» »

čudna slika

čudna slika

Grapher ::

Lep pozdrav vsem skupaj, moj problem je sledeč pred kakšnim dnevom ali dvem nazaj mi je začela nagajati slika na monitorju in sicer vidim dvojnike npr ikon al česar koli kar ima robove, v bisvtu je efekt enak kadar imaš preveč alkohola v glavi... upam da me zastopte, bi slikal pa nimam ne fotoaparata ne telefona ki bi bil sposoben (print screen ne vem če bi deloval, vsaj mislim da vi nebi videli enako kot jaz).

grafična je 6600gt, driverji so posodobljeni že dolgo časa in sicer verzija 93.71, monitor je SyncMaster 793DF imam resolucijo 1152x864 s 75 herci osvežitve. Zdej pa ne vem računalnik sem dons odpru in spucu ves prah, grafični sem dal dol in očistu kolker sem jo lahko (kako dam lahko ventilator dol z grafične? a je slučajno zalepljen? ). res je da imam ponavadi računalnik prižgan po kakšen dan dva ali tri ampak do sedaj še nisem imel takšinh problemov oz sploh nobenih. računalnik tudi ne vem če je starejši od 6ih mesecev.

torej je kdo takšen mojster pa mi zna razložt s čem imam opravka?
btw problem ponavadi izgine (ampak ne vedno) če nič ne delam oz se na ekranu nič kaj bistvenega ne spreminja(npr mam odprt eno stran na netu), če kaj pomaga vse "dvojnike" mi vleče v desno stran.

junKy ::

Možno je, da se grafična kartica pregreva. Downlovdaj si kaksen program, ki meri temperaturo v računalnku ali pa poglej to v biosu.

Good Guy ::

Prilepi screen shot..

če problem vidimo tut mi je to vsekakor pregrevanje ramov na grafični(včasih tut gpu-ja)

če pa mi tega problema ne bomo vidl je problem v tvojem monitorju
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Grapher ::

evo kle je sam link do slike


edit3 ka nč ne dela ala [img][url] itd?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grapher ()

Good Guy ::

hmm jst ne vidim nobene napake

si prepričan da maš globino barve naštiman na 32 bitov? in ne 16
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

EvilDare ::

Če je napaka v grafični ali monitorju se sigurno na SS ne bo pokazalo. Original hladilniki imajo neko čudno prevodno nalepko, zato bodi pri odstranjevnaju previde. Ali počasi poizkusi zavrteti hladilnik, še bolje pa da prej segreješ tisto mesto s sušilcem za lase.

Grapher ::

na 32 bitov imam že od samega začetka. zaenkrat hvala za nasvete s komponentami se bom pa jutri "igral" in upam da bom kaj odkril :)

Grapher ::

no dons sem si čas vzel in ugotovil da je napaka v monitorju (na dveh računalnikih s tem mointorjem se je pojavla ista napaka), torej je najbolš da ga na servis nesem?

ps. se opravičujem za dvojni post ampak prejšnjega nisem mogel urediti


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8919862 (9947) bobi1992
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942264614 (64206) Seljak
»

Zanimiv problem z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
182327 (1816) chrush
»

Medion akoya e7330 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
929040 (5631) Vorlon
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559271 (23509) Galaxy

Več podobnih tem