» »

Joker

Joker

1
2
3

luni ::

Elemen_T in drugi, ki odkrito priznavate, da revije ne berete: kako lahko potem na kakrsenkoli nacin kritizirate vsebino in jo oznacujete za nestrokovno ter primerno samo za najbolj fanaticne igricarje ki jih ne zanima cisto nic drugega. S tem samo nakazujete, da v bistvu nimate pojma kaj v reviji sploh je. Priporocam, da enkrat vzamete v roke naprimer zadnjih 5 stevilk in jih malo pregledate. Mislim da bi z raznolikostojo bili preseneceni.

Tudi kritiziranje nestrokovnosti ni na mestu. Ljudje, ki ustvarjajo revijo so po vrsti strokovnjaki na svojem podrocju in se kaksnem zraven. Ce mislite, da strokovnost pomeni suhoparne clanke polne nastevanja in cudnocudnih kratic potem se motite. Veliko tezje je napisati clanek poljudno, tako da bo zanimiv za prebrat tako enemu laiku ki se na podrocje ne spozna, obenem pa podati v njemu vse potrebne informacije.

Seveda je drugo, ce vas zanima tocno doloceno podrocje, kot recimo programiranje, design ali nekaj tretjega, ampak na osnovi tega pac ne gre kritizirati kvaliteto in namen revije.

My 2 cents.
Artificial Intelligentia

rc-car ::

Tudi jest razmišljam v smiselnost moje naročnine na Jokerja, ker igre vse manj igram...

Natlacenko pa uporabljam tudi se samo za programe in pa za gledanje videa v dobri kvaliteti (slava vam!), igre pa preiskusim kake tri/natlacenko...

Zelo si zelim kake bolj strokovne clanke o racunalnistvu!

Joker je se vedno zakon, samo nekateri ga prerascamo? :'(
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

undefined ::

luni wrote:

>Priporocam, da enkrat vzamete v roke naprimer zadnjih 5 stevilk in jih malo pregledate.

Sem jih jaz v preteklosti prebral že več kot 5, in verjamem, da jih je Elemen_T tudi. Zato vem(o) o čem govorim(o). :)

>Ljudje, ki ustvarjajo revijo so po vrsti strokovnjaki na svojem podrocju in se kaksnem zraven.

Verjamem, da so. Samo biti strokovnjak in zraven znati pisati članke strokovno in brez Johnny Bravo sloga, je pa zgleda za Jokerjevce malo težje (vsaj za tiste originalne™). :D

LordFebo ::

IceMan: da bomo govorili o konkretnih receh oziroma, da bomo gotovi, da tece beseda o isti reviji, podaj par konkretnih primerov. Celo bolje: samovsecno te bom pobaral, da denimo vzames v roko moje 'strokovne' clanke o avtomobilizmu v zadnjih dveh Jokerjih in o velikih bitkah v preteklih, ter najdes prej omenjene risankaste junake.

undefined ::

LordFebo, saj je že vse razvidno kaj mislimo iz Elemen_T-jevega komentarja, povzetega po tvojem citatu, ne? Evo, še enkrat pastam:

"Jokerja sicer ne berem, vendar se mi zdi da se avtorji s svojimi deli preveč hvalijo.
Vedno izpostavljajo nek uspeh, da gre revija v prodajo, da ima npr lordfebo novo Lancio, svašta.
Že sam ta princip mene odbija...še bolj me odbija način pisanja in predvsem nestrokovnost vsebine revije.
"

Zakaj iskati take stvari v reviji, če se jih najde že tle na forumu? :D

Saj verjamem, da si strokovnjak. Sigurno obvladaš ogromno stvari, ampak tu se gre za sam način pisanja, nič drugega. No hard feelings. :)

Elemen_T ::

luni & co

To je samo moje subjektivno mnenje. Tako kot je tudi vaše.
Objektivnosti tukaj itak skoraj ni, ker pač obstaja svobodno mišljenje in s tem svobodno dojemanje.

LordFebo ::

Povsem odvec se mi je prickat, ker omenjene kritike ne izhajajo iz dejanskih dejstev. Glede na to, da sem zadnji avto kupil vec kot stiri leta nazaj, je tista z lancio precej za lase privlecena, kot tudi spotikanje ob moj slog pisanja. Ce komu ni vsec, naj ne bere in bo tiho. Se posebej zato, ker najraje aktivno kurcajo posamezniki, ki v zivljenju niso naredili prav nicesar koristnega/so polpismeni/omejeni/nerazgledani/ celokupno bedasti (to mislim v splosnem in ne leti na nobenega pisca v tej rubriki, kajti za razliko od nekaterih, ki so sposobni delati psihoanalize ljudi (nadutost), ki jih nikakor ne poznajo, in celo oznaciti njihovo erektilno funkionalnost (prepotentnost) kar na daljavo, se sam tega ne bom posluzeval).

Sergio ::

LordFebo: nikoli ne predvidevaj, kakšen je tvoj sogovornik / nasprotnik, kajti zna se zgoditi, da boš zelo presenečen, če bi si kadarkoli izmenjala življenjepise. Sicer pa, da še jaz izrazim mnenje o Lancii - ko je bila zadeva kar pogosto omenjana v Jokerju, sem to vzel le še za eno "njihovih for", ne pa za človekovo nadutost. Moje skromno mnenje.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

undefined ::

LordFebo, naj te samo še nekaj vprašam - a si ti že kdaj v življenju priznal, da česa nisi imel prav, al pa da si se kaj kdaj zmotil? Al si bil mogoče vedno "Mr. Right"? Jaz sklepam slednje (po zgornjem postu sodeč).

