om glede tega z Cd-jem.Tudi mene moti, da se ne da več kupovati(naročiti) na revijo brez CD, ker je v današnji ADSL dobi ta CD bolj balast. V tem primeru bi se cena lahko nekoliko spustila.
Juhu juhu spet bom bruhu

Tito ::

Po eni strani se hvalijo koliko bralcev imajo, po drugi strani pa jokajo, kako imajo komaj za kruh... Lepo vas prosim, kdo jim pa vrjame! Ceno bi lahko spustili (naredili verzijo brez CDjev) in malo podražili oglase... Tako bi prišli na enak učinek. Res je, da je v sloveniji majhen trga, vendar to ne pomeni, da je potrebno vse preplačati. Naj naredijo 3 verzije: brez, s CDjem in DVD verzijo. Tako bom tudui sam kdaj kupil to revijo. Vendar je že na sploh vprašljiv nakup v primeru da imaš širokopasovni internet. Saj večino informacij o izidu igr dobiš na spletu, poleg tega pa so tudi njihovi opisi večinokrat zelo pristranski in po mojem mnenju neobjektivni. Ves čas govorijo o nategu, v samem bistu pa se poslužujejo enakih ekonomskih potez (CD in DVD). No sedaj sem se res zapičil le v eno stvar, to pa je zato ker me to tako zelo moti... :D Bi pa pozdravil, da so nekatere zgodovinske teme bile kar prijetno branje.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Revija Joker ne bo izsla avgusta (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Igre
1153196451 (107557) opeter
»

JCT in Mn3njalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15820020 (12820) Gr0unD Zer0

Revija JOKEr --> Kritika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13016381 (12742) OwcA
»

Joker (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1169770 (7881) m_z
»

Racunalniske revije..? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
526222 (5792) --Switch--

Več podobnih tem