» »

EURO je tukaj - le ena tipka za znak €

EURO je tukaj - le ena tipka za znak €

1fris ::

Z dovoljenjem avtorja sem s Siol foruma o računalništvu kopiral naslednji prispevek – morda bo komu koristilo !

Bemti sem jezen :\
Poleg vseh kombinacij za različne znake in pritiskanja več tipk istočasno, sta me je do konca razkurili še tisti dve tipki đ in ć :'(
Mrtvaka kot spomin na ex-jugo :(
Popolnoma neuporabni |O

Rešitev se je kar sama nakazala: namesto đ (mala črka đ) naj se z enim pritiskom na to tipko izpiše znak za euro valuto €.
Pogled na mojo predelano definicija tipkovnice je naslednji:

Posebno za vse pisarke in pisune na tem forumu, seveda velja tudi za čistilce in čistilke, sem napisal popolni recept za zamenjavo đ v € (seveda si boste ustrezno nalepko na tisto tipko prilimali sami) 0:)
Recept in zip (na dnu strani, pred dolpotegom ne pozabi vpisati tiste šifre !!! ) definicije dolpotegni, preberi, naredi in rezultat je, da z enim pritiskom na tipko Đ na ekranu, v neki windows aplikaciji, zagledaš znak za euro valuto :D

Vse tisto pritiskanje kombinacij različnih tipk odpade, je pa še vedno v veljavi :))
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

1fris ::

jebat ga - sfižen naslov :D
kozmetično pravilno je

EURO je tukaj – le ena tipka za znak €

KTr1sk ::

Pa saj je € že privzeto na vseh tipkovnicah, treba je pritisnat tipko Alt-Gr in tipko E in dobiš €, zakaj bi potem zamenjevali druge črke, meni je smešno :D
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Sergio ::

Ker moraš pritisniti 2 tipki.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Steinkauz ::

Sej morš tut za dolar prtisn shift pa 4 pa še nobenga ni pobral. Dvomim da boš zdej kr skoz pisal € :P
Altgr+e je čist fajn sam pomoje folk ne ve za to kombinacijo tipk. :)

'FireSTORM' ::

€€€€€€
altgr+e, nevem zakaj bi moral đ spreminjat :)
mogoče še bom ga kdaj rabil :)

potem pa še najbolje da si na ć dam $ :)
Those penguins.... They sure aint normal....

MarkV ::

Ideja ni neumna, posebej za tiste, ki ne marajo ničesar, kar ima korenine južno od kolpe, vključno z "guilty" znaki đ in ć.

Se pa strinjam ja, da ta dva znaka nimata kaj delat na SLOVENSKI tipkovnici. Popolnoma neuporabno...

Spc ::

To je res bedarija.
Se pač stisne altgr + e.
Tudi če kopiraš text moraš stisnit control + c...
:|
 

Matevžk ::

Za SIT je bilo potrebno pritisniti VSAJ 3 tipke (ponavadi nimaš vklopljenega CAPS-LOCKa in je bilo treba še na enega izmed načinov poskrbeti za velike črke). Poleg tega je vsak znesek vseboval dve števili več (zaradi tečajnega razmerja).

In zdej, k smo prišli na bolje, pa nekateri še niso zadovoljni?

:D
lp, Matevžk

MarkV ::

Fora je v tem, da je tuki evro samo izgovor.

Gre se, da avtor ne mara đ in ć:D

gumby ::

jaaaaaaaaa, dajmo se slovensko tipkovnico naredit! za foro menjajmo tipki x in u, pa vse oklepaje premestit nekam na se bolj debilna mesta:\
my brain hurts

Matevžk ::

Bolj možno :D.
Ampak glede na število priseljencev ti dve črki kaneš pogosto potrebovati, ako si sestavljaš adresar, recimo :)) :D.
lp, Matevžk

1fris ::

Za vse ''nergače'' in zaljubljence v đ - prosim za vsaj en dober razlog, zakaj je treba imeti te jugo znake na slovenski tipkovnici ?!