Huey P ::

Zgleda, da se bodo tukaj še tepli... he, he:D

..::DOOM III: The Legacy::..

_Mortal_ ::

5,4,3,2,1.....Fight
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Elemen_T ::

Febo: Na Jokerja sem bil nekaj časa naročen. Do nedavnega pa sem ga bral REDNO. Moj kolega ga ima namreč naročenega že od prve številke.

Še nekaj te vprašam...Jaz Joker CT ne grajam. Ga samo komentiram in "opravljam"...če imaš s tem problem, potem revije ne delaš za bralce pač pa izključno zase in za $$$. PAZI. Uporabil sem besedo če.

lp

undefined ::

Ja, se strinjam z zadnjim Elemen_T-jevim odstavkom. Treba se je naučiti sprejemati kritike (tako negativne kot pozitivne), in spremeniti stvari, ki ljudem ne pašejo. Navsezadnje je ta revija namenjena ravno nam, in ne Joker teamu.

luni ::

Elemen_t ne, sej te nisem mislil qrcat al kaj podobnega, temvec sem napisal pac svoje stalisce. TI si namrec eden izmed precej redkih sogovornikov, s katerim lahko normalno debatiras, tudi ce imas popolnoma drugacno stalisce.

IceMan Wrote: LordFebo, naj te samo še nekaj vprašam - a si ti že kdaj v življenju priznal, da česa nisi imel prav, al pa da si se kaj kdaj zmotil? Al si bil mogoče vedno "Mr. Right"? Jaz sklepam slednje (po zgornjem postu sodeč).

Ej, zdaj se je pa res pravi oglasil. Saj ves kako pravijo stari ljudje: najprej pometi pred svojim pragom. In ti si zadnji (no, mogoce je LordGreg zadnji) ki bi komu lahko ocital da hoce vedno bit Mr. Right.
Artificial Intelligentia

Sneti ::

Kristus, se ena debata o Jokerju se je sprevrgla v vsesplosno pljuvanje vsenaokrog, tako ad hominem kot ad revijem in ad nausem. Vzroka, zakaj je ponavadi tako, pravzaprav ne vem, je pa res, da pisci zelo radi vehementno branimo svoje prepricanje in svoj izdelek, a kar je tudi edino prav. Tisti, ki se temu cudi in poziva k vsestranski odprtosti, sprejemanju mnenj / kritik in podobno, bi moral enkrat recimo napisati solski spis ali diplomsko nalogo, svoje delo razgrniti na bliznji mizi in nadenj spustiti ljudi z vseh vetrov, nato pa se potruditi in upostevati sleherno mnenje, ki bi padlo, brez kakrsnekoli uzaljenosti ali custvenosti. Naj tisti, ki to zmore, vrze prvi kamen, hkrati pa naj pomisli, zakaj sploh zivi, ce je navznoter ze - umrl.

Osebno mi je bila tale debata nekaj casa prav vsec, saj me je povedano utrdilo v vedenju, da ljudje Joker radi vzamejo v roke, ceprav so nas 'prerasli'. Ce to pomeni, da se ne zanimajo vec za igre in vse, kar je s tem povezano, da pa nas se vedno citajo zavoljo sloga in informativnosti, je to po moje velika pohvala. A treba je vedeti, da je Joker pac v osnovi igricarska revija oziroma revija za zabavno racunalnistvo (ter vse, kar k temu spada, plus izobrazevalni element), in tisti, ki jih to ne zanima, v njej ne bodo nasli dosti. Kako lahko potemtakem nekateri pravijo, da je revija zanic, ker v njej ne najdejo programiranja, mi ni cisto jasno, ampak hej, sto ljudi, sto cudi. Cetudi je to tako, kot bi jaz kritiziral Mladino, ker ne poroca o tem, kako so z drevesa v Dupleku resevali macka. Ce me to zanima, berem Slovenske novice. Ce me zanima nekaj drugega, berem nekaj drugega. Ce me zanima programiranje in sem programer, pac ne berem Jokerja, posebej pa po njem ne pljuvam zaradi tega, ker ne objavlja (redno) clankov s podrocja, ki mu ni namenjen.

Tisto, kar nas po mojem mnenju loci od sorodnih publikacij, sta slog in dodatni elementi. Na to kazejo tudi pripombe, bodisi pozitivne, bodisi negativne. Nas slog pisanja je svojstven in logicno je, da nekaterim sede, drugim ne. Glede tega nimam nobenih problemov, mi pa gre rahlo na zivce, da padajo pripombe na tehnicno plat stila, ces da nasa slovenscina ni ' prava', da blodimo v tri dni in tako naprej. To pac ni res. Jezik v Jokerju je cist in mestoma zelo knjizen, prepreden pa je s sodobnimi in izmisljenimi izrazi (toda izmisljenimi po besedotvornih pravilih, ne tako kot v kaki Frki!). Takisto razumem, da nekaterim niso pogodu elementi, kot so izobrazevalni clanki v Vedezu, animeji v Japanki itd. Ampak zakaj bi imeli klasicno igricarsko revijo, kakrsnih je sto in sto? Cemu bi morali biti omejeni na opise, novice, resitve in nekaj testov strojne opreme, ce lahko bralcem ponudimo vec? Vec kot podobne revije? In, da, vec kot internet?

