» »

Revija Joker ne bo izsla avgusta

Revija Joker ne bo izsla avgusta

««
23 / 24
»»

Jerry000 ::

Okapi je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Machete je izjavil:

Kako vam rata tako hitro brati? 130 pgs/h ?? (Putimo različne fonte in lining).

Tako hitro brati knjige je v resnici izguba časa. Če hočeš izvedeti za zgodbo, prebereš dva, tri podrobne opise na netu, v 20 minutah. Če hočeš uživati v literaturi, moraš pa brati "počasi", z užitkom, recimo eno stran na minuto.

Imaš tehnike hitrega branja, ko bereš hitro in je enak efekt kot da bereš počasi (razumeš vse). Seveda je potreben trening. Enako je z avdio book, kjer nastaviš na hitrost predvajanja na 1.5x pa poslušaš hitro govorenje ampak obenem razumeš vse. Ampak spet, trening
Kot rečeno, prebereš si povzetek na netu, v 1/10 časa, pa boš prav tako vedel vse, kar je treba vedeti. Ni stvar v tem, da razumeš vse, ampak da zraven uživaš, občuduješ pisateljev slog in izbiro besed, se vživiš v dogajanje, razmišljaš o dilemah literarnih likov ...

Povzetek je povzetek, knjiga nudi detajle. Tukaj je (velika) razlika. Spet, nekaterim je dovolj povzetek, nekaterim pa cela knjiga. Zakaj bi morali vsi kar na netu povzetke brat, če jim je ljubše knjiga? Kdo je reku da tisti ki berejo hitro, ne uživajo zraven?

Machete ::

Poznam hitro banje, ampak ne vidim upravičenja, da prozo konzumiraš na ta način.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Okapi ::

Točno to. Hitro branje je za stvari, ki jih moraš prebrati (po službeni dolžnosti, v šoli ...), ne za užitkarjenje v dobri literaturi.

Pa ne mislim, da je treba zato počasi brati. Ena stran na minuto je še vedno kar hitro branje. Dve strani na minuto je pa IMHO prehitro (ne govorim o žepnih knjigah, ampak o normalno velikih, z okoli 40 vrsticami po 50-60 znakov). Kdor prebere Gospodarja prstanov (1100 strani) v 9-10 urah, nima dosti od tega, da je bral knjige in ne povzetkov.

[D]emon ::

Okapi je izjavil:

[D]emon je izjavil:


Kar pa se tice raziskovanja okolice... v Barbarigi ni ravno veliko za raziskovati, sploh ce si tja hodil od 1988-ga leta.
Vsako leto je tam dosti novih punc, ki se dolgočasijo in ne vedo, kaj bi počele, ker jih starši še niso pustili, da bi šle same na morje. Dovolj snovi za raziskovanje, namesto da cel dan knjige požiraš8-)


Na morju sem nazadnje bil pred desetimi leti. In ce zelim imeti probleme v lajfu si lahko le-te ustvarim sam, brez vpletanja zensk.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Ganon ::

opeter je izjavil:

Je LF naložil še kakšen PDF starih Jokerjev? Sedaj imamo komplet 2006-2014 in ta zadnjo 291 številko.
Če kdo ima še kakšno informacijo, naj prosim odpiše.


Ko bo, bom dodal povezavo.

opeter ::

McMallar je izjavil:

opeter je izjavil:

Je LF naložil še kakšen PDF starih Jokerjev? Sedaj imamo komplet 2006-2014 in ta zadnjo 291 številko.
Če kdo ima še kakšno informacijo, naj prosim odpiše.


Lahko das link to tega kompleta?


Izvoli (povezava ni moja): MEGA

Ganon je izjavil:

opeter je izjavil:

Je LF naložil še kakšen PDF starih Jokerjev? Sedaj imamo komplet 2006-2014 in ta zadnjo 291 številko.
Če kdo ima še kakšno informacijo, naj prosim odpiše.


Ko bo, bom dodal povezavo.


Fenk ju! :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

McMallar ::

Hvala! Se tudi jaz priporocam za zadnje stevilke. Sicer cca. zadnje leto imam se na iPadu ampak ostalih pa ne.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Guzzy ::

Jerry000 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Machete je izjavil:

Kako vam rata tako hitro brati? 130 pgs/h ?? (Putimo različne fonte in lining).

Tako hitro brati knjige je v resnici izguba časa. Če hočeš izvedeti za zgodbo, prebereš dva, tri podrobne opise na netu, v 20 minutah. Če hočeš uživati v literaturi, moraš pa brati "počasi", z užitkom, recimo eno stran na minuto.