Nas daje nostalgija po bratstvu in enotnosti ? Tovaršija s komiteja, ne ga srat :D

Vse M$ kombinacije za evro znak € ostanejo še naprej v veljavi !

€ = AltGr+E (2 tipki), Alt+0128 (5 tipk)
mali đ pa dobiš preko Alt+0240 (5 tipk)

:D

Matevžk ::

Ravno zaradi takelih imamo potem 7 standardov za kodiranje srednjeevropskih črk. "Meni je pa takole bolj všeč, bom malo popravil in še kolegom bom tako nastavil."
No, priznam, nastavitev tipkovnice je manj kritična ... pa vseeno! :D
lp, Matevžk

noraguta ::

jaaaaaaaaa, dajmo se slovensko tipkovnico naredit! za foro menjajmo tipki x in u, pa vse oklepaje premestit nekam na se bolj debilna mesta


oklepaji so itak na ameriški tipkalnci bolš postavljeni kt slovenski. tistga š pa tut ne rabš dostkrat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

cekr ::

O zamenjavi razporeditve tipk na tipkovnici se je veliko govorilo pred petnajstimi leti vendar je potem vse potihnilo. Je bila pa možna zelo enostavna rešitev, da bi vzeli nemško razporeditev in namesto umlautov vstavili naše 3 šumnike. Bilo bi najmanj zmede pa še na prenosnikih bi se lepilo samo po 3 nalepke, tako jih imamo pa pol tipkovnice polepljene z vsemogočimi nalepkami.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Hardstyle ::

Če je že govora o zamenjavi nalepk me zanima, kje se da nabavit slovenske nalepke? Namreč imam nemško tipkovnico pravtako pa razporeditev. In kako je z odstranitvijo starih nalepk?

steev ::

Men gre kr na smeh. In ja, verjetno je to le izgovor. Gremo ga ubogat. Jest bom nalepke delou. Lol
:|

cekr ::

Nalepke se dobije v računalniških trgovinah, ki dajo vsaj malo nase. V BigBangu jih imajo, kje drugje pa ne vem.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Hardstyle ::

Kak pa stare odstraniš? Al dobiš beli znak na črnem ozadju da se prekrije? :D

OldSkul ::

Sam đ je res brezveze, ć pa vcasih pri priimkih uporabljam. Reecimo Janković je en tak:P

R33D3M33R ::

Ć je res čisto brezvezna tipka. Ker je tako blizu č, se mi pogosto dogaja, da pritisnem ć namesto č. Napake se seveda ne vidi, če hitro tipkam, na koncu pa izpade neumno - kot da ne znam napisati č. :\
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

MadMax ::

Glede na to, da so naše tipkovnice narejene v bistvu za YU-CRO tržišče, smo lahko še srečni, da nimamo tudi tipk "lj" in "nj"...
Sploh pa, glede € na eni tipki: koliko vas ima @ na eni tipki, pa ta znak uporabljate vsakodnevno?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

WarpedGone ::

kraljestvo za novo standardno slo tipkovnico z označenimi in direkt dostopnimi @ € \ | ÷ × { } [ ]

kdor nuca tildo, ć, đ in podobne obskuritete naj jih ma na ALTGR + ..
Zbogom in hvala za vse ribe

dj cotto ::

A lahko kdo men zamenja še:
q -> @
w -> ©
ć -> $
y -> £
x -> ¶

Ko j... te angleške črke. Hočem slovensko tipkovnico! >:D

CaqKa ::

glede na zgornji pdf si lahko to sam narediš.. jaz bom verjetno afno dal še kam bližje mehki č si bom pa odmaknil malo dlje... nucam zaradi priimkov... tu in tam ti zna kdo zabrusit če mu ne napišeš priimka s pravim čjem.

opeter ::

Za vse ''nergače'' in zaljubljence v đ - prosim za vsaj en dober razlog, zakaj je treba imeti te jugo znake na slovenski tipkovnici ?!