Slednja trditev se gotovo zdi iz trte izvita in samopasna, ampak pomislite. Vse te vsebine so zbrane na enem mestu, v eni reviji, in prihajajo od preizkusenih, v pisanju izurjenih avtorjev. To je zelo pomembno. Meni ni problema najti na netu testa procesorja, opisa igre, knjige ali animeja. TODA! Kako naj vem, da je stran zanesljiva, da ni test recimo placan? Moja informacija je zastonjska in ce se opecem, kaj naj storim? Iz protesta neham prihajati na to stran? Uf, se bodo sekirali. Mi pa se bomo sekirali, ce ga polomimo in nas neha kupovati sto ljudi. Zato pri vsem, kar napisemo, pazimo, ker nas napake neposredno udarijo. Za Joker clovek namrec placa In ker placa, lahko pricakuje, da bo informacija zanesljiva, sicer nas lahko kaznuje tako, da nas neha brati. Na spletu placas za malokaj in menim, da je temu primerna kakovost informacij – lahko je v redu, lahko pa tudi ne. Ce recimo kupujem nek izdelek za pet jurjev, bom spletu se verjel. Da pa bi kupil 19-palcni monitor za dvesto jurjev po nasvetu neke spletne strani? Niti slucajno.

Se nekaj (najbrz ste ze navelicani, a potrpite se malo :)). Omenil sem, da je revija strokovna. Tisti, ki nam ocitajo nestrokovnost - z besedo na dan. Dokazite. Vem, kaj je problem: problem je v tem, da so nasi clanki bolj poljudni od tistih v 'strokovnih' revijah in na spletnih straneh. Res je, tudi meni prihaja od vsega lepega, ko vidim kak opis letalske simulacije in je notri vse polno izrazov, kot so IHADSS, FLIR, TOW in tako naprej. Tak tekst je tezko napisati, ker mora biti clovek strokovnjak na svojem podrocju. Se teze pa je napisati besedilo, ki bo zadovoljilo tako nestrokovnjaka kot izkusenega pilota (ce se recimo drzimo simulacij letenja). In ravno v tem je poanta, v tej poljudni strokovnosti Jokerja. Vzemimo za primer test procesorjev v prejsnji stevilki. Nas Snail v tekstu najprej na priljuden razlozi vso teorijo, nato pa preide na teste, ki jih podkrepi s stevilkami, izrazi in napovedmi, ki ustrezajo tudi tistim, ki vsak dan overclockajo svoj silicijev srcek. To je po moje pravilen pristop, ce se nekaterim to zdi otrocje ali nepotrebno, pa naj se pac jim in naj berejo 'strokovnejse' oziroma po slogu resnejse, monotonejse, bolj specializirane revije. Za vsakogar nekaj. Tako kot Joker.

S spostovanjem in apeliranjem na kulturno komunikacijo, ne pljuvanje,

Sergej

Sergio ::

Sneti: Vse lepo in prav, zataknilo se mi je le pri strokovnosti testov e-revij. Vidiš, tukaj se pa ne strinjam s teboj, saj je bilo iz tvojega teksta nekako moč prebrati (med vrsticami), da se nam, ljudem, ki testiramo brez honorarja in članke objavljamo na spletu, kratko malo je*e za strokovnost ter kvaliteto članka. Tudi kvaliteta spisanega besedila ter poljudnost je velik problem, s katerim se ubadamo pri Slo-Techu. Seveda se NE moremo primerjati z vami, saj vi vsak mesec izdate 100 stransko revijo - mi vam po kvantiteti ne sežemo do gležnja. Ampak, Sneti, mi v bližnji prihodnosti načrtujemo test 17" in 19" zaslonov. Mi res ne bi verjel, če bi ti povedal, kater zaslon se najbolj splača kupiti?

lp
Sergej

P.S.: Kulturna komunikacija je vedno mogoče. Če ne na našem Forumu, pa v kakšnem lokalu ob kozarcu tebi omiljene pijače (sem slišal, da si se preselil v Grosuplje. Tam živim tudi jaz. Z veseljem te počastim... V Amazonki, morda? :D)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Dami ::

Hm..torej, odkar sn nazadnje pogledal tole temo se je marsikaj spremenilo. Res me veseli da ste se odzvali tud vi, JCT. Ampak namen tele teme je blo vse prej drugega kot kreganje en čez drugega. Vprašanje je blo sam v tem al dati 14k sit za revijo, al si omisliti kej cenejšga in bolj učinkovitega. Sn mislil da bo ostalo tam pri mojem zadnjem mišlenju, a je tole prerasl v pravi fight. Res me moti kako ste eni začel kritizirat čez revijo ter avtorje, ki navsezadnje samo opravljajo svoje delo. Vsak ma pač svoje interese. Še vedno trdim da je revija zakon in bo to tud ostala, sam nanjo morš gledat kot nekaj zabavnega in poučnega, ne pa pričakovat kake resne tekste kot npr. kak članek iz dela. Jst nism več najstnik, vendar bom še vedn kdaj prebrau opis kake igre in tud ne vem če jih bom kdaj nehal špilat. Res da so postali primarni interesi drugačni, a čist odpisat revije ne morm.
Prosim vas da se nehate špetirat. Hvala.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Elemen_T ::

Sem si malo podrobneje ogledal tale thread in za vraga nisem opazil nobene graje...razen izjem.
Kje zatorej, Sneti je ta srd?