Imaš tehnike hitrega branja, ko bereš hitro in je enak efekt kot da bereš počasi (razumeš vse). Seveda je potreben trening. Enako je z avdio book, kjer nastaviš na hitrost predvajanja na 1.5x pa poslušaš hitro govorenje ampak obenem razumeš vse. Ampak spet, trening


Če bereš normalno, tvoji možgani sprocesirajo dosti več informacij in bolje sestavljajo zgodbo, kot pa če bereš prehitro. Kar dvomim da majo te tehnike enak efekt, večino dogajanja v tvoji glavi je v podzavesti, ne sam to kaj bereš z očmi.

tryhard ::

Machete je izjavil:

Glasujte z denarnico.

Smo že pri Jokerju.

tryhard ::

Guzzy je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Machete je izjavil:

Kako vam rata tako hitro brati? 130 pgs/h ?? (Putimo različne fonte in lining).

Tako hitro brati knjige je v resnici izguba časa. Če hočeš izvedeti za zgodbo, prebereš dva, tri podrobne opise na netu, v 20 minutah. Če hočeš uživati v literaturi, moraš pa brati "počasi", z užitkom, recimo eno stran na minuto.

Imaš tehnike hitrega branja, ko bereš hitro in je enak efekt kot da bereš počasi (razumeš vse). Seveda je potreben trening. Enako je z avdio book, kjer nastaviš na hitrost predvajanja na 1.5x pa poslušaš hitro govorenje ampak obenem razumeš vse. Ampak spet, trening


Če bereš normalno, tvoji možgani sprocesirajo dosti več informacij in bolje sestavljajo zgodbo, kot pa če bereš prehitro. Kar dvomim da majo te tehnike enak efekt, večino dogajanja v tvoji glavi je v podzavesti, ne sam to kaj bereš z očmi.

Imaš več različnih tehnik branja. Ti ne govoriš o isti.

Engineer_SLO ::

A kaj novega za stare stevilke, mogoce kaksen link?
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

BOCo. ::

Na isti povezavi imaš številke od 1 do 15.

https://mega.nz/#F!qWx23CxK!x2m9uwXTqgndyFU5kcqDsQ

opeter ::

Hvala :)
Počasi bo na voljo cela zbirka.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Engineer_SLO ::

Super komaj cakam prav manjka mi mal back to the future:) nostalgija
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Bawagan ::

Domena joker.si prešla v last: https://www.ngn.si/si

Jerry000 ::

Bawagan je izjavil:

Domena joker.si prešla v last: https://www.ngn.si/si

Kaj to pomeni?

[D]emon ::

Nic pomembnega. Joker je se zmer Alpressov trademark.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

dronyx ::

In kako sedaj pridem do vsebine ki je bila na joker.si?

pegasus ::

Vprašaj v digitalnih nebesih, npr. web.archive.org

[D]emon ::

gres na www.mn3njalnik.com in tam tezis ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [D]emon ()

mAXTER ::

Ko so nekateri ze tisockrat omenili da je mesecnik prezivet medij z zastarelimi informacijami sem sam sebe zadnje case ujel ze veckrat ob izidu kaksne nove igre ob misli da komaj cakam opis v Jokerju da vidim kaksen je njihov pogled na spil...v njihovem stilu seveda. Moram priznat da kr pogresam zabavnik...

Jerry000 ::

mAXTER je izjavil:

Ko so nekateri ze tisockrat omenili da je mesecnik prezivet medij z zastarelimi informacijami sem sam sebe zadnje case ujel ze veckrat ob izidu kaksne nove igre ob misli da komaj cakam opis v Jokerju da vidim kaksen je njihov pogled na spil...v njihovem stilu seveda. Moram priznat da kr pogresam zabavnik...

We all do...ne vem kaj bom letos na morju, VEDNO ko sem šel na morje sem se ustavil na pumpi ali trgovini in kupil hrano ter Jokerja.

mAXTER ::

So pa hitri novinarji ful...v naslovu kao ena najbolj znanih spletnih strani pri nas a že ne obstaja več kot en mesec, nakar se oni spravijo "članek" o tem pisat..se vidi da je sušno novičarsko obdobje :))

LINK

SlimDeluxe ::

Tipičen spamerski prevzem dobre domene za link building na druge strani.
BTW. če je kdo na mn3 naj prosim napiše v eno temo, naj popravijo captcho, da lahko oddam zahtevek za reset gesla.
http://mn3njalnik.com/index.php?app=cor...
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

dronyx ::

mAXTER je izjavil:

So pa hitri novinarji ful...v naslovu kao ena najbolj znanih spletnih strani pri nas a že ne obstaja več kot en mesec, nakar se oni spravijo "članek" o tem pisat..se vidi da je sušno novičarsko obdobje :))

LINK

Zanimivo, da je tisti pingvin iz stripov pa še vedno favicon od joker.si. Ali jim je toliko všeč, ali pa ne vedo kje se to pobriše.