Nekateri, ki živimo na robu kokoške pridno uporabljamo dodatni znake na tipkovnici. Posebej pri večjezičnih dokumetnih (ala: SLO, CRO, ENG, DEU, HUN...).
Za vse tiste, ki jih motita ć in đ imam en recept: kupite si angleško tipkovnico + SLO nalepke.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

RedStar ::

@MarkV

Se pa strinjam ja, da ta dva znaka nimata kaj delat na SLOVENSKI tipkovnici. Popolnoma neuporabno...


To je zaradi tega ker ne naredijo tipkovnic samo za slovensko tržišče ampak tudi za vse ostale ex-Yu. Se pravi Slovenia, Hrvaška, Srbija in Črna Gora, BiH in Makedonija. Škoda časa bi bila za proizvajalca, da nastavlja in lepi za vsako državo posebej. Časavno in finančno se ne izplača.

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RedStar ()

Izi ::

Kje zaboga ste vi videli Slovenske tipkovnice?
Slovenske tipkovnice ne obstajajo in nikoli ne bodo obstajale.
Smo močno premajhni, da bi imeli svoje tipkovnice za tistih sto tisoč računalnikov, ki jih imamo v Sloveniji, ne bo nihče izdeloval tipkovnice.

Vedno smo in vedno bomo uporabljali Jugoslovanske tipkovnice !
Še sreča, da se naša pisava ne razlikuje veliko od ostalih Yugo pisav, drugače bi mi še vedno uporabljali Nemško ali Angleško tipkovnico in nanje lepili znake.

Precej samovšečno je mišljenje, da so te tipkovnice delane za nas. Samo srečo imamo, da so vse naše črke zastopane v YU tipkovnici in jo torej lahko uporabljamo.

maptnh ::

not...

ne vem za hrvate, ampak srbska tipkovnica je US z dodanimi ekstra znaki.
jugoslovanksa je pa zdaj ze EOL ;)

lpm

Loki ::

kaksna pa zgleda tipkovnica z cirilico? v srbiji se vecinoma uporablja le-ta
I left my wallet in El Segundo

krneki0001 ::

Fantje ani uradna oznaka za evro pri nas EUR? Torej € znakec ni pravi.

steev ::

kaksna pa zgleda tipkovnica z cirilico? v srbiji se vecinoma uporablja le-ta


Tipkovnice so iste kot pri nas. Samo v windowsih, linuxu je nastimano na cirilico.
:|

'FireSTORM' ::

in potem boš iskal kaj po guglu v angleščini ali pa pisal mail nekomu kateri razume samo angleško pa boš te znake z edigsom risal po zaslonu

pa kaj vas tak moti đ pa ć?
pač sta tukaj, naj sta...
kolk je že yugo priseljencev rabiš ti dve črki, sploh če pišeš kaka imena, za bilokak namen...
da se pa zmotiš je pa tvoj problem, za to ni tipkovnica kriva, pa naj še je tako butasto postavljena


najboljše da nam dajo čist nove tipkovnice kjer tipke ne bodo tako po vrsti:
qwertz itd
ampak bodo abcčdefg...itd

pa pazite da si prstov ne polomite ko pišete € ob pritisku alt gr + e


jesus christ, čista lenoba no...
Those penguins.... They sure aint normal....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Končno jim je prišlo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7213381 (7491) jype
»

Potrjen nov standard slovenske tipkovnice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
17628893 (17294) Phantomeye
»

Nov simbol za rupijo ali kako dolgo traja vključitev znaka v Unicode (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5022403 (21218) ahac
»

Se obetajo spremembe na slovenski tipkovnici? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
19624140 (19528) madmitch
»

Nov slovenski razpored na tipkovnicah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
47135307 (23554) Okapi

Več podobnih tem