Sicer pa se več ali manj strinjam s teboj. Sergio je le še olepšal do popolnosti :D

luni: 8-)

Tr0n ::

Ljudje, slej ko prej boste spoznali (boljse prej, kot slej :), da je folk na Jokerju tocno tak, kot se sam ne vidi, ker si tega enostavno ne upa priznat.

Seveda so polni lepih besed in se zaradi tega imajo za ne vem kako brihtne, ampak v resnici so sami ujetniki svojega ega in t.i. navidezne razgledanosti. Namenjeno predvsem LordFebotu.

Kar se pa tice strokovnosti. Ce bi si ze kupoval monitor (ker ravno o tem tece debata) si sigurno ne bom sel kupit Jokerja :)). Na internetu imas ogromno strani, ki se ukvarjajo s testiranjem strojne opreme. Kje pa pise, da moras obiskat samo eno izmed teh strani. Preberes vse, primerjas opise in zatem potegnes crto in tocno ves, kaksna je situacija. Isto je z igrami. Dandanes imas na internetu dovolj informacij o neki igri, zakaj bi potem potreboval se posebaj revijo, ki se ukvarja s to tematiko. Ce ne drugace, malce povprasas kolege ali na kaksnem forumu, v primeru, da te bolj podrobno zanima nek spil.

undefined ::

Ej luni, ta je pa dobra... stara, ampak dobra. :D
No, da bova even, naj te še jaz spomnim na tist "incident" z Kyle-om, se še spomniš? Si mogoče takrat kdaj podvomil v vse svoje anti-Ameriške izjave vsepovprek? To je bilo še slabše, kot če bi bil le "Mr. Right", vedel si se prav 'rasistično' - trapasti Američani tu, bedni Ameri tam, v vsaki drugi tvoji novici.

No, upam, da je to tudi zaključek obujanja starih spominov. 8-)

undefined ::

TrOn, to si pa lepo povedal. Na kratko in jadrnato si povzel vse naše prejšnje čenče, čista 10-ka. Bravo. :D

Sneti ::

Soimenjak Sergio: ne gre za to, da se avtorji na spletnih straneh ne bi trudili ali da bi bili podkupljivi. Gre za to, da jih ne mores prijeti za kravateljc, ce te zafkrnejo. V primeru revije je to zelo preprosto: odjavis se, nehas jo kupovati, prides na urednistvo, kjer odgovornim prestejes rebra, odlocis se za tozbo, kar je pri nas itak zelo moderno ;), v glavnem, tu je prisotna firma z naslovom, telefonom, direktorjem... Na spletu pa gre za to, da smo mi v Sloveniji, velevecina strani pa v tujini. Hvala bogu, da imamo Slo-tech, ki ga tudi sam cislam (sicer ne bi odgovoarjal na vasem forumu :)), ampak najnovejse informacije in vecino testov folk isce na tujih spletnih straneh. Tu ste v podobnem polozaju kot mi: zakaj pa ne bi brali ZDNeta, zakaj imamo potem Slo-Tech? Hja, zato, ker so to domaci avtorji, ki jih poznamo in jim zaupamo, pa se okrog uses jih lahko, ce se kaj zalomi. Tako kot pri Jokerju. Le da je pri vas vsebina zastonj, kar je vsega spostovanja vredno, pri nas pa ne, ampak je razlika v kolicini dobljenih podatkov pac tudi ogromna (logicno, saj gre za povsem drugacna koncepta). Takih tujih strani, vrednih zaupanja, ki celo obstajajo vec kot pet mesecev, je bolj malo, jaz poznam glede igricarstva samo eno (www.gamecritics.com), glede hardvera pa sploh ne. Glede testov pa, sorry ;)), zaupam samo nasim, ker vem, da se izvajajo korektno in ne glede na to, kdo da oglas (da ne bi narobe razumel, da vas cesa obtozujem, nikakor, to navajam le kot primer). Najbrz tako kot vi.

P.S. Povabilo z veseljem sprejmem, ampak ce se da, tamle v pubu v novem Adamicevem centru, kjer je bolj kul, se mi zdi. Razen ce ni tisto Amazonka (se mi zdi, da je slednja zraven knjiznice). Eh ja, se vedno malo nov v Grosupljem ;)).

TrOn: iz tvojega odgovora sklepam, da ti ni znana razlika med debatiranjem o stvari in o posamezniku. Tu ne gre za razgledanost, niti za ego, ki mi ga ocitas, ampak za kulturo, ki ti je po vsem sodec malce primanjkuje, sicer bi spregovoril o danih argumentih, ne pa o ujetosti v ego in podobnih astrofizikalnih pojmih. Mnenje je mnjenje, pljuvanje pljuvanje, tvoj post pa je ravno dovolj vmes, da slina leti samo deset centimetrov, ne meter. A se vedno zadosti, da sem moker. Bljak.