SlimDeluxe ::

To imaš ti v browser cachu :) Odpri dev konzolo (F12) in stisni F5 za refresh.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

balaz ::

POZOR!!!
Imam JOKER CD 1 leto izdaje: 1992 original delujoč CD. Če koga zanima ponudba??? piši v zs...

:D

PALOMINO ::

Ave in hvala mu Vera ;) tistemu ki je to naložil gor. Kar solza se mi utrne ob pogledu na to nostalgijo...

PALOMINO ::

balaz je izjavil:

POZOR!!!
Imam JOKER CD 1 leto izdaje: 1992 original delujoč CD. Če koga zanima ponudba??? piši v zs...

:D


Leta 1992 smo povečini uporabljali 5.25" diskete...kakšen CD...

Prvi CD je izšel če se ne motim novembra/decembra 1995. Še danes se spomnim kako sva s sošolcem na blef prišedšila v pisarno Febota ( v črni Delovi stoplnici) in moledovala za CD. Tip se naju je usmilil in nama šenkal tlačenko. Lahko rečem da sem imel resnično polepšan tisti decembrski čas. Lepi spomini, ni kaj. Če se prav spominjam je bil gor demo Command & Conquer in Stonekeep - nek dolgo pričakovan FRP od Interplay-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PALOMINO ()

[D]emon ::

Ne vem kje si ti zivel, da ste operirali se s 5.25" disketami.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Netrunner ::

Kateri idiot je kupil domeno joker :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

opeter ::

Netrunner je izjavil:

Kateri idiot je kupil domeno joker :)


Saj ti tam piše:
https://siol.net/digisvet/novice/kdo-je...

Spletno domeno joker.si je nato registriral strokovnjak za marketing Marko Kotnik, ki je zastopnik agencije NGN MEDIA, sicer pa ima lastno oglaševalsko agencijo SIRICUS. Kot je Kotnik za Siol.net pojasnil v telefonskem klicu, je ob poteku domene oddal povpraševanje, ko se je sprostila, pa je prejel obvestilo, da je na voljo. Za enoletno registracijo domene je plačal 15 evrov.

Na domeni Joker.si zdaj gostuje spletni blog Joker iz rokava, na katerem so trenutno objavljeni nasveti s področja marketinga in načrtovanja porok
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Netrunner ::

Ja saj sem videl... moj post ni bil vprašanje :) Smešno mi je kaj je tip obesil gor na domeno.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Zakaj pa ne. Domena je vredna xxx krat več, kot je plačal zanjo. (15€)
Magic

scipascapa ::

zakaj niso odprte registracije na forumu?

opeter ::

[D]emon je izjavil:

Ne vem kje si ti zivel, da ste operirali se s 5.25" disketami.


Meni je tudi zanimivo. Navsezadje govorimo o sredini 90-ih (1995). V tem času so bile aktualne predvsem 3,5" diskete, to se je masovno uporabljalo. Se spominim, da je recimo revija Software Power imela priloženo vedno kakšno disketo (pozneje, nekje od 1996 naprej pa CD-je in DVD-je). Pa Mantis je imel mesečni Shareware progam/naročino in so pošiljali diskete.

5,25" diskete so se počasi že poslavljale.

No pa aktualni so bili tudi prvi 100 MB-ni ZIP pogoni (pa še kakšen SyQuest ipd.). Kakšno leto pozneje je prišel še A:Drive/LS-120.

Pa CD-ji so (v masovnem smislu) aktualni že od začetka 90-ih.
Res pa je, da je bil zapisljivi CD-R drag kot žafran, da o zapisovalnikih sploh ne govorim.

Windows 3.11 je imel že verzijo na CD-ju, med drugim. Tudi MacOS 7, OS/2 Warp 3 ...

Netrunner je izjavil:

Ja saj sem videl... moj post ni bil vprašanje :) Smešno mi je kaj je tip obesil gor na domeno.


Aja, se opravičujem, narobe sem razumel.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

PALOMINO ::

Nadvse rad imam take odgovore a la "kje si ti živel da si 1992 uporabljal 5.25" diskete". Vsa tipična slovenceljska aroma pride tako na plan.

Leta 1992 smo povečini tisti, ki nismo imeli bajno bogatih staršev uporabljali 286, zgolj peščica 386 (pa še to SX model) Standardno so taki PC-ji prišli z 5.25" disketno enoto, za doplačilo je bila seveda na voljo tudi 3.5".