Glede tega, da podatke najdes na netu: saj ne gre samo za podatke. Jaz sem recimo tak, da rad preberem kak dober tekst. In na netu je tega bore malo. Zakaj bi kupoval recimo PC Zone ali Edge ali Joker, ce imam opise na spletu? Hja, zato, da bom imel obcutek, da je test / opis dober, da se je nekdo zame potrudil, da bom prebral berljiv tekst, da se bom mogoce se zabaval, se nasmehnil ob kaki domislici... Tega na spletu resnicno manjka in k taki popolni informaciji tudi stremimo. Ce tega ne uvidis oziroma za to ne maras, je to tvoja stvar, ampak jaz gotovo ne bom sel tako nizko, da bom kritiziral tebe kot osebo, ce se s tabo ne strinjam, za razliko od tvoje ocitne mrznje do Jokerja (res je tezko ugotoviti, od kje prihaja tja, kar ti hkrati daje blazno nepristranskost ;).

Sergej

Sneti ::

Elemen_T: srda ni, so pa negativna custva ;). Recimo:

'Men pa ti 'humoristično napisani članki' že počas nasedajo. Preveč poudarka mečejo na to. Pol pa ti v zadnji številki napiše primere kako se ne sme pisati pa so v resnic tud sami daleč od prave slovenščine. Na živce mi grejo tud vse njihove pogruntavske besede ki jih z veseljem dajo pod trademark (tm). '

Kritiziranje sloga po tehnicni plati in slovenscine. O tem sem spregovoril zgoraj.

Medtem ko ti pravis:

'Jokerja sicer ne berem, vendar se mi zdi da se avtorji s svojimi deli preveč hvalijo. Vedno izpostavljajo nek uspeh, da gre revija v prodajo, da ima npr lordfebo novo Lancio, svašta. Že sam ta princip mene odbija...še bolj me odbija način pisanja in predvsem nestrokovnost vsebine revije.'

Torej priznas, da revije ne beres, a hkrati nas obtozujes hvalisanja. Ne vem, no, meni se ne zdi, da sem se kjerkoli hvalisal, pac v stilu 'madonca, moj slog pisanja rula, pejte vsi na burek zdaj takoj' (najbrz mislis na take reci). Znam zagovarjati svoj pristop in jezik, gotovo pa ne bom nikomur rekel, da sem najboljsi pisec pod soncem ali kaj podobnega, niti, da sem nezmotljiv (ker tak ni nihce). Bom pa zagovarjal svoja stalisca. Nemara od tu izvirajo obtozbe o hvalisanju? Ti povej.

In nato se pravis:

'za mene npr, ki spadam v drug profil interesov (programje(iranje) in ustvarjalnost) pa ni skoraj v celoti ni interesantna'

Torej, tu imamo tebe, ki revije ne beres, ker v njej ne najdes nicesar zanimivega (ker to ni revija za programiranje, bos to bolj tezko), a vendar pravis, da ti ni vsec nase hvalisanje oziroma princip. Oprosti, ampak meni se zdi to precej zmedeno oziroma slabo argumentirano, je pa res, da sem na to reagiral. Morda niti ne bi smel, dokler ne bi ti sestavil cesa bolj, no, pametnega (v smislu organiziranja misli ;)). Nakar nas se celo nekaj pohvalis... Malo jasno ;).

Sergej

tha_man ::

TrOn, kar se mene tiče, je Joker ena *najbolj* strokovnih revij o računalništvu v Sloveniji, z njo se lahko *primerja* samo Monitor. Res da je Joker napisan precej bolj 'poljudnoznanstveno', ampak v njem sem prebral že marsikateri članek (predvsem v testih strojne opreme), ki mi je dodobra razložil kako tehnologijo. Tako kot tudi v Monitorju. Nekdo ki stvari že obvlada seveda prav lepo razume tudi članek v Monitorju, a mnogo drugih bo veliko bolj razumelo Jokerjev članek, ob tem pa ponavadi ne izvedelo *nič manj* kot iz Monitorja. Včasih celo več. Seveda bi lahko enostavno preskočil uvod članka v Jokerju v katerem so ponavadi razložene osnove, ker jih ponavadi itak poznam, a ga vseeno preberem zaradi njihovega sloga pisanja.

V Jokerju se namreč veliko bolj nasmejem ob branju strokovnih člankov (ob katerih se vedno tudi kaj naučim, čeprav mislim da se kar dobro razumem v računalnike), kot v kaki t.i. 'strokovni' reviji ob branju kolumn ali kakih drugih rubrik, ki se mnogokrat trudijo biti šaljive. Mi je pač všeč JCT-jev smisel za humor. Komur ni, mu pa zagotovo tudi sam Joker ne bo, ne glede na to o čem pišejo.

Se pa popolnoma strinjam s tabo da je treba pregledati več člankov o določeni stvari, ne pa se opirati izključno na en izvor, pa naj bo to neka XY internetna stran, Slo-Tech ali pa Joker.

Kar se tiče Vedeža in ostalih neračunalniških rubrik v Jokerju, jih jaz popolnoma podpiram. Določene teme v njih me zanimajo, nekatere tudi ne, a dejstvo je da zagotovo ne bi šel na internet iskat 'življenjepisa' vikingov, v Jokerju pa sem ga z veseljem prebral. In sedaj vem nekaj več. Ni vse v računalnikih. Po mojem je v Jokerju ravno prava mera dodatnih rubrik, ki sicer nimajo neposredne povezave z računalniki, veliko iger pa svojo zgodbo črpa ravno iz tega. Članki pa so zanimivi tudi za ne-igričarje. Seveda s tem v računalniški reviji ne gre pretiravati, a včasih se prav prileže, sploh kadar ni 'sezona' iger, katerim je Joker prvenstveno namenjen.

Tukaj bi LordFebota, Snetega in ostale člane JCT-ja ki spremljajo to debato pobaral, naj v takih sušnih dnevih le vključijo noter tudi kak članek o programiranju, shareware programih in podobno. Mislim da to zanima marsikaterega bralca. Tudi mlajše, ne samo 'veterane', ki spremljamo Joker že od prvih številk. Mene je programiranje zanimalo takoj ko sem se začel ukvarjati z računalniki, takrat pa Joker sploh še ni obstajal. Pa nisem še tako star (povprečna starost v JCT-ju je zagotovo večja kot moja starost :))

(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Elemen_T ::

Sneti:
Mogoče se nisva dobro razumela...tudi sam sem se malo napačno izrazil glede "rednega" branja jokerja.

Citiram moj post:
Febo: Na Jokerja sem bil nekaj časa naročen. Do nedavnega pa sem ga bral REDNO. Moj kolega ga ima namreč naročenega že od prve številke.

Veliko vem o vaši reviji. Veliko. Sicer si tudi nebi upal trditi dotičnih dejstev ala Lancia&c.o

Kar se tiče skupnih interesov ti dam pa popolnoma prav :) Pač me je cela evforija odpeljala (ne)znano kam. >:D

Elemen_T ::

Tukaj bi LordFebota, Snetega in ostale člane JCT-ja ki spremljajo to debato pobaral, naj v takih sušnih dnevih le vključijo noter tudi kak članek o programiranju, shareware programih in podobno. Mislim da to zanima marsikaterega bralca. Tudi mlajše, ne samo 'veterane', ki spremljamo Joker že od prvih številk. Mene je programiranje zanimalo takoj ko sem se začel ukvarjati z računalniki, takrat pa Joker sploh še ni obstajal. Pa nisem še tako star (povprečna starost v JCT-ju je zagotovo večja kot moja starost :))

Yep.-Od nekdaj sem si želel par rednih rubrik o Shareware in programing sceni v Jokerju.
Delajte malo na tem. Par strani in par uric na revijo več za toliko denarja tudi ni tak problem al ne?
Poleg tega sem prepričan, da bi si na ta način pridobili marsikaterega (ne)zadovoljnega bralca....če me razumeš 8-)

undefined ::

Sneti, malo si oglej LordFebo-v zadnji post, in potem še enkrat pomisli, kdo se je prvi spustil na osebno raven žaljenja. Skratka, kar je povedal je to, da vsi, ki mu imajo karkoli očitati, pa naj bo še tako majhno, so pač po njegovem mnenju taki, (citiram) ki v zivljenju niso naredili prav nicesar koristnega/so polpismeni/omejeni/nerazgledani/ celokupno bedasti.
TrOn-ov post je bil (vsaj kot jaz vidim) zgolj odgovor na to.

Ti vsaj debatiraš o stvari na precej višji ravni kot on, kar je pohvalno. :)

Huey P ::

Fantje zdaj pa nehajte! Se boste zamerili JCTju in ne bo več tistega Jokerjevega bannerja na vrhu strani :D.

Sergio & Sneti: Jaz sem nekoč bil v Grosuplju :D.

..::DOOM III: The Legacy::..

luni ::

Eh Ice zdaj gres pa na plano privlect dve leti staro zadevo. A nimas cesa boljsega? Jaz za sebe upam trditi da sem se v tem casu spremenil, si upas tudi ti?

Bah, brezveze. Za Americane pa se vedno mislim da so prfuknjen narod. So sue me :P
Artificial Intelligentia

Sergio ::

Sneti, sokrajan: Zmenjen. Te bom na mail pobaral glede detajlov te skrajno neuradne pijace (casti Slo-Tech, sosedski odnosi, pa to :D). Kdor pa misli, da bo ena sama tema, v kateri se nekaj ljudi (eni bolj, drugi zelo manj) utemeljeno pritozuje nad Jokerjem, zamajala odnose, ki jih imamo, se pa motite. Zelo :D.

BTW, Sneti: Med novembrskimi počitnicami načrtujemo test monitorjev s katodno cevjo. Ti bomo dokazal zmoto :D. Aja, se to: Amazonka je pri knjiznici, ja. V Adamicevem centru sicer se nisem bil (jaz v Grosuplju samo spim, žrem ter kurim impulze, ostalo je v Ljubljani), baje sta pa dam dva lokala. Sem slišal.

lp
Sergej
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sergio ::

Aja, Huey P, da se teb odgovorim: Plosk plosk plosk, here boy, have a cookie :D:D:D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

ziga7 ::

Sneti: lokal se imenuje pa preprosto (in skrajno nedomiselno) Flet. Aja, ce ni skrivnost dragi sokrajan, v kateri konec Grosuplja si se bil priselil? Pa kaj te je pripeljalo v naše rovte? Jst se namrec vasi ze vse zivljenje otepam...
Nejc

Huey P ::

Sergio: :D:D:D

..::DOOM III: The Legacy::..

undefined ::

luni wrote:

>Eh Ice zdaj gres pa na plano privlect dve leti staro zadevo. A nimas cesa boljsega?