Cene so bile visoke, takrat je znašala povprečna slovenska plača cca. 75.000 SLT. Cena 386SX pa je bila cca. 250.000 SLT (da takrat je bil še SLT). Večini mulcem je bilo to nedosegljivo ampak seveda so starši pomagali in kupili nmašine na čeke. ;)

In če koga zanima kje sem takrat živel - v Domžalah (blizu Jerovška kamor smo tedensko hodili po cenike)

Šele 1993 je 3.5" postal nek standard in potem revolucija - CD...

PS: A proda kdo Jokerje letnik 1994 in 1995 - ponujam dobro plačilo in obljubim da jih poskeniram ;)

opeter ::

Balaz se je zomtil pri letnici, zato cela debata ...

balaz je izjavil:

POZOR!!!
Imam JOKER CD 1 leto izdaje: 1992 original delujoč CD. Če koga zanima ponudba??? piši v zs...

:D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Machete ::

Kupi kdo zadnjo tiskano številko? :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

c3p0 ::

PALOMINO je izjavil:


Šele 1993 je 3.5" postal nek standard in potem revolucija - CD...


Mogoče na PC, takratni Amigaši smo 3.5" diskete (sicer z manjšo kapaciteto) veselo uporabljali že v poznih 80-ih.

PALOMINO ::

Amigaši ste bili itak neka svoja kasta ;)

mAXTER ::

Se spomnim nekje 2008 ko je nekdo na joker forumu ponujal zbirko starih Jokerjev samo da se jih odpelje in sem sel iskat zadevo v Mb in so se mi odprle oci ko sem zagledal skatle revij in med njimi lepo ohranjena prva stevilka vkljucno z naslednjimi 10imi. Ce mogoce ta donator prebira ta forum, hvala ti se enkrat:D
Samo tako btw, koliko bi bila vredna celotna zbirka dobro do srednje ohranjenih Joker revij brez cd/dvd-jev in dolocenih posterjev danes? 8-)

Vanadium ::

mAXTER je izjavil:

Se spomnim nekje 2008 ko je nekdo na joker forumu ponujal zbirko starih Jokerjev samo da se jih odpelje in sem sel iskat zadevo v Mb in so se mi odprle oci ko sem zagledal skatle revij in med njimi lepo ohranjena prva stevilka vkljucno z naslednjimi 10imi. Ce mogoce ta donator prebira ta forum, hvala ti se enkrat:D
Samo tako btw, koliko bi bila vredna celotna zbirka dobro do srednje ohranjenih Joker revij brez cd/dvd-jev in dolocenih posterjev danes? 8-)


Realno stehtaj koliko tehta pa vprašaj na dinosu koliko je kg papira. Drugace pa tok je vredno kolikor ti nekdo ponuja... Pri nas je težko to ocenit ker nismo američani in pawn stars...

opeter ::

mAXTER je izjavil:

Samo tako btw, koliko bi bila vredna celotna zbirka dobro do srednje ohranjenih Joker revij brez cd/dvd-jev in dolocenih posterjev danes? 8-)


Pri nas kaj dosti ni vredno. Sicer pa daj na Bolho, pa boš mogoče celo našel kakšnega kupca.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mAXTER ::

Bom spet poizkusil cez 20 let ko bodo nostalgiki ze v letih in pri denarju:))

Glugy ::

Jz pa mislm da če bi dost ljudi zvedlo za celotno zbirko bi se našel kak zanesenjak ki ima dost keša pa bi zarad nostalgije dal denar. Če ti gre v življenju res dobr pa če ti je mladosti Joker lepšal dni ni dvakrat za rečt da ne bi dal 10-15% letnega prihodka za to enkrat da bi imel celotno zbirko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Alamar ::

Če ni v zbirateljski ohranjenosti ni tako vredno. Daj na bolho, pa boš videl. Okrog 200 EUR bi moral dobiti po mojem. Jaz sem pred časom en komplet 1-250 prodal za 500 EUR, vendar so bile vse številke v mint stanju.

Glugy ::

Hm nevem koliko pa dobiš za star papir; pa koliko kg je celotna kolekcija. Sigurno mora biti glede na to da gre za posebno vrednost; več kot samo surovinsko vrednot. Vsaj tako bi jz pričakoval.

kitl76 ::

Mogoče zate, za nekega zbiratelja je povsem to druga zgodba.

Alien123 ::

Torej jokerja ni več?.. grem na dopust jutri pa me zanima
««
23 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Revija Joker (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26037169 (8441) Ganon
»

Slovenske računalniške revije - še obstajajo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5315461 (13292) Phantomeye
»

Skeniranje starih revij (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6517750 (12207) Alamar

Več podobnih tem