A si ti storil kaj drugače? Enako si ti privlekel ven več kot dve leti (ni mogoče še več?) staro zadevo, jaz pa sem ti samo vrnil uslugo. :D

>Jaz za sebe upam trditi da sem se v tem casu spremenil, si upas tudi ti?

Ja, si upam. Ne vem pa kako si to upaš trditi ti, glede na to kar rečeš v naslednjem odstavku:

>Bah, brezveze. Za Americane pa se vedno mislim da so prfuknjen narod. So sue me :P

Tukaj pa nekaj ne klapa... upaš si trditi, da si se spremenil, potem pa isto ploščo zavrtiš izpred dveh let. Oh ja... 8-)

luni ::

Ice zdaj sva ze skoraj popolnoma zasvinjala ta thread ampak vseeno:
-kako sem jaz privlekel na dan zadevo izpred dveh let? rekel sem samo da ti vedno hoces biti Mr. Right kar za tebe se vedno drzi...
-s Kylom pa se nisem kregal o tem ali so Americani prfuknjeni ali ne temvec o avtorskih vprasanjih glede postanja novic z drugih stvari... glede tega sem svoje mnenje spremenil, prav tako pa sem sedaj prerasel nosenje vsakega osebnega spora v javnost
-moje mnenje da so Americani prfuknjeni pa 1. nima CISTO nic s temo pogovora in vprasanji v tej temi, 2. je moje osebno mnenje in 3. to nikomu ne vsiljujem in poskusam igrati Mr. Righta

zdaj pa mir, oziroma ce hoces to nadaljevati pa kr na luni@slo-tech.com da dava mir tukaj
Artificial Intelligentia

msmiha ::

Odkar sem jaz zvedel za stran Slo-Tech (pred enim letom in pol) mi ni več do nobenih revij, ker so vsi podatki na tej strani. Ne vem zakaj bi 970 SIT na mesec dal ven za eno revijo?.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

undefined ::

>kako sem jaz privlekel na dan zadevo izpred dveh let? rekel sem samo da ti vedno hoces biti Mr. Right kar za tebe se vedno drzi...

To si ciljal na tisto izpred dveh/treh let, ko smo se še šli tiste 3dfx vs. nVidia svete vojne (čeprav sem jaz tudi imel tehtne dokaze za vsako svojo trditev, ki sem jih podprl z linki, ampak pustimo zdaj to)... če imaš še kakšne dokaze po tistem, kar na dan z njimi. Lahko tudi po tvoje - po emailu. :D

>s Kylom pa se nisem kregal o tem ali so Americani prfuknjeni ali ne temvec o avtorskih vprasanjih glede postanja novic z drugih stvari...

Si pa zato na ta račun svinjal novice s svojimi anti-ZDA rasističnimi izreki. A ni to dosti huje?

>glede tega sem svoje mnenje spremenil, prav tako pa sem sedaj prerasel nosenje vsakega osebnega spora v javnost

Pravkar si ga spet začel, s tem, ko si rekel, da sem jaz najhujši "Mr. Right". Vidiš, spet se lažeš, že drugič danes. :D

>moje mnenje da so Americani prfuknjeni pa 1. nima CISTO nic s temo pogovora in vprasanji v tej temi, 2. je moje osebno mnenje in 3. to nikomu ne vsiljujem in poskusam igrati Mr. Righta

Preberi si kaj sem napisal zgoraj.

>zdaj pa mir, oziroma ce hoces to nadaljevati pa kr na luni@slo-tech.com da dava mir tukaj

Ja, kar začni, saj mail pa že veš. 8-)

Primoz ::

Če ne boste nehali s takimi.. bo tema kmalu zaklenjena.. Kot ste videli je bila ta namenjena Jokerju. Za pljuvanje po nas... si odprite novo (imate cel oddelek za to).
There can be no real freedom without the freedom to fail.

ahac ::

Glede denarja:
Če bereš Jokerja daš tistih 970 na mesec,
če pa obiskuješ Slo-Tech daš pa več jurjev za impulze. 8-)

undefined ::

Kašne impulze? Saj ne telefoniram, jaz surfam. Broadband extreme. :D

Sneti ::

Hudycz: zenske, zenske in se enkrat zenske. Oziroma ena, da ne bo zamere :). Naslova ne bi tu izdajal, da ne bi bilo kakih teroristicnih napadov :))), ampak sem blizu slavnega Veleta z najbolj usposobljenimi prodajalkami dalec naokoli, ki mi vedno polepsajo dan s polcentimetrskimi rezinami mortadele. Aaah, the little things in life...

Sergej

undefined ::

Usposobljene prodajalke s polcentimetrskimi rezinami mortadele? I don't get it. >:D

gorenc ::

mortadela mora biti narezana tako, da se skozi rezine vidi lacni obraz sosolca.

Sergio ::

Sneti: Aham, v Grosupljem sta uradno dva Veleta (bivsa trgovina Tabor), eden nasproti knjiznice (prav nesramno blizu Amazonke (ja, te, nasproti knjiznice), nato imas pa se drug Vele pri novi soli ter vrtcu (Kersnikova, Jakhlova). Sendvicev sicer tam ne kupujem, ampak sem kar preprican, da so prodajalke zelo prijazne in oh in sploh (lokalpatriotizem, ce se drugace izrazimo). Ce bi vedele, da si iz Idrije originiran, bi bil se hud joj :D.

Anyway... Sneti, name celoten teden pritiska šola, tako da, če imaš v petek čas, ti pošljem emajl ;)

lp
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

ABX ::

Ma zakaj na tem forumu ne obstaja nekaj ala /ignore ICEman ker z njim nisem še videl 1 konstruktivne teme.

Sicer pa če bi bil Joker tolko slab kolko določeni osebki hočejo prikazovat bi oni le tega ignorirali, kar bi bila daleč najhujša stvar.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Sneti ::

Sergio: saj ni problem v prijaznosti, problem je v mortadeli, ki mi je ipak najljubsi nakrusni polog :)). Ampak od teme smo zasli nekaj povsem drugam... na sreco... ;).

Sergej

ziga7 ::

Sneti: cist zajebane scene, da o nedobavljivosti pampersk sploh ne govorim:) Sj prav dolgo tle ne bos zdrzal. Kam pa tko kej z druzico zahajata? Sam ne mi rect Coyote Club (Motel) :>>>

Sergio ::

Sneta skira: No, to, da je bilo o Jokerju povedanega ze premnogo, je samo dobra zadeva... Nocem se enega "PCG r0x" sporocila v tej temi - ne bi blo v redu. Kje smo ze ostali... Aja, pri mortadeli. Nujno z olivami ter narezana na tanko. 6 dag v četrtini bele štruce. Še dve rezini sira. Stalnica na končnih izletih v Luciji, ti povem ;). Heh, sedaj lahko temo preimenujemo v "Življenje v Grosupljem", pa bo.

hudycz: men je pa Grosuplje cist vsec. Streljaj iz Ljubljane, v pol ure (in manj) si kjerkoli, kjer pac MORAS biti. V Grosuplju pa po lokalih pac ne hodis. Works for me.

Drgac pa, Sneti, kraji, v katere v Grosupljem NE SMES iti:
- Kojot -- quasi diskoteka z zelo grdimi cigani (dobesedno) pred njim. Nevarnost za zobe, mobitele ter zlate zapestnice.

- Avto odpad Garbas -- tam sem iskal star hladilnik od Yugota za moje vodno hlajenje. Sploh niso vljudni :D

- Zdravstveni dom -- Kaj ces, fobija ;)

- Đamejka™ -- nova nova šola, tam pri Janševi Graščini. Zbirališče kr enih ljudi.

In še bi lahko našteval. Te zanima? :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sneti ::

hudycz, sergio: Grosuplje sam uporabljam kot spalno-delovno, nikakor pa ne zabavno postojanko. Slednjemu rabita LJ in Idrija ;). Glede motela cisto verjemem, da je nevarnost zlatnih lanaca (inu za zlatne lance) velika, nova sola ima kul igrisce za kosarko, drugace pa ne bi vedu. Da tu ne bom dolgo, je pa cisto jasno - lepa Dolenjska z zidanicami vlece ja sploh :D.

Sergio: ti kar povej se kaj koristnega, ni problema 0:).

Tr0n ::

---------
Glede tega, da podatke najdes na netu: saj ne gre samo za podatke.
---------

Malce si narobe prebral. Rekel sem informacije in ne podatke. Razlika med podatkom in informacijo pa je dokaj jasna. Podatek ti sam po sebi ne pove nic koristnega, novega oz. odvisno v kaksnem kontekstu ga imas, informacija pa vsebuje za nas neko novo spoznanje, medtem ko pri podatku to ne drzi. To samo tako, btw.

---------
Jaz sem recimo tak, da rad preberem kak dober tekst. In na netu je tega bore malo....
---------

Se ne strinjam. Ljudje oz. strani (vsaj tiste, ki jih obiskujem jaz) ki opisujejo in testirajo programsko in strojno opremo se s tem ukvarjajo profesionalno. To pomeni, da so za to placani. Kar se ne pomeni nujno, da pisejo tudi zanimive clanke, ampak v vecini primerov je tako. Clanki so napisani zelo dobro, zanimivo s pravo mero humorja, seveda ne manjkajo tudi slike in povezave na podobno tematiko. Nekateri opisi so celo tako dobri, da jih vecina podjetij... vzame za referenco za te svoje izdelke.

Ne vem, ampak zdi se mi, da je ta meja med, recimo temu analogno revijo, ki bi naj vsebovala vse te dobrine, ki si jih ti nastel in digitalno revijo, kot jo lahko najdes na internetu, vsa manjsa.

---------
ampak jaz gotovo ne bom sel tako nizko, da bom kritiziral tebe kot osebo, ce se s tabo ne strinjam, za razliko od tvoje ocitne mrznje do Jokerja (res je tezko ugotoviti, od kje prihaja tja, kar ti hkrati daje blazno nepristranskost ;).
---------

Ah, moje sovrastvo sega kar nekaj let nazaj, ampak me ne omejuje pri mojem mnenju, ki sem ga napisal zgoraj.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Revija Joker (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26037217 (8489) Ganon

Revija Joker ne bo izsla avgusta (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Igre
1153198358 (109464) opeter
»

JCT in Mn3njalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15820103 (12903) Gr0unD Zer0

Revija JOKEr --> Kritika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13016455 (12816) OwcA
»

Katera računalniška revija je najboljša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
816637 (5802) Freak

Več podobnih